CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: biskut_milo

Susu formula yang diguna

Tulah saya baca jugak yg psl susu anmum tu..biaslahkan sbg ibu sbnrnye kita yg perlu bijak dlm pemilihan susu anak..byk jugak brand yg oke skrg nie cuma kemampuan plak jd mslh utama..so lebay baiklah kita cari susu oke yg mampu nak beli..
Mcm saya masa mula2 bersalin mmg bfeed my son tapi lama2 dia tak mo dh direct bfeed..last2 tpaksa bg susu fm..ada beberapa jenis susu jugak yg saya bg mcm anmum, enfa dn bbrpa brand yg lain..so bila dh msk 1 year saya try bg byk jugak susu..so far dgn harga dn khasiat yg diberi saya selesa ngan MG...mmg nmpk sgtlah beza bila dh tukar MG nie..hrga ponx mampu milik lah..huhu

xdinafikan susu mmg mahal skrg nih...moi plak masa anak pertama mewah sket sbb masih dok ngan MIL anak minum enfa sampai setahun lebih then tukar sustagen sampai 4tahun, skrg dah 6 tahun minum susu dutch lady yg 4,5,6..so far ok je...masa bb dia minum enfa tuh mmg montel sgt2 la, then bila dh lasak biasa je berat normal xkurus xgemuk ...

adik lak baru lahir 11 Mac 2011 lepas, masa dlm pantang bg gak susu badan, then susu xbyk n xckup, moi try bagi lactogen langkah 1 0-12 bulan...Alhamdulillah sesuai n skrg dh 2bln lebih minum lactogen, badan pon makin semangat, moi nk bagi susu mahal mmg xmampu dgn ekonomi skrg, byk komitmen nk byr umah keta lagi, pengasuh mmg xckup la...so far moi bangga even moi bagi susu murah anak moi membesar dgn baik stakat nih, stok susu pon senang dpt, moi suka beli byk2 buat stok skali beli 10-12 kotak, kalo susu abis dlm tong ke tgh2 mlm stok masih ada dlm stor hehehe, buatnye tgh2 mlm kedai dh tutup kesian kat anak kan...
jadi tepuk dada tanya selera, semua nak yg terbaik buat anak tapi kita pon kena ikut kemampuan jugak,

confuse...mamil gold dan mamex gold ni 2 susu yang berlainan ke?

Reply 483# RHYZAH

klu tak silap saya mamex gold tu utk 1 thn kebawah...mamil gold tuk umur 1 thn ke atas...

timakasih mieoney..nasib baik beli susu yg betul. masa beli hari tu rushing, saya beli mamex gold tapi dalam kepala dok ingat mamil gold sbb masa pregnat saya ambil mamil mama, rupa tin sama je.

betul2 tin sama lebay kurang...cuma mamil gold tu kaler pink sng lah nak cam...huhu

Follow Us
Reply 476# mummyd

bkn stkt tuk kuatkan antibodi jer mummyd tp utk pelancaran bahan kumuhan...huhu maknye bley elakkan sembelit...sbb saya dr ari tu dok google amenda lah immunofortis nie sbb org asik sebut jer immunofortis kan...

What is IMMUNOFORTIS?
IMMUNOFORTIS adalah sejenis oligosaccharide prebotics. Oligosacharide merupakn komponen ketiga terbesar dalam susu ibu selain lactose dan lemak. Ianya berfungsi sebagai prebiotik atau makanan utk bakteria baik yang hidup dlm usus kita...

ini saya google jerlah...sbb tulah agaknye anak kita berak ponx elok tak sembelit lah gaknye...fungsi dia mcm kita minum vitagen lah kan ada prebiotik...saya suka pagi2 minum vitagen sbb sng lawas nnti...huhu

Sy bg S26 gold....

Reply 487# mieoney

Terima kasih utk info pasal immunofortis.  saya juga rasa lega dengan adanya immunofortis dalam susu MG kerana anak saya pernah mengalami constipation.  sakit hati saya bila saya tengok anak saya sembelit.  Prebiotics ini adalah penting untuk bakteria baik dalam usus

Reply 489# Momsie

kesian kan klu tgk anak kita kena sembelit...anak saya ponx penah kena dulu...sampai nangis2 nak membuang, merah2 muka dia... tp najis dia seketul kecik jer...last2 bg ubat yg cucuk muntut mcm masa kita nak bersalin dulu bg sket bru oke...serik plak masa tu sbb saya saja tukar susu lain sbb org kata ada satu jenama susu tu bgs...tp jd mcm tu plak kat anak saya...bad mom..

ibu-ibu yang anak minum MG-korang dah kumpul lunch box yang dapat free masa beli susu?? heheheheh cepat kumpul sampai 31 mei je.. cute lunch box dia.. dulu bagi sweater... comei gak, saya kumpul semua kaler, terlebih-lebih... ehehe sampai bagi kat adik ipar 2 pasang...

