CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: blastoff

[Dunia] MH370 : Meh solve kes nih once and for all, adakah ia satu pembunuhan? .....UPDATE post #146 ms/8 : bukti kukuh wujud yg JET PEJUANG TEMBAK MH370 dan penipuan data radar militari oleh najib

Edited by blastoff at 2-5-2023 09:33 AM
kelana36 replied at 1-5-2023 06:49 AM
can you suggest which fighter aircarft can do vertical climb (terbang condong straight ke atas) un ...

ketika take off kelajuan tak sederass mana pungg still pesawat nih boleh buat pergerakan straight up camtuuu menegakkk skalik laaaa haih

inikan plak ketika terbang laju di altitude tinggi siap2, lagi2 laaa lonjakan straight up tu boleh pergi lebih jauhhh jadinya ke atas langit beribu ft ler .

Hanya pesawat style nih ler mampu... sesekali bukan mh370

https://youtu.be/Oze1i4IQHMU

blastoff replied at 2-5-2023 05:31 AM
ketika take off kelajuan tak sederass mana pungg still pesawat nih boleh buat pergerakan straight u ...

soalan aku, boleh ke dia buat macam tu kat 50,000 ft atau 40,000 kaki?

Edited by blastoff at 2-5-2023 10:28 AM
kelana36 replied at 2-5-2023 09:37 AM
soalan aku, boleh ke dia buat macam tu kat 50,000 ft atau 40,000 kaki?

itu tunjukkan kau tak mampu guna logik utk fikir mende yg kau tak nampak dgn mata kau sundrik....

Samalah mcm kau anggap radar militari bergantung utk detect pada transponder hingga kalau off nya maka radar militari x leh detect.. itu tanggapan yg tunjukkan kau tak faham pungg mcm mana radar militari berfungsi...

di explain pung dok tak faham tuuu lah jugak so soalan kau hapa pungg aku ignore je ok sebab mental kau dah ada graphene dok kacau  somewhere nampak nyaaa

blastoff replied at 2-5-2023 06:27 AM
itu tunjukkan kau tak mampu guna logik utk fikir mende yg kau tak nampak dgn mata kau sundrik....
...

kalau tak tau, atau tak sure jawab la tak sure, boleh aku tunjuk ajar...

Yang kau nampak video you tube pasal vertical climb tu, tak semestinya dia boleh buat sebegitu sepanjang masa.
Jet engine ni perlukan udara yang banyak masuk untuk di compress dan dibakar untuk menghasilkan jet power. Masa tu, jet itu hanya menggunakan kuasa jet semata mata, bukan aerodynamic lift force. Hanya pesawat yang mempunyai thrust to weight ratio more than 1.0 sahaja yang boleh buat begini.
Apabila pesawat terbang semakin tinggi, udara semakin nipis , dia memerlukan tambahan kelajuan untuk bagi udara banyak masuk. sekiranya kelajuan dah slow down, engine at maximum power , less air masuk, engine boleh stall.

Sebab itu vertical climb hanya boleh di buat dari ground level sehinggalah around 4000 ke 5000 kaki sahaja, selepas itu pesawat kena la turunkan muncung dia untuk accelarate supaya engine tak suffocated.

Kat video yang kau post tu pun nampak kan, speed dia semakin menurun dan selepas tu kena stop the vertical climb.

Now, berbalik kepada soalan yang kau tak mampu jawab, kat above 40000 feet, dengan udara yang semakin nipis , logically boleh ker?

sebab itu manusia cipta rocket..

so aku ker kau yang ada masalah ni. Kalau nak sebar the so called fakta, mesti lah bagi fakta yang betul...

Edited by kelana36 at 2-5-2023 07:28 AM
...

di explain pung dok tak faham tuuu lah jugak so soalan kau hapa pungg aku ignore je ok sebab mental kau dah ada graphene dok kacau  somewhere nampak nyaaa

apa yang hang explain? tunjuk video tak menjawab persoalan ..

