CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: biskut_milo

Susu formula yang diguna

aah aina... nak tau jgk la. ade ke FM yg nak sama dgn susu ibu? coz i pon fully BF bt dah start survey la. so far i tau FM brand MG je la yg ade immonufortis tu... ala2 antibodi la... kasi baby susah jatuh sakit... ade ke brand lain ek? share pls...

Reply 517# mummyd

still mengepam sbb baby xmau direct dah skang ni..

org kata:
2bulan-sijil
6bulan-diploma
12bulan-ijazah
18bulan-master
24bulan-PHD..

itu reward utk mommies yang mengepam la...ntahla wallahulam...

utk susu plak, ari tu paed momi ade suh campurkan susu baby dgn snow sbb sesuai dgn kebanyakan baby Asia.
dia ckp klo bg yang AAA++ pun tp klo baby xleh absorb pun xde pekdah..itu pun momi xtau nak komen cmne.

wat masa nih, masih mengepam, cuma hasil tidak selumayan dulu...sedikit sedih...

Reply 518# mieoney

xper2..niat dh murni tu, tinggal nak berusaha dan tawakal jek...

aah aina... nak tau jgk la. ade ke FM yg nak sama dgn susu ibu? coz i pon fully BF bt dah start surv ...
mummyd Post at 21-6-2011 15:17

setakat nie yg dengar FM ada immunofortis cuma MG jerlah...klu susu lain tak tau plak...nnti saya try google and survey susu lain...

tp immunifortis nie bgslah kan sbb dia boley tingkatkan ketahanan tubuh badan...yerlah org dok sebuk2 bg BF anak tp kita2 yg tak bley nak BF anak, tak ley nak BF anak surelah kita akan cari khasiat yg terbaik utk anak2 kita...saya dulu penah jmpa paed utk minta multivitamin lai sbb masa tu anak selalu jer demam, selsema and batuk sbb risau punye psl apa yg org kata bgs semua bg...tp lepas dh 1 year tukar susu kepada MG alhamdulilah dia bertmbh sihat and kurang kena selsema and batuk...berendam lama2 dlm kolam ponx stedi jer lai...huhu

Reply 524# mieoney

ahhh...oleh kerana immunofortis lah saya tukar susu anak saya kepada MG.  saya nak immune systemnya bertambah kuat.  dia kerap sangat dapat selsema, batuk and kadang kala demam.  saya rasa risau bila nampak kawan-kawan sedarjahnya sakit sebab saya takut anak saya ni akan dijangkiti pulak   dah masuk 2 bulan anak saya minum MG.  problem sembelit tu dah jarang ada

Reply  mieoney

ahhh...oleh kerana immunofortis lah saya tukar susu anak saya kepada MG.  s ...
Momsie Post at 28-6-2011 13:57

bila dh jadi mak2 nie mmg cerewet sket kan....lepas tu pantang klu tgk mcm eh anak org tu sihat segar bugar, mkn apa minum apa...semua nak yg terbaik utk anak...MG nie ada immunofortis ini mmg dh scientifically proven lah kan yg mana dlmnye ada oligosaccharides yg membantu dlm sistem tubuh...berbaloi2...huhu

Follow Us
satu yg saya suka sgt pasal MG ni ialah konsep sudu dia tu, siap ada tempat sangkut, jadi boleh ambil sudu tanpa sentuh susu..
i dengan my maid ni bukan harap sangat, kang kalo tangan dia basah-basah dia belasah je cedok susu...

Uploaded with ImageShack.us

Reply 527# pnut

senang kan klu mcm nie...sbb tgn kita ponx takderlah kena2 dlm susu tu...kita ponx tak jangkakan tgn kita nie bersih ke kotor...so dpt lah mengekalkan kebersihan dsitu...tp saya beli yg kotak jer sbb sng nak simpan...rumah tak besor takder space klu beli byk2...kitaorg selalu beli susu byk2 sbb senang nnti bila time terdesak susah nak cari susu ker mmg dh ada dlm stock...lai ponx anak saya suka minum MG (sedap gaknye nak kena rasa blk nie huhu) so ada masa tu jangkaan susu kdg2 lari sket...huhu

pada mommy2 yg bru nak bg anak FM tu bley try dptkan free sample mamil gold (MG)...call jer careline dia 1800-38-1038 so bley cuba dulu tgk serasi ke tak..

bebaru ni, ada my frens mengadu anak dia selalu sembelit.ai rekmekankan dia mamil gold then prob tu dah solve pun sebab apa? MG punye kandungan ada oligosaccharides yang buat stool anak kita jadik soft!

