CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Ipo

Koleksi kisah mistik -Entiti Berambut panjang

Meme_Lipton posted on 11-7-2014 11:20 AM
hantu tu turun kat kubur dkt area dang wangi tuh kot..huhu..scary la ipo..

kawan ipo pernah gak cerita..masa turun kat stesen dang wangi dan lalu ikut jejantas tu..ada bau wangi semacam..
mungkin hantu tu dah lepak kat situ..

Ipo posted on 16-4-2014 07:14 PM
Hantu Tangan Panjang Nak Tolong..

Pelik tak tajuk tu? Nak tolong apa eik?..ni nak citer.

First time jumpe hantu baik hati

KyraKnightley posted on 20-7-2014 08:45 PM
First time jumpe hantu baik hati

hehhe..memang baik hati tapi seram gak. tetiba hulur tangan, sapa tak lari.

Puas dok mengingat kolej ke 5 yg mane las2 baru perasan kolej PALAPES rupenye

Ipo posted on 14-4-2014 09:52 AM
tak..pokok tu dekat ngan kolej ke 5..memang besar lah pokok tu..akar bergayut panjang dan banyak.. ...

aku dulu slalu balik jln kaki lalu dpn pokok tu sensorang blk dari swimming. balik vista ko. masa tu selamba je kekonon macho. hahahah...dlm tahun 1999 -2000 gitu. tp mmg pecut ler even awal lg dlm kol 9 sengah gitu. Lagi satu masa time asasi dedulu depa slalu kata area rpkj tu mmg serem.

elyzee posted on 23-10-2014 05:21 PM
Puas dok mengingat kolej ke 5 yg mane las2 baru perasan kolej PALAPES rupenye

ya..5th kolej tu dipanggil kolej PALAPES

Follow Us
missmilo posted on 23-10-2014 10:27 PM
aku dulu slalu balik jln kaki lalu dpn pokok tu sensorang blk dari swimming. balik vista ko. masa  ...

kaann..kat situ memang seram weh..
oh..saya pun selalu gak gi swimming kat situ..
kat belakang 5th kolej tu tu ada rimba ilmu..selalu gak pergi situ..pokok2 herba banyak ditanam..tpi seram jugak kat situ pun
gelap semacam je..

Ipo posted on 18-4-2014 12:50 PM
Binatang berbulu hitam lebat

TT baru balik haji eh?..moga dapat haji mabrur..

yenil95 replied at 31-10-2014 09:06 AM
TT baru balik haji eh?..moga dapat haji mabrur..

alhamdulillah..yenil..thanks baca ..

dah berhabuk benang ni...nak up balik pun dah tak dak citer..

tapi ada satu citer dari adik..berlaku kat rumah dia..

MISTERI PETI SEJUK

Rumah pusaka peninggalan arwah pak mertua. Rumah besar jugak, jadi bila malam sunyi la. tambah dia tinggal bertiga saja. Anak masih kecil..tiga tahun. Kenapa tajuk peti sejuk? ya..sebab pada masa-masa tertentu, waktu tengah malam dan sunyi,  bila adik ke dapur dan buka peti sejuk (haus bila malam-malam kan..), ada suara mengilai halus...suara tu kadang-kadang ada..

Banyak kali juga la terjadi..adik aku yang sorang lagi pun dengar bunyi mengilai tu..bila dia buka peti sejuk tu..
entah datang dari mana. Cepat-cepat adik aku ambil apa yang patut dan tutup, terus masuk bilik.

Apakah suara mengilai tu dari peti sejuk? Atau dari rumah tu sebenarnya? ..tidaklah diketahui...

Laluan tangga ke tingkat atas pun ada misteri. Selalu jugak nampak kelibat hitam melintas..mula-mula seram gak. lama-lama dah biasa, benda tu tak kacau pun. Menurut ustaz yang pernah tengok-tengokkan rumah tu, tangga tu tempat laluan orang bunian..entah betul entah tidak..

