CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: mamaezah

BOMOH PATAH

bomoh patah?
dulu masa kaki ayah kat tulang kering patah 3
ada org pandai berubat
duduk sg pencahala

berubat urut dr jauh
masa tu malam
dgr ayah mengerang sakit
esok tanya kata kaki dia mcm ada org urut2

chinta89 posted on 20-3-2014 01:31 PM
bia betik da patah riukkembali sehat walafiat sejahtera aman damai?

magiknya.. {:sleepy ...

Dulu adik aku pernah patah tangan. kalau ikut doktor dan fisioterapist, tangan adik aku tak boleh diluruskan lagi. Bapa aku tak boleh terima apa yang doktor cakap sebab adik aku time tu baru darjah dua. Lepas tu, bapa aku bawa adik aku berjumpa dengan satu tukang urut dan dia tengok sekali saja dan dia cakap selama tiga malam berturut turut dia akan urut dari jarak jauh. Tapi, dia minta kami masak sejenis daun dengan minyak kelapa dan urut kat tangan adik aku yang patah.

Malam pertama, semasa adik aku tengah tidur dia terjaga sebab kesakitan. Dia kata macam ada orang tarik tangan dia.  Malam kedua dan ketiga sama jugalah tapi dah kurang rasa sakitnya. memang betul, lepas seminggu, tangan adik aku dah ok. Bila jumpa doktor untuk review, doktor pun terkejut macam mana tangan adik aku boleh sembuh dengan cepat dan boleh lurus pula tu.

sambung lg ceritaa amyy , beshhh ooo

taji2906 posted on 20-3-2014 02:35 PM
dulu aku patah bahu, p jumpa pak din patah namanya kat sg. penchala... cuma dia baca ayat2 suci, yg  ...

Bomoh penipu lah tu. Orang patah meme tulang tebonjol
keluar sebab bertindan

hantukiller posted on 21-3-2014 03:26 PM
Kekadang jin tau yg manusia boleh nampak mereka, tetapi selalunya tak tau, cuma mereka tau sesaora ...

Maksudnye sesiapa yg dh tbuka 6ix sense nye,dlm tubuh org tu ada jin lah ye sbb tu dia mampu nampak hantu/jin ni..mcm tu ke?

onnabila posted on 22-3-2014 10:00 PM
Dulu adik aku pernah patah tangan. kalau ikut doktor dan fisioterapist, tangan adik aku tak boleh  ...

ohohohoho.. superb!

Follow Us
Saya nak kongsi cerita berkaitan "bomoh patah" ni... kisah ini terjadi kpd mak saya (arwah) masa dia muda2 dahulu..

Mak saya ketika (tahun 60an) itu terlibat dalam kemalangan jalanraya yg teruk dan dimasukkan ke hospital (taiping rasanya).. ketika itu di area taiping terkenal dgn seorang pengamal perubatan (org panggil bomoh jer di kalangan org melayu) yg di kenali sebagai "bomoh air sejuk".. dia ni seorang bomoh patah dari Beruas dan selalu dtg ke hospital di wad2 utk bertemu dgn pesakit2.. dia cuma berikan air utk diminum (air jampi la) dan sebab tu dia dikenali sbg "bomoh air sejuk".. menurut cerita mak saya, setelah minum air tu, pada malamnya dia sendiri dengar "kruk krak" bunyi tulang2 nya .. kemudian dlm beberapa hari, apabila di x-ray, doktor pun hairan bagaimana tulang2 yg patah tu dah elok sambung semula dan yg dislocated tu semua boleh masuk elok semula ke socket tulang.. masa kejadian tu , mak sy belum kahwin pun lagi.. saya dlm tahun 80an ada berkesempatan ke rumah bomoh ini di beruas dan berjumpa beliau.. org2 Taiping mesti tahu .. :-)

Syumaimah posted on 21-3-2014 12:35 PM
Citer pasal berubat guna bantuan jin nih kan, aku teringat citer yg ustaz Man penah citer kat aku du ...

