CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Cari-Saiful

Isu Tendang Bekas Suami, Nah Balkisyh Jelaskan Segala-Galanya

susukambingbest replied at 19-7-2018 12:51 AM
jgn pecaya pd lakonan jantan tu sis. dia tahan baran dia sbb mmg sngaja sruh rkan dia rakam dgn tu ...

Oh...laki dia memang teruklah. ...pandai berlakon rupanya. .

dasar caprut betul lakinye ni...

semoga balkis kuat dgn ujian dan bertemu jodoh baru yang lebih baik

mcm MMA dia belasah laki dia...

I turut simpati kat Balkisyh ni...  pernah jumpa dia dulu masa dia buat pregnancy check up kat KK.. nampak macam org nya tak sombong and ada bertegur org sebelah.. tak sangka nasib dia dpt laki macam ni. stay strong, fight for ur kids... mesti ada sebab dia taknak bg anak2 kt laki dia.. and kita pn dpt tgk anak perempuan dia tu nak masuk kete cepat2. harap yang baik2 je la untuk anak2 tu.. diorg kecik lagi.. patut umur2 ni pikir nak seronok jer

susukambingbest replied at 19-7-2018 12:51 AM
jgn pecaya pd lakonan jantan tu sis. dia tahan baran dia sbb mmg sngaja sruh rkan dia rakam dgn tu ...

bole share ke kat mane nak bace karangan tu? hehhehe

emm...dalam hal perkahwinan mcm kes ni, mmg konfiden ye si  bekas suami sakitkan hati anak2, bekas isteri2 (buat hal, tak bagi nafkah), ..bekas suami nya rasa 'hebat' sangat ye buat kedua2 bekas isteri mcm ni??..i cuma mampu kata 'wow' saja.. mmg bekas suami ni lupa yg di atas sana ye

Follow Us
puas hati tgk adegan balkish ni naik kaki dari pmpuan lain yg mampu ménages n meluah isi hati kt media social jek..yg laki dia sgtlah pondan nak suh rekod bagai, kemain ko lembut2kan suara kan..dasar perangai hamjadah!nmpk sgt anak tu takut ngan ko lah..kalau tak dia dah dtg peluk ko dah, ni ko kena tarik budak tu tp budak tu tepis ko..padan muka!bluwekkk

lazim replied at 18-7-2018 08:57 PM
Bekas isteri first laki ni dh tulis pnjg lebar perihal jntan xguna ni.. walopon balkish ni ala2 ramp ...

Kalau laki ni baik, dah lama bekas bini tu padankan muka si Balkish.

diss69 replied at 19-7-2018 02:18 AM
Akk pon fikir yg sama..

kan.. dalam hal ni, i sebelah balkis..
walaupun bayangan menonggeng dia bermain-main di ingatan

Hessa replied at 19-7-2018 10:12 AM
emm...dalam hal perkahwinan mcm kes ni, mmg konfiden ye si  bekas suami sakitkan hati anak2, bekas i ...

Yg mak heran ada lagi ni pompan nak ke si hanat ni....heran tul....dia tabur duit ke apa....tapi nafkah anak kelaut.....kalau cam Keanu Reeves takper lagi jugak....Ish Ish Ish....moga diberi kesedaran secepatnya....

samasam90 replied at 18-7-2018 11:11 PM
balkisyh = balkis atau balkisih?

Tah. Eja pelik2 sebut balkis juga, takkan fish ball pulak

Apa motif nak rakam? Nampak sangat nak kenakan pompuan tu. mmg patut kena tendang. Kalau budak2 tu dah tak nak ikut ko, sila berambus! Masa still berkahwin tak tau nak jaga, lepas cerai dan2 nak acah mithali.. pegidaaah!

Tanya sikit, nafkah bayar tak?

Anak2 juga yg merana..

aammyy replied at 18-7-2018 06:44 PM
Dia ada berlakon dgn rosyam nor tak ingat cerita apa. Jadi adik rosyam, selalu kena pukul dgn suami. ...

gelora di hati sara kot..yg ada fauziah latiff juga kan.?

nama dia memang Semundur kHan ke?

