CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: jazim

Keupayaan Serangan Darat TLDM

Salah satu bentuk bantuan TLDM kepada TD adalah bantuan pengangkutan. Bagaimana dgn bantuan tembakan ...
jazim Post at 1-6-2009 12:23

jgn berharaplah pak cik tau bermimpi tau apa m'sia mampu buat senjata produksi tempatan
tau beli klo beli apa ada wang pak cik, beli anoa pke proton ndak beli CN MPA and C 295 tak juga punya wang

Rate

1

agak2 askar2 indon yg lari2 anak naik teksi tu kalau kita kasi rm 2 hengget n nasi sebungkus deang teima tak? atau bagi deang rm 2 tu dah cukup banyak, x payah bg nasik bungkus pon. tak pon bila indon peang kita tak payah tembak derang dgn peluu. jamu je bakso, lontong, pastu suruh anjing2 tu balik gigit tuan dia. pecah belahkan negara sendiri.
kaitan dgn topik nih. malaysia perlu juga sediakan bakso n lontong sbg senjata utk hadapi askar2 ponen indosial.

agak2 askar2 indon yg lari2 anak naik teksi tu kalau kita kasi rm 2 hengget n nasi sebungkus deang t ...
ajeliklau Post at 2-11-2011 22:15

pak cik disini kite bicara militer, yang saya tanyakan?
1. apa m'sia bisa buat roket tau yang bisa jangkau ratusan kilometer
2. apa sekarang m'sia punya wang tuk buat tau beli
klo semua tak bisa buat apalah mimpi jd terkuaat di SEA ne malah mau saingi indo n singapore
baca n cari pak cik informasi perkembangan militer di SEA ne khusus na indo, singapore n vietnam
jangan lah jdi katak dalam tempururng merasa lebih besar kuasa dan jangan lah suka mencaci pak cik itu cerminan diri
siapa menanam pastilah nanti menuainya

kami tak perlukan nak declare bersaing dgn indon atau singapore atau mana2 negara. inysa allah tentera kita sentiasa dlm keadaan besedia. mahupon peralatan makin bertambah dalam negara. juga x perlu bising dgn sampah2 indonesia . anjing salak bukit . indonesia berdikari? silakan kami x pernah persoalkan ya pak. melainkan org2 sana saja yg x henti2 anggap malaysia musuh. ertinya mereka sendiri tak tahu kekuatan malaysia. tapi cari makan di bumi malaysia yg bertuah ini. syukur ya pak pada allah. indon juga kaya raya.... bagaimana plak  rakyatnya miskin sampai terpaksa d antar ke sini ya chari rrejekiee. kalau negara kami ngaak punya uwang bagaimana mahu kasi warga indon kerja di sini yaa.

kami tak perlukan nak declare bersaing dgn indon atau singapore atau mana2 negara. inysa allah tente ...
ajeliklau Post at 3-11-2011 01:58

Terimakasih atas komentar pak cik, saya mengambil kesimpulan dari pendapat pak cik ne
1. Bahwa negara lain tak tahu kekuatan sebenarnya militer malaysia
2. Tak mau pusing dengan perkembangan militer indo atau singapore
3. pak cik merasa malaysia lah negara, bangsa, suku yang terbaik di SEA ne yang diciptakan Allah
    sedangkan orang indo maupun yang lain hanya orang rendah

saya kan jawab pak cik
1. Hendaknya orang malaysia juga tahu bahwa militer indo atau pun negara lain memiliki kekuatan yang tak boleh di buka ke publik jd jangan lah pak cik merasa m'sia militernya terkuat di SEA ne
2. Ok
3. Saya sudah lama belajar agama banyak guru berkata tak boleh lah saling menghina, merendahkan walau pun kepada pelacur, orang hina dan lainnya, tapi terserah pak cik lah itu urasan pak cik, disini kita bicara tentang militer

Oleh itu, hentikan lah hina menghina sesama sendiri. Kamu buat apa yg kamu rasain perlu utk kebaikan negara kamu, kami buat apa yg perlu utk negara kami. Jgn ribut2. Nanti bila kami dah cukup uang, kami beli CN295 kamu utk buat MPA dan AEWC dan juga tambahan CN235 utk angkut tambahan. Juga diharapkan pak viewx dpt menukar atau barter tradekan anoa pak viewx dgn proton atau perodua kami. Kami belum mampu bikin panser sendiri pak, maafkan kami kerana barter trade yg menjadi bahan ketawa pak viewx.