1. Apa jenis fighter plane yang tembak MH370? Dari negara mana?
2. Ping dari Inmarsat sampai kol 8 pagi tu dari mana datangnya kalau MH370 dah kena tembak kat IGARI lagi?
3. Macam mana military radar dapat altitude indication walau pun transponder dah OFF?  

Nak tuduh kena ada bukti kan, so try your best la..

blastoff replied at 2-5-2023 10:27 AM
...

Nokkkk ni je kaunter attack kat pakcik pilot tu? Kahkahkahkah... Skrg aku rasa otak kau yang ada grapheme tak boleh berfikir dengan betul.

Follow Us
...

Samalah mcm kau anggap radar militari bergantung utk detect pada transponder hingga kalau off nya maka radar militari x leh detect.. itu tanggapan yg tunjukkan kau tak faham pungg mcm mana radar militari berfungsi.

Bila masa aku kata military radar tak boleh detect kalau transponder off ?

Aku kata boleh detect , tapi cuma blip. tak ada identification, tak tau blip tu sapa punya... dah jadi macam primary radar lah..
aku tanya kau apa beza military and ATC radar tak jawab....

bahayanya kalau military plane punya transponder OFF, military radar tak boleh identify samada blip tu friendly atau enemy.
Kalau kau lebih tau macam mana nak identify, please explain to me....

kemaruk replied at 23-4-2023 03:04 AM
Bangkem tak ingat.. lepas kena ban dekat carigold, forumer tu ada bukak chatroom tak silap dekat s ...

Bang kem punya teori sama dengan teori yg I baca kat satu blog. Ada jugak teori yg berkaitan dengan penemuan perigi jepun kat Palekbang, Kelantan.

Teori yg pertama diceritakan yg isi manggis yg sebenar adalah peralatan sensitif dari dron MQ Reaper yg berjaya dijatuhkan kat Afghan oleh Taliban. Taliban jual pada China. So jalan seludup peralatan sesnsitif tu malangnya dalam pesawat MAS. US tentu tak mau peralatan sesistif tu sampai pada musuh dia. Jadi adalah black ops yg berlaku. Selepas 9/11, Boeing ada pasang alat khas yg boleh kawal pada pesawat dia supaya Boing boleh take over kalau pesawat dirampas. Kemungkinan ada stealth fighter yg activate dan kontrol pesawat tu.
Teori yg kedua ni pulak berkenaan dengan Lubang Jepun di Palekbang tu...sebenarnya berisi emas hasil rampasan perang. Jadi emas ni nak diseludup keluar..tapi didaftar atas nama 'manggis'. Tapi emas Malaysia ni berhantu sikit...tu yg tak lepas sempadan. Sama macam emas rampasan melaka yg kapal flor de lamar tenggelam.
Itu teori alam mistik la kan.

Kah3. baca boleh percaya jangan.

Tapi bila baca dah macam2 yg blastoff letak, fact and figures....ada lojiknya juga MH370 terhempas di Laut China Selatan..berdasarkan kepada fakta radar. Tapi jika betul Najib terlibat, boleh kata petinggi dari PDRM, malah ATM juga bakal terheret ke muka pengadilan kalau memberikan maklumat palsu.

Harap org kanan PMX dapat la guna peluang ni...supaya PM Anwar dapat membongkar kes.

sranua replied at 2-5-2023 12:19 PM
Bang kem punya teori sama dengan teori yg I baca kat satu blog. Ada jugak teori yg berkaitan denga ...

Bagi bangkem teori hijack paling believable dan konsisten

WTC twin tower dulu pon flight kena hijack.. bukan 1 bukan 2 tapi sekurang kurangnya 3 pesawat kena hijack.. yang ni lagi la bunyi macam cerita hollywood..

Bayangkan jika kita tak tahu apa jadi dekat 3 pesawat yang kena hijack tu.. konfem kita kata dongengan semata mata je 3 pesawat tu kena hijack dan nak rempuh WTC..

