CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: transporter

UMRAH & HAJI XIII, PENGALAMAN KE TANAH SUCI MADINAH DAN MAKKAH (HARAMAIN)

Close [Copy link]
Assalamualaikum
Tadaima~
Alhamdulillah dah sampai tanah air hari Khamis 29hb Nov lalu. Kami KT terakhir terbang dari Jeddah.
Alhamdulillah semua sihat. Hari ini saya dah start kerja. Yeay~

Terima kasih kepada forumers yang banyak membantu meberikan tips2 berguna seperti @haji_one & semua..

Voucher posted on 1-12-2012 11:45 PM
insya allah sy pergi tahun depan. ambik ngan rayhar sebab parents pun pergi haji ngan rayhar. dior ...

ye, setakat ni ... no complaints. sgt puashati.

ma3rd posted on 3-12-2012 07:01 PM
Assalamualaikum
Tadaima~
Alhamdulillah dah sampai tanah air hari Khamis 29hb Nov lalu. Kami KT ter ...

wsalam

alhamdulillah... kalau ada masa boleh cerita penglaman mengerjakan haji? kalau ada gambar2 pun lg best.

ma3rd posted on 3-12-2012 07:01 PM
Assalamualaikum
Tadaima~
Alhamdulillah dah sampai tanah air hari Khamis 29hb Nov lalu. Kami KT ter ...

w'slm...
selamat kembali ma3rd...jgn lupa citerkan pengalaman mengerjakan haji nanti...

ma3rd posted on 3-12-2012 07:03 PM
Terima kasih kepada forumers yang banyak membantu meberikan tips2 berguna seperti @haji_one & semua. ...

hehehe..dah ma3rd sebut nama saya, so kena reply la..hehehehe..(gurau je..), sama2 Ma3rd, insyaAllah dan doa saya, mudah2an ibadah haji yang dikerjakan itu adalah haji yang mabrur serta diterima Allah swt hendakNya. Mudah2an doa-doa yang dipanjatkan di sana adalah doa yang makbul. Amin.

Jangan lupa share dan komen skit mengenai operasi haji tu..nak jugak saya tahu..hehehehe...

Follow Us
Assalamu alaikum forumer sekalian,
Saya selama ni dah berbulan-bulan jadi silent reader di sini, alhamdulillah banyak info berguna yang saya perolehi di sini. Saya sedang buat survey tentang pakej Haji, ada sesiapa pernah menunaikan Haji bersama CS Holidays atau Gemilang, mohon share feedback... Jazakum Allah khayran kathira saya ucapkan.
Dan seronoknya Haji One dah ada di sini, entry Tuan di forum Panggilan Pertiwi menjadi rujukan saya dan dishare dengan ibu bapa saya yang baru sahaja kembali menunaikan Haji musim 1433H ini, terima kasih tidak terhingga dari kami sekeluarga. :-)

Voucher posted on 1-12-2012 11:45 PM
insya allah sy pergi tahun depan. ambik ngan rayhar sebab parents pun pergi haji ngan rayhar. dior ...

assallamuailaikum...lama tak masuk cari ...alhamdulillah baru je balik haji kamis lepas...nak share some info, mmg betul rayhar bagus akak tgk service dia..akak pergi melalui TH...masa di Mina pengisian mmg penuh & padat ...nampak cara dia org handle jemaah pun sgt bagus...sgt di recommend sesapa yg nak pergi under rayhar...tp dengarnya q sgt pjg utk mengerjakan haji under rayhar..wallahualam ...

MamaPongkey posted on 5-12-2012 12:47 PM
Assalamu alaikum forumer sekalian,
Saya selama ni dah berbulan-bulan jadi silent reader di sini, a ...

hehehe..terharu plak rasanya bila mamapongkey dan parent menghargai thread saya kat Panggilan pertiwi tu..insyaAllah, kalau ada rezeki dan peluang, nanti saya buat thread baru (dengan izin pemilik / admin forum tu)..tapi nak kena pi bertugas dulu..hehehehe..

Saya pun gembira dapat berkongsi maklumat dan pengalaman dengan forumer kat sini..insyaAllah, saya selalu ada kat forum ni dan bebenang ni..cuma kalau hal yang saya tak mahir, terutamanya bab nak pi umrah..memang saya diam je, takdak info yang boleh dikongsi sebab haji dan umrah di luar waktu haji memang berbeza suasana dan pengurusannya..

Assalam, kami sekeluarga mungkin akan mengerjakan Umrah pada 19/1/2013. Pada yg berpengalaman nak tanya  berkenaan dgn kamera DSLR tu boleh bawa ker?  kawasan2 yg di larang ambil gambar dan kawasan2 yg boleh bergambar takut juga bila baca ada yg kena rampas kamera.

akak89 posted on 7-12-2012 10:38 AM
Assalam, kami sekeluarga mungkin akan mengerjakan Umrah pada 19/1/2013. Pada yg berpengalaman nak ta ...

Salam
DSLR di luar pekarangan Masjid Nabawi & Masjidil Haram, inshaAllah kurang masaalah. Walaubagaimanapun, bila ambil gambar itu, jgn open2 sangatlah. Di dalam Masjid Nabawi, compact kena tahan, h/p tiada masaalah. Dalam Masjidil Haram ....... susah nak kata, compact selalu nampak ....... video cam pun ada orang seludup masuk !

saya tak pernah ikut Rayhar tapi dari pergi Umrah dan Haji yang lepas, dari pandangan mata saya nampak cara drg handle jemaah nampak bagus. Ada rezeki pas ni gi umrah ke haji nak la jugak cuba ikut Rayhar nih.  