Follow Us
Oleh itu, hentikan lah hina menghina sesama sendiri. Kamu buat apa yg kamu rasain perlu utk kebaikan ...
zainmahmud Post at 3-11-2011 19:39

Allahdulillah pak cik mengerti kan hal ne, mudahan juga kami bisa kerjasama militer dengan malaysia
sebenarnya musuh indo dan malaysia adalah israel dan sekutunya, walaupun sampai kiamat indo dan malaysia takkan berperang, kalau ada saling benci antara indo dan malaysia itu hanyalah sedikit dan segelintir orang saje
saya suka malaysia saya suka gadis malaysia yang ramah dan murah senyum

Pak viewx jgn khuatir..sekurangnya pak viewx sedar Malaysia dan Indonesia mmg tidak akan berperang sampai bila2. Memang ia tidak diketahui ramai. Benar, cuma segelintir manusia di kedua2 negara yg suka membikin provokasi sesama kita. Dan ia gampang saja ditangani kedua kepimpinan negara.

Walaupun diketahui ramai Israel bisa menjadi musuh nyata dunia Islam, namun saya ucapkan syabas pada Indonesia kerana negara pak viewx telah berjaya mengambil gunakan beberapa alutsista dari negara tersebut utk dijadikan bahan kaji dan contoh utk disiagakan counternya akan alutsista2 tersebut. Juga dapat juga kita membina sendiri kekuatan alutsista2 mandiri seadanya terutamanya pihak Indonesia. Diharapkan alutsista2 keluaran Indonesia akan menjadi alatan utama bagi kegunaan kedua2 negara apabila Indonesia telah matang dalam karyawan pertahanannya.

Rate

1

Tiada saya berasa kegusaran sekiranya TUDM pada masa depan membeli pesawat tempur halimunan KFX dari Korsel dan Indonesia. Disamping jauh lebih murah, ia juga dapat membantu memakmurkan negara2 serantau dan sebenua. Pastinya misi pandang ke timur malaysia lebih bermakna dgn cara itu.

Pak viewx jgn khuatir..sekurangnya pak viewx sedar Malaysia dan Indonesia mmg tidak akan berperang s ...
zainmahmud Post at 3-11-2011 20:05

saya sangat suka dengan pak cik ne dari tutur kata pun tercermin lah sifat yang sangat baik,
iya militer indo banyak mengambil senjata dari israel untuk dikaji, tentera kami pun sedang giat-giatnya belajar ke korea tuk buat pesawat pejuang, kapal perang dan kapal selam, dan juga ke china untuk pengembangan  roket dan rudal, walaupun banyak negara menghina produk militer kami tapi kami lebih bangga dengan buatan kami sendiri, insyaallah nantinya akan mendapat hasil yang baik

Rate

1

Tiada saya berasa kegusaran sekiranya TUDM pada masa depan membeli pesawat tempur halimunan KFX dari ...
zainmahmud Post at 3-11-2011 20:08

Betullah pak cik, sebagai contoh kami tak cukup banyak punya uang palagi nak beli PAKFA atau pun F22 darimana lah wangnya
dengan KFX bisa menutupi kekurangan kami, walaupun tak secanggih kedua pesawat tu

Saya bukanlah manusia yg sempurna sangat pak viewx. Terdapat bermacam2 kekurangan pada diri saya. Tidak terduga rasanya kalau orang menilai saya baik hanya bersandarkan tutur kata saya dlm laman maya ini. Minta maaf pak viewx, semoga bisa disisihkan tanggapan baik pak viewx terhadap saya.

