CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: humairaqadri

Musykil dengan caj perubatan Islam!

Reply 360# Nalysha

Eg:   pendaftaran - RM50 seorang.
        Pakej keluarga- RM150.00.  terpulang berapa orang yang nak di rawat.  lebih jimat...
        Buang saka - RM350. seorang
        mandi bunga - RM 80.00
         mandi pelepas - RM80.00
       Potong limau - RM25.00
       Pelaris - RM300.00

...hish....pepandai je aku.......

adeehhhh banyak nye soalan.... pening woo...

ape pon, sebelah bagi satu soalan, sebelah lagi jawab satu soalan.... kemudian kita spin, yang menjawab pula bertanya satu soalan, dan yang bertanya pula menjawab.... baru laa ada proses ilmiah yerr dakkk....

boleh dijadikan sumber rujukan untuk UMUM..... tak perlu dgn emosi, kita santai2 ajerr..... sembang2 kedai kopi.... sape nak mulakan dulu nihh.....??? cehhh aku pulak yang tanye....

ting ting ting.... loceng dah berbunyi ....

perawat2 sekarang tak duk ceruk2 hutan atau dalam gua atau hujung kampung...
yg buat full time tu kebanyakkannya dh berkeluarga...kalau duk area bandar nie faham2 la kos hidup mcm mana....

perawat2 skrg kebanyakkannya ada pejabat / pusat merawat...kadang2 dtg dari kumpulan2 yg menjadikan sumber rawatan tersebut utk menampung pergerakan2 dakwah, pembangunan mahupun pergerakankumpulan tersebut...

cuma kdg2 de yg amik kesempatan sampai melampau2 tu x patutlah...bukan pe org yg sakit nie kdg2 dh berubat merata2 tempat...kalau 10 tempat...mau dh abes dekat 10 ribu....x kesahlah berubat cara kampung ke cara alternatif ke cara islamik ker....pernah jumpe de kes dah sampai 50ribu up....kesian...sbb kuarge saye penah kena....

apapun sekadar nasihat...bila berubat...pastikan jgn banyak tempat selagi belum abes berubat dgn 1 jenis rawatan...tu antara punca kenapa ramai berubat susah nak baik...pada waktu yg sama buat 3 4 tempat....

Post Last Edit by ariapersanta at 26-10-2011 06:10

seorang sahabat  pernah bercerita , dia duduk membaca ayat Rukyah selama hampir 4 jam merawat seorang yang terkena histeria, akhirnya dgn Izin Allah pulih pesakit tu tetapi nilai 4 jam dalam merawat tu di nilai dengan rm 0.80 oleh keluarga pesakit (depan rumah bersusun Vios , Accord, dan Civic)
ada akal dan hati untuk berfikir dan bertimbang rasa
seorang lagi sahabat mengurut seorang lelaki yang dipapah masuk ke rumahnya, dia mengurut selama 3 jam dan hasilnya lelaki tadi mampu berjalan sendiri ke KERETA anaknya, manakala sahabat tadi hanya mampu mengurut dada mengenangkan didalam sampul surat yang dihulur hanya sekeping wang syiling 50 sen.

Para perawat moden biasanya menyewa rumah kedai, yang kalau di KL harganya mungkin 2 ribu sebulan, kos api dan air , kos lesen DBKL? makan minum ? anak sekolah? sewa rumah? pakaian anak isteri? kalo semua orang bayar sen2 macam tu apa kesnya cam ne mereka ni nak hidup?

Hakikatnya hanya orang yang penah berhadapan dengan maut atas dasar nak 'tolong' orang ini sahaja yang tahu bahawa merawat ini bertaruhkan nyawa.
Berlaku pada arwah Atuk saudara (adik beradik arwah atuk) .. lepas balik merawat orang sampai dirumah, anak perempuan dia berusia 5 tahun dah meninggal dgn mulut berbuih dan berdarah, masa post mortem dalam perut budak perempuan tu ada 12 bilah pisau gilette. Selang 3 hari selepas tu dia pula meninggal asbabnya muntah darah.
sekadar bercerita tentang risiko.

Dan hanya orang yang rasa sahaja yang tahu macam mana payahnya nak dapatkan makam Ikhlas bila dikejutkan pukul 3 pagi dan berjaga terus hingga 12 30 hari berikutnya.