Betoi tu.. pakcik aku ustaz, dia pun bgtau aku manusia tak boleh walau cuma berkawan dgn jin.. walaupun jin tu yg sukarela nak tolong.. sebab nanti jadi mcm dlm cerita madu3 p.ramlee "tolong? tolong ada makna tu...".. wallahualam

taji2906 posted on 20-3-2014 02:35 PM
dulu aku patah bahu, p jumpa pak din patah namanya kat sg. penchala... cuma dia baca ayat2 suci, yg  ...

aku pun last month bawak hsband jumpa pak din. bahu patah kene langgar lari.
bab berubat xde apa, sbb pak din mmg xde urut2 pun.
cuma baca fatihah, 3 qul, dan bg air utk sapu, minum n mandi.

tp bab pantang tu mmg terseksa la laki aku. member mat smart, skali pak din kata,
pantang dr segala mnyk yg disapu ke badan. mnyk wangi, deoderant, mnyk rambut.
udah rs diri mcm sakai katanya.
pehtu xleh minum/makan apa2 yg direct kluar dr peti ais, kene tggu x sejuk baru boleh.

tp alhamdulillah, kuasa Allah, usaha 2x pegi umah pak din + usaha mak bw sirih dr kampung, siap kitorg balik lg brubat ngan org kampung hsband.
2 bln je dah bsambung elok tulang, doc teruja tgk cpt sembuh. siap prcaya lak tu laki aku brhenti mrokok n buat senaman2 utk cpt baik.
ikutkan doc bg 3-6 bln.

mujur cpt baik, klu x seksa weh. bnyk2 besabor je aku klu bwk laki aku naik kete. slowwwwww giler + lnggar lubang sket pun dah mengerang2 menjerit ngalahkan aku yg brjahit bagai balik dr bsalin kt spital.

sori tt, terluah prasaan pulak

dulu pakcik aku pun kemalangan juga. rusuk patah. isteri dia and makcik aku bawak jumpa bomoh patah. bomoh tu pesan kalau dengar bunyi bunyi malam2 buat tak tahu sebab ada benda nak buat kerja.

menakutkan cerita ni

tak_tahu posted on 26-3-2014 04:36 PM
aku pun last month bawak hsband jumpa pak din. bahu patah kene langgar lari.
bab berubat xde apa ...

haah.... lupa citer pasal pantang larang pak din.. tak boleh sebarang minyak dan air sejuk / air batu kan??
memang ikut pantang tu tak minum air sejuk semua.. rasa sihat badan.. haha.. Alhamdulillah la 2 bulan gak tulang tu bersambung.. pak din pun ok, tak mintak sebarang bayaran, tp kita ikhlas la memberi..

taji2906 posted on 27-3-2014 08:26 AM
haah.... lupa citer pasal pantang larang pak din.. tak boleh sebarang minyak dan air sejuk / air b ...

Btul. Bg seikhlas hati. Klu sapa2 nk g brubat ngan pakdin, boleh cuba. Sbb aku x nmpk apa2 yg mragukan kaedah prubatan dia. Xde nak putus ubat ke apa ke.

hantukiller posted on 21-3-2014 03:33 PM
Tak lah, tulang tu tulang manusia, yg peyambungan tulang tu adalah dari faktor dalaman, maksudnya  ...

Tak lah, tulang tu tulang manusia, yg peyambungan tulang tu adalah dari faktor dalaman, maksudnya tulang yg patah kan tumbuh untuk bercantum semula, cuma dalam kes berobat guna 'sangkal potong' ni, jin perawat bantu mempercepatkan pertumbuhan tulang tu.
Upah pada jin tu buat kerja sambung tulang tu ialah 'tempat tinggal dan makanan' iaitu tubuh sipesakit lah.....  kalau dibunuhpun jin itu, taklah terpatah balik

apa punya ayat hang ni laaaaa
ada ka jin perawat percepatkan pertumbuhan tulang  
depa tu perbetulkan balik je laaaaa
yg jaga adalah diri sendiri leeeeeee

hang ingat jin2 ni suka dok kat org lain lama2 keeee
dgn bau busuk hamaih basi...............hati nan busuk

lain kali kalau tak tau......lebih baik diam!!!

kat hulu langat ade seorg yg tau rawat patah tulang ngan dislocate...org cina,dia bkn bomoh...tp guru kung fu...dia pakai teknik2 kung fu utk btl2kan masalah berkaitan tulang & saraf...

Mai aku share crita aku pulak...

Aku dok pahang...kat jeram landak, kampong antara kuala lipis  dgn jerantut, ada sorang bomoh patah yang tersohor...nama aku tak ingat...tapi orang gelaq dia bomoh patah di raja pasai sultan pon berubat dgn dia....bomoh ni dah arwah 2-3 tahon lepaiah...al fatihah..