betulla kandungan zat dalam MG tu menguatkan sistem imunisasi anak kita

dulu anakku minum MG, tp sbb oligosaccharides tu yg buat kami tukar susunya

sbb tanak badan dia bergantung bahan tu, kang kalo dah tak minum tu takut sembelit plak

nak cerita pengalaman sepanjang 17mths si hero kecik eda menyusu...
dari newborn sampai 6mths bagi susu badan... masa ni jarang sangat la demam ke selsema ke kecuali lepas injection jek.. lepas dari tu campur ngan fm dah pasal mil komplen kata anak xmo ebm lagi (tp eda tau ni alasan nak bg fm)..
ngan x rela hari eda ngan hubby g la cari fm... sakit hati punya pasal dalam banyak2 susu eda ambil yang paling mahal psl hubby bayarkan masa tu kat tesco paling mahal enfalac a+... tapi eda suka pasal baby x mo sangat minum dalam 1 hari tu ada la 1x baby minum... 1 tin kecik berbulan tak habis2 lagi...
masuk bulan pose stok ebm eda makin kurang.. mula cuak baby xmo fm try beli fm lain.. beli yang murah plak, dutch lady.. pun baby xmo.. jd mak baby la minum... last2 hubby dok tanya opismate dia camane nak wat.. diorg suggest try susu soya.. beli isomil.. nasib dia nak.. mil suka la.. dari skit2 langsung dia x bagi lagi ebm kat baby.. makan hati gak tp wat bodo la psl mil yang jaga anak kite.. siap cakap x yah pam lagi kat opis, anak xmo minum.. tapi eda still pam, balik simpan dlm peti..  
masa dah x bagi ebm ni eda perasan anak cepat sakit.. kejap2 demam.. kejap2 selsema.. paling teruk 2x warded berturut, gap 3 hari jek.. sebab pneumonia.. lepas dari tu bermula episod selang seminggu selsema.. selang lagi demam... lg selang sume complete package ada.. batuk+demam+selsema... sapa x risau kan anak camtu... sepanjang ni amik isomil + breastfeed malam ngan weekend..

ntah camane tergerak hati nak tukar susu pasal nak kurang kan bajet susu ni.. mula2 tukar mamex soya.. try masa anak demam ok, xde perasa kot time tu.. bila dia sihat rejek.. last2 terpaksa tipu, eda ++ sekali ngan isomil try plak mamil gold.. mula2 campur ngan isomil.. lama2 eda bagi mg jek, ok plak dia minum.. eda perasan mg ni bau dia wangi cam vanilla... tu sebab anak nak kot... yang eda sangat2 gembira kan lepas dah bagi mamil ni eda campur selang seli ngan isomil... baby dah xde sakit2 lagi dah... ni dah 3 weeks ++ xde kena sakit2.... yang last ni pun kena skit2 jek.. yang b4 tu kena teruk sangat... time tu memang ibu ngan ayah dia pon tumbang sama...
alhamdulillah... eda suka la perkembangan camni.. tambah2 plak anak eda kena jaga extra care.. ada sakit lain yang sebabkan dia cepat sakit.. lg 1 paed ckp paru2 dia lemah.. tu sebab senang kena selsema.. kdg baru baik 3 hari dah kena balik...

company aku ada skim susu untuk baby..
susu yang di bagi adalah susu lactogen dengan nan..
so , susu yg mana elok utk baby ya ?

sape de bg susu similac step 1 kat bb?? na tanye sket laa...mmg susu tu ade bau sket eik???

me...bagi enfalac a+ pastu lately nie anis asyik sembelit jek...nangis nak membuang sian sungguh...ingat nak tukar susu....pastu yang perasan susu dier tak abis-abis risau nengok org beli susu 5 tin sebulan...me 2 bulan pun tak abis setin yang besar tue...mlm me bf...antar nursery jek bagi dier fm...dah lah baru nie beli enfalac kotak besar tak bukak pun lagie...yang dulu pun tak bais-abis yang tin kecik kat umah pun tak abis-abis lagie

so , s ...
fazamania Post at 16-7-2011 13:20

kalo aku pilih NAN...sbb tgk ada anak member tu minum NAN, baby dia semangat, nmpk cpat berisi...

baby ku minum dumex jer...blom berkemampuan nak berNAN juga...huhu

anak aku yg sulung minum S26 Gold smpi step last...skrg adik dia minum Isomil plus...soya based sbb kulit sensitif..

so , s ...
fazamania Post at 16-7-2011 13:20

anak aku minum lactogen jer.......

nak tumpang tanyer..iols baru nak cube bg susu s26 gold kat my baby...now dier baru sebulan 1/2...susu badan boleh tahan byk jugak..cuma risau xcukup kalo kene kije...so soklan iols skang ni..kalo iols bg susu s26 campu dgn susu badan boleh x buat baby rejek susu iols??....

risaulaa kalo campur nnt dier xmo dah susu iols...kalo buleh iols nak bg susu iols sampai dier 6 bulan