Dwdrum replied at 2-5-2023 03:13 AM
Sekarang ko mahu tukar theory?... Aku no comment apa ability pilot/hijackers and aircraft mampu bu ...

Issue ko tuduh gomens (bamah and najib) suruh pergi buang debris di west indian ocean...
-------
Dia ingat debris yg bersepah tu nanti hoover je lepas tu empty the bag kat tempat lain.  Tak oun dia ingat lepas tembak boeing tu just mcm pengsan nanti jatuh kat this gigantus net yg fighter jets tu bawa.  Kalau ikut dia logik la kan.

kemaruk replied at 2-5-2023 01:22 PM
Bagi bangkem teori hijack paling believable dan konsisten

WTC twin tower dulu pon flight kena hij ...

Dari awal lagi aku pun syak pada hijack.
1. MH370 sampai ke paras 35000 dekat waypoint IGARI tu. Kebiasaan, bila level off kat cruising altitude, cabin crew mula sebuk untuk serve meal, ada yang keluar masuk cockpit samada hantar hidangan kat pilot atau ambik order makan. Masa ni la kesempatan untuk hijacker stormed in.
2. Kalau orang nak hijack, tak kan tak ada ilmu kan, mcam 9/11 jugak, mesti dia orang dah biasa dengan cockpit atau belajar kat simulator mana mana. Dia orang mesti tau kedudukan transponder , communication radio, . Transponder mereka switched off untuk bagi blackout data flight  MH370, communication may be they leave it ON, cuma tak jawab call jer, tapi boleh dengar communication . Sebab tu ACARS yang bagi ping kat INmarsat itu masih boleh dapat data engine running.
3. No way B777 yang berat dengan manusia, baggage,dan fuel itu boleh climb sampai ke 45000 ft. Kalau climb pun, at 300 feet average per minute, dari 35000 ft ke 45000 ambil masa , 10,000 to climb , even kalau 500 feet per minute pun ambil masa 20 minutes untuk climb, cover 160nm tu...  
4. Bila transponder, ADSB OFF, data berkenaan flight tu, altitude, heading, speed semua hilang. Tetapi radar return masih dapat lagi, itu yang Kota Baru and Gong Kedak dapat, tetapi data tak accurate sebab radar guna kaedah assumption dan math calculation jer untuk altitude and speed. Contohnya, target altitude kira guna tilt angle of the radar, slant range of the target , guna Sine untuk cari the unknown value.
5. Base on no3 and 4 tu lah Najib kata tak boleh ambil data dari radar sepenuhnya, kerana ianya hanya estimation, bukan sembunyi data bak kata Blastof. Sebab tu altitude data tak consistent, sekejap 35000, 45000, 50000. 33000. Ingat plane tu boleh buat magic ker, even fighter aircraft pun tak boleh simply buat macam tu.

6. Ada blogger yang Blastof percaya, MH370 climbed to 45,000 untuk di decompression, bunuh semua orang except few yang pakai masks la. Persoalannya , kenapa susah susah kena climbed sampai paras tu, kat paras 30,000 pun dah cukup , apa lagi pada paras 35,000 feet,. Senang jer, bukak jer outflow valve manually,  after 1 minute hampir semua dah kena hypoxia.
7. Selepas MH370 hilang dari radar, the next morning, search and rescue mula mencari di kawasan tempat lost radar contact tu dan laut china selatan di perairan vietnam. So kalau kena tembak kat situ mesti ada debris berterabur dia orang jumpa (macam MH17). Lagi pun kat kawasan tu kapalterbang bersimpang siur, ada banyak oil rig lagi, tak kan tak ada eye witness. At the first place, memang bodoh la kalau nak execute MH370 kat situ...
8. Selapas 2 hari, baru TUDM buka mulut yang dia check kat radar ,ada history yang MH370 tu turning to the left toward Penang and Pulau Perak. Then baru lah pencarian di ubah dari laut china selatan ke lautan Hindi.
9. Possible kalau hijacker(s) tu fly the plane as what yang military radar nampak , then sampai waypoint VAMPI, tak tau pegi mana sebab dah lost on radar. MH 370 assumed pergi towards south Indian Ocean based on INmarsat pings jer.  Blastof keep on talking about Over The Horizon Radar, tak kan tak pick up. Persoalannya, kita mana ada OTH tu, Indonesia pun tak ada, yang paling dekat hanyalah Australia jer, itu pun outside coverage dia orang. Kalau dapat pun, dengan tak ada data sebab transponder OFF, beratus object kat radar screen tu, mana satu MH370 pun tak tau nak pinpoint.
10. Malam kejadian tu terjadi, I was flying the same route earlier, nitestopping kat Kansai. It was a clear nite, tak ada weather kat kawasan tu.
11. Kalau betul ada hanky panky by Najib and US, I think masa Mahathir jadi PM dah terungkai dah.. tak ada solid evidence as claimed by blastof.

