CariDotMy

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: sincewhen

Mintak nasihat sikit...

Seorang Penipu mmg la pakar dlm bab menipu ni cuma apa yg kita perhatikan biasanya mereka hidup x tenteram sebenarnya...diorg pun  tahu kalau buat report mana ada hitam putih kan...gerenti diorang menangnya... nak upah loyae..harga loyar pun cam lori kontena dah..tak berbaloi. kalah menang tetap depa dpt duit..kita la yg duk nganganyer nanti..

penipu duit orang ni patutnya kita bagi nama kat Jabatan Kebajikan Masyarakat (JKM) untuk dapat bantuan. Abih duit nak keje x nak tapi menipu sanggup, tak ke itu je ubatnya.

21# tempur

tp aku ada je bukti2 kukuh segala

cumanya si penipu nih dah tua dah umo 65, tak worth lar masuk jel...

bila aku kontek anak2 dia citer pasal nih...derang mcm tak kesah je ngan onar yg bapak derang buat... agaknya seronok kut kalo bapak dia masuk jel... anak macam nih pun ada yer...

22# jazim

penipu nih sah2 tak pas interview JKM, kalo dah cakap dia nak besar jer.. nak hebat jer..

Upah je bdk2 3line pukul, setel kes~

25# rastablank

mak aii.. idea ko... tak menahan betul...

ikutkan ati mmg rasa cam nak pukul jer penipu tuh walo dah tua,
tp buatnya dia mati akibat pukulan..tak pepasal aku lak masuk jel kan...

nehi arr idea ko tuh...

Follow Us
Post Last Edit by lkick2113 at 20-11-2009 08:05
rastablank Post at 19-11-2009 17:58

????????

ini macam kes overkill.. bunuh nyamuk guna .45 caliber pistol hehe...
berapa bnyk dia tipu kau? Cecah 10K?
aku pernah dekat 18 tahun dulu.. report kes tipu juga, dekat 20K waktu tu, dah buat report dsbnya dengan bukti kukuh,
resit pembayaran semua cukup. Polis buat IP, di bawah seliaan Kadet ASP waktu tu.. sampai skrng..  tak de apa2 tindakan pun. Tu yg rakyat malas nk buat report.. porabis boreh je kata org. Justice must be seen to be exercised.. baru orng ramai percaya kat polis. Agaknya sebab tu.. negara kita jatuh lagi dari segi corruption index.

Hahaha, xderla pukul sampai mati, klau dah geram sangat kan, aku faham perasaan kau sbb aku pun pernah kena walaupun jumlah x byk mcm kau

erk .. sejak bila lak board nie jd CI ,

28# sol

20k tepat dia amek duit aku...

itu lar yg aku tak sanggup nak dengar tuh. tapi aku harap inspector tuh serious lar nak tolong aku selesaikan.
kalu tak bleh jgk sumbat je penipu tuh dlm penjara.. aku tak duli... bkn sikit 20k tuh... ingat senang ke aku nak kumpul duit sebanyak tuh...

tua pun tua lar... janji sakit hati aku nih berbaloi...

30# w_md_harris

errr... ada unsur2 CI ker kat story aku nih...

upah je dak 77 ....
kan ok?

31# sincewhen

Kalau mati orang tua kutuk tu, jgn peduli, mintak pulak anak2 dia bayar. Apa punya orang tua, dah pinjam duit x nak bayar? Nak bagi contoh x baik pada orang muda?

34# jazim

itular.. aku ada lar sms kat anak2 dia, aku ckp kalo apa2 jadi kat tua kutuk tuh.. .adalah tanggungjawab waris dia utk setelkan hutang dia ke aku sbbnya aku takan halal sesen pun...  segala perbuatan dia, kata2 dia semua aku tak halalkan, tp anak2 dia mcm tak kesah pun nak cari aku, padahal anak dia kenal je aku, dok dekat je ngan rumah aku ... aku rasa derang pun bengang lar ngan ayah derang... malu lar kan ada ayah yg perangai macam taik nih...

aku ada juga sound situa kutuk nih melalui sms, aku kata patutnya org tua cam dia tunjuk contoh lar pada aku yg muda ni... ini tidak lagi mau jadi MUNAFIK....

laknatullah betul...

Morel of the stori......Jgn skali2 memberi pinjam (kecuali nak sedekah) pada kawan2......walaupun dah berkawan lama. Kalau kita tak memberi pinjam....kemungkinan kita akan hilang kawan tapi duit masih dengan kita Tetapi kalau kita memberi pinjam dan kawan kita  tak bayar kita bukan saja hilang duit kita...tapi juga kawan kita

Kalau kawan kaki pinjam duit yg x nak bayar tu mintak pinjam duit korang, nasihatkan je suruh diorang cacatkan diri sampai hilang upaya, lepas tu mintak bantuan JKM dan Pusat Zakat.

12
Return to list New