CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: sedeyy

Menanti Diceraikan.. :(

noor2 replied at 26-10-2018 08:04 AM
Situasi perceraian semua orang tak sama. ...tiada siapa pun yang ingin bercerai. ...perceraian ter ...

lelaki ni tamak betulkan, yang di sini nak, yang di sana mau jugak. tapi i ada kenal sorang kawan lelaki ceraikan isteri dan kawin dgn janda sebab katanya taknak pening2 maintain dua family dan nampak happy dia dengan keluarga baru, janda tu ada anak 4. Anak2 dgn ex wife dh besar2 so tak berkisah...dan elok je dia bayar semua nafkah utk ex termasuk bg ex rumah banglo 1. teruk la dia kena kecam waktu ceraikan isteri sbb theyols nmpk mcm one happy family, dan ex pun pongpang satu dunia memburukkan heols. the truthnya ada unspoken ketidak puasaan hati pada ex dia sepanjang perkahwinan tp salah dia jgkla tk penah nak sit down and discuss. Iols kenal isterinya, one strong character woman whereas kawan iols tu jenis mengikut. kdg2 kita tatau apa masalah org bila bercerai so iols pun x suka sgt nak kecam2 org yg wanted to escape from a marrigae. kdg kita org luar nmpk surface aje tp yg dealing dgn pasangan day to day tu adalah mereka. Pd iols senang je, kalau pasangan dh x suka elok kita mengundur diri tak payah nk berebut atau berperang sana sini. Tp ni pandangan iols la yg ada job sendiri dan boleh je jaga anak2 iols sendiri kalau xde laki pun sebab dh biasa independant.

Salam,

Makcik doakan yang terbaik utk tt.
Harap siapkan diri utk hadapi yang terburuk.

kepada TT saya mendoakan yang terbaik utk anda... kuatlah demi anakmu...  insha Allah pasti ade yang indah menanti....

fixit replied at 30-10-2018 03:35 AM
hai TT.
tumpang simpati dgn kisah TT.
gini lah, jantan ni kalau tgh angau dia takde pikir anak bin ...

setuju dengan kata2mu... lelaki kalaw tgh angau...mmg angau dia tu xleh kacaw... cakaplah dan buatlah apepon... seket x terkesan kat hati dia...

nuril86 replied at 31-10-2018 03:51 PM
setuju dengan kata2mu... lelaki kalaw tgh angau...mmg angau dia tu xleh kacaw... cakaplah dan buat ...

yeah. time tgh angau dia pandang bini macam bibik yindon ja.
dah dpt nnti, dah boring or dah dapat kifarah time tu baru cari bini nak bertobat segala.
hah time tu gulung je dgn plastic itam humban dlm loji kumbahan.

haaa kesian TT. sabar and tawakal.

Follow Us
sedeyy replied at 29-10-2018 02:16 PM
Thanks semua atas kata2 nasihat & semangat.
iolls dah tau laki iols g mana blk lewat2 tu..
tak ta ...

Hotel akar?....

Nak buat mak siat kat situ?...
Mampuss kena cekup....situ kg baru tt oiii....klu dia nk buat maksiat, takkn le bodoh dia mk pilih hotel tu...
Baik dia pergi hotel kat jln masjid india ke...kat pwtc ke....

Keta dia kat situ sbb situ senang parking.....mgkin dia letak kat situ, pastu naik keta kwn gi memana lepak....

Aku pun selalu buat mcm tu....tapi bkn mlm lah....aku nk gi jln tar pun, area situ le aku park...pastu amik cab....

Edited by jazaa100 at 2-11-2018 12:35 AM
sarahmirza replied at 30-10-2018 11:52 PM
Dekat2 hotel tu ada snooker tak?
Atau mungkin karaoke, bowling, futsal court ke?

Tak de lah....

Aku blh gerenti org takkn berani nk ngesek kat hotel akar tu....situ tempat melayu....org asal kg baru....& depan sikit tempat mkn....klu hari selasa ada pasar mlm kat lorong tu....tak de pusat snooker, futsal ke...cc pun xde....masjid kg baru yg dekat kat situ.....selain dari rumah (bkn taman tau, rumah lama sebuah sebuah), hotel tu je satu terconggok kat situ....owner pun tak salah aku melayu....

jazaa100 replied at 2-11-2018 12:29 AM
Tak de lah....

Aku blh gerenti org takkn berani nk ngesek kat hotel akar tu....situ tempat me ...

Oh ye ke..
I tak tau pulak hotel tu kat mana.
Hihihi

sarahmirza replied at 5-11-2018 02:08 PM
Oh ye ke..
I tak tau pulak hotel tu kat mana.
Hihihi

Dia parking kat area situ je.....