kelana36 replied at 2-5-2023 10:48 PM
Dari awal lagi aku pun syak pada hijack.
1. MH370 sampai ke paras 35000 dekat waypoint IGARI tu. K ...

betul tu..

macam pelik je possibility kena hijack ni disenyapkan terus dari mana2 media rasmi.. seolah olah ada pihak yang nak tutup sesuatu dan dipersetujui oleh semua pihak lain

jadi bermacam-macam alasan lain direka

tapi masalahnya apa alasan lain tu? takakn la nak cakap MH370 tetiba hilang pufffff

kalau nak bagi alasan ada masalah teknikal, takkan la MAS sanggup dipersalahkan

kalau nak bagi alasan ada kargo bateri meletup, sama gak MAS tetap dipersalahakan

nak bagi alasan pesawat tersesat masuk kawasan diego garcia dan ditembak jatuh, nanti USA pulak dituduh macam2

last2 bagi jela alasan rasmi kunun2 pilot jadi sewel dan bunuh diri jah.. ini je alasan paling kurang damage nya.. paling2 pon yang terasa cuma family arwah je

kalau betul kena hijack, apa yang sebenarnya terjadi kepada MH370 selepas itu bangkem harap yang baik2 je.. bangkem harap memang benar teori yang MH370 telah mendarat di Nanning dan dirahsiakan oleh semua pihak yang tahu termasuklah family penumpang MH370.. kalau salah, bangkem minta maaf kalau ada yang terasa terutama family penumpang dan krew MH370

Edited by Dwdrum at 2-5-2023 09:11 AM
blastoff replied at 1-5-2023 04:15 PM
itu bukan teori, itu fakta yg tunjukkan pesawat yg ber patah balik bukan mh370 sebab mh370 tak mam ...

So debris yang di jumpai di west indian ocean itu apa?... Di jumpai di beberapa island coutries... Sekarang salah satelite pula... Mana tahu hijackers ada terer maneuvering boeing...
Ko rasa salah iranian yang tipu passport or china..

Edited by Dwdrum at 2-5-2023 09:09 AM
Samerosie replied at 2-5-2023 01:40 AM
Issue ko tuduh gomens (bamah and najib) suruh pergi buang debris di west indian ocean...
-------
D ...

Depa kutip apa saja yang float pergi dump ke sana...the rest biar kan buried di ocean... Kerja perlu superfast..
Betul kan cara begini @blastoff

Dwdrum replied at 3-5-2023 01:00 AM
Depa kutip apa saja yang float pergi dump ke sana...the rest biar kan buried di ocean... Kerja per ...

Thread ni sudah ke bawah sebab Tt tak tahan kena tanya soalan2 yg dia dah tak boleh kona baring.  

Dia dah buka death causes heat stroke bukan sebab cuaca but covid vaksin...120 dah mati you hahahaha obituaries semua curik dr fb siap gambar derang masa kat vac centre but denying as usual mana de ambil dr fb.

Mesti dia sakit hati baca ni.

