CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: transporter

UMRAH & HAJI XIII, PENGALAMAN KE TANAH SUCI MADINAH DAN MAKKAH (HARAMAIN)

Close [Copy link]
irbudan posted on 2-1-2013 02:24 PM
Alahamdulillah..
Dah keluar ya tawaran haji utk tahun ni..

ye, surat tawaran bagi yang dah cukup tempoh menunggu dah dikeluarkan secara berperingkat2. bagi yang merayu, bergantung pada status rayuan dan kelulusan yang diberikan..so, kena tunggu..

bagi yang dah dapat surat tawaran tu, insyaAllah, boleh penuhkan duit (wang naik haji) dan jawab terima tawaran (kalau duit tak cukup, tak boleh jawab terima tawaran)..dan bolehlah belajar dan kaut sebanyak mana mungkin ilmu2 bab umrah dan haji serta pengalaman2 dr orang yang dah pergi ke sana..mudah2an ibadah yg dilakukan adalah ibadah yang diterima Allah swt hendakNya.

haji_one posted on 2-1-2013 02:29 PM
ye, surat tawaran bagi yang dah cukup tempoh menunggu dah dikeluarkan secara berperingkat2. bagi y ...

Assalam Haji One

Sekiranya kita dapat tawaran haji tahun ni, tapi ada halangan kita tak dapat nak terima tawaran tersebut, adakah TH akan tawarkan kita lagi next year atau kita kena buat rayuan untuk pergi.

aily posted on 2-1-2013 02:41 PM
Assalam Haji One

Sekiranya kita dapat tawaran haji tahun ni, tapi ada halangan kita tak dapat n ...

Assalam Aily,

Once kita dapat tawaran untuk haji tahun ini, dan kita dapat tawaran sebab cukup tempoh (bukan sebab merayu), bila kita menolak tawaran tu, kita boleh mention pada pada tahun bila kita nak pi..let say tahun depan ke..boleh la kita statekan tahun bila kita nak pi.

Tapi kalau kita buat rayuan, pastu dah terpilih utk tahun tersebut..tetiba kita tak dapat pergi, so, utk pi tahun depan, kena merayu mcm biasa balik..kesnya tak sama dengan menolak tawaran bagi orang yang cukup tempoh nak pi..

haji_one posted on 2-1-2013 02:47 PM
Assalam Aily,

Once kita dapat tawaran untuk haji tahun ini, dan kita dapat tawaran sebab cukup  ...
  1. kita boleh mention pada pada tahun bila kita nak pi..let say tahun depan ke..boleh la kita statekan tahun bila kita nak pi.
Copy the Code
Oh maksudnya masa kita tolak tawaran tu, kita kena nyatakan sekali bila kita nak pergi? Kena nyatakan reason ke sebab tolak tawaran tersebut?

aily posted on 2-1-2013 02:53 PM
Oh maksudnya masa kita tolak tawaran tu, kita kena nyatakan sekali bila kita nak pergi? Kena nyata ...

kat borang tawaran pi haji tu ada ruang utk terima tawaran / tolak tawaran..kalau menolak tawaran, boleh 'state'kan alasan kenapa tak pergi..dan juga boleh mention bila nak pergi..biasanya kalau orang tu dah cukup tempoh, TH akan mesti akan hantar tawaran utk pi haji.

Saya pernah jumpa ada orang tolak tawaran nak pi haji sampai 9 kali, alasan dia duit tak mencukupi...

haji_one posted on 2-1-2013 02:57 PM
kat borang tawaran pi haji tu ada ruang utk terima tawaran / tolak tawaran..kalau menolak tawaran, ...
  1. Saya pernah jumpa ada orang tolak tawaran nak pi haji sampai 9 kali, alasan dia duit tak mencukupi...
Copy the Code
Rezeki orang itu untuk tunai haji belum ada walau dapat 9 kali tawaran. Kawan saya pun pernah menolak 2 kali sebab tak ada mahram. Tawaran ke 3 dia terima sebab ada teman yang pergi sekali guna mahram teman tersebut.

Terima kasih Haji atas info

Follow Us
aily posted on 2-1-2013 03:08 PM
Rezeki orang itu untuk tunai haji belum ada walau dapat 9 kali tawaran. Kawan saya pun pernah meno ...

hehehe...macam2 orang dah saya jumpa bab tawaran ni..hehehe..tu la, rezeki memasing. Bagi yang daftar pada tahun 2006, 2007 tu tak lama la sangat tunggu, tapi bagi yang daftar start tahun 2010 ke atas, tempoh menunggu jadi sangat lama sebab start dr penghujung tahun 2009 (ni cakap2 staff TH la ni, exact and fact info saya takdak tau..) jumlah pendaftaran haji naik dgn mendadak..bayangkan la, dulu daftar haji, tempoh menunggu cuma dlm 9 ke 12 tahun, tapi setahun dua ni, tempoh menunggu menghampiri 40 tahun..