Itulah serba sedikit cerita terbaru...

nak tumpang citer blh x?zaman aku belaja kat ilp dulu...kitorg study smpai kul 3pg...tetiba jam loceng aku bunyi...dan yg plg menghairankan jam loceng aku tu xde batteri..trus aku campak jam tu keluar tingkap...

merah_arjuna replied at 30-3-2015 09:40 AM
nak tumpang citer blh x?zaman aku belaja kat ilp dulu...kitorg study smpai kul 3pg...tetiba jam loce ...

wah..seram ..
setiap jam tiga pagi ke?

Ipo replied at 30-3-2015 08:35 PM
wah..seram ..
setiap jam tiga pagi ke?

xla ipo...ari tu je bunyi...sebelum2 ni xpenah bunyi pun...sebab xde bateri jam tu...

merah_arjuna replied at 31-3-2015 07:56 AM
xla ipo...ari tu je bunyi...sebelum2 ni xpenah bunyi pun...sebab xde bateri jam tu...
...

laaa...

tapi memang misteri la kalau bateri tak ada tapi ada bunyi..

Edited by Ipo at 31-3-2015 11:45 AM

Baru-baru ni (Tak lerr baru sangat pun..dua bulan lepas) aku bertandang ke rumah mak mertua adik..di Melaka. Yalah dah lama tak ke melaka, sejak berpindah ke KL. Bermalamlah satu malam kat sana. Malam tu kami (mak, adik dua orang dan anak masing-masing) tidur satu bilik. Bentang toto. Aku tidur dekat dengan tingkap. Adik pula tidur dekat dengan pintu bilik. Kami tidur sederet. Dari pintu ke dinding dekat dengan tingkap.

Bangun pagi, adik cerita, dia dengar suara cik pon mengilai sayup-sayup dari dekat langsir tu..huhuhu
dah la aku tidur dekat langsir tu..
Aku pula tak dengar apa-apa..mungkin siangnya penat sangat..sebab tu tidur mati..

Masa breakfast, adik aku yang sorang lagi mula citer..dia memang selalu dengar cik pon mengilai kat bilik tu..
patutlah masa kita orang nak siap-siap tidur tu..adik ipar siap pesan..kalau dengar apa-apa tu..buat tak tahu saja..

Pastu, mak mertua dia pulak citer pasal hantu penanggal kat kawasan tu masa dulu-dulu..dan sekarang pun masih ada...huhu..

nanti sambung..ada kerja..

Rate

1

Ipo replied at 31-3-2015 08:32 AM
Baru-baru ni (Tak lerr baru sangat pun..dua bulan lepas) saya bertandang ke rumah mak mertua adik..d ...

seramnya...kalo aku mmg keras kejung kat situ dah...

ok sambung

Hantu penanggal

Aku selalu dengar je sebelum ni dan ler ni pun dengar jugak. Mak mertua adik aku tu cerita la masa kita orang breakfast tu..sedap gak nasi lemak pagi tu (selingan jap). Dah cerita bab hantu dan cik pon mengilai ni, dia pun buka cerita la jugak. Zaman mudanya di sekitar kawasan tu..memang ada kisah seram dan memang ada yang amalkan ilmu ni. Orang zaman dulukan suka bela membela ni. Nak jaga rumah la, jaga diri la, jaga kebun la..malah ada yang bela semata-mata nak cantik konon. Minta jauh dari benda syirik ni. Minta je pada Allah.

Kisah yang paling seram adalah hantu penanggal. Dia kata itu ilmu orang dulu-dulu. Nak kekal cantik dan kekal awet muda selain jaga harta benda. Hantu penanggal ni hanya kepala je. Badan bercerai dari kepala. Malam-malam..akan nampak bola api terbang tapi sebenarnya kepala yang tertanggal. Orang kampung tak berani keluar malam, bila senja je berkurunglah dalam rumah. Bola api ni terbang mencari mangsa. Selalunya orang bersalin la jadi mangsa. Mak mertua adik aku ni ada beritahu yang pernah satu malam, seorang pakcik ni..pandai dalam bab2 mistik ni. Dia baca apa entah..bila nampak bola api tu dia kumat kamit baca dan lepas tu terus saja bola api menjunam jatuh.
Esoknya, dengar ada orang meninggal tanpa kepala.....so tahulah siapa yang ada ilmu tu..