Reply 490# mieoney

ahhh...betul anak saya masa tu takut untuk pergi kat toilet sebab sakit.  saya pun lagi stress.  bagi lebih banyak air pun tak boleh sebab anak saya tak suka sangat minum air   jenis susu yg kami bagi anak-anak memang memainkan peranan yg penting kan?

Ank sy pun pernah kene sembelit juga.. 3ari die x boleh buang... Meneran beria2 tp xkeluar aper pun... Kesian sgt.. meneran smp berpeluh2... Smp hari yg ke 3 die da start rs sakit kot coz setiap kali nk meneran tue die nangis... Last2 bw pg klinik n doctor msuk kn ubat bontot tue tp still xkeluar jugak.. Kesian sgt2 tgk die... Smp sy pun nangis sm.. Kalau boleh tuka sy da ambil skt tue dr ank sy... Last2 doctor terpaksa korek utk keluar kn... Ya allah time tue hanya allah je yg tahu mcm mana perasaan saya... Kesian sgt tgk ank sy time tue... bayang kn baby baru berumur 6bln kena mcm tue... Sdg kn kalau kene dkt kite pun kite xtahan sakit nya.. Esok nyer bile die nk poo-poo je die akn nangis... Maybe kesan skt @ die serik coz ank sy cepat serik... Alhamdulillah smp skrg die da okey...

korang penah tak try semakgula macam yang diwar-warkan kat tv tu? fyi, semak gula tu tak tepat.sebab tak seme gula tu adalah karbohidrat..

Reply 481# mieoney

betul tu, dengan harga mampu dibeli segala khasiat ada dalam mamil gold..saya ada terbaca pasal kandungan immunorfortis tu yang bertindak sbg menguatkan imuniti anak.lepastu apa yang buat besh tu, sudu susu mamil gold tu letak kat atas tu kan bersih!

Reply 495# yatekhram

oh ya, saya amat suka dengan cara sudu tu terletak kat atas cover tin susu tu.  sangat hygienic

Reply 462# Pari2

Keeper,
Tq sudi share.btol la baby bnafas mcm semput kecian kite tgok.
Lame nye bru pulih.so spjg tempoh tu ape akak buat??
Sya dh mcm2 cara try sapu wick sapu kunyit pegi klinik
Doc bg ubt titis idung tpi smua xmjadi.. Risau sgt ni..

Reply 495# yatekhram

yer suka gak sudu kat atas...sbb cara penyediaan susu tu ponx penting jugakkan...klu tetiba sudu tu msk kedalan sure lah kita susah nak amik...lepas tu kdg2 tanpa kita sedari kita punye tgn kotor plak masa nak wat susu dh ler mcm2 plak masuk dlm susu tu...nasib MG buat tempat letak sudu kat atas senang sket nak amik...idea yg bijak2...

Post Last Edit by pnut at 1-6-2011 20:13

http://youtu.be/L70gssFO8V0

anak saya suka giler dengan iklan susu ni, sampai terpaksa save kat youtube.. tiap kali kelaur dia jerittt susu adik maaaa..susu adik..ehehehe kalau keluar kat tv, sebok nak ulang lagi, mane la ada ulangan.. jadinya saya cari kat youtube

timakasih mieoney..nasib baik beli susu yg betul. masa beli hari tu rushing, saya beli mamex gold ta ...
RHYZAH Post at 24-5-2011 10:34

saya aritu pun minom mamil mama..tapi tak mampu nak abeskan sebab terlalu manis bagi saya.....
so tukar kepada enfamama....
so nak tanya ibu2 dekat sini pernah tak rasa susu untuk anak2?...
adakah rasa manis dia masih ok atau tak?..
saya plan nak bagi bf kat baby yang bakal lahir ni,tapi kalau ikot kakak air susu dia cepat kering..
so kena standby jugak fm tuk baby..