CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Remyda

[Tempatan] Bayi setahun lima bulan maut dilanggar kereta

baya anakku ni..sedihnya
bdk besaq ni mmg la pantang bkak pintu msti nk mngekor,tutup ja ngn grill
somi aku klu dia blk keja sblum parking betul2 dpn umah mati enjin semua dia x bg bukak grill lg biasa la bdk2 eksaited ayah blk keja semua nk brlari keluar nk smbut
tp yela bnda nk jadi kan,terleka sat ja dh jd gini..wanauzubillah

Difahamkan bayi itu tinggal di rumah pengasuhnya sejak seminggu lalu berikutan bapa bayi terbabit bekerja di Pejabat Tanah dan Jajahan Gua Musang manakala ibunya berkerja sebagai jururawat di Arab Saudi.

jauhnya mak dia kije..

uols, diorg punya mslh kita x tahu. mana ada mak pak yg susah payah lahirkan anak (si mak tu) senang2 buat kptsn tgalkan keluarga utk ke negara jauh sana. kite kat sini senang menghukum itu ini. komen seolah2 org buat semua salah lps tu masing2 bg pendapat mcm ko sorg je pandangan plg btl. benda nk jadi uols, ak bukan bekap mak pak budak ni, ak x kenal langsung deols ok.

kalau si emaknya kije nurse kat hospital Gua Musang tu sekalipun, dia tetap kena ata pengasuh jugakkan. kalau benda ni jd mse dia kije kat spita GM tu je, lps ni ade plk org cakap "dari sibuk kije lbh baik jaga anak kat rmh breti je la kije syif tu. xde la anak n laki asik kena tgal" ni ak nak ckp ni kalau nurse dan doktor takde staff perempuan korang gak merempan aurat bagai bila nak dapatkan rwtn utk pesakit yg bgelar perempuan! kita xtahu ape mslh dia yg tpksa kije jauh, so, jgn kita sibuk menghakimi hidup org. lbh baik diam kalau x nk bersimpati. yg jd surirumah pun ade je kes kematian anak. habis tu korang nk kata dia sengaja cuaikan diri?

korang cuba jaga anak kecik yg byk ragam 24 jam tau mata kau kena perati btl2.. sesaat terlalai mcm2 boleh jadi. Stop la perangai suka salahkan org (kalau trg2 dia sengajaaaaa tu lainlah).

Satu hari nt, bila tiba masa kita tersilap percaturan, kita akan faham mcmne terdera emosi kehilangan anak dan menanggung kata2 tihmahan netizen sepertimana kita  pernah ckp kat org.

speechless.....

selagi akta kanak2 tak diketatkan dan dikuatkuasakan...selagi tu la byk budak2 mcm nie mati katak...

tiket ekspress makpak ke syurga kekdahnya

banyak kali dah kes budak kena langgar kat garaj ni. Aku pon ada anak kecik... asal nak parking masuk garaj.. memang risau sangat. Kadang kalau ayahnya balik.. diala yg meluru mengejar dulu.. now dah pandai bukak kunci grill sendiri.. lagila risau. Kamila yg kena alert lebih. Kalau nak masukkan kereta kat garaj... ha.. masukkan anak dalam kete skali. Kengkonon nak gi jalan. Barula aman. Kalau x tu.. dia mengejar kereta.

Dah taraf mak Indon kan orang Msia skrg...
Anak belum umur 2 tahun dah ditinggalkan dek kerana kejar gaji tinggi..
Kesian kat anak... Agak2 la kot nak kejar gaji tinggi...
Tunggu anak besar sikit..

Btw,  gaji dah belas RM kenapa tak antar anak ke taska yang teratur?
Antar rumah orang cincai aje la jaga...
Dah jadi macam ni....  Ucap je "Redho", "Takdir ", "Saham akhirat "

Gitu la orang Melayu...  

tak tau nak kata apa dah..takziah la diucapkan..kesian anak sekecil tu berjauhan dgn maknya..skrg dia dah balik pada penciptanya..

Follow Us
umur2 mcm ni mmg kena jaga..sbb dorg lg suka keluar drp d kurung sbb tu pengasuh kena jaga betul2..apa pun takziah..

alahai kesiannya kau anak....

Boring..benda sama sis..sebab rasa hidup diorang perfect sangat (naik kereta almera, ada stok nugget dan sosej dlm peti, boleh pergi cameron highland) ..cash elohim dalam sekelip mata jah..

Sedapnya nama arwah. Takziah buat keluarga

Kije gaji byk apsal tak hantar tempat mahal @elok.duit byk2 labur la sikit dah tinggal anak baby lagik

Suchi:    Edited by Suchi at 15-1-2019 12:53 AM  Sian  baby nih, umur kecik lg sgt mak dah g arab saudi tahun bila akan blk taktaulah.Duk la dia ngan ayah dia ...

tu pasal kalau aku kahwin aku tak benarkan bini aku bekerja.mmg la bayi tu mati qada dan qada tapi aku tak boleh terima mati sebab kecuaian org lain

DARSITA: Tak tau nak cakap apa cuma kalau mereka try mempunyai anak lagi eloklah siisteri jaga anak sampai 2 tahun. Duit boleh cari (sebab Nurse) tapi anak?  L ...

bayi baru berapa bulan tak terasa sangat melainkan jenis spesial. tu mmg terasa yang amat. tapi kalau first baby born kalau tak hadam betul betul boleh meroyan.

aduh, aku baru plan nak kluar dari uma mak aku tapi seriau lately banyak btul kes pengasuh puaka ni..da la aku xtahan ngan perangai boros mak aku manjang soh aku beli itu ini stiap hari tapi aku tkot nak bagi anak aku kat pengasuh..stress doe..

jazaa100 replied at 15-1-2019 07:52 AM
Gaji memang mahal....
Tapi islam pun tak suruh isteri tinggalkan suami & anak cari duit....
tang ...

laki spesis celaka amik kesempatan..bodo namati musti laki xtahan pistol da lama xkne servis..

untung mati time baby...syurga terus

kalau kes macam ni..apa akan jadi pada pengasuh ?
boleh kena dakwa atas sebab kecuaian ?
atau parents yang kena bertanggungjawab?
pengasuh pulak x berdaftar

kesian bb tu, mak dia pun mesti rasa bersalah tinggalkan anak hanya untuk RM

jazaa100 replied at 15-1-2019 07:52 AM
Gaji memang mahal....
Tapi islam pun tak suruh isteri tinggalkan suami & anak cari duit....
tang ...

Dah serupa indon yg dtg mlysia jd maid.. tiap bulan hantar duit balik kg, tau2 laki kawen dah kt sana..dia nk bls dendam bersekedudukn dgn bangla kt mlysia

umur 20 dah jadi pengasuh?
tahap umur bbnu dok sibuk nak selfie fb ig tiktok ko tanggungjawabkan dia jaga budak?
nak jaga diri sendiri pun belum tentu tanggungjawab tu ada..
kalau nak tinggal pun, cari la pengasuh 30 40an yang ko tau dah matang boleh jaga budak..
lebih-lebih lagi kalau pengasuh ada anak kecik juga..
bayar mahal sikit apa salahnya..