Pakcik ni cerita..penanggal ni dia ceraikan kepalanya dari badannya masa dia berendam dalam air cuka dalam tempayan pada waktu  malam (tengah malam). Lepas tu..perlahan-lahan kepalanya tercabut dan terbang dan akan kembali semula ke badanya untuk bercantum.

Sekarang ni..menurutnya ada juga kadang-kadang dengar bunyi cakar di dinding..itu bunyi penanggal tu la. Itulah antara yang sempat saya dengar kisah dia..
so, kalau ada sapa2 yang pernah mengalami sendiri benda ni, boleh kongsi. Apa yang saya dengar kat sabah sarawak banyak benda ni, betul ke? Penanggal ni juga dipanggil balan2.
rasanya dah ada thread pasal ni kat MPS ni kan?

Rate

1

Ipo replied at 1-5-2014 12:19 PM
Budak kenit  Main masuk lubang.

Waktu ni, Ipo masih sekolah lagi.  Bisalah time rehat tu, bukan n ...

salam ipo...

dalm mnyk2 story nak komen lak yg nih... sbb dlm MPS nih ada gak seorg forumer (lelaki) terjumpa makhluk kenit nih...kata dia...dia nak balik umah lewt gak dalm kol 1.00 pg ke atas...biasalah kalu kol 1.00 ke atas lepak2 ler ngan member2 dia... kata dia...org kenit nih macm satu keluarga ada mak ayah anak2 dia...macm angkut barg nak pindah segala... pastu terus menghilg ke hutan... dia just nengok ajelah dari atah motor stop kat tengh2 jln..kira bg diorg melintas...

Pastu ada seorg otai MPS maklum..mahkhluh ada nama tak igt lak... kalu kita tau asal-usul makhluk tuh leh minta penawar...tu kelebihn makhluk ni... kot2 adakh makhluk yg sama dijumpai ipo dan forumer tersebut...sbb fizikal yg dibgtau hampir sama ler...

Pastu otai kata bukan calang2 jumpa makhluk nih...hanya hati suci murni saja yg makhluk aneh ni akn muncul...

Terus terg...bila SR td dari board memula sampai sini...ipo jenis yg tak cepat fikir negatif...hati baik nih...huhu... pastu jenis curious yg sgt tinggi... kental & jiwa tak mudah goyah...biasanya jenis suka mengkaji....kalu tak takkn ambik subjek uji kaji kan...

Tulah aje komen...babai....SR kembali...

Rate

1

sellie003 replied at 2-4-2015 03:44 PM
salam ipo...

dalm mnyk2 story nak komen lak yg nih... sbb dlm MPS nih ada gak seorg foru ...

agaknya makhluk apa ya?...

ya la..time tu kan masih budak sekolah..

Ipo replied at 2-4-2015 11:14 PM
agaknya makhluk apa ya?...

ya la..time tu kan masih budak sekolah..

Ntahlah... ikutkn x mention pon nama makhluk tuh sbb ia mmg suka duduk di hutan yg langsung xde manusia...

x perlulah kot...mungkin Allah pelihara makhluk unik ni dr penglihatan & ancaman manusia... tau2 ajelah manusia nih pangai macm mana... hanya yg betul2 bersih hatinya...rezekilah tuh...

sellie003 replied at 3-4-2015 09:35 AM
Ntahlah... ikutkn x mention pon nama makhluk tuh sbb ia mmg suka duduk di hutan yg langsung xde ma ...

hmm...semua tu pun makhluk Allah..