Mungkin Eddy faham maksud saya kut.

tu pasal saya dah tawar hati dari merawat... lebih pada silat tapi sama gak... taekwondo 65 ringgit sebulan laju je bayar... silat 5 ringgit hampeh... budak budak top up sehari 10 ringgit ,

Salah seorang Guru saya berpesan Melayu dan Islam zaman moden ada 3 perkara yang diorang nak FREE
1. Belajar AlQuran
2. Bersilat
3. Berubat

dua saya dah rasa ... mmg btul apa Pak Haji tu cakap .... nak try ajar Al Quran pulak la lepas ni . kalo btul juga mmg sah la Arwah Haji tu Wali Allah

paling x suka bila org cakap...jual ilmu Allah swt ke?

...adakah ilmu merawat, ilmu mengaji nie je ilmu Allah?
adakah ilmu sains, fizik, biologi, akaun, matematik bukan ilmu Allah?

Salam semua,

Saya SR juga disini..

Oleh kerana buntu nak pergi mana lagi untuk berubat, jadi saya decide pergi ke satu tempat ini juga,  ust femes juga ada masuk TV slalu, lokasi shoplot atas sekali. Oleh kerana tempat tu tinggi sangat sukar suami saya nak naik, saya kata kat pembantu perawat(pp) boleh dtg ke rumah untuk berubat sebab susah nak naik. PP kata boleh , Semasa bercakap dengan PP ada orang lain tanya ada nak kene bawa
apa2 tak…jawab PP tak perlu sebab sini semua ada.. ------ malam tu 2 PP datang rumah. Semasa penerangan pedaftaran rm 80 dan rawatan dilakukan 7 hari terpulang masa bila2. Mula saya decide nak buat 7 hari berturut2 dengan setiap kali dtg kerumah rm80 pendaftaran dikenakan, pada saya ok juga dengan kos myk mereka dtg kerumah since suami payah nak keluar rumah untuk bjalan.

Day 1: (ust femes tak akan dtg kerumah pesakit due to buzy) semasa proses perawatan seorang sedang baca ayat pada pesakit dan sorang PP lagi meletakkan produk dia atas meja…pada saya ini mungkin letak dulu kot tak semua kene ambil nie…abis sume produk yang ada telah dibuka penutup untuk dibacakan ayat tanpa menanyakan kepada saya mahu atau tidak barang tersebut…lepas satu2 kata ini minum itu minum dan bla..bla…bila abis rawatan day 1 saya kene RM500.++ (ms tu saya tak dapat nak fikir apa2, kira2 terus bayar..

Day 2: 2 PP juga , proses perubatan berlaku..saya dah kata kat salah seorang PP ni..malam ni tak da apa2 air lagi kan sebab semalam saya dah ambil byk..PP jawab OK…tetiba dia tambah lg 3 btl air + dgn myk zaitun..dan malam tu saya kene RM100.++

Day 3: saya decide untuk menamatkan proses perubatan dan malam hari ke3 hari last…saya kene RM280 .. saya tanya kenapa saya kene 280 jawabnya sebab masa Day 1 ada air dia tlupa nak kira..tapi masa tu saya ada 200.++ sahaja sebab saya tak jangka malam tu saya kene sebanyak tu..padahal xda apa2 produk saya ambil malam tu..bayangkan 280 katakan tolak rm80 dari pendaftaran dan mungkin dtg 2 org maka tolak lagi 80 lagi ke, (80+80=160-280=sampai rm120 lari salah kira harga air (dalam hati saya xkan dah hari ke3 baru perasan dah la xbg bil apa)

So total dalam 3 hari sahaja dah abis rm900.++.. !!{:4_232:}

Kat sini saya nak kata, orang yang nak berubat dah tentu habis banyak duit sepatutnya tak boleh di kenakan macam2 bayaran extra yang terselindung.saya terasa mcm teraniaya pun ada. Ibarat dah ditimpa lagi DITIMPA jadinya. Padahal PP tau yg sekarang kami ada 1 sumber pendapatan berbanding sblm ini ada 2..dan saya ada kata dah berbulan2 suami tak bekerja. Bila ingat saya sakit hati sangat dan sedih. Seolah tiada perkemanusiaan.

Contoh ditempat asraf muslim memang kene bayaran juga tapi xda mcm ni, memang dah dinyatakan dalam web mereka yg
HJ luqman buat fulltime sekarang dan SEBAB KENAPA dikenakan bayaran..saya faham semua tu tapi tak takda mcm saya kene tu melampau sungguh..contoh ..tak perlu la tambah2 lain lg.DAN ADA PRODUK MINTA IZIN DULU SAMA ADA KAMI BOLEH BAYAR ATAU TIDAK..setakat ni alhamdllh dengan rezki allah mana tempat berubat dengan bayaran ikhlas saya bagi seiklas dan mana yg ada dtg rumah saya sendiri faham duit minyak mereka juga.

