CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: sokmogitu

Analisis Kejatuhan DCT

adeluq posted on 16-11-2013 12:55 AM
hai harisbee..awak pun saya respek, banyak gak saya baca awak beking Siti, sampai ada orang cakap  ...

btw perlu ke nak beria2 anti retis2 ni semua....

pompuan2 garik + nyah lorong je yg jenis nak beria2 anti retis...

Btw...mmg la siti not at her peak now...but still nobody can beat her right..she still the best

adeluq posted on 15-11-2013 11:55 PM
yup..aku setuju dgn zaman kejatuhan..ia sesuatu yang normal..aku peminat dia pun tak kalut, haters ...

sebenarnya adeluq.. bg saya, zaman kejatuhan siti kalau itu da ditakdirkan berlaku kita redha je..
kalau tanya saya, sejujurnya minat terhadap siti da berkurang.. ntahla mungkin sebab saya da semakin berusia kot.. dan faham CT pun da tak muda lagi, jadi nak expect dia mampu jadi hebat macam dulu tu takla.. atau mungkin da semakin tua ni.. nak lupakan hiburan2 melagha ni sikit

tapi satu perkara ttg saya, saya tak suke mengutuk org.. dan tak suka org kutuk org.. saya berani cabar mana2 org kalau pernah saya mengutuk mana2 artis dalam gosip ni sila tunjukkan.. sebab saya mmg takde talent dalam mengutuk org.. melainkan dalam hal politik.. saya lebih tegar mengkritik sebab dalam hal itu ia bersifat perjuangan yg betul dan perjuangan yg salah sekelompok manusia.. bukan ttg keperihalan individu seperti gosip. saya biasanya hadir di tempat yg ramai/ majoriti org kutuk org..

sebab itu saya masih terus di sini.. memandangkan siti artis yg paling saya minat jadi dia lebih dekat dengan jiwa saya berbanding artis lain.. jadi saya lebih terdorong untuk membeking dia sahaja bila dikutuk.. retis lain pun ada gak saya masuk.. saya pernah beking sharifah khasif, saya pernah beking zed zaidi, saya pernah beking byk lagi tapi sekali sekala la tak sekerap CT.. barangkali kerana dia artis no.1 jumlah yg membencinya lebih ramai... saya tahu saya takkan mampu mendiamkan mulut2 org.. tapi saya selalu percaya, mungkin dengan usaha dan perjuangan saya menghalang org terus dikutuk dan mengingatkan org supaya tidak mengutuk org, barangkali mungkin Allah akan membantu saya kelak seandainya ada org yg mahu mengutuk saya.. biarlah org menganggap saya membuang masa.. sedangkan ye, ia memang masa yg saje saya luangkan untuk melakukan amar makruf nahi munkar kepada lisan dan hati manusia

saya tak faham dengan manusia yg hidupnya hanya mahu melihat manusia lain jatuh.. apatah lagi yg meraikan kejatuhan manusia bagai satu pesta.. lainlah kalau kejatuhan manusia itudari puak kuffar yg memusuhi islam, atau pemimpin yg jelas kejamnya, jelas kemaksiatannye melebihi drp org lain.. saya tak faham kenapa seseorang itu begitu dimusuhi.. apakah salahnya? apakah salahnya kerana dikurniakan rezeki yang melimpah ruah sehingga dihuni dengki iri benci org lain?.. kalau siti misalnya.. adakah dia artis perempuan paling seksi atau terdedah pakaiannya, adakah dia artis perempuan yang paling jahat tingkah lakunya? adakah salah jika tuhan takdirkan dia selalu berjaya? adakah salahnya jika Tuhan takdirkan dia selalu bertuah, adakah segala yang datang kepadanya tidak setimpal dengan usaha yg dilakukannya?

ya, dia tidak sempurna, ada byk celanya, tapi layakkah jika dia diperlakukan oleh manusia lain sebagai manusia yang paling teruk sekali. mereka menganggap apa yg diperolehi semuanya dengan cara salah, cara mengambil kesempatan, cara menjatuhkan org tanpa bukti... justeru selayaknya mendapat hukuman.. jika direnung.. ia cumalah rasa benci
mengapa manusia mudah teerhasut dengan hanya bersandarkan kata2 manusia lain, kenapa mereka mudah menghukum manusia walaupun pada bende yg mereka sendiri tidak pasti.. kenapa sukar untuk berbaik sangka sesama manusia?

