CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: sitiposa6

busuk sial : penumpang berak dalam bas

kau bayangkan atas bas tengah jammed...tengah2 highway pulak tu...tetiba perut memulas jenis yg datang sampai naik bulu roma...apa kau nak buat? menangis? ketawa? terjun bas?

bende nak keluar, mcm mn nak tahan
klau kepit pun confirm keluar ikut jalan tepi

Dah Tak Tahan Nak Tercirit, Satu Bas Bau Tahi!

Seorang penumpang bas ekspres yang dalam perjalanan dari Terengganu ke Negeri Sembilan didapati membuang air besar di tempat duduknya.

Harian Metro melaporkan, menurut pemandu bas, Mohd Huzaidi Husain,30, ketika kejadian dia sedang tidur di tempat tidur pemandu di bahagian belakang bas, sementara rakannya, Wan Mohd Zamri Wan Mat, 47 sedang memandu.

“Apabila tiba di Terminal Bas Seremban kira-kira jam 6.30 pagi tadi, saya terjaga daripada tidur sebaik terhidu bau busuk. Saya kemudian membuat pemeriksaan dan mendapati terdapat najis di tempat duduk penumpang belakang.

“Pada masa sama, terdapat najis di bahagian kiri cermin tempat duduk penumpang itu dan langsir.”

Tempat duduk bas selepas dibersihkan, Foto: Harian Metro

Dia tidak menyangka penumpang lelaki berusia 30-an itu sanggup melepaskan hajat di dalam bas.

“Sepatutnya, dia maklumkan kepada pemandu bas untuk berhenti di masjid atau stesen minyak berhampiran, bukan mengambil tindakan sendiri yang menyusahkan pihak pengurusan dan penumpang lain

“Ini kejadian kali kedua sepanjang tiga tahun saya memandu bas ekspres namun ini yang paling teruk."

Susulan itu dia dan rakannya terpaksa membersihkan najis terbabit dan sembur pewangi bagi mengelakkan bau busuk. -CARI

salah bas, tak sediakan tandas,

aku pernah nak terberak, bukan tahap biasa-biasa.. tahap cirit nak mati..
sampai berpeluh-peluh aku menahan cari toilet. Kesudahannya kat depan aku ada church..masa tu kat area KL, aku dah lupa kat area mana...kawan-kawan aku tahan aku masuk church tu...hanat tol..takut aku jatuh murtad ker berak kat church tu...adoi...berpeluh-pelun mengigil tak tau nak cakap la wei.  Aku pun dah lupa akhirnya aku berak kat mana...hahahaha kisah lama...15 tahun lepas..mujur tak terberak sambil jalan cari toilet

poison_ivy replied at 12-6-2019 03:52 PM
aku pernah nak terberak, bukan tahap biasa-biasa.. tahap cirit nak mati..
sampai berpeluh-peluh aku ...

diorang takut time ko berak, ko terdengar ceramah dalam church lantas lari akidah...  hahahaa...

tapi serious lawak dalam masa kesian sebab tahan berak tak sama cam tahan kencing woooo...

Follow Us
dia tidur kat bahagian belakang..
org tu berak kat kerusi penumpan bahagian belakang...
mmmm......

adui siapalah tu...

tak reti nak cakap kt pemandu bas nak mintak berenti...
cuma brani kt alam maya

Teringat cerita member kunyit.. Dia sontot skandel dia sampai skandel dia terkeluar cirit jagung

Iols pernah naik bas ke melaka dari seksyen 13 shah alam. Bila bas bergerak je iols terus tido. Tetiba bas berhenti. Iols igt dh sampai. Eh apasal kejap sgt? Rupa2nya bas berhenti tepi highway dkt2 usj kot. Ada sorg laki ni iols nmpk keluar dari semak nak naik semula ke bas. Heols bawa beg. Lps tu duduk blk kat seat. Tetiba driver bas marah2 sbb laki td tu bawa masuk seluar yg dh tercirit taik. Driver suruh letak kat tmpt bagasi bawah bas. Kesian tgk laki tu. Iols x berani gelak sbb takut terkena kat diri sendiri. Mmg naya la sapa2 yg sakit perut nak tercirit ni kalau naik bas ekspress...huhu

palmolive replied at 12-6-2019 04:17 PM
tak reti nak cakap kt pemandu bas nak mintak berenti...
cuma brani kt alam maya

Kdg2 driver pn bkn nk lyn klu mnta berenti.kena mrh lg ada.kena plk time jem.parking bas pn ssh..

Boomibulat replied at 12-6-2019 04:30 PM
Kdg2 driver pn bkn nk lyn klu mnta berenti.kena mrh lg ada.kena plk time jem.parking bas pn ssh..

cakap la dh terdesak..kang berak dlm bas jadi hal..aku buat cmni la dlu..naik bas dari melaka ke kl..
dia berenti kt rnr terdekat

mesti penumpang tuh ada pengalaman buruk sblm nih, bila minta benti kena tinggal..... hahaha

Topik dah ada la bodoh

aku simpati kt dua2 pihak...mmg seksa menahan cirit bila naik bas ekspres. cirit ni bila nk keluar dia keluar aje. bukan boleh tunggu smpi rnr. nk suruh berenti tgh2 highway takut kena marah dek drebar bas n malu pulak lg nk gi berak dlm semak (bukan mcm bini pazli boleh canang berak dlm semak). zaman naik bas dulu mmg aku sedia pil chi kit teck aun kalau dh makan mcm2 sblm tu

kesian lah sape yg duduk seat tu lps ni...syarikat bas x boleh tukar ke seat tu

Banyak kali jugak i dengar pak cik bas marah kalau ada orang mintak berhenti nak gi toilet..

Mesti drebar nk termuntah bersihkan.. Haha

tak... masalahnye dh smpai Seremban baru terhidu bau ke? penumpang dekat dgn dia xkan x bau haha