CariDotMy

 Forgot password?
 Register

ADVERTISEMENT

Author: GhostWalking

[Tempatan] RM1,131 Makan 19 Orang Mahal Ke Dekkkk

 Close [Copy link]
Post time 16-12-2015 09:02 AM | Show all posts
adeh memalukan diri je si zuhairi ni, 19 orang depa kata mahal tu??? gelak sakan aku
Reply

Use magic Report


ADVERTISEMENT


Post time 16-12-2015 09:58 AM | Show all posts
Pemilik restoran pertahan kerapu harimau RM16 untuk 100 gram berpatutan
Akhbar Cina


Luahan seorang lelaki bernama Zuhairi bahawa dirinya dikenakan bayaran RM1,131 selepas menjamu selera bersama 18 orang lain di Pulau Langkawi telah menjadi buah mulut di alam maya.

Pada ketika sesetengah pihak berpendapat bahawa RM786 untuk empat ekor kerapu harimau sebagai terlalu mahal, lain pula bagi orang tertentu yang berpendapat ia merupakan harga biasa untuk ikan jenis itu.

Berdasarkan menu di restoran di mana Zuhairi menjamu selera, ikan kerapu harimau dijual dengan harga RM16 untuk setiap 100 gram.

Zuhairi dan 18 rakan serombongan telah memakan empat ekor ikan kerapu harimau yang jumlah beratnya 4.6 kilogram yakni berharga RM736.

Selain ikan itu, beberapa jenis lauk turut dipanggil dari restoran sama menjadikan jumlah yang dibayar ialah RM1,131.

Pengendali restoran ketika dihubungi China Press mengesahkan pihak Kementerian Perdagangan Dalam Negeri, Koperasi dan Kepenggunaan sedang menyiasat kedainya selepas menerima aduan orang ramai.

Pengendali itu bagaimanapun menegaskan telah mengenakan harga yang berpatutan dan pelanggan juga boleh melihat menu untuk menyemak harga.

"Pelanggan datang dan ingat kami hanya memasak ikan, mereka bagaimanapun tidak tahu bahawa kami juga perlu menangkap ikan dengan menaiki bot.

"Harga untuk semua makanan telah dipaparkan dalam menu dan pelanggan boleh menempah berdasarkan kemampuan masing-masing," katanya.

Dalam pada itu, Persatuan Pemilik Bot Kedah, Zuo Shuang Cai (nama mengikut sistem pinyin) berkata, harga borong untuk harimau kerapu adalah antara RM30 hingga RM35 sekilogram.

Katanya, harga kerapu harimau bagaimanapun akan berlipat ganda kepada RM100 hingga RM105 sekilogram jika disajikan di restoran.

Menurutnya, restoran yang menjual pada RM16 untuk 100 gram atau RM160 sekilogram adalah sedikit mahal tetapi harga jualan di destinasi peranginan seperti Pulau Langkawi sudah tentunya lebih mahal berbanding tempat lain.
Reply

Use magic Report

Post time 16-12-2015 12:11 PM | Show all posts
bahagi 19 baru RM59.00 lebih sorang...

kalo buffet kat hotel tu rm100 sorang, kalo x 19 , cecah rm 1900
Reply

Use magic Report

Post time 16-12-2015 12:42 PM | Show all posts
ape sengal la mamat ni....npe x makan je selipar toke restoran tu...liat mcm ikan kerapu gak....nk sup slipar brp MANGKOK!!!!!
Reply

Use magic Report

Post time 16-12-2015 12:52 PM | Show all posts
Kesimpulannya senang saja ..sebelum buat keputusan untuk memilih dan membayar.  Periksa dulu harga dan produk..simple aje.

Takkan dia ingat kerapu harimau tu RM16 sekilo?  Adakah dia tersilap baca harga?
Reply

Use magic Report

Post time 16-12-2015 01:07 PM From the mobile phone | Show all posts
Makan 5 orang pon dah beratus2.. ape tah lagi 19 org.. ko ingat ni pakej kfc? Hehehe
Reply

Use magic Report

Follow Us
Post time 16-12-2015 01:10 PM | Show all posts
kenarikelabu replied at 15-12-2015 06:12 PM
Biaso la...komplen kt fb je dia tau. Dah kau balun ramai2, pastu tak tgk plak jenis ikan yg kau ambi ...

ikan bilis pun dah mahal skang ni...  hehehe...
Reply

Use magic Report

Post time 16-12-2015 01:13 PM | Show all posts
mahal ker?  kakak bawak 10 orang staff pergi makan tengahari kat TGI Friday RM2000  ...

kalau nak murah sgt makan jer kat warung mat esah....
Reply

Use magic Report


ADVERTISEMENT


Post time 16-12-2015 01:17 PM | Show all posts
Reply

Use magic Report

Post time 16-12-2015 01:28 PM From the mobile phone | Show all posts
weirdwaniey replied at 15-12-2015 02:23 AM
Dia ni..katanya sbnarnya saje je nak menunjuk yg dia bayo mahal..niat nk mempersoalkan rege tu takda ...