lupakah mereka bahawa rezeki itu datang dari Allah.. watarzuqu man tasya, watuizzu man tasya, watuzillu man tasya (Allah memberi rezeki kepada mereka yg dikehendakinya, Allah memuliakan sesiapa yg dikehendakinya, dan menjatuhkan sesiapa yang dikehendakinya).. ia bukan kerja manusia.. Allah memilih siapa yang mahu diberikan rezeki mungkin kerana org itu, org yang boleh handle rezeki itu.. takkan bongkak takkan sombong, biar berpuluh kali menang pun.. tetap macam tu.. ada sesetengah org baru menang sekali sombongnya mengalahkan apa atau tiba2 berubah menjadi insan yang lebih teruk.. sama ada rezeki itu nikmat atau ujian atau istidraj.. itu kerja Allah.. bukan kerja kita.

bukanlah saya baik.. tapi bila difikir2 balik.. mmg ada hikmahnya mengapa Allah meletakkan surah tiga qul itu dipenghujung Al-Quran yg amat hampir dengan al-fatihah itu agar kita selalu membacanya, dua daripadanya ttg kejahatan jin dan manusia terutamanya pada sifat hasad dengki yg sangat akrab dengan manusia.. seolah2 ia satu sifat yg selalu perlu diingatkan supaya kita perlu sentiasa minta dilindungi dan sifat paling popular manusia..  sama ada sifat hasad dengki yg disedari atau tidak disedari atau hasad yg dinafikan yg hakikatnya mmg hasad dengki bermula dengan benci

surah al-falaq: wa min syarriha sidin iza hasad : aku berlindung daripada kejahatan manusia apabila mereka berhasad
surah annas: min syarril waswasil : aku berlindung daripada rasa was-was (curiga, buruk sangka, syakwasangka)

wallahualam bissowab

eddysheddy posted on 16-11-2013 01:07 AM
sebenarnya adeluq.. bg saya, zaman kejatuhan siti kalau itu da ditakdirkan berlaku kita redha je.. ...

saya setuju dengan awak..saya pun sama seperti awak, soal rezeki Allah tentukan, saya tak kisah langsung dengan hal2 kejatuhan ni semua..dan saya tak pandang Siti terlalu sempurna, cuma saya tak mampu terima bila orang memandang seolah2 dialah yang terhina, jika diteliti, Siti adalah artis yang paling menjaga tutur kata, dia sangat menjaga hati orang, itupun masih ada yang tak puas hati..saya pun tak suka mengutuk orang, tapi tak tahan dengan pengutuk..seperti awak, minat saya dengan Siti pun sama seperti awak, bukan lagi sefanatik dulu, cuma ia menjadi 'aktif' kembali meluap2 utk membidas haters kerana saya cukup meluat dengan kata2 nista yang dilemparkan terhadap dia, tak cukuo di fb, twitter, insta, malah di sini juga (memang tempat ni famous pun utk haters melepaskn tekanan masalah jiwa mereka)...
saya pun minta maaf jika ada bahasa saya ada yang kurang sedap..saya bukan mampu nak menutup mulut mereka, cuma sbg peminat perlu utk saya membidas mereka serba sedikit..
saya faham niat awak, saya hormati niat awak dan cara awak, insyaAllah moga segala kebaikan sentiasa menjadi milik kita dalam apa juga keadaan.. Amin..

harisbee posted on 16-11-2013 12:58 AM
btw perlu ke nak beria2 anti retis2 ni semua....

pompuan2 garik + nyah lorong je yg jenis nak b ...