* Copy paste ex bini 1st diaaa. Boleh tak nak cash kan dua ekor ni sebab kifarah dia buat ex bini dulu. Dua-dua perangai macam gampang

LUAHAN HATI SEORANG BEKAS ISTERI. PANJANG CERITANYA.

Pernahkah terdetik di hati kau disaat kau ditendang oleh bekas isteri kau yang baru ni...bagaimana kau melayan aku ketika aku masih jadi isterimu? Tak terasa kah senario itu tidak asing bagi kamu?

Pernahkah terdetik dihati kau disaat kau dihalang untuk berjumpa dengan anak-anak kau dengan bekas isteri kau yang baru ini... Bagaimana kau abaikan anak-anak kau dengan aku sampaikan bila aku bawa anak-anak kita jumpa kau kat set penggambaran, "uncle" mereka panggil kau sebab mereka tak cam kau ni siapa!

Kau kata kau rindu nak jumpa anak lelaki kau dari bulan puasa tak jumpa, tak terdetik ke kat otak kau yang anak-anak kita ni bertahun kau abaikan? Pernah ke kau tanya khabar anak-anak selama berbelas tahun ni?

Kau kisah pasal sekolah anak-anak kau dengan bekas isteri yang baru, tapi pernah ke walau sekali kau tanya perkembangan anak-anak kita?

Kau bawa anak-anak kau dengan bekas bini baru makan sedap-sedap... Pernah kau kisah anak-anak kita ni makan ke tak?

Dari aku mengandung lagi kau seksa jiwa aku, aku bertahan sebab aku fikir kau akan berubah. Bila aku mengandungkan anak kedua, kau masih sama dengan perangai kau...

Ingat lagi tak dulu waktu kita buka kedai makan kat kampung, tutup je kedai.. Kau dah kelam kabut ajak kawan-kawan pergi Ipoh.. Aku yang sarat mengandung kau biarkan je sorang-sorang tidur kat kedai. Motif nak pergi Ipoh? Sebab nak tengok bapok!

Lepas tu kau balik kul 4-5 pagi. Bila pagi nak pergi pasar, kau suruh aku yang sarat mengandung ni pergi sendirian ke pasar sampaikan kawan kau kesian tengok aku.. Hari-hari tolong belikan bahan mentah untuk nk masak kat kedai makan.

Macam mana nak maju kedai makan kalau seminggu 3 hari nak tutup? Alasan kau penat. Macam mana tak penat kalau kau setiap malam macam panas k*** kalau tak pergi Ipoh?

Lepas tu kita pindah balik ke KL, ingat lagi tak? Aku dapat kerja kat Sri Gombak. Hari-hari aku, kau suruh drive sendiri ke tempat kerja... Sedangkan ketika aku ke tempat kerja, kau pula hantar awek kau yang tinggal kat sebelah apartment kita pergi kerja.

Bila angin kau sampai.. Aku, kau kunci dari dalam rumah... Pun sebab kau selalu pergi Jalan Haji Taib. Best sangat ke situ?

Tak habis kat situ. Ingat lagi masa kau dengal atol bergaduh, atol datang serang aku kat bawah ofis aku? Atol tarik rambut aku, tumbuk muka aku sampai pecah bibir aku. Korang yang gaduh, aku yang jadi tempat lepas geram? Ada kau telefon aku minta maaf pasal benda ni? TAK ADA.

YE, aku bagi anak-anak aku jumpa kau walaupun kau tak pernah bagi nafkah anak-anak. Sebab? Aku kesian kat anak-anak aku. Membesar tak kenal bapak.

Lagi satu, ini hal rumahtangga kau. Settle baik-baik. Tak payah record-recordlah. Kalau nak record, record dari awal. Ni video record separuh cerita, orang yang tak tahu... Akan cakap perempuan yang salah.

Dalam video tu kau ada jerit.. Bila aku dengar kau jerit.. Aku Fobia! Flashback segala scene-scene aku dikerjakan. Aku fobia tau tak!