Samerosie replied at 2-5-2023 02:48 PM
Thread ni sudah ke bawah sebab Tt tak tahan kena tanya soalan2 yg dia dah tak boleh kona baring.   ...

Di thread vaccine and heat stroke aku avoid rosie walaupun ada saja boleh menjawab ramai yang akan confused ssbab dia buat assumption ikut kepala sendiri heshe another version manak... Bagi lah siapa pun termasuk director dari KKM pun akan kalah dengan dia and the gang... Last last kita yang kena kata nya tidak belajar science walaupun sangat obvious depa kaki copypaste saja...topic graphene paling merepek

Thread ini paling mudah orang untuk nampak dia terer but terer konar baring.. Mo copypaste tetap sama

Dwdrum replied at 3-5-2023 07:05 AM
Di thread vaccine and heat stroke aku avoid rosie walaupun ada saja boleh menjawab ramai yang akan ...

Logic dia mmg cartoon.  Banyak sangat tengok woody woodpecker show nih.

Samerosie replied at 2-5-2023 03:22 PM
Logic dia mmg cartoon.  Banyak sangat tengok woody woodpecker show nih.

Bukan dia saja tetapi gang dia sekali... Depa sudah salah faham and concept rosie... Allopathy ini paling relevant untuk emergency.. Sekali depa perlu rawatan di emergency baru akan tahu cara depa ber kesan atau tidak.. Seperti cpr lah depa ingat cpr itu slow and soft sepdrti orang ter cekik saja... If pulse sudah tiada better jangan tengok DR.. Misi.. Ma buat cpr..better lari dari tengok...

Edited by blastoff at 4-5-2023 08:16 AM
JunkMail replied at 2-5-2023 11:30 AM
Nokkkk ni je kaunter attack kat pakcik pilot tu? Kahkahkahkah... Skrg aku rasa otak kau yang ada g ...

benda nih aku dah explain berkali2 dlm thread nih ,

belek ler post2 sebelum2 nih ,

tapi hampa masuk thread just utk berlagak mcm ia tak pernah di explain langsung tunjukkan hampa bukannya nak tahu pungg sebaliknya simply nak perlekeh je dan nak buat mcm aku nih kuli yg perlu buat hampa percaya la perlu layan kerenah hampa laaa....

so perlekeh je laaa sepuasnya aku peduli hapa

Bagi yg nak faham dah boleh nampak dah haih penipuan yg di buat mengenai data radar militari tuh. No need aku ulang mcm radio buruk .

Pada aku , tak penting korang nak percaya atau tidak, tak menjejaskan aku kok mana punggg .... aku simply dedahkan penipuan , terpulang ler selebihnya.

Aku deal dgn fakta so aku bolayan je memana forummer yg cuba memanipulasi fakta yg sebenarnya cuma attention whore dlm thread nih ...period. Masa aku amat berharga bukan utk diguna layan penagih2 attention yg tak cukup kasih sayang ler.

Edited by blastoff at 4-5-2023 09:15 AM

errr yg di luar sana kalau dok anggap tarak satu pungg jet pejuang boleh buat pergerakan yg di tunjuk kat carta the so called data radar militari m'sia tuh,

so camne laaaa mh370 mampu buat pergerakan sedahsyat itteww dan masih boleh terbang ke Indian ocean, kalau dah jet pejuang tarak yg mampu

kalau camtu dah jadi peringkat najib create data palsu laa sebab najib yg dedahkan data tuh di press conference dan ia di sertakan dlm rekod rasmi yg kerajaan beri sundrik .

Dah kerajaan sundrik tipu data camtu, utk korek duit rakyat dan negara nonstop laaa dgn buat pencarian sia2 di Indian ocean bertahun2 padahal jatuh di lepas igari tu je

Pusing pi lah kok mana pungg, pasti tunjukkan data radar militari dah dimanipulasi maaa...simple logik tuu.... tapi attention whore dlm thread nih takkan sesekali nk akui sebab keinginan nk dpt attention tu override keinginan nk faham fakta.