CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Fieza-mira

Ilmu Malaikat 44

laa...janganlah macam tu TT, nama pun forum....tempat kita share share ilmu.

tak salah pun klau TT berikan penjelasan apepun ilmu. yang bangkang biarlah tu hak mereka. yang nak ikuti pun ramai......

harap TT teruskan thread ni. bagi aku menarik jer....

kekadang dalam forum ni.....orang hanya komen bila melihat ayat yang kita taip. sedangkan adaklanya kita tak tahu mcm mana nak susun ayat. maka maksud kita disalah ertikan.

ada pulak yg masuk je terus gi last pages, baca 2-3 posting je terus komen tanpa rujuk dulu posting terdahulu,,,, ini biasalah.

kat forum ni rasanya bukan TT sorang je kena macam tu, aku pun selalu gak kena kutuk macam macam especially kalau kita sentuh ustaz ustaz ni....macamlah asal nama ustaz je semua betul.

tp aku tetap juga dengan pendirian aku. harap tt pun teruskn memberi penerangan pasal ilmu malaikat ni ok?

Reply 482# Saat

Oklah en. Saat,

Rasanya saya perlu jelaskan mana yang tergantung tu sebelumtutup tirai.

Sebenarnya saya sendiri pun takde ilmu malaikat 44 tu. Kalauadalah best jugak tu.

Saya tengok orang dok persoalkan kenapa malaikat 44menakutkan binatang hutan dan saya tak tahu jawapannya secara pasti cuma sayatak heran nak tanya seolah-olah saya dah ada jawapannya. Cuma jawapan saya nihtak boleh nak diconfirm dengan arwah emak & atok saya. Jawapan saya ikutakal saja.

Lebih kurang beginilah jawapan mengikut ilmu & akalsendiri. Kita tahu sifat malaikat & kejadian dia dari cahaya (Nur). Jadinyakalau malaikat ni mengiring kita dalam gelap, merekalah yang menerangikegelapan tu. Jadi bayangkan kalau 44 malaikat masuk hutan dah terang benderanghutan jadinya. Haiwan selalunya boleh nampak malaikat....betul ke ni?? Haiwanhutan ni takut dengan manusia & cahaya apalagi diwaktu malam time diorangkeluar cari makan. Dah tentulah diorang lari menyorok bila nampak cahaya. Takkira mangsa atau pemangsa. Haiwan hutan bukan macam haiwan ternakan yang dahbiasa dengan manusia.

Lagi satu tujuan atok saya pakai ilmu ni bukan untuk tolongdia mencari rezeki. Dia lebih pentingkan keselamatan diri. Jadinya malaikat 44nih kerja dia bukan nak tolong atok saya berburu, mereka cuma bertugasmelindungi. Kalau nak berburu kita kena belajar ilmu berburulah kut & takboleh pakai ilmu pelindung....agaknya lah. Serupa macam ilmu lain juga, kenaada pantangnya.

Mungkin atok saya takde bakat dan rezeki dalam berburu tapidia masih boleh menjerat, memancing, bercucuk tanam, menternak dsbnya. Rezekikat berburu takde tapi rezeki kat lain ada.

Jadi kesimpulannya malaikat tu hanya menjalankan tugas dalambidang dia aje kerja lain dia tak reti. Contohnya sifat malaikat kalau tugasmengambil nyawa itu jer yang dia boleh tapi kalau suruh dia beri nyawa memangtak boleh sebab bukan profession dia.

Saya harap jawapan ni boleh memuaskan hati yang bertanya tu.

Ini penjelasan ye bukan nak ajar ilmu malaikat 44 ok...

ah ah.....betullah tu, mungkin arwah atuk doakan keselamatan ketika masuk hutan tu. maybe doanya mohon kepada Allah agar wakilkan malaikat melindunginya. mana kita tahu kn? itu bukan makna arwah atuk terus ada pendamping malaikat......ini yg kena faham.

macam jugalah kita bertawasul kepada nabi muhammad.

lebih baik mohon Allah perintahkan malaikat jaga kita daripada mohon jin jaga kita.

sudah tentulah malaikat tu mendapat perintah Allah, bukan diperintah oleh manusia. jadi orang salah faham kononnya arwah atuk macam aade kuasa perintahkan malaikat damping dia.