Mmg tersangat bagus sekali Indonesia mengkaji kesemua peralatan dari seluruh dunia utk dijadikan panduan membina alutsista mandiri. Saya juga berharap Malaysia dapat melakukan hal yg sama.  Yahudi atau bukan, kita semua manusia. Ada yg bisa dilembutkan hati mereka menjadi lebih Islam dari kita ini yg mmg asal lahirnya Islam. Sesungguhnya Allah maha mengetahui siapa yg memusuhi agamaNya, dan tidak akan kita berperang melainkan hanya utk mempertahankan agamaNya. Yang tidak menyerang tidak akan terjadi peperangan. Begitu juga halnya pada umat Islam sedunia, kalau kita memulakan sengketa terhadap org lain, nescaya juga kita akan diperangi mereka, sebab itulah kita dilarang dari mencerca agama org lain. Hanya kalau sudah kita diperangi oleh musuh yg terang nyata memerangi kita, maka majulah kita menyusun angkatan perang kita utk mempertahankan kedaulatan Islamiah.

tak malu ke indon nak bersaing ngan malaysia,kalau nak ikutkan,malaysia bukan saingan indon,bayangkan penduduk indon 400 juta+,tp jauh kebelakang dalam byk hal....adui...pikir la sdiri...

Sebab itulah mereka sedang menuju ke arah kemajuan ejack, dan ternyata banyak bidang mereka terlebih maju dari kita. Industri pesawat mereka dah matang, kita masih dibidang pengeluaran parts dan maintenance. Mereka pun dah buat kapal perang sendiri dgn banyaknya, kita nak teruskan SGPV pun masih dlm proses membuat keputusan. Mereka dah buat panser dan bakal buat tank sendiri. Kita baru nak ambil part dari luar dan pasang di sini. Mereka dah keluarkan repal tempur dan senjata2 ringan sendiri. Kita punya senjata ringan setakat nak pasang M4 pun masih termengah2. Dan mereka dah buat roket dan rudal sendiri. Kita? Setakat kajian di universiti yg tak dikomersialkan boleh la. Jadi mmg Indonesia bukan bersaing dgn Malaysia sebenarnya, kita yg cuba menyaingi mereka.

tak malu ke indon nak bersaing ngan malaysia,kalau nak ikutkan,malaysia bukan saingan indon,bayangka ...
ejack85 Post at 16-11-2011 15:44

kasian sedikit pengetahuan sedikit yang diketahui

OK sekarang siapa yang start flaming.....

Malaysia lwn Indonesia Final.

Taruhan : Indonesia hadiah 100 unit Pindad panser.
                Malaysia hadiah kebenaran masuk 50,000 pekerja.

OK ?

Ok cukup tu sentimen2. Utk forumer indonesia nasihat aku kalau nak share pengetahuan tolong jaga tatasusila. Datang mu tak ku undang, pulang mu tak ku halang! Yg local forumer tu dh berkali2 aku ulang, nak taip tolong jgn ikut linggo org lain. Tu dah tunjukan minda bahas kita sendiri dah dijajah.

Back to topic....rasanya da can tak LIMA kali ini tiket utk SPH, tambahn arti jarak jauh, penggantian meriam oto melara, dll?

My bad...ingatkan tajuk utk TDM. Macamanapun kalau utk TLDM ada tak tiket utk keupayaan serangan darat LIMA nanti?

Sori canalleto, saya x setuju kalau saudara nyatakan minda bahas kita terjajah dgn penggunaan linggo jiran. Bahkan ia bisa menambahkan lg spektrum perbahasan dan persefahaman sesama jiran ini. Begitu juga dgn penggunaan inggeris, tak bermakna kita terjajah oleh inggeris.

Back to topic, saya raya tiada belian terbaru serangan darat utk mana2 cawangan ATM LIMA ini. Ekonomi tak begitu baik buat masa ini.