CariDotMy

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: CARI-MRO

"Saya Malu Ayah Kerja Bawa Teksi, Kalau Hantar Sekolah Suruh Berhenti Jauh-

Dik, kenapa perlu malu? Ayah buat kerja halal kot. Semoga adik cepat sedar dan mohon ampun kepada ayahnya.

mommymonster82 replied at 18-11-2016 12:40 PM
Budak2 ni biasanya dia xkisah pon bapaknya keje apa..tapi disebabkan budak2mulut hazab keturunan man ...

Betoi mommy..rasanya asal dia xde la rasa malu..tp ada budak2 lain ejek2..kalau xde kena ejek ok jer rasanya

Sekolah mana dia ni? Akak dulu ex Sri Aman PJ pi skolah arwah ayah hantar naik motor. Parking depan BMW driver classmate hantar. ada yang diiringi bodyguard lagi pi skolah.

Dalam kelas belajar sama2.. Takdelah bebudak anak org super orka ni ngutuk akak pi skolah naik motor?

Igt lagi sorg bekas kwn iols yg lahanat ni.. mamak malu ngaku mamak. Sbb die mix Cina so nmpak cam Melayu la. Bapak mamak bawak lori. Time dtg hostel suh bapak die parking jauh giler kat nun lebih kurg 1km dr kawasan hostel.

aku dulu gi sekolah jln kaki jek..kekadang je ayah aku hantar naik motor...motor pun buruk aje..tapi aku tak pernah malu....walaupun aku tak naik kereta..n ramai kawan2 yg naik kereta...aku bangga je nak tunjuk yg tu abah aku..sbb bila hari kecemerlangan...selalunya adik beradik aku termasuk aku lah yg tiap2 tahun dlm senarai..so aku mmg nak mak n abah aku dtg...biarpun derang pakai x bergaya mcm org lain baju lusuh suar lama......tapi mak aku selalu x nak dtg...(mungkin masa tu dia xde baju cantik/baju sesuai nak pakai)...aku n kakak2 aku siap nangis2 nak suh mak aku dtg..

tapi yg aku musykil apa yg budak ni bisnes dlm masa 10 bulan 1.2 juta..??
MLM..?
Insurance..??
ke tokei skim cepat kaya..??

awaynepian replied at 21-11-2016 08:29 AM
Betoi mommy..rasanya asal dia xde la rasa malu..tp ada budak2 lain ejek2..kalau xde kena ejek ok j ...

Selalu gtulah u... budak2 ni biasa pandang tinggi je kat ibu bapa dorg
.tapi bila kena ejek tu yg jadi malu...

Follow Us
alahh...aku dulu lg la... masa sekolah bebudak kutuk aku anak pencuci jamban.. sebab bapak aku cari duit lebih buat part time sapu sampah... tp aku diam jer... lg ler cakap dedepan muka...

tapi kat sekolah ramai cikgu ppuan syg kat aku... hahaha.. so, kalau dorang bantai aku.. dorang kena kaw-2 ngn cikgu..

tp bila besar ni.. jumpa balik.. dorang sume mcm x de hala tuju... kekadang dorang segan jumpe aku.. walhal aku bukan kutuk keja dorang pon... tp mungkin dorang rasa malu kot..

pada aku.. kutukan tu la yg buat kau nak jd berjaya...kalau dorang x kutuk aku.. aku mesti join dorang.. last-2 aku jd budak yg x tentu hala jugak..

Gadis_sarawak replied at 18-11-2016 11:24 AM
Ya Allah..Sapa potong bawang ni, pedih mata ni ha.. Ayah aku pun pemandu bas ekspress je..Aku tak ...

bgus uols. yg pntg belajar bersyukur.

klu kita rse susah, ada lg susah dr kita.

yg pntg usaha utk tingkatkan kualiti hidup

seri_mawr replied at 21-11-2016 10:48 AM
aku dulu gi sekolah jln kaki jek..kekadang je ayah aku hantar naik motor...motor pun buruk aje..tapi ...

rasa nya dia ni forex trader yg berjaya rasanya... pastu bila search nama dia... bapak dia meninggal tu ada masuk dalam paper internet semua.. kalau betul la dia...