Sorilah posting saya berterabur. Saya taip kat softword bila paste kat sini keluar macam nih pulak. Macamana nak edit ye?? Tak retilah....

Sorilah posting saya berterabur. Saya taip kat softword bila paste kat sini keluar macam nih pulak.  ...
Fieza-mira Post at 27-6-2010 15:13

ok je aku baca.....mungkin setting tak sama kot. bila paste tu kalau terabur, kena susun manually kot.

TT, pasal yang suara tu macam mana lak....? suara malaikat tu?

Follow Us
Assalamualaikum saudara2ku sekelian.

Sebuah benang yg sgt menarik walaupun penuh kontroversi dan agak 'panas'. Sy sbg insan yg tidak mempunyai ilmu yg tinggi seperti saudara2 sekelian agak teruja membaca posting2 kalian.

Sesungguhnya ilmu Allah itu amat luas.

dari zat..... zat makanan, zat pokok, zat tanah, zat batu, dan dari zat itu terciptanya haiwan.... n ...
edy137 Post at 23-6-2010 22:30

sains tu berubah rubah, bergantung pada bukti, bukannya sains itu tersasar..contoh terbaru,perubahan tarikh kesultanan melaka dr 1400 ke 1296..samer jugak dulu ade pluto,skrg pluto bukan planet.

kdg2cendikiawan juga tersisih maksud sebenar ayat quran.

pling senang ikut umat islam zaman cardova dlu, berdasarkan bukti yg ditemui,inilah yg saya boleh simpulkan,walaupon berlainan dgn quran,adalah kerana kekurangan sy krana yg baik dr ALLAH s.w.t. dan yg buruk dr sy..

lgi satu,hanya manusia dr adam dan hawa,haiwan dr mana,adakah haiwan kekal begitu dr asal kejadian,atau evulution berlaku dekat haiwan? sy tanye ustaz dlu,dier kater xder mention dlm quran..so???

TT jg merajuklah

dlm forum,x nmpk muka,kdg kdg lupalak TT ni pomp..

walopon percakapan agak kasar dan mcm mengejek,tpi dlm ati diorang ade taman
cumer menasihati untuk berhati2..

TT jg merajuklah

dlm forum,x nmpk muka,kdg kdg lupalak TT ni pomp..

walopon percakapan ag ...
Darthjal Post at 29-6-2010 07:12

eceh..berfalsafah la plak..hehe
rilek TT,mel pun pnah kena kutuk gak kat bod sblh..
tapi malas nak melenting2 bagai..lantak pi la kat depa..diorang bkn kenal kite pun..

sains tu berubah rubah, bergantung pada bukti, bukannya sains itu tersasar..contoh terbaru,perubahan tarikh kesultanan melaka dr 1400 ke 1296..samer jugak dulu ade pluto,skrg pluto bukan planet.

kdg2cendikiawan juga tersisih maksud sebenar ayat quran.

pling senang ikut umat islam zaman cardova dlu, berdasarkan bukti yg ditemui,inilah yg saya boleh simpulkan,walaupon berlainan dgn quran,adalah kerana kekurangan sy krana yg baik dr ALLAH s.w.t. dan yg buruk dr sy..

lgi satu,hanya manusia dr adam dan hawa,haiwan dr mana,adakah haiwan kekal begitu dr asal kejadian,atau evulution berlaku dekat haiwan? sy tanye ustaz dlu,dier kater xder mention dlm quran..so???Darthjal Post at 29-6-2010 07:05

Assalamualaikum....

hamba malas nak citer kat topix nihh... topix nihh kan berkaitan dengan ilmu malaikat.... so, perbincangan kita dah tersasar jauh.... itu yang tak minat tuhh....