Mungkin semua itu berbalik pada hati. hati yang tidak tenang, memang sentiasa memberontak, di mata ada saja tak kena, tak pernah senang dengan orang lain, bagi saya nak usik2 dengan kata2 gurau tu perkara biasa, saya pun kadang2 suka bergurau tentang artis, tapi nak tahap anti ke, benci ke takde lah lagi..memang saya tak minat artis lain, tp saya tahu saya tak minat, saya tak ambil tahu pun..senang je..

adeluq posted on 16-11-2013 01:18 AM
saya setuju dengan awak..saya pun sama seperti awak, soal rezeki Allah tentukan, saya tak kisah la ...

ye adeluq.. biarlah org nak kata saya ceramah berjela.. yg pentingnye saya bercakap ni dgn awak.. kalau org lain baca.. good for them.. saya pun reply post awak.. kalau saya ada niat nak jadi ustazah, saya akan pilih post anti untuk reply supaya mereka reply balik saya.. macam mana kita tak feeling ustazah kalau dah macam ni gayanya.. saya tahu anti2 takkan suka kita end up macam ustazah.. tapi what can i say it is the truth about me

ye. saya mmg peminat CT tapi adakah saya masuk sini kerana CT.. tidak.. kalau dulu mungkin ye tp tidak sekarang.. saya pernah terfikir tak nak masuk dah tapi akhirnya macama awak, saya masuk sini kerana saya benci org kutuk org dan tak boleh biar bermaharajalela.. dan memandangkan di sini tempat paling ramai org mengutuk dan bidang hiburan belum mampu saya cerakinkan dari jiwa ini dan CT artis yang paling saya minat dan lebih byk pengetahuan mengenainya.. maka di sinilah saya berada.. saya bukan masuk sini untuk memulakan pujian tetapi membidas kutukan

org akan berkata, kenapa tak selalu masuk beking retis lain.. tak suke org kutuk konon.. i dont have much idea about them, so buat apa i nak masuk sana.. cukupla masuk sini je tu pun dah penat

ssaya tak kisah pun pasal kejatuhan CT sebab tu saya kata saya setuju je dgn analisis ni.. kita tahu kejatuhan itu akan berlaku kerana lumrah dunia dan tidak seperti yg mereka fikirkan bahawa kita tak boleh terima kenyataan.. kita pun dah penat sokong CT hampir dua dekad yg mana diorg tak merasa

Last edited by eddysheddy on 16-11-2013 02:45 AM

katanya penyanyi no 1,tp nyanyi lagu tah pape.
cer tgok najwa latif tu.
dulu kena kutuk nyanyi lagu mukabuku.
skrng ni dh bijak nyanyi/pilih lagu2 yg ada jiwa.

si siti ni plak,xabes2 nyanyi lagu fefeling muda belia
wake up ct,wake up!!

Follow Us
mereka di sini membayangkan kejatuhan sebagai satu momok bg fan ct sedangkan bg sesetengah kami ia lumrah

mereka merasakan fan ct akan kecewa dan tak boleh menerima kenyataan sedangkan sesetengah kami tak rasa apapun ttg kejatuhan itu.. graviti pun begitu

mereka seolah2 merasakan meraikan kemenangan kerana sekian lama menunggu detik kejatuhan mungkin kerana menyimpan dendam kekalahan retis2 yg diorg minat di tgn ct sebelum ini sedangkan sesetengah kami sudah penat dan mahu berehat

apapun, hakikatnya sesendu2 ct pun, masih tiada yg memintas dan mereka sendiri tidak tahu dan bersepakat siapa no.1 yg baru

Last edited by eddysheddy on 16-11-2013 02:11 AM

jejaka_hensem posted on 16-11-2013 01:59 AM
cer tgok najwa latif tu.
dulu kena kutuk nya ...

ada ke lagu2 yg feeling tua??
lagu2 kerohanian ke? yang dekat2 dengan yang Maha Esa lebih sesuai?? itu bkn utk org tua je, yang muda pun perlu..mati sesungguhnya tak mengenal usia!!

cer tgok najwa latif tu.
dulu kena kutuk nya ...

i ok je lagu muka buku pun
sape yg kutuk tu?

eddysheddy posted on 16-11-2013 02:08 AM
mereka di sini membayangkan kejatuhan sebagai satu momok bg fan ct sedangkan bg sesetengah kami ia l ...

hahaha betul sangat..kesian sangat dengan dorg, tertunggu saat itu..mereka seolah2 menunggu saat utk boo Siti dan kita..padahal mereka tak sedar apa yang telah Siti capai sepanjang bergelar no 1...bukan riak tp fakta..terlalu banyak kejayaan Siti, tp demi menafikannya, mereka akan perkecilkan Siti cuma berjaya di Malaysia! wei tanah tumpahnya darahku wei!! Malaysia bumi berdaulat!! Di mana bumi di pijak di situ langit di junjung, Hujan emas di negeri orang hujan batu di negeri sendiri!! Dah macam kempen 1 Malaysia je..hahah...