Aku, 7 tahon lepaih terjatuh sbb kaki terbelit  dgn garden hose masa kalut nak angkat baju pasai  hujan tetiba turon....buku lali aku punya lah sakit ....jalan pon payah....2-3 hari paih tu...ada orang ajak aku pi rumah bomoh ni...jeng...jeng...jeng...

Masa sampai around pukul 3 pm...ada pesakit  tengah berubat...mamat ni dah setahon accident...siap bertongkat and kaki dia still tak semboh2... Paih berubat....bomoh kata,,'tipon orang rumah awok....suroh dia keluarkan segala benda berkacang dalam rumah....mesti keluar sebelom awok sampai  rumah...contohnya: kacang tanah...minyak kacang,,,mentega  kacang...kacang panjang...kacang dal...semua jenih  kacang...awok pon, kena pantang makan benda2 ni selama sebulan...' Aku dengaq sajalah kan...hihihi...yang aku tak tahan bila bomoh kata ....' Tengah malam  ni, kalu ada orang datang ngurot awaok....awok janagn terkejut tau....biar dia ngurot....kalu sakit tahan jaaa ehhhh...esok2 tu, baiklah tulang awok ter...' Tu dia...habaq hang!

Then...it was my turn....bomoh tanya serba sedikit latar belakang sakit aku...dia pegang buku lali aku yang sakit tu...then...script yang lebih kurang sama...' Benda2 kacang awok jangan makan 2 minggu... Minyak ni, awak sapu tiap2 malam....jangan heran kalu minyak ni tak surut2...(part i aku tak paham mula2 tu, bila aku tanya orang tempat aku, depa cakap ada 'jin' mai top up minyak..) ".tapi dia tak cakap pon akan ada orang yang akan mai ngurot aku malam sat lagi.... Aku pon apa lagi, teruih tanya...'pakcik, malam ni ada orang datang urot kaki saya dak?' Hangpa tau apa bomoh tu cakap...'awok, dia tak datang sbb tulang awak tak patah, retak jaaa...' Aku teruih terdiam...membisu...bagi dia rm30 kot...teruih balik...sempat aku tengok tergantong kat dinding rumah dia  watikah dari sultan yang declare bomoh sebagai bomoh di raja...so, betoi laaa dia bomoh patah di raja...

Malam tu around koi 10.... Anak2 dah lena...laki kat living room layan tv... Aku dok ataih katil layan buku, tetiba rumah kami digegar....macam orang pegang bumbong then gegar2 kan rumah,,,,dalam1-2  mimit juga sbb anak2 yang lena tadi semua pakat lari keluaq dari bilik...kumpoi di living room...aku pon buku balin tang mana tak tau...teruih bukak pintu terpa dok dgn laki aku...seram ooooo....aku rasa dia mai lawat kawasan jaaaa....

Dan, aku ingat lagi.....2-3 hari, pantang 'kacang' aku nak habeh....pagi tu aku breakfast kat kedai...makan nasi berlauk...ikan pelaling masak lemak kunin...dalam kuah ada timun dgn kacang panjang.....aku bulih  terlupa teruih yang aku kena pantang kacang,.....tu dia, hangpa...tergigit jaa kacang panjang tu.....rasa kelat and pahit yang amat....rasa pahit dia lebih pahit dari rasa pahit peria.....then...aku baru teringat.... Abih laaa pantang kacang....paih tu aku pi balik kat bomoh tu....sedas dia lecture aku pasai ngelat berpantang...so, another 2 weeks of pantang....then...ankle aku pon semboh...alhamdulillah...!

subee posted on 30-3-2014 10:59 AM
Mai aku share crita aku pulak...

Aku dok pahang...kat jeram landak, kampong antara kuala lipis  d ...

so kesmpulannya dia pun pakai jin la gamaknya kan..?
tang ni yg malaih niiiii......

tak jatuh syirik ke??

mamaezah posted on 21-3-2014 01:45 PM
ok....ni antara antara cerita yg Amy cerita kat kami, dan dia tak berani nak cerita kat mak dia, seb ...

meremang bulu roma baca citer ni

Assalamualaikum. sy nk tmpg tny. berkenaan tajuk post akak 'BOMOH PATAH' boleh x akak sertakn alamat bomoh yg rawat anak sedara akak. pertolongan akak amat la di hargai. if akak busy. bole tlg msg alamat ke number sy 01126251308