CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Cari-Zidni

Jaga Poket Sendiri Boleh Tak? Kurang Ajar Tanya Gaji Orang!

Iolss sorang je ke yg okeh bila org tanya gaji berapa. Walau pun gaji iolss x seberapa tp iolss jawab je. Biar dia tahu iolss sengkek. Maybe iolss x byk pikir kot. Org tanya iolss jawab. Hahahah

Iols cukup berbulu dgn soalan keje apa n gaji berapa. Ade je org terdekat yg suka tanya benda2 mcm tu pada org baru jumpa. Benda2 mcm tu kalau kena cara tanpa perlu tanya pon org bagitahu hihi.

Iols akan bgtau figure kurang drpd jumlah asal..selagi x perlu provide payslip kan.
Sedara mara ni selalunya nak tau gaji kami suami isteri supaya senang dieorg kira2kan berapa bahagian kami kena bayar kalau ada donation. Boleh kan cenggitu?
Kengkawan pulak akan jadikan kita banker la sebab tu mau tau segala isi dalam payslip.

kalau orang yang bertanya tu memang sejenis yang rapat dan sering bertukar2 pendapat untuk kebaikan, iols ok je untuk share. Kalau sejenis yang tanya untuk buat modal mengumpat mengutuk etc, iols flip hair sajork

Yang iols perasan, individu bergaji besar suka acah2 nak berahsia kengkonon gaji dia dah banyak sangat, padehal ade je lagi orang bergaji lagi tinggi daripada dia. Dia je feeling2 dah hebat sangat

Kalau orang bergaji kecil, biasanya diorang akan cerita dan tak berapa kisah pon untuk share sebab diorang bersifat berpijak di bumi yang nyata.

Pendapat secara rawak saja yach...

Edited by gekkou at 14-7-2018 10:56 PM

buat projek dgn gomen
kebanyakan acik gomen suka tnya gaji kami keje swasta ni berapasiap tnya bonus berapa bulan
lepas tu minta belanja sokmobiasa bagi figure kurang drpd asal

I akn tnye roughly je..x perlu exact figure pn...

Why not kita pndg in +ve ways..
1. Utk kita tau level mne gaji kita..adakah below, within or above market value.
2. Utk kita jump kt comp lain..kita ada benchmark la brape kita nk..
3. Experience parallel with salary

Yes. I mmg akui..kdg2 i mmg tnye gaji..tp bkn cr kepoci..i tnye utk dptkn benda2 di ats...lbh kpd utk career i..

Klu gaji spouse org byk pn...i mcm adore je..sbb walau ape pn ..die bkn byr bill i..hihi. .

Follow Us
Bukan apa nanti kalau bgtau boleh jadi buah mulut org pulak hmm

Yg kata xsalah tu mesti dia sibuk tanya gaji org
Ai gaji adik beradik pon xprnah tanya tau

Br tau gaji kakak sendiri n suaminya juga abang kandung sendiri. tu pun sebab ada masalah keluarga. Kalau tak, sampai mati saya tak ambil tahu.

sinalegna replied at 13-7-2018 02:50 PM
Lg satu isi form tanya gaji.. apa yg sibuk sgt tah, kadang mcm xde kena mengena pon

ak pun fikir sama mcm kau tahu tak

kalau da lama kenal n tahu hati budi dia x kisah la tnya gaji aku berapa
tp kalau bru knal..aku pun xtau dia siapa sgt sibuk tnya psal gaji, apa jawatan.....
mmg bleh blahhhh

Kawan iols baru masuk kerja, tapi dah sibuk geledah fail nak tengok gaji staff lama nak banding dengan gaji dia.

Macam tak biasa kerja plak. Gaji kan P&C, ada yang sanggup gaduh pasal gaji.

For instance, kawan-kawan yang suka nak tanya. Pastu compare. Pastu tak puas hati cara tata kerja orang tu komen 'gaji dah lah besar tapi malas, suka MC'. Ataupun scenario di opis, 'apasal aku work experienced lama, gaji dia lagi besar?'

Jadi untuk mengelak sebarang masalah. Gaji adalah P&C jangan di heboh-hebohkan.

gaji is P&C ... hanya yang buat gaji jer tahu
kalau sharing maring antara sesama sendiri lantak ler
tapi bila timbul jealous ... sendiri tanggung ler .. siapa suruh tanya

yang penting kerja seikhlas hati dan ada gaji setiap bulan

I tak suka ditanya and tak suka tanya orang pasal gaji. Nanti I akan start comparing, then mula la jadi tak puas hati and tak pasal2 sakit hati.

sinalegna replied at 13-7-2018 02:50 PM
Lg satu isi form tanya gaji.. apa yg sibuk sgt tah, kadang mcm xde kena mengena pon

klu takde kena mengena..x yah tulis...

klu nak tulis jugak kaborkan aje xde gaji...

seri_mawr replied at 16-7-2018 03:06 PM
klu takde kena mengena..x yah tulis...

klu nak tulis jugak kaborkan aje xde gaji...

Takleh skip.. compulsory

Mmg nyampah org tanya gaji, tanya berapa bonus. Apa faedahnya tau gaji orang? Aku bagitau bebetul kang kemurungan 7hari 7malam baru tau. Puih

Kalau tanya gaji sebab nak dijadikan bench mark dlm mencari kerja x apa. Atau yg buat research ke kan... Ada kawan akak dok pulun Tanya gaji suami akak. Spin mcmana pun nak jugak tahu. Sejak dia tahu, bila pergi keluar makan minum sama2, mesti dia buat dek aje time nak bayar. Sedangkan dia bekerja dan akak pulak surirumah sahaja. Nasib baik dah dididik jgn berkira dlm makan dan minum.. Tp baru2 ni akak cakap terang2, pi makan kita tong2 sama2. Dlm tong2 pun akak juga yg bayar lebih. Rezeki dia la tu kan..

banyak buruknya bagitau amaun gaji ni. ada kenalan ni suka naw up cita dia tu gaji banyak la, jawatan tinggi la. sebab dia canang2 dia banyak duit, maka ramai la ambil kesempatan dekat dia, meminjam la, suruh belanja lah, sponsor lah. mendapat lah kan, sapa suruh bega2 gitu.

aku kalau ada duit byk pun, aku tak cite dekat adik beradik aku pun. aku bgtau mak aku je in purpose dia tahu aku ada simpanan dan kalau dia nak guna duit aku banyak2 pun tak apa sebab aku ada simpanan lebih