Lorong situ luas....
Memang tempat aku parking pun klu nk gi memana yg susah parking..
Kat situ sentiasa ada teksi lalu....

sedeyy replied at 29-10-2018 04:13 PM
iolls letak hp dalam kete dia then friend finder..

Kalau suami ada 3 jenis kenderaan, susah jugak nak track ni. Kena letak 3 phone pulek

TT..saya nak bagi pendapat sikit..

1. kalu rasa sayang lagi n rasa suami bleh berubah..cuba la sehabis baik..kalu rasa dah tawar hati n rasa suami dah tak leh berubah..bercerai jela..dari masing2 tanggung dosa..dosa sbb suami abaikan isteri..dosa isteri dah takleh nk hormat suami yg akan menyebabkan isteri tak ikhlas buat ape2 utk suami..

2. Perceraian tu bkn penamat kehidupan..ada hikmahNya apa yg berlaku tu..mcm saya sendiri..dulu rasa saya n anak2 diabaikan..Alhamdulillah skrg ex lbh amik berat n slalu amik anak..anak pun puji skrg abah dah baik..kan ke lbh baik camtu..

3. Hubungan anak dgn bakal ex jgn diputuskan..sakit hati camne pun..anak2 tetap darah daging dia..bin/binti ex jgk..

4.Kalu dah bercerai..ikut la TT nak tuntut ape..ada setgh org tak tuntut..sbb malas..malas turun naik mahkamah..malas pening2..asalkan nafkah anak2 dpt tiap2 bln..

Yg tu jela kot buat masa ni..kalu ada point2 yg saya tertinggal..saya tmbh lagi ye..

TT apa update? Nk tau jgk

sori uolls lama menghilang.
i dah g court dh mintak khidmat nasihat n dah paham lah ape nk kena buat.

pastu i ada follow dia jd spy. letih siot..
n memang dia tgh dating dgn pmpuan. tp dia byk duduk dlm kete but pindah2.lps satu spot dia pindah plak satu spot lain.kl-putrajaya-kl balik. lps smpai tmpt pmpuan tu dia lepak lg xtau dlm kete ke kluar mana2 ke sbb by the time dia kluar dr putrajaya blk ke kl i xfollow dh.sbb byk dlm kete so  xdpt nk snap2 gambar. sedih beb nampak laki kte dgn pmpuan lain..

sedeyy replied at 7-11-2018 12:05 PM
sori uolls lama menghilang.
i dah g court dh mintak khidmat nasihat n dah paham lah ape nk kena bua ...

memang ramai orang dating dalam kereta kat putrajaya-cyberjaya, yang tepi2 tasik tu... i think that girl tak tahu pun husband you dah kahwin, maybe dia ingat husband you still single kot tu yang banyak masa sampai malam pusing2 kl-putrajaya

badan laki i tu obvious sgt bdn org dh kawen.pmpuan tu pun agak2lah smpai kul3-4pg lepak dgn jantan.

sedeyy replied at 7-11-2018 02:14 PM
badan laki i tu obvious sgt bdn org dh kawen.pmpuan tu pun agak2lah smpai kul3-4pg lepak dgn jantan.

Memang mcm tu sis. Benda haram lg sedap. Thrill dia lain. Sebab setan dah masukkan mcm2 aksesori bg nampak maksiat tu lawa.

Contohnya seks. Benda sama je. bezanya masa tengah berzina hukumnya haram. Seks selepas nikah jadi halal. (Bukan la sy kata laki sis berzina dgn pompuan tu)

Misal kata diorang kawin. Terus thrill hilang. Sebab dah halal. So setan letak aksesori suh cerai plak. Percayalah...

dalam kereta malam2 asyik tukar2 lokasi...... nmpk sgt tgh buat benda kotor...

kalau i kan..i panggil penguatkuasa agama... this will make ur case stronger.. since nak cerai dah pun kan...

pastu semua resit.... rekod pembayaran termasuk rekod yg u bayar ur car yg atas nama dia tu semua u kumpul dan simpan baik2... tunjuk kat mahkamah nanti... kalau dia ada pinjam duit u nanti u bgtau je mahkamah...

all the best tt

ninnakarinna replied at 7-11-2018 09:51 PM
Memang mcm tu sis. Benda haram lg sedap. Thrill dia lain. Sebab setan dah masukkan mcm2 aksesori b ...

true enough.. biar jelah org dah angau..

mystica replied at 8-11-2018 02:32 PM
dalam kereta malam2 asyik tukar2 lokasi...... nmpk sgt tgh buat benda kotor...

kalau i kan..i pan ...

ok2, thanks..