CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: cari-khair

"Kalau Tak Bersedia, Jangan Buat!" - FBI Marah Laluan Tol TnG

Touch n go so backward. Nak tambah nilai dia suruh walk in kat atm 7e watson ejen dia

Nak buat online tak boleh. Teruk betul bahagian it so backwards macam zaman dulu

Sedangkan sistem parking mpaj dbkl yg baru setahun jagung and jaga kawasan kl tu pun boleh top up parking guna phone.

Nikan pulak touch n go yang besar besar mega sistem top up online fail tak boleh buat

susukambingbest replied at 5-2-2018 06:17 PM
aku trtinggal smart tag dlm kete hbby aku. nak buat cmana kna lalu tol jgk. aku gagahkn diri lalu ga ...

aik? memang dah lama la pakai touch n go guna IC. Naik MRT, LRT, semua I scan IC je.

Alasan diberi customer service dia kata takut salah masuk serial number. Lepas tu kad kad touch and go expired semua stuck dalam touchngo online sebab pihak it dia tak boleh remove.

Setuju dgn FBI.
Pernah nak topup kat Guardian..tpi cuma boleh topup rm50 aje..rm10 n rm20 abis..lol
Aku cuma nak topup rm20 je sbb mmg nak guna 1 hari je..nak beratur kat laluan tambah nilai..duh seram seyyy lori bus tak reti nak beralah.

Susah yer... tempat top up punya merata, ada pelbagai method untuk top up. Tapi masih ada Malaysian nak beratur panjang-panjang sampai jem, simpang siur jalan untuk top up.

Follow Us
prettyuglybabe replied at 5-2-2018 08:08 PM
apa pun pelik juga pemikiran sesetengah orang ni.. sanggup beratur lama nak reload kat tol dengan al ...

Aku lagi pelik dengan pemikiran orang yang sibuk nak kisah orang lain nak topup di tol booth kenapa perlu sibukkan minda dengan masalah orang lain. Kalau aku naik kereta tak pernah lagi aku terkesan dengan peel pemandu2 yang gigih topup di booth. Topup di kiri, aku di kanan. Tiada masalah.

Dan kata fbi tu ada betulnya.
Sebab ada perkhidmatan topup di tol booth lah orang pilih topup ke sana. Lainlah kalau perkhidmatan tu tak ada.

Nak laksanakan apa2 servis tu biar la tip top. After sales service kena jaga. System offline sana sini, kena minimum reload bla bla bla tak sepatutnya berlaku. Terpulang la pada pengguna nk reload kat mane pun. Service topup tu WAJIB ada dekat plaza tol 24 jam.

Ntah2 yang topup dekat tol tu jenis yg jarang guna tol. Mane la kita tau kan. Jgn la pandai2 nk kata org pemalas pulak.

Rainrein replied at 5-2-2018 08:59 PM
My hubs guna kad maybank apa tah,time nak cakap ni la dia lupa, untuk smart tag dia yang auto detect ...

Your husband guna TnG Zing Card Maybank. I pun guna card yang sama. Bila nilai bawah RM50 je dia auto-reload so senang tak payah nak pergi kedai untuk topup.

Sistem monopoli, pengguna patut di beri pilihan.
Buat apa top up sampai RM10. bila guna RM2.40 shj.  Tak de kena mengena dgn masa yg lama nak bayar tol guna cash. Dan jika patut, jika kad tak di gunakkan selama 2 tahun baki buleh di tuntuk balik dlm bentuk wang tunai.
Lebuhraya adalah kemudahan berbayar, kita pilih utk guna kemudahan ni WALAUPUN ada yg duduk area yg highway depan rumah tiada pilihan. Sampai mcm mana nak bayar pun tak di beri pilihan. .
Maybe in 5 years nak masuk tandas pun kena bayar guna TNG, sori kalau anda tercirit di KLCC sbb baki TNG anda tinggal 50 sen.

Selamat Memandu.