kisah dia ni mengingatkan aku dgn kehidupan aku dulu

masa aku register masuk kolej kat batu pahat thn 2000
kitorang takde keta lagi
bapak aku teman sampai depan dewan kolej naik teksi dari pudu raya
lepas register terus terlibat dgn aktiviti yg ditetapkan
time tu aku tak tahu bapak aku kat mana
sbb aku takde handphone nak kontek bapak aku
aku ingatkan dia dah balik

solat maghrib kat masjid kolej ramai2 sampai ke isyak
masa tengah pakai kasut
aku perasan ada sorang lelaki berjalan kaki dari dalam kolej menghala ke pagar depan
sebab cahaya malap, dah nak dekat baru aku perasan tu rupanya bapak aku
tapi bapak aku tak perasan aku
time tu aku rasa berbelah bagi
nak pergi jumpa, tapi malu sbb orang ramai tengok
tapi sbb aku kesian sangat kat bapak aku
aku terus meluru dan peluk dia

aku tanya, "abah tak balik lagi? dah malam ni nak balik naik apa?"
abah kata" takpe, insyaAllah Allah tolong. kalau bas takde malam ni abah tidur kat masjid je"
aku tunduk, sembunyikan air mata
lepas salam semua
abah pesan lagi suruh belajar rajin2

aku patah balik ke masjid
ada kawan aku tanya, "ayah awak ke?"
aku tunduk je sambil angguk
ada rasa malu
tapi rasa kesian berlipat kali ganda lagi...

dah lama aku tak ingat peristiwa ni
14thn berlalu
bapak aku manusia biasa
dia pun banyak buat silap
sakitkan hati aku dan mak aku
tapi bila aku ingat pengorbanan dia hari tu
aku rasa dia berhak mendapat kemaafan dari aku..

wlpn ko bersyukur..tp ko pn xguna gak nasrul..jadah sgt malu bpk bwk teksi..siap suh bpk benti keje jauh2..ade pikir x bpk ko terasa ati??

aku dulu gi sekolah jln kaki jek..ayah aku ada basikal aje..kerja tukang sapu sampah..aku skolah sesi pagi..adik aku sekolah sesi ptg..yang tak bole di lupakan ayah aku mampu beli sepasang kasut sekolah saja..jadi tiap-tiap hari habis sekolah aku kena cepat2 balik rumah..sebab adik aku nak pakai kasut sekolah tu pulak..jadi bole kata tiap2 hari adik aku lambat sampai skolah dan kena denda,, kesian kat dia.. tapi dia buat slamber aje...

ayah2 kita dulu walau tak tunjuk kasih sayang sgt mcm ayah2 skrg..tapi bab tanggungjawab mmg lelaki skrg tak boleh lawan. family aku bukanlah org susah sbb ayah keje tetap, keje gomen.tapi dia penah berkorban utk keluarga dia...masa mak aku sarat mengandungkan aku ..ayah aku dapat offer bekerja sambil belajar lebih kurang 2 tahun kat jerman.kalau dia pegi ..mmg dia naik pangkat lagi tinggi .tapi memandangkan mak aku tgh sarat dgn abg akunya nak masuk darjah 1 awal tahun tu.ayah aku tolak tawaran tu.masa aku degil2 dulu..mak aku selalu ungkit balik citer ni.nk tunjuk betapa sygnya ayah aku kat ank2 dia..tapi masa tu aku hati kering ..tak reti nak faham.skrg... puasla nangis.aku rase aku takkan jumpa lelaki  yg punyai kualiti mcm ayah aku.aku tgk lelaki skrg suka lepas tangan...mcm dayus pun ada.

ayah ai tak bawak teksi tapi bawak van..
bila ayah datang sekolah nak melawat..ai rasa malu...
sebab ayah datang bawak van
kawan-kawan di hostel ramai anak orang berada
bila nampak van tu, ada yang gelak-gelak
kata van buruk
sedihnya hati masa tu
tapi ai pujuk hati sendiri, fikirkan susah senang ayah cari duit..hantar kami pegi sekolah..
buat tak tahu je bila kawan-kawan gelakkan..
ai faham jugalah perasaan nasrul tu..

i masih nak tahu dia jadi jutawan sebab buat bisnes apa

myakayina replied at 18-11-2016 11:34 AM
takde hinanya pun keje sebagai pemandu teksi.. asalkan duit yg dapat tu halal dan berkat..
lagi hin ...

ai pun x paham aper yg nak malu
arwah abah ai mixer driver
ai x malu pun
why should ai?
x paham kenapa bila dah kaya
mesti pernah rasa malu
tentang zaman kecik2