Saya harap di forum ini ada perawat yang berada sekitar lembah klang dapat membantu saya…

Follow Us
Salam semua, Saya SR juga disini..  Oleh kerana buntu nak pergi mana lagi untuk berubat, jadi saya ...
DoubleClip Post at 28-10-2011 16:05
Waw, dah kene bayar macam tu punya banyak pun lum sembuh?

Post Last Edit by safamm at 28-10-2011 16:32
Salam semua, Saya SR juga disini..  Oleh kerana buntu nak pergi mana lagi untuk berubat, jadi saya ...
DoubleClip Post at 28-10-2011 16:05

KESIAN..ni je aku mampu cakap...
so perawat2 yg rasa patut sila komen...

Post Last Edit by DoubleClip at 28-10-2011 16:41

Reply 367# hantukiller

sekarang saya hanya habiskan air zam-zam, madu dan produk2 yang lain saya beli...tempat ust luqman turn kami masa hujung tahun ini.

if bro "hantukiller" duduk sekitar KL atau luar kawasan sket boleh saya nak tanya tuk berubat..nak kata sembuh saya tak pasti tgk nya mcm belum.ambil ms sket ke atau apa..saya pun tak pasti

Reply  hantukiller

sekarang saya hanya habiskan air zam-zam, madu dan produk2 yang lain sa ...
DoubleClip Post at 28-10-2011 16:33
Jika kesakitan suami adalah akibat jin jin tak kira sihir atau saka, rasanya payah nak sembuh jika hanya bergantung produk dan barangan yg diberikan tersebut oleh perawat, sebaliknya jika hanya sakit zahir, inshaAllah boleh sembuh dengan produk sedemikian.

Reply 366# DoubleClip

sian ko DC... tapi kalu ko nak cara jarak jauh sblom ko jumpa hj loqman,
    boleh le aku try... itupun kalu ko sudi..

p/s...mcm pipi tersorong2 pulok

Reply 371# ciklahcute

tima kasih buat saya tsenyum CC..mcm mana nak kasi PM kat sini ya..

Reply  ciklahcute

tima kasih buat saya tsenyum CC..mcm mana nak kasi PM kat sini ya..:2lol ...
DoubleClip Post at 28-10-2011 17:11
Klik kat nick ciklah tu, dan klik pm

Reply 373# hantukiller

wah..cepat dan pantas...HK
jom kita sesama bantu DC

Reply 372# DoubleClip

bagus la...senyum membawa berkat...think +ve

Reply 375# ciklahcute

trima kasih CL dan HK..semoga allah membalasnya dengan kebaikan
    saya dah PM CL tadi..

kesian...nie salah satu contoh la...
hmmm pengajaran buat perawat2...jangan buat mcm kes kat atas...kalau boleh cerita abes2....pastu bagi pesakit decide...insyaallah...rezeki Allah swt ada di mana2....jangan buat helah mcm nie...nanti org kecik ati...beri kesan pd kita jugak...

Reply 377# DangRatna

hmmm pengajaran buat perawat2...jangan buat mcm kes kat atas...kalau boleh cerita abes2....pastu bagi pesakit decide...insyaallah...rezeki Allah swt ada di mana2....jangan buat helah mcm nie...nanti org kecik ati...beri kesan pd kita jugak...

Betul tu RAtna....
Mcmana perawat2 tu blh buat mcm tu ek?...
Tak rasa bersalah ke?....dah lah pesakit tu sakit, jangan le ambik kesempatan pada orang yang tak berkemampuan, kalau orang mcm ahkak pink tu, lain le cerita nya....Tapi tu pun, malaikat tetap catit gak sbb ada perkara tersembunyi.....

Reply  DangRatna

Betul tu RAtna....
Mcmana perawat2 tu blh buat mcm tu ek?...
Tak rasa b ...
jazaa Post at 28-10-2011 19:30

salah satu SKIM CEPAT KAYA kot...jazaa

kalu aku kan suka sumpah..tak kaya nye ko buat penaya owg cam ni...
    jht kan aku nih

tu la edy...ustaz yg ngajar ugama, ajar ngaji Qur'an, semua dah ada bayaran...
sejam brp, nikan la perawat..
er...haram ke tetapkan bayaran?

ada ustaz kat KL yg merawat jiran aku, dia tetapkan bayaran gak...RM30..
alhamdulillah..dah ok ngn izin Allah..(bkn darul2 pun...)
ciklahcute Post at 8-10-2011 20:51

kehkehkeh... kenape ramai perawat dalam nihh yang kureng dengan darul2....

aku no comment..... cabuuutttttttt............

P/S : kalau aku ada pesakit area pantai timur, aku pass kat ko laa ekk.... heheh...