Padan lah dengan syarikat konsesi tu semua. Kerja kaut untung, servis hauk. So caj tol mana lagi yang akan naik?

~boolean replied at 5-2-2018 10:19 PM
Aku lagi pelik dengan pemikiran orang yang sibuk nak kisah orang lain nak topup di tol booth  ke ...

tak terkesan pun gigih juga nak reply

Aku takde masalah bab top up ni sbb dah set asalkan singgah isi minyak, otak otomatik recall "perlu top up t&g tak?".  So alhamdulillah no big deal for me.
Aku tak expect the systems (whtever systems pun) to cater in accordance to consumers behaviour 100%. Sbb nnt akhirnya akan buat aku stress sndiri mcm si FBI.

prettyuglybabe replied at 5-2-2018 08:08 PM
apa pun pelik juga pemikiran sesetengah orang ni.. sanggup beratur lama nak reload kat tol dengan al ...

Sister, ummah bukannya pemalas
Kdg2, bila pegi 7 eleben utk reload, dikatanya udah habis stok kredit
And dlm ms yg sama, tiada kedai yg bleh reload, and ms tu lak, jika ada kedai lain yg jarak jauh dr 7 eleben td, pastu takde lak parking
Plg senang mmg ke tol booth sbb sekali jalan jah

Pekerja tol yg xsetuju ngan fbi korg mmg dasar bodoh n pemalas..
Kalau booth buka 24 jam korg juga yg ada keje..
Ramai2 dah kena benti keje org tu komplen boleh jadi alasan juga pihak tol utk letak peekrja 24 jam situ..korg jugak yg ada keje..ko bodoh sgt pi kutuk fbi balik..elokla kena buang keje dasar mangkuk2 pemalas ni..

N..mmg sepatutnya kenalah sediakan tempat top up 24 jam... Ko buat sistem pastu nyusahkan org plak kena pgi singgah sana sini nak top up...apa ke bebal punya sistem...
Btw..pakai zing pon ok..tpi xsemua org ada kredit card nak guna zing tu..
Bagus gak fbi bangkitkan isu ni..

jazaa100 replied at 5-2-2018 04:25 PM
kan...

klu top up phone blh online, knp t&g tak blh....

Betul tu sis..tgh kl mmg mana2 je..xde hal punya. pegi klang hrtu berapa stesen minyak singgah xde top up tng..dah xpasal2 tiba2 nak kena gi cari tesco ke watson plak ke? Dgn jem macam apa lgi klang tu..sgt2lah menyusahkan .. kan boleh penambahbaikan..letak pekerja situ 24 jam buat shift..
Nak cut cost sampai gitu sekali dorg ni.. xnak gaji pekerja..

Kat mana yang ikut waktu tertentu ek?
Kalau iols la..kosser la.nak brenti kat petrol station semata mata nak topup je...
Iols senang topup di lorong tambah nilai
Mujur ldp n.silk iols slalunguna mmg 24hours...
Kalau kebetulan.singgal petrol station n baki tng kurang..baruntopup di sana...

dulu selalu g petronas topup...

pastu 2x da kena, dia kata takleh topup...pdhal petronas yg sama

las2 skang ni, mls la nak stop2 kt petronas, g lah jugak kat tol...

syukur la jurutol kat sini tak pernah lagi tolak even balance dalam tu msh cukup

ermm..betol la fbi kate tu..
ak pn rase ssh gk bila nk topup w/pn bkn pengguna tol yg tegar...
jom..kasi pnsss biar masuk berita kat selurun donia..

Bulan lepas baru terkena,emergency...drive tgh2 malam,bila nak top up kat tol booth tak bole,brenti kat isi minyak nk top up pn offline,jadi iol redah je la sebab nak cepat,dah sampai exit tol memang bising la 1 tol sebab baki tak cukup

Nasib baik abang kat tol baik budi pekerti,..lesson learn memang kena selalu make sure minimum balance tng rm50