Lepas tu kau macam lepas geram post-post gambar kat ig.. Dah tu, di tag pula nama anak aku. Maka ramai lah bawang-bawang tgk ig anak aku tu sampai video aku dlm ig tu anak aku kena delete. Suka hati akulah dalam video tu, aku buat mimik muka ke nak apa ke, itu time aku spend time dengan anak2 aku.. Kau buat orang kacau privacy anak aku lak.

Yes, anak aku sampai tak tahan orang komen, balas balik komen2 kurang ajar tu sebab anak aku nak pertahankan aku!
Kau buat orang tag nama kau kat ig anak aku sbb anak aku jadi panas komen mulut2 puaka bawang tu.

Tanya diri kau balik. Since kau kawin dengan atol, pernah ke walau sekali aku ganggu hidup mintak hak anak-anak aku?

Tanya balik diri kau, semasa atol masih jadi bini kau, berapa awek yang kau bawa ke hulu ke hilir? Dengan aku pun kau buat macam tu.. Dengan atol pun kau buat macam tu?

Kau ni dah lah jenis apa-apa nak yang menyenangkan kau. Dari dulu sampai sekarang macam ni.

Aku tak bising kalau kau tak cross the line. Tapi kau ni melampau.

Sekarang menjadi kan taktik kau. Nak famous kan? Dari hari tu nak buat video2 viral...

Yang kau nampak, wanita je salah.. Tapi tak pernah kau nak tengok diri kau sendiri. "isteri adalah cerminan pada seorang suami".

Yang kau tak nampak... Kau buat 2 wanita yang pernah sayang kau ni jadi wanita berdikari. Apa2 tak mengharapkan satu sen pun dari kau.

Yang bekas-bekas bini kau ni lah mama ni lah papa.

Kalau setakat ambil berapa keping gambar dengan anak-anak dengan scandal kau dalam kereta then caption "anak-anak aku bla bla bla".... Pastu masa tu bawa keluar sekali scandal kau. Kau nak tunjuk apa kat scandal kau? Kau bapa penyayang?? Bapa bertanggungjawab??
Masa tu kau dah la tengah kes mahkamah lagi... Kau rasa bekas bini kau tu takde perasaan ke? Aku cuma mampu geleng kepala je.

Selama berbelas tahun kau tak penah kisah persiapan raya anak-anak aku, time nk raya tahun ni sebab aku bagi izin anak perempuan aku ikut kau balik raya kat kampung kau, kau tunjuk depan scandal kau beli baju untuk anak-anak aku.. Kenapa kau tak tunjuk yang selama berbelas tahun ni kau tak pernah kisah pasal semua ni kat dia? Hey, kalau aku jenis hati kering, aku dah pergi tuntutlah nafkah yang kau tak pernah bayar! Kau bayangkanlah.. RM150x2org... Kali dengan 156bulan (13tahun).

So korang settlekan masalah keluarga korang baik-baik. Tak perlu terhegeh2 semua benda nak record, semua benda nak jadikan viral. Masuk mahkamah nak record, manusia... Kalau boleh nak tutup aib pasangan sebab pasangan kau tu lah yang sanggup bersusah payah dengan kau.

Tapi kau tak hargai kasih seorang isteri.

Aku masih ingat cara kau jerit tu.. Pipi aku jadi panas sebab aku terkenangkan berapa banyak penampar yang kau singgahkan ke pipi aku.

Lepas bersalin anak kedua, dan ketika aku makin tak tahan dengan perangai kau.. Sampaikan kau buat aku tidur dalam kereta, tumbuk aku sampai aku pengsan masuk hospital..
Doctor masa tu tahu kau pukul aku, dan minta aku buat report... Tapi aku dah nekad. Sebab sampaikan dah ada anak-anak pun kau masih dengan baran kau...

Orang yang tak tau cerita korang, tengok video sekerat tu ramai yang back up kau. Hakikatnya? Kaulah punca dia tendang kau. Kau yang curah minyak pada amarah dia...

Saat ini, ingatlah kau akan doa orang yang teraniaya kau buat. Bila semua benda ni jadi kat kau.. Pernah kau terfikir "mungkin aku pernah hancurkan hati bekas isteri yang pertama aku dulu..."