ok,

mmg sains itu berubah-ubah.... hamba kata sains mengenai manusia berasal usul dari haiwan atau teori evolusi itu adalah tersasar adalah suatu perkara atau kesimpulan yang berlaku kini... kalau suatu hari nanti dah jumpa jawapannya kita tak boleh lagi kata ianya tersasar, kerana jawapannya dah jumpa.... sama mcm dalam Al-Quran.  kerana hamba kata ianya tersasar lahh kerana kesimpulan kini masih belum menemui jawapannya yang jitu..... boleh faham????  

walaumacamana ianya berubah sekalipon, Al-Quran adalah suatu kitab ilmu yang HAQ..... tiada siapa yang boleh mempertikaikannya.... walaupun sains kata manusia berasal dari monyet kaa, dari teori evolusi kaa.... hamba tetap berpegang teguh pada Al-Quran.... iaitu manusia dijadikan dari ADAM dan HAWA.... bukan dari tanah (mesti ramai yang pertikaikan nihh...) yang hanya dijadikan dari tanah hanyalah ADAM..... dan HAWA dijadikan dari tulang rusuk kiri ADAM.... boleh faham lagii???

adakah semua perkara di dunia perlukan pembuktian????

adakah islam zaman cardova tuhh lebih baik dari islam di zaman kini????

banyak perkara walau dengan ilmu sains sekalipon masih tidak dapat menghuraikan alam2 ghaib..... itu menunjukkan keilmuwan manusia walau bagaimana hebat pon masih belum dapat menandingi perkara yang HAQ yang tertulis di dalam Al-Quran dan kitab-kitabnya.....

malah avatar dragonball yang tgh buat aura tuhh pon masih sains tak dapat kupas adakah manusia mampu lakukan semacam itu seperti menumbangkan manusia dari jarak jauh, mengeluarkan kecahayaan atau nur untuk menghapuskan JIN atau membunuh JIN mcm wen hantukiller buat tuhh.... pon sains tak dapat nak hurai...... so, buat masa ini dan masa kini, ianya adalah kajian tersasar..... itu bagi pandangan hamba...

Assalamualaikum

so kesimpulannya ilmu malaikat 44 ni wujud ke x?

ilmu yg bersandar al-Quran?

share sket..

Kategori : AKIDAH

SUB KATEGORI - Khurafat/Tahyul

Tarikh Hantar Soalan :24/08/2007 09:48 PM

Soalan :
Apakah maksud 'Simpang malaikat 44'??Saya selalu mendengar org yg lebih berumur berkata demikian..adakah ianya kepercayaan kurafat ataupun ada bicara mengenainya?.

Jawapan :
Perkataan demikian tidak menepati dengan syara', sebaik-baiknya hendaklah kita mengucapkan "saya berlindung dengan Allah daripada perkara buruk". .

Status : Selesai - Paparan Web.
Nombor Rujukan ANEL SJAI 250807
Tarikh Selesai :25/08/2007 11:08 AM

so.. byk kalori da terbakar selak sampai page 20 ni..

mcm takde kena mengena ajerr.... soal amalan dan soal 'ungkapan' adalah jauh berbeza

hebat... hanya dengan perkataan (malaikat 44) bleh di kupas sampai camni... tu pun rasenye masih ade lagi kulit yg tak terkupas... isinye byk... dgn pelbagai jenis rase.. astagfirullahalazim betapa indahnya ilmu allah...

akhirnya berjaya tamatkan pembacaan walau ambil masa sehari suntuk...sebab nak bagi paham...

kesimpulannya, saya 'jatuh cinta' lak dengan TT...
errrr...leh mintak nomor tipon?   

Ttup je lah thread nih.TT banyak lak cekadak dia,disuruh menjawab persoalan forumer mengelak pulak dia.Macam bagus jek..

Bosan aku baca reply TT nih.Takde hujah konkrit,ikut sesedap rasa dia jek.

nak tumpang tanyer, ader tak malaikat yg xder tugas?

Ilmu camni tak leh share..sbb ada yg otak 'moden' tak boleh terima. Ada ilmu ni ajar anak bini ajer