Kaka.. Gitu ka kisahnya... Mendapat la kena hencap dengan food lover... Ni mesti si kedekut sekali skali bawak kluar duit.. Peel memang gitu...
Reply

Use magic Report

Post time 16-12-2015 01:31 PM | Show all posts
nak selamat siakap 3 rasa.. 2 kilo pon paling2 mahal seratus je..siap masak...
takot plk kot kn mcm nie.. ngamplk xda duit...
pensannnn....
Reply

Use magic Report

Post time 16-12-2015 01:55 PM | Show all posts
pearl-qaseh replied at 16-12-2015 01:16 AM
Betul tu...mkn seafood lani mana ade murah..++ kt langkawi tanah tempat org melancong...

nak murah? makan laa ikan selar   

kembung pun dah mahal  
Reply

Use magic Report

Post time 16-12-2015 01:56 PM From the mobile phone | Show all posts
Modngengade replied at 16-12-2015 01:17 PM

Kalo iolls lah...geli nk makan ikan rupa camni hehehe
Reply

Use magic Report

Post time 16-12-2015 01:57 PM | Show all posts
krustykrab replied at 16-12-2015 05:56 AM
Kalo iolls lah...geli nk makan ikan rupa camni hehehe

dgr cerita lazat ya amat sis.....kakak pulak lebih prefer siakap....isi lembut
Reply

Use magic Report

Post time 16-12-2015 01:59 PM From the mobile phone | Show all posts
Modngengade replied at 16-12-2015 01:57 PM
dgr cerita lazat ya amat sis.....kakak pulak lebih prefer siakap....isi lembut

Tulah diorg citer sedap....tp iolls kalo dah rupa huduh nk makan pun geli lol

Dulu masa kecik tak makan udang sbb namapak serupa lipas

Belangkas pun iolls x brani srntuh sb rupa lipas
Reply

Use magic Report

Post time 16-12-2015 02:05 PM | Show all posts
x pernah makan pun. hihihi
Reply

Use magic Report


ADVERTISEMENT


Post time 16-12-2015 02:06 PM | Show all posts
krustykrab replied at 16-12-2015 05:59 AM
Tulah diorg citer sedap....tp iolls kalo dah rupa huduh nk makan pun geli lol

Dulu masa kecik  ...

udang ok lagi la sis...tapi kalau belangkas tu memanglah kakak rasa geli nak mkn....begitu juga dgn belut dan tilan,  memang mirip ular  sgt2
Reply

Use magic Report

Post time 16-12-2015 02:35 PM From the mobile phone | Show all posts
kot ye pun omelette sepinggan dah dekat rm10. MELAMPAU :
Reply

Use magic Report

Post time 17-12-2015 11:42 AM | Show all posts
malu bertanya sesat jalan leh tengok waze..eksyen tak tanya harga..hamik kaw..bayar jur ler..tak pun basuh pinggan kt belakang...
Reply

Use magic Report

Post time 17-12-2015 11:50 AM From the mobile phone | Show all posts
meya replied at 16-12-2015 12:52 PM
Kesimpulannya senang saja ..sebelum buat keputusan untuk memilih dan membayar.  Periksa dulu harga d ...

Kot tak perasan kerapu, ingatkan cencaru?

Oooppsss..

RM60 sorang makan seafood air bua pelbagai tu dh kira OK dh.
Reply

Use magic Report

You have to log in before you can reply Login | Register

Points Rules

 

ADVERTISEMENT



 

ADVERTISEMENT


 


ADVERTISEMENT
Follow Us

ADVERTISEMENT


Mobile|Archiver|Mobile*default|About Us|CariDotMy

18-2-2025 02:52 AM GMT+8 , Processed in 0.052562 second(s), 30 queries , Gzip On, Redis On.

Powered by Discuz! X3.4

Copyright © 2001-2021, Tencent Cloud.

Quick Reply To Top Return to the list