Biasanya orang yang menolak tawaran ni sebab alasan kewangan (nak buat mcamana kan..), kekadang ada jugak sebab mahram (lama menunggu, then, pasangan meninggal..anak2 plak tak bersedia nak iring) dan ada juga sebab masalah kesihatan..contohnya dah kena diabetes teruk dll..

klu ada kengkawan dlm forum ni nak tahu pasal status hajinya, i.e tahun bila boleh pi, tahun ni terpilih ke dll..boleh P.M pada saya detail penama yang nak pi tu..nnti saya checkkan..

haji_one posted on 2-1-2013 03:13 PM
hehehe...macam2 orang dah saya jumpa bab tawaran ni..hehehe..tu la, rezeki memasing. Bagi yang daf ...

haji one,

proses rayuan macammana???
perlu menulis surat ... terus ke bahagian rayuan ke macammana yerk ???

ehem_ehem79 posted on 2-1-2013 03:29 PM
haji one,

proses rayuan macammana???

hmmm...nak buat rayuan, kena ada surat rayuan..boleh buat surat rayuan, statekan apa alasan yg sesuai, i.e warga emas, kesihatan, mahram dll la..then, hantarkan ke tabung haji utk diproses.

Tak kisah la apa sahaja saluran rayuan, melalui pejabat negeri ke, melalui pejabat pengarah ke dan mana2 pejabat la, semuanya akan melalui panel jawatankuasa rayuan haji yg akan menentupilihkan rayuan yang akan diluluskan mahupun tidak diluluskan.

haji_one posted on 2-1-2013 03:43 PM
hmmm...nak buat rayuan, kena ada surat rayuan..boleh buat surat rayuan, statekan apa alasan yg ses ...

baper tempoh yg di beri utk jawap surat tawaran?

nur82 posted on 29-12-2012 03:43 PM
Assalamualaikum ....sekadar perkongsian bersama...smlm sy dah dapat surat tawaran menunaikan haji 14 ...

baper kos mengerjakan haji yg di nyatakan di surat tawaran?

salam, nak tanye...

ada tak pakej istanbul + umrah yg berlepas dari klia? sebab saya tgk yg andalusia, mereka berlepas dari subang naik firefly ke spore dan kemudian naik turkish airline ke istanbul

kalau bole, saya nak berlepas dr klia direct ke istanbul

rohai00 posted on 2-1-2013 08:05 PM
baper tempoh yg di beri utk jawap surat tawaran?

Rasanya dateline utk jawab tawaran ada dinyatakan dalam surat tu. Exact time utk tempoh menjawab tu tak pasti plak...sebab tempoh menjawab tak sama bagi setiap orang, kalau dapat surat tawaran dimana waktu tu dah dekat dgn musim haji, lagi cepat mereka perlu jawab..

rohai00 posted on 2-1-2013 08:19 PM
baper kos mengerjakan haji yg di nyatakan di surat tawaran?

Kos tuk tahun nie:

Cost:  RM 15 555
(Minus) Tanggungan TH: RM 5575
:. Cost yang Kita kena bayar: RM 9980

Dan tarikh akhir jawab surat tarawaran yang state pada surat saya : 17 January 2013 ( Smoga menjawab persoalan rohai00)

Mode: hati tgh bunga2 nak pegi TH hari ni tuk submit borang...SMoga Dipermudahkan

Deadline menjawab tawaran Haji 2013 untuk batch ini: 17 JANUARI 2013.

Tarikh mula kursus Haji: 27/01/2013.

Amiin semoga urusan Nur dipermudahkan. :-)
Ada yang mengharung air banjir sedikit semasa pulang dari nak jawab tawaran Tabung Haji hari tu juga. Tapi dipermudahkan urusan itu oleh Allah.

blueiris76 posted on 3-1-2013 12:50 AM
salam, nak tanye...

ada tak pakej istanbul + umrah yg berlepas dari klia? sebab saya tgk yg andal ...

cuba tgk Poto Travel. ada umrah ziarah Istanbul by Egypt Air dari Klia.
TM Tours Travel pun ada Last edited by lipsofanangel on 3-1-2013 10:14 AM

buat bakal jemaah Haji 1434H, semoga dipermudahkan dan diberkati setiap urusan untuk jadi tetamu Allah. Jaga kesihatan baik2 dari sekarang dan rajin2 tambah ilmu dan amal.

transporter posted on 27-12-2012 11:09 AM
Senarai Jemputan Umrah 2013

Assalam Tn Hj,
Tq sbb masukkan nama sy dlm senarai......
InsyaAllah akan berangkat pd 13/2/2013
Doakan sy dipermudahkan perjalanan pergi dan balik
serta urusan ibadah disana...Amin