CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: sokmogitu

Analisis Kejatuhan DCT

adeluq posted on 15-11-2013 04:32 PM
peduli apa aku nak caras laki orang ke hape, hak peribadi dia..sokong tak sokong lain citer..dah j ...

aku syak ko ni siti la.. hihi.. matian2 backup tuuu..
mcm ko plk yg kene kutuk.. hihi.. siti oh siti.. ni mmg zaman kejatuhan ko dh pon.

Aku suka lagu-lagu Siti yg dulu-dulu....biar pun kampung still, itula Siti.
Selain dr tu lantak la apa dia nak buat

neeria posted on 15-11-2013 10:15 PM
mcm ko plk yg kene kutuk.. hihi.. siti oh s ...

klu tgk susunan ayat2 tu....rasanya bukan ct nie....
tp mesti yg ada berkaitan ngan ct nie......
mungkin gak karatz yg tepu sgt minatnya ngan ct....
x yah dibayar tp dengan rela hati dok back up.....

iols rasa ctpot ni kire baik walau pun memegang gelaran penyanyi no satu mesia iols rasa kalau orang lain yang jadi mesti sombong dan membongkak kalau iols retis no 1 malaysia harus lagi ramai yang mengeji k

wadiunong posted on 15-11-2013 10:14 PM
minum ice memang ada effect kt suara ke? aku tengok the voice suma mentor minum ice starbucks tu. ok ...

Retis Msia je yg bnyk pantang itu ini..ais la boleh la., kena makan telur mentah ayam kampung ..yg pelik2 saja..jalan tepi longkang pun tidak boleh.,makan sate pun tidak boleh
Artis hollywood arak,rokok,ganja jadi amalan harian..menyanyi tetap meletup juga..berlakon tetap dapat best awards

satu perkara yg aku tak faham dgn mentaliti forummer kat forum carik ni la kan.. ialah asal org beking je kata dibayar..

heyyyyyy.. tak cukup2 lagi ke dgn gerombolan anti yg ramai.. tak cukup2 lagi ke dgn kutukan berpage2.. bile dua tiga org je fan yg masuk pun korang tak berani nak lawan ke? tak bolehkah kalian redha je.. tak perlulah nak buruk2kan mana2 yg menyokong

masing2 nak bg pendapat sukati laa... habis hanya org yg tak suke je ke layak bercakap??

Follow Us
ahmad_dhani91 posted on 15-11-2013 10:40 PM
iols rasa ctpot ni kire baik walau pun memegang gelaran penyanyi no satu mesia  iols rasa k ...

awat posting uols sopan2 jah skang

C.K posted on 15-11-2013 02:55 PM
Bagaimana dia suka menempel populariti artis baharu...segitu jua lah dia ga mahu kalah dgn artis m ...

mungkin ko sendiri kene jadi retis no.1 malaysia
then baru ko tahu menempel atau tertempel itu suatu yg tidak boleh dielakkan

ahmad_dhani91 posted on 15-11-2013 10:40 PM
iols rasa ctpot ni kire baik walau pun memegang gelaran penyanyi no satu mesia  iols rasa k ...

kellasssssssssss uols setuju sgt

remember..
layukallifullahu nafsan illa wus'aha

tuhan takkan berikan sesuatu kepada seseorg itu melainkan sesuai dgn kemampuannya

neeria posted on 15-11-2013 10:15 PM
mcm ko plk yg kene kutuk.. hihi.. siti oh s ...

yang mati2an back up ko heran, yang bersungguh2 mengutuk ko tak kaji??

eddysheddy posted on 15-11-2013 11:33 PM
satu perkara yg aku tak faham dgn mentaliti forummer kat forum carik ni la kan.. ialah asal org beki ...

saya kagum dgn eddysheddy..awak ni seorang yang bijak dalam beking siti, saya dah lama follow forum cari ni, sejak ada forumer nama peacefrog lagi (yang suka kutuk siti) tapi baru2 ni je reg jadi forumer..saya dah lama perhatikan haters2 di sini..saya hormat dgn awak..otai..

amyra_aima posted on 15-11-2013 04:05 PM
aiks. kau sokong la rampas laki org?.. bagus la menyokong..  dan mane kau tau X datuk kertu tuh ta ...

rampas je la kalau nak rampas.. bosan pulak aku tak habis2 isu rampas.. huhu

memandangkan ko percaya dan benci sgt dgn org perampas ni.. aku ckp in general la ye
walaupun sukar diterima sebenarnye kene think positive ok.. semua bende dalam dunia ni pun tuhan yg gerakkan.. kau ingat Tuhan jadikan kewujudan wanita2 perampas di dunia ni tanpa sebab?

sebabnya ialah supaya wanita2 lebih berhati2 menjaga suami memasing.. supaya isteri2 lebih berusaha menambat hati suami

itu pun dugaan jugak..

dan boleh jadi Tuhan datangkan mereka2 ni untuk menjadi balasan dan hukuman atas isteri yg mengabaikan suami atau yg jaga suami tapi ada flaw yg tak disedari sehinggalah disedarkan

dan wanita2 perampas yg merampas ni jugak nanti adalah bahagiannya dgn perbuatannya jika dia mmg benar2 niat nak merampas.. jgn risau!

dan kalau wanita2 yg suci, yg baik, yg tak bersalah ko tuduh, fitnah dia perampas.. haa.. ko tunggu lah pulak bahagian ko!

