CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: maklukpenggoda

Bekas isteri Hafidz Roshdi diperintah hadir ke makamah Januari depan

telracs replied at 1-9-2024 09:05 AM
Kiranya, kita bayangkan camni, contoh:

Pelancong dari Sweden datang melancong ke Johor Bahru, gun ...

Pekerja kebun getah bapak aku bawak family dtg malaysia..sewa umah semua bapak aku uruskan,tapi bagusnya kawasan umah dia dgn kawasan umaj aku dia jaga bersih2. Hari2 wife dia cakar sampah. Org kemboja,tapi kesian nya anak2 x boleh sekolah..sakit apa mmg bapak aku tanggung la..nasib kerja bagus n rajin...5 tahun kerja skrg da balik negara dia siap boleh buat banglo,surau padang takraw dgn gaji kerja kat malaysia..

Aku xtau la dia dtg guna visa apa sbb jarang jumpa

Semalam ada baca yg ramai nya masuk oz guna visa tourist pastu duduk sana lama2. Ramai yg xnak balik tu yg kerajaan oz marah. Kalau ada kawan kat sana mudah sikit.. apa yg mudah pon aku xtau..

kierakirana replied at 1-9-2024 07:50 AM
Bila tgk kes dak apiz ni, terpikir plk aku. Masyarakat kita ni selalu di dedahkan dgn ayat2 feminist ...

Kawin ngan ngaiii dari otak ok jadi mental. Agaknya yg support ngaii ni nak suruh hr bertahan ngaii sampai mati agaknya. Ada terbaca dlu,yg ngaiii tinggalkan hr berbulan2 takpe sb dia layak bahagia. So hr? Takleh ke cari bahagia sendiri. Kesilapan terbesar hr sb naik tangan.Mmg tu la org dok ungkit sampai bila2. Ada sakit Bipolar pun org kata buat2 mental. Nasib kau la hr oii

Kuin-Kepam replied at 1-9-2024 06:45 AM
Si Ngai amek Masters course ape?

MBA kot.. master bongak abadi

Happy September Everyone!

Ngai, jap lagi aku sambung....

missHaidiD replied at 1-9-2024 09:48 AM
Cuols tepek gmbr perbandingan ditumbuk dgn luka ngai dulu yg kt benanag sblh tu.  Biar acikF yg me ...

Ai pernah letak tp ada yg kata buat apa nak menilai ke apa ntah. Malas ai nak reply. Letak pun diaorg buat tak nmpk je.

Follow Us
emera replied at 1-9-2024 07:33 AM
Yg bestnye, org kata si piztinju kaki belasah bini . Tgk luka ngai bukan mcm kena belasah pon ...

Yg ni iols setuju. Dh tawar hati, dh bcerai pun, masih nak ikut ckp bingai. Mendapat la

kierakirana replied at 1-9-2024 07:50 AM
Bila tgk kes dak apiz ni, terpikir plk aku. Masyarakat kita ni selalu di dedahkan dgn ayat2 feminist ...

Betul chuols, bila kita kerja dlm bidang yg bjumpa dgn ppuan jahat ni, or dealing sndiri, hadapi sndiri ppuan2 jahat, cunning ni, memang kita akan check dulu sape sbnrnya yg hanat

Jahat tak kenal jantina n rupa

asfaz replied at 1-9-2024 10:35 AM
Ai pernah letak tp ada yg kata buat apa nak menilai ke apa ntah. Malas ai nak reply. Letak pun dia ...

Kita2 yg btunggu tangga dalam btingkek2 rumah ngai dah sedia  maklum n ramai juga sr dh stat tbuka mata. Biar aje la, sbb ramai yg chipsmore nak tgk apis kena penjara. Theyols sndiri tak nak nampak/refuse nak terima/tak follow pun kisah ni, yg ngai tak nak teruskan "for her own reasons"

Kita fokus ngai bongak apa hari ni n kebajikan bdk2 tu

telracs replied at 1-9-2024 09:05 AM
Kiranya, kita bayangkan camni, contoh:

Pelancong dari Sweden datang melancong ke Johor Bahru, gun ...

Tak yah le  percaya. Tourist visa mana leh sekolah kan anak kat sana.  Mcm porumer Straya ckp, anak2 dia walaupun duduk sana will be considered as international students, fees lagi mahal.  Anak2 kena apply student visa lepas tu dapat la shu visa as guardian sbb anak2 minor.  Btw, sekolah sana habis kul 3ptg kalau anak2 dia ada time before 3 tu makna tak sekolah le tu.
Keta tu sewa je kat sana sewa keta dr students murah je sbb students pun beli keta mewah sbb nanti nak bawa balik sementara tu boleh sewakan.  Kalau sewa dr rent a car pun murah je mungkin dia tong tong le dgn kaaan dia.
Esok habis 3 bulan balik la dia tu.

hihahiha replied at 1-9-2024 09:06 AM
Ex laki mental sbb ex wife. End of story.