Kat mana letaknya Hotel Ishraq Madinah? Boleh wi peta

mummy75 posted on 27-11-2012 12:06 PM
tima kaseh balqishku..mg nk beli kurma, kacang n sejadah kot...nak tanya lagi ni..balqishku bwk be ...

Assalamu'alaikum wbt

Kalau naik Saudi Airlines sekarang ini hanya 1 bag sahaja dibenarkan. Tentang duit belanja tu pandai-pandailah budget sbb lain orang lain selera. Seperti yg pernah saya tulis dalam benang sebelum ini, RM500 cukup, RM1000 cukup, RM5000 cukup, dsb. Cuma perlu spare duit untuk bayar dam SR350 kalau-kalau kena dam dan spare sikit untuk bayar lebihan berat bagasi - manalah tahu kan. Kemudian budget juga untuk sedekah kat fakir miskin di sana.

Semoga bermanfaat, wasalam

fa_stellar posted on 7-12-2012 11:56 AM
saya tak pernah ikut Rayhar tapi dari pergi Umrah dan Haji yang lepas, dari pandangan mata saya namp ...

Saya pun tidak ada pengalaman dengan Rayhar tetapi saya lihat pakej mereka macam bagus saja. First and foremost, hotel jemaah dekat sangat dengan masjidil haram iaitu hotel al-Maqam dan hotel al-Qamar. Hotel-hotel ini betul betul di hadapan Istana. Secondly saya lihat pengurusan mereka macam tersusun baik semasa musim haji mahupun umrah.

Tapi Rayhar ini HQ mereka di Kuala Trengganu. Dulu pernah dilaporkan di sini - tolong perbetulkan saya jika saya silap - yang jemaah dari pantai timur seperti Kelantan ada masalah sikit tentang connecting dari Kelantan, macam lama menunggu di KLIA.

auntie_girl posted on 25-11-2012 07:44 PM
Salam..insyaallah auntie akan jadi tetamu mekah tahun depan...

Tapi,yg tak berapa nak puas hati a ...

Wa'alaikum salam wbt

Setahu saya Andalusia ada banyak pakej - pilihlah mana-mana pakej yang berkenan di hati. Pada pendapat saya, kalau ambil pakej 2 in 1 iaitu ziarah dan umrah, elok pergi ziarah dulu baru pergi umrah. Kalau pergi umrah dulu baru pergi ziarah Istanbul takut-takut bagi jemaah lelaki mata mereka tersembul pulak walhal baru sahaja membersihkan hati dan jiwa di tanah suci.

Kalau dah sampai Istanbul nanti jangan lupa jerit ... ISTANBUL, AKU DATANG!

terima kasih atas semua feedback tentang Rayhar.. nampaknya semua positif belaka.

sebenarnya saya tengah runsing nak memilih antara rayhar & gemilang untuk umrah tahun dpn. Insya Allah

msaadhamid posted on 9-12-2012 02:39 PM
Wa'alaikum salam wbt

Setahu saya Andalusia ada banyak pakej - pilihlah mana-mana pakej yang ber ...

gitu kisahnya...

anyway,thanks...my friend pon berpikiran begitu juga..

anyway, org yg pernah p istanbul kata banyak org jahat kat sana..huhu..

patut nyesal tak skrg ni sbb amek pakej ni?

huhu

akak89 posted on 7-12-2012 10:38 AM
Assalam, kami sekeluarga mungkin akan mengerjakan Umrah pada 19/1/2013. Pada yg berpengalaman nak ta ...

salam!

kalau kat masjid nabawi, camera2 ni memang tak boleh bawak masuk. Pengalaman saya, terbawak handphone berkamera, polis pompuan jaga tu suruh simpan kat tempat simpan. Dia bagi card, pas selesai ibadah dalam masjid pergi balik tempat simpanan - serahkan kad - boleh claim balik "barang rampasan" tersebut. Masa kena tahan simpan tu, saya memula buat dek je sbb ingatkan apalah si polis ni sebut "Amanah! Amanah!" (pastu cm tunjuk2 bilik dkt dgn pintu masuk). Rupanya dia suh masuk dalam bilik tu bagi kat polis yg jaga kat dalam. Takda apa pun lah... Saya tak rasa dia rampas terus. Nak selamat tak payah bawak. Nak bawak jugak... Pepandai ler selit dan sorok. Setakat nak bergambar luar masjid, saya rasa takde masalah kot.

Masa pergi haji yang lepas, aunty yg duduk sebilik dengan saya dia punya marker pen 2 3 batang dalam beg oren Tabung Haji tuh kene rampas.  Dia tatau pen marker tak leh bawak... rilek je la dia letak dalam beg siap ikat dgn getah lg. Dah polis2 tu check beg haruslah nampak pen marker tu dulu. Terus diambil dan buang dalam bekas(yg dia kata dlm tu pon banyak pen2 marker). Pen marker tu sebnarnya dia terbawak sbb niatnya lepas solat nak uruskan kotak2 parcel nak antar balik Msia. Tapi yg kena rampas tu takat pen marker...tade hal la kan~

kat masjidil haram... tak strict sgt bab2 kamera ni kot. yg saya nampak, pompuan je yang selalu dicheck bag. tapi check pun ala kadar buat syarat je. tak mcm kt madinah. saya dgn mak salu pass kat abah hp suh dia simpankan kalo nampak kt pintu masuk ada polis pompuan check bag. hehe. ramai jer pon yg bawak camcoder bagai. yang bergambar posing tgh2 org tawaf pon ader

Assalamualaikum..

Boleh saya tahu di mana unt dapatkan tentatif untuk Haji tahun 2013?

Terima kasih kerana membantu