CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: KAULAT

Tetamu tak diundang

Close [Copy link]
rasanye dah tak bleh berpisah dh dgn thread nie....byk ilmu2  n cerita menarik dari kawan2 semua....
kembojaputih Post at 9-11-2011 21:22

Mana yang baik jadikan amalan,yang buruk jadikan batu sempadan...

Reply 641# KAULAT

insyaallah kaulat....

Reply 642# kembojaputih

So,taknak kondsi cite menarikkkk....?

Oh ya mungkin ada yg trtnye2 ape yg brdamping dgn bunga, mereka ialah makhluk halus, keturunan di raja bunian.  Adik die yg bernama dayang istana ghaib die tu ada di area2 kediaman sultan J (tmn P) tiap kali bunga lalu di kawasan dia bunga kena la bg salam. Penah bunga lalu tak bg salam. Amik bahagian. Demam bunga. N dia dtg dlm mimpi bunga ckp bunga msuk kaw die tak de adab. Bunga kecik lg kan mse tu. Mane laaa perasan n fhm sgt. So far alhamdulillah. Mereka takde pon ajar bukan2 ke bende yg syirik. Ke. Bnyk nasihat ke agamaan. N tunjuk ajar jugak drpd mereka n tak putus2 nasihat kan bunga sekeluarga supaya sentiasa dekat kan diri dgn tuhan. Mase umur bunga 12 umur penjaga bunga yg dayang nama dia umur 21. So skang umur 24 kira lah umur dia skng bpe. Hehe. Tp die garang. Die tak bagi bunga ckp kasa3 ngn ibu bapa. Suruh jaga kebersihan n sentiase wangi2 je.

So far bunga taklah nampak bende lagi. Cuma bunga banyak terima alamat drpd mimpi. Nnt bunga cerita psl mimpi2 bunga. stay tuned.

Oh ye. Bunga suka baca psl naga sbb bunga nak tau psl btol ke wujud. Sbb masa pak R n dayang datang mereka nak kuda putih katanya. So klu naga tak mustahil kan ke buaya putih wujud kat alam diorg ni. Ckp psl naga. Dulu arwah laki tok ngah seblah mak katanye ade kembar naga. Ha psl tu pon kena stay tuned dgn bunga ye.

Btw, ape yg bunga kongsi ni hanya sekadar brkongsi. Jgn salah faham atau taksub sbb die juga makhluk allah. Kite ni makhluk die yg lemah je.

Reply 644# bunga321

Wahh besst nya....byk pengalamam senang2 sambung yer

Post Last Edit by sofiera at 10-11-2011 11:32

Selamat malam semua{:4_186:} esp for TT n cheff..

masih menunggu cerita pasal kesah lemas tue....mmg agak2 seriau kalu lalu kawasan sungai pahang...balik kampung nak ajak en.somi rayau kat sekolah tue...mana tau anak berkenan nak sekolah situ ker....

baru malam nie free....kat opis sebok n brokband amatlah semput...

Follow Us
Reply 645# sofiera

Hye awk, ha tu lah. Cite sume mlm ni takkan habis rasenye.insyallah kite smbung punye. Hehe.
Ha tu la saye pon tgh tunggu crite drpd chef ni. Chef. Mane chef. Hehe

Reply 647# bunga321

Hye...wasalam,takper take your time.....chef tengah mengarang ayat atau tengah nyum nyum makan malam atau pun tertido sbb penat....byk betoi spekulasi aka nie...

CHEFF OOH CHEFF

Selamat malam semua esp for TT n cheff..

masih menunggu cerita pasal kesah lemas tue.... ...
sofiera Post at 9-11-2011 21:58

lewat masuk kak...

Ok...nak chowwww...dahhh..nanti sambung lagiii

ASSALAMMUALAIKUM

lewat masuk kak...
KAULAT Post at 9-11-2011 22:18

Yerlahh...pagie2 seboklah  En.Kaulat

Ok...nak chowwww...dahhh..nanti sambung lagiii

ASSALAMMUALAIKUM
KAULAT Post at 9-11-2011 22:28

Bye En.Kaulat  {:4_186:}

cerita ni berlaku semasa saya dan isteri dalam perjalanan pulang ke kampung saya di pahang sebulan s ...
chefmizan Post at 29-10-2011 01:44

baik nya siap gi hantar balik.. kalau aku lantak lah.. kau memandai tumpang sampai ke pahang, pandai lah kau tumpang org balik ke tempat tinggal sendiri.. tak kuasa nak berjemput berhantar:@

Saya ni pun takut jugak sebenarnya. Tapi mungkin sebab dah biasa dari kecil so dah tak heran sangat. ...
chefmizan Post at 29-10-2011 19:01

agak agak kan... kat sepital tu 3 ekor iblis tu ada main atau minum tak air mandi jenazah kawan kau? aku query lah.. kot dia lebih arif, dah minum kenyang2 kat sana then saje je datang pura pura buat minum air kat rumah tu

kalau terminum air hidangan bunian atau setan pe jd ye? betol ke bunian ojod chef mizan. musykil la ada yg kate bunian mcm menusia tp cantik amat. yg jumpe smue ngaku puteri putera. bukankah setan boleh mencipta khayalan?

Reply 654# addamnor

Apa yang saya dimaklumkan oleh parents arwah,arwah hanya dibedah siasat sahaja.. Wallahualam.. Kalau mandi dihospital sekalipun air mandian jenazah still disalurkan melalui paip terus ke longkang.. Bukan mandian jenazah ISLAM sahaja,malah yang BUKAN ISLAM juga begitu..

Wallahualam...

Reply 653# addamnor

Jika dibiarkan dibimbangi akan memudaratkan orang lain.. Terutamanya jiran saya punya anak kecil..

Hmmmmm....
respon yang baik...
Dulu ustaz saya ada cakap...memang tak elok menyimpan atau gant ...
KAULAT Post at 9-11-2011 11:42

Salam..Selalu SR jeh pun kat sini
Baca memalam bila ngantuk masa keje

Selalu balik umah pas waktu subuh..
Maklumla kan keje kol 9pm-6am

Kekadang nak telelap selalu dengor orang tolak kerusi tapi bunyik dari umah sebelah la
Adakah umah sebelah tu yg di huni?
Kalau tak salah umah sebelah tu bebudak bujang lelaki yg suka menyanyi time maghrib (dengar dorang nyanyi bagai masa weekend)
Sila jangan speku ai pi sekodeng theyols

Reply 635# bunga321

Pengalaman yang menarik.. Kongsikan lagi bunga321.. Semoga beroleh manfaat buat tatapan semua.. InsyaALLAH...

Reply 655# shanshero

Untuk makluman bunian ni adalah spesis kepada jin.. Tapi jin islam la.. Diorang ni tak banyak beza dengan cara hidup kita manusia sebenar.. Tak jadi masalah kalau kita minum atau makan makanan yang mereka sajikan.. Sebab setahu saya jika bunian ni menyajikan makanan atau minuman kepada seseorang,tandanya mereka selesa dengan orang tu.. Tapi sejauh mana kebenarannya tidak dapat saya pastikan.. Seeloknya awak tanya kepada yang pakar..

Wallahualam