CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: tongkatwaran75

[Tempatan] {9} Suami stres rumah bersepah:Halau bini kuar rumah !

beza bini dulu ngan skang.......suami balik...dok menyapu kat laman.....skang....suami balik...dok layan candy crush kat sofa depan......aahks!!!

laki bini sama2 kerja....sama2 la kemas rumah. semua nk campak ke bini je...baik la membujang lg bagus.

da 2 thun kne pkul..awat xp report je...
nmpak cm laki dia ni jenis pnas baran je..

dino posted on 18-9-2013 09:16 AM
wpun laki tu tak patut pukul bini mcm tu.... aku rasa pemalas bini tu sejak dr awal kahwin.....  ...

dah tensen x tahan sgt la tuuu..blk keje je terpijak mainan anak..mana x tensen

bukan ke bini dia kerja?
lepas tu balik terus kena belasah...

Jenis jantan dayus...nak belasah pilih la orang yang setaraf untuk kamu belasah.

Smua salah android games..kerajaan patut haramkan game berbentuk gula2 bagi mengurangkan keganasan rumah tangga melayu..

Follow Us
kadang2 bini pun penat gak bekerja utk tlg laki cari duit ntah2 laki xkeje mtk duit bini bini x kasi tu yg marah tahap cipanzir tu

ni mesti sepah dh berapa hari tk kemas ni..cuti panjang haritu bejalan2 blik tk kemas, harini lak keje blik kul 10mlm mana nk sempat...

keje kt umah lgi penat dri keje kt opis sbnrnya..

kemaslah rumah utk tidak dihalau dari umah..huhuhu tp kesian kat isteri yg keje sbb na tolong suami...kang ta keje ta mkan plak...

ni yang geram ni..kdg2 si suami ni..balik kerja..dia ingat dia jer yang penat..yg penting balik dah ada benda nak makan..pagi2 baju dah bergosok and ada breakfast..
main ngn anak bila dia rasa free jer

but to wife..dah la penat kerja..amik anak kat nursery..balik nak kena masak..mana nak layan anak lagi..cuci/lipat/irion baju la..kemas rumah la..check homework anak la..rasa cam 24 jam tak cukup satu hari untuk seorang wanita bergelar wife&ibu ...unless ada orang gaji la kan..itu pun kalau laki tu sanggup nak keluar duit bayor...hmm no wonder la syurga tu kat bawah tapak kaki seorang ibu.. wanita mmg insan yang lemah..but yg peliknya boleh buat banyak kerja yang amazing walaupun penat

macam sial je jantan ni????

tak kesian ker bini dah la bekerja..berkerja juga di rumah??apa kau ingat bini kau robot???

Kalau saya dah melawan dah...

harap2 saya tak jadi bini yg garang

yipun_78 posted on 18-9-2013 08:15 AM
i paling suka lipat baju, terapi sket untuk OCD cam i  tp umah mmg kene mop 2 kali kalo x ...

paling suka lipat baju?
pls pls pls
come to mama
i neeed someone yg sangat rajin tahap langit ke 7 utk kemas balik almari anak teruna aku semua main punggah kain baju kalau nak cari selai
aku mmg mop lantai 2 kali
kalau cuti kena mop 18 kalibikos every now and then ada beskot tumpah, ada ribena tmpah, terpijak anggur, terpijak nasi, ada org baling tulang ikan masa makan dsb

agak2 la nk marah bini...bini kot,,,bukan maid..cett...kalo ko tolong kemas sket xlei ke? men pukol2 plak... haishhh

nape laki nya x tolong kemas umah
kalau tau umah bersepah

bini da keje tolong cari rezeki da ckp bagus

kalau rasa bini x smpat nk kemas umah
n ko pulak malas nk kemas umah
suruh la bini jadi suri rumah je

kadang aku pelik kalau org kata tak sempat or tak menang tangan nak kemas rumah. aku ok je walaupun anak 3, kecik2 pulak tu. yg penting kena gagahkan juga. aku akan pastikan sblm kul1030 mlm dah setel semua (masak, dobi, lipat baju) dan 2 org dari 3 org anak aku dah tido.
kalau anak meragam, tak yah masak or masak lambat sikit or masak sikit2. masak sikit2 aku tu contohnya ambil 2min potong bawang merah, lps tu 10min layan anak. lps tu min potong bawang putih, pastu 10min layan anak. dan seterusnya. biar lambat, jgn tak buat langsung konsepnya.

adusss....sbb tu je pukul bini? lelaki mmg buat perempuan mcm hak dia!
suka2 pukul...halau.... benci aku jantan macam ni!!

zaujahzauji posted on 18-9-2013 08:17 AM
umah aku yang bersepah mainan anak2 je.dah kutip masuk bakul pun diorang tuang balik.
takat sepah s ...

kadang aku tolak pakai kaki je ke tepi. dah tak larat aku bongkok2 kutip mainan.

BebeQ posted on 18-9-2013 09:52 AM
kadang aku pelik kalau org kata tak sempat or tak menang tangan nak kemas rumah. aku ok je walaupun  ...

kadang2 manusia ni terlupa..tanggungjawab no1 isteri ialah uruskan rumahtangga bkn kuar mencari rezeki...rasa2 x leh handle, benti keje dan wat biz di rumah..skg ramai org wat camtu

mase bile kemas umah tanggung jawab isteri?
isteri tanggungjawab die melayan suami sahaja..