CariDotMy

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: Sang_Pencinta

'Wow, Hebat!' - Bilik Asrama USM Bakal Dinaiktaraf, Cantik Macam Hotel

sewa naik tak?

standet letuu...
nak duduk selesa knala  bayaq mahaiii..

asrama pun dh uzurr, teringat dlu asram kami aman damai
seram yg amattt dengan pokok kiri kanan

Meols x kisah kalu bilik buruk, janji x busuk dan katil x reput, takat jadikan tempat mandi n tido je. Sbb meols dulu keluar pagi. Balik tengah malam. Lepas gi kelas terus duk laberi. Pegh kalu la skrg meols konsisten belajar mcm gini..mesti best.

Mujur masa i dok dorm kat poly ..biliknya ok.. 1 billik 2 org.. selesa sgt... ramai geng2 suke lepak bilik kami sbb roomate  i ni femes.. sampai kami terpaksa tutup lubang kunci. Derang rajin skodeng from lubang tu nak tgk kami ada ke.edak.. malas nak layan.

Deko kunun, kenapa tak tanam sayur Bela ayam pancing ikan utk student miskin. Tanah punya luas, sedangkan pekerja asing kemain tanam sayur bela ayam jual menjadi kaya

PH yg setahun jagung mampu baiki hostel Usm. Umno dulu 60 tahun cekop teloq aja keja nya

Follow Us
Sewa pun mahal lerr, tp kalu udah perangai pemalas, sepah jugak nanti.. Lagi pun, time blaja nak merasa duk himpit ramai2 gitu

Kak-Leen replied at 9-9-2019 06:50 PM
Bagus la ada usaha utk mendeco bilik students..
UPm ounya bilik.. Dari asasi lagi x pernah ada usa ...

saya pun tak tau nak kata mcm manamakpak nak tolong deco nanti diaorang kata manjakan anak
tapi uni sendiri tak reti nak baik pulih asrama
payah sangat ajak la mak pak dtg baiki. takat nak tampat simen, cat bangunan saya rasa ok ja kut
tapi anak2 yg dah duduk dlm tu belajar la hargai harta awam
tak paham betul ada budak yg tak pakai otak nak menjahanamkan harta awam
dia ingat lawak sgt la kut
saya pernah sound budak2 dlm group kolej anak saya pasa diaorang nak rosakkan lif.
kebetulan anak saya letak nombot fon saya sbg main contact.

Melorqe replied at 12-9-2019 11:58 AM
saya pun tak tau nak kata mcm manamakpak nak tolong deco nanti diaorang kata manjakan anak
tapi u ...

Melorqe, maksud akak buat program utk students tu sendiri je. Mak pak x yah gagah nak pergi sana.  Program cintakan Kolej gitu.. And students perkayuan tu boleh la join pakcik tukang utk sama2 baiki perabot asas mana yg dah rosak.. Boleh raise some fund for this programme too. And kalau betul nak paretns help out pun bagus. Akak yakin ramai je yg nak pi tolong sebab sedih trngok bilik anak2 ni.. Tambah anak asthmatic.. duduk dalam bilik yg moldy gitu.. Tu yg dok kolej sampai tiga empat kali kena attack..  Tu nasib baik dia x selalu ada kat bilik.
Anak akak sejenis patuh peraturan sebab x nak kena denda ke apa. So dia mampu tampal kertas balut hadiah beli kat DIY je dan tutup area moldy kat dinding bilik dia. Tapi sebelum cuti panjang, kena cabut dulu sebab takut nama naik kalau Admin jumpa..
Setakat ni kolej anak akak tu ok bab jaga harta awam. Mungkin sebab budak2 tu xde masa banyak nak vandalise harta awam tu kot..
And satu lagi .. Kalu kolej anak akak tu memang dah lama .. Perabot byk dah reput2. Takut kang tgh lalu depan almari tu tiba2 pintu almari jatuh ke apa.. Everytime masuk sem baru bila suami akak boleh masuk, memang dah standby paku, hammer bagai.. Dia memang x boleh nampak benda2 x diperbaiki ni..

Kak-Leen replied at 12-9-2019 12:23 PM
Melorqe, maksud akak buat program utk students tu sendiri je. Mak pak x yah gagah nak pergi sana.  ...

bagus la ada warden yg open minded mcm ni
I hantar anak I awal tahun retu dapat la masuk tengok asrama
almari pun nazak
nak joingroup wasap pibg parents dgr katanya dah kena bubar pasal ada kes baru ni
mcm mana la parents nak tolong kalau guru tak bagi laluan utk kami bantu