Last edited by eddysheddy on 15-11-2013 11:58 PM

wadiunong posted on 15-11-2013 10:14 PM
minum ice memang ada effect kt suara ke? aku tengok the voice suma mentor minum ice starbucks tu. ok ...

ice beri kesan pada suara tak sure, tp kalau utk individu yg alah dgn ice mungkin beri kesan, mudah kena batuk dan sebagainya..suara pun terjejas..Siti dulu dia pernah cakap dia alah dengan ais, tak boleh minum, mesti batuk..dulu2 dia pernah cakap dia pantang habis dengan ais..so kalau dah batuk, selsema, macamana suara nak perform..lama2 terkesan gak la..mcm aku pun, kalau minum ais, tekak mesti berkahak..nak karok pun tak mampu lagu ziana zain ke jac ke..lagu yuna je..hehehe

adeluq posted on 15-11-2013 11:43 PM
saya kagum dgn eddysheddy..awak ni seorang yang bijak dalam beking siti, saya dah lama follow foru ...

hi adeluq... welcome
saya pun suke awak masuk dan baca hujah2 awak ni..
masuk lah selalu

boleh kita sama2 buat somersault berkembar melawan musuh2

p.s: wah dari zaman peacefrog tu.. lama tu.. tq adeluq

poyohabis posted on 15-11-2013 08:34 PM
Perasan sgt sore dct dah x best mcm dl.. Kalo tgk cara dia mkn pon skrg semua dia sapu... Mungkin  ...

yup..aku setuju dgn zaman kejatuhan..ia sesuatu yang normal..aku peminat dia pun tak kalut, haters lak kalut siap buat detail punya kajian bagai..bagi aku, sejak Siti kawin, dia dah letak kerjaya dia no 2..so aku faham sangat2 dah..tak kisah..lagu best ke tak best ke, aku layan je janji suara dia..bukan suara bobo..haha..apa nak heran dengan kedudukan di atas, kalau ia diganti pun, ok jer...bagi aku Siti dah terlalu lama pegang gelaran no 1...nak masuk 19 tahun dah..cukup 20 tahun, boleh dah beri orang lain lak gelaran tu kalau ada yang layak...

bagaimanapun CT tetap the best kan...still no 1.

carold posted on 15-11-2013 10:01 PM
Selain dari Simplysiti..apa lgi bisnes yg Siti ada..
Product teh dia tak menjadi kan..
Album penuh ...

aku tak taula.. kenapa org asyik ckp simplysiti tu tak berjaya.. dan aku tak paham kenapa cara korang2 ni ckp mcm memang mengharap ia tak berjaya

kenapa macam ni kawan2.. (aku tak cakap ko ye.. aku ckp in general)

kalau difikir2kan retis mana yg paling berjaya dalam penghasilan produknye.. yg paling bertahan? korang ada jawapan..
apanye yg tak berjayanye simplysiti tu??

punyelah dah berkembang biak.. korang buta ke apa?
dari satu2 produk keluar.. dari pencuci muka, kuar alat kosmetik memacam.. pastu perfume, pastu dengan segala bagai edition.. pastu kuar skaf.. sampai la ni.. wujud je simplysiti tu..

sampai sekarang ada

kalau nak kata berabuk kat watson ke apa ke.. aku tgk macam tak je.. byk je aku tgk selalu org gi rak dia.. dan kinda laku.. in fact ada kes org sampai sanggup merisikokan diri curi produk ni sekali ngan loreal kat watson sampai masuk mahkamah

mak aku pun guna simplysiti dan ok je produk dia.. dan masih ramai yg tweet memuji produk tu

Last edited by eddysheddy on 16-11-2013 01:59 AM

pelangi....terlihat tika...adanya...titisan hujan...

begitu..resam alam..perlu ada kepelbagaian...
Cabaran...dan dugaan membuat hidup lebih indah...

di sekelilingmu ada dinding2 yg menghadangi...dan menghalangi
di sekelilingmu ada laut2 yg menghampari dan merintangi..
jiwa serta raga...kau harunginya...kau harunginya...

mantap okeh vokal CT...

habisla lepas ni berduyun la guru vokal huhu

ramai yg  berhrap CT jatuh...pernuh ke nyah2 sekalian...baik korang harapkan artis2 ratu korang meningkat ok....bukan dok  harap org jatuh...choi jah nyah2 kat sini....nyah lorong kew? come on nyah2..behave ok...have ur pride right

harisbee posted on 16-11-2013 12:11 AM
ramai yg  berhrap CT jatuh...pernuh ke nyah2 sekalian...baik korang harapkan artis2 ratu korang meni ...

hai harisbee..awak pun saya respek, banyak gak saya baca awak beking Siti, sampai ada orang cakap awak Siti Saerah..heheh...