Sebab kau tak tahu dibalik juraian air mata yang dia jatuhkan disebabkan kau.. Dia pernah berdoa, apa yang kau buat kat dia selama ini.. Kau akan rasa balik dikemudian hari.

Anak aku tu elok-elok je, kau babitkan sekali. Dah orang membawang komen sampai dia kena padam video tu. Tak pasal-pasal tau tak! Tak pasal-pasal! Batak like ke apa kau ni. Nak sangat famous??

#naktunjukvideotunjuklahdariawal
#kifarahitubenar
#koranggaduhbabitkananakakusebabapa

lakinye pon nampak sangat fake depan kamera.. takat nak tunjuk kat media social je yang balkish salah

video nya ada tak ...link ke??

nak tgk

** Ni copypaste dari bilik sebelah. 1st wife masuk porem...

Aizad.

Jangan kacau anak-anak sebab hal kita.
Jangan kacau tempat kerja aku.
Jangan kacau tahfiz call-call anak2 aku.

kau nak jumpa diorang? MINTA IZIN AKU. Bukan minta izin orang lain!! Bukan aku tak bagi jumpa pun. Tapi tak yah ber tik-tok memanjang, nak update sana-sini sebab itu PRIVACY!

Jangan nak menipu kawan-kawan kau kata nafkah anak-anak kau bayar. Yang ni pun kau nak menipu?? Siapa kawan-kawan kau yang komen kata kau bayar nafkah anak?? Meh jumpa aku!

Dulu time ada SEKALI aku minta nafkah, apa kau kata? Balkisyh tak bagi kau duit nafkah untuk anak-anak aku. Sekarang ni siapa bapa anak-anak aku ni? Kau ke Balkisyh? Lepas tu aku ada aku tanya lagi pasal nafkah??? Sebab aku malas nak bertekak, sebab itu TANGGUNGJAWAB. Tak perlu aku minta-minta. Kalau kau bertanggungjawab, kau akan bayar.

Kau kata kat kawan-kawan kau yang kau bagi nafkah anak-anak aku. Sejak bila?? Tolong lar!

BOLEH TAK KAU JANGAN BABITKAN ANAK-ANAK AKU SEKALI DALAM HAL RUMAH TANGGA KAU? AKU DAH KATA, DELETE TAG IG ANAK AKU TU!

Serabut tau tak?? Yang kau babitkan sampai ke sini apa hal? Yang kau kacau semua orang kat sini apa hal duk suruh delete post tu?

Aku dah bagi kau jumpa dulu.. tapi kau dok bertik-tok sana sini  dengan dia, dalam kereta pun nak tik tok siap lepas tangan bawa kereta. Bawa diaorang masuk karaoke, memang lah dia seronok! sebab budak-budak remaja kan! Tengah umur memberontak kalau tak pantau lebih. And pada aku tempat tu tak sesuai untuk anak-anak aku, faham tak!!

Ish!

SELAGI KAU TAK PADAM TAG IG ANAK AKU (BABITKAN ANAK-ANAK AKU) DALAM BENDA NI, SELAGI TU RAMAI ORANG AKAN NAMPAK POST NI.

AKU SEORANG MAK! AKU PERTAHANKAN ANAK-ANAK AKU!

time anak dah besar macam ni baru nak kisah "anak papa lah"..

Please lah! Kau jangan ganggu anak-anak aku suruh aku delete lah itu lah ini lah, banyak cikadak kau!

Kau delete tag tu, aku automatik delete post ni. Kau berlembut-lembut pancing dia untuk suruh dia delete post .... nah, semua. baca!

YES. AKU BERDOA KETIKA KAU KERJAKAN AKU, YANG SATU HARI KAU RASA BALIK APA AKU RASA! TIME AKU MENGANDUNG PUN KAU KERJA KAN AKU!

Anak-anak memang tak tahu kau ni bapak macam mana sebab aku tak pernah burukkan kau depan diorang! biar dorang ada hormat kau sebagai bapak. TAPI KAU TAK LAYAK!

Sorry semua yang baca, sis memang tahan bersabar dah lama sangat dah! Tapi dia ni memang melampau! Cross line sis betullah dia ni.