Make sense

mizzmimi replied at 1-9-2024 10:22 AM
MBA kot.. master bongak abadi

asfaz replied at 1-9-2024 10:11 AM
Kawin ngan ngaiii dari otak ok jadi mental. Agaknya yg support ngaii ni nak suruh hr bertahan ngai ...

Kira pnykt mental ngai ni contagious lah kn. Dari ngai jangkit ke apis. Sikit hari lg turun ke anak2 pulak.. na'udzubillah. Tapi x mustahil lah sbb budak2 tu hari2 dgn ngai n will adapt corak pemikiran dan sikap ngai. Biasanya klu mcm ni apa saja mak tu buat or ckp betul saja di mata anak2.  Apis x risau ke or dah tak kisah sbb dah nak dpt anak baru.

lmfh replied at 1-9-2024 11:13 AM
Kira pnykt mental ngai ni contagious lah kn. Dari ngai jangkit ke apis. Sikit hari lg turun ke ana ...

Hak apis utk jmpa bdk2 tu pun dinafikan. Lebih2 kang ngai buat drama nk bd.  Buat drama kt ig dia ibu yg dirampas ank.  Netizen maki lg.  Susahla.  Kdg aku rasa apis baik ko tumpu je hidup baru ko.  Nafkah ank2 jgn culas sudah.. Lain2 biarlah Dia yg uruskan

Netizwn maki2 apis.  Tp ngai tu kalau apis nk balik ke dia berlari ngai dtg.  Ngai sndiri ckp dgn nurul mak gad dia yg apis sgt2.  Dia benci odah je.  

lmfh replied at 1-9-2024 11:13 AM
Kira pnykt mental ngai ni contagious lah kn. Dari ngai jangkit ke apis. Sikit hari lg turun ke ana ...

Harapnya anak2 ok la kan. Kita disajikan dgn ngaii hr tak jumpa anak2 yg tau hr pernah jumpa yg masa dia bawak baju pepel utk humairah.
Tpi sebenarnya hr berapa kali dah cuba jumpa tpi ngaii bagi alasan macam2 ,aritu sbelum raya tak silap mkl cerita hapiz nak jumpa anak tp ngaii bagi alasan humairah tuisyen. Sb tu ada yg acik f Komen humairah amik SPM 2024 Bak kata mkl ,alasan ngaii tk bagi jumpa anak dah setebal buku teks.
Rasanya ngaii nak hr dtg solo kot,mmg tak la hr nak pergi solo. Sejarah mungkin berulang bak kta New Boys

perembes replied at 1-9-2024 02:39 AM
semoga shu dipermudahkan segala urusan..  dikuatkan hati move on dr ex.. sembuh  dr sakit mental utk ...

Aamiin.. 100x.
Tak payah la duk dlm bayang2 ex dia. Hanya ada urusan anak2 aje. Tu pun jangan disulitkan.
Dah dapat yg baru takde la dia herankan hr ye dokk?

missHaidiD replied at 1-9-2024 11:26 AM
Netizwn maki2 apis.  Tp ngai tu kalau apis nk balik ke dia berlari ngai dtg.  Ngai sndiri ckp dgn nu ...

Malang ngaiii hr dah tak pandang belakang. Kalau kau tak kecoh2 , pungpangpungpang burukkan hr, kemungkinan balik balik tu ada la jugak. Sekarang mmg tak lerrr..

HappyGumbira replied at 1-9-2024 10:42 AM
Betul chuols, bila kita kerja dlm bidang yg bjumpa dgn ppuan jahat ni, or dealing sndiri, hadapi s ...

Seumur hidup aku ni.. pernah jumpa 5 betina celaka jahat narcissist and borderline psychopath ni...

Mmg jahat ter amat2.. takleh hadam aku org jahat mcm ngai and hanis kepam ni wujud and org2 tu aku pernah kenal... OMG... jahat nak mampossss....

perembes replied at 1-9-2024 02:39 AM
semoga shu dipermudahkan segala urusan..  dikuatkan hati move on dr ex.. sembuh  dr sakit mental utk ...

Aminnn
Semoga shu juga berubah menjadi lebih baik dan kurangkan mencirit sana sini