adeluq posted on 16-11-2013 02:14 AM
ada ke lagu2 yg feeling tua??
lagu2 kerohanian ke? yang dekat2 dengan yang Maha Esa lebih sesuai? ...

kata penyanyi no 1..harus la pilih lagu2 yg classy sebegitu.
ini tidak,xabis2 dgn lagu cinta,
pastu nyanyi style lembik2 mcm xmkn 10 ari.peliss la!

eddysheddy posted on 16-11-2013 01:39 AM
ye adeluq.. biarlah org nak kata saya ceramah berjela.. yg pentingnye saya bercakap ni dgn awak..  ...

Saya amat setuju dengan awak..sebab tu saya amat kagum dengan awak, awak berfakta, rasional dan matang..awak tak main hentam je macam haters..mereka menghentam demi memuaskan desakan nafsu mereka, yang membuak2 minta dilunaskan tanpa mereka sedar akibat perbuatan mereka.

eddysheddy posted on 16-11-2013 02:18 AM
i ok je lagu muka buku pun
sape yg kutuk tu?

opkos la hatters yg ngutuk

jejaka_hensem posted on 16-11-2013 02:22 AM
kata penyanyi no 1..harus la pilih lagu2 yg classy sebegitu.
ini tidak,xabis2 dgn lagu cinta,:cur ...

cuma tunggu je next album, baru kita nilai k..

adeluq posted on 16-11-2013 02:25 AM
cuma tunggu je next album, baru kita nilai k..

berdasarkan single2 dia dulu,
galau dan terbaru yg ada pelangi laut segala tu,
dpt agak cemana full album dia nti

adeluq posted on 16-11-2013 02:19 AM
hahaha betul sangat..kesian sangat dengan dorg, tertunggu saat itu..mereka seolah2 menunggu saat u ...

kannn..
btw bg saya ct bukan jaguh kampung
ct jaguh nusantara
cuma tak berjaya ke international sebab kekangan budaya

thats it

jgn nak samakan dgn yuna, najwa
mereka generasi terkedepan di mana dunia tanpa sempadan berlaku
youtube memainkan peranan mempopularkan
bila ia berlaku ct da semakin berusia dan da kawen pun
da tak sesuai nk ke international
kalau nak jugak byk bende yg perlu dikorbankan
seperti yuna yg dihentam kamu2 semua hanya kerana mengambil gambar rapat dengan mat saleh

puas hati anti sume?

Last edited by eddysheddy on 16-11-2013 02:41 AM

jejaka_hensem posted on 16-11-2013 02:28 AM
berdasarkan single2 dia dulu,
galau dan terbaru yg ada pelangi laut segala tu,
dpt agak cemana f ...

mmg lagu2 tu sume kureng.. lagu galau tu lg la cover version je rupenye.. penah dinyanyikan artis lain kat indonesia

pada saya silap ct juga mempopularkan lagu yg tak best.. pemilihan lagu jadi single pun masalah jugak ct ni oii

album ctkd patutnya ct popularkan lagu tanpamu yg sedap yahamat duetnye dgn kd
album lentera timur ct patut popularkan senyum minang manis yg rancak
album all your love ct popularkan stand up yg english balad dan motivation sikit

maxim posted on 15-11-2013 11:34 PM
awat posting uols sopan2 jah skang

iols dah basuh tangan. no more lucah2 dan laharan celah kangkang

eddysheddy posted on 16-11-2013 01:07 AM
sebenarnya adeluq.. bg saya, zaman kejatuhan siti kalau itu da ditakdirkan berlaku kita redha je.. ...

panjangnya menjoyah kak eddy iols pun setuju k dengan uols, iols ni xde lah suci mane, kadang2 pak cik petrol pam pun iols mengeji dalam hati tau tapi agak2 lew kalau nak ikutkan friend2 dalam fb yang update status tak hape2 tu pun iols nak comment berjela-jela tapi lumrah manusia, masing2 ade silap dia jadi iols buat2 tak nampak sahaja

cer tgok najwa latif tu.
dulu kena kutuk nya ...

noks lagu najwa yg i'm sorry i don't love you tu lagu yg ada jiwa ke noks? wekap noks wekap