CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: sokmogitu

Analisis Kejatuhan DCT

kukulangau posted on 18-11-2013 01:18 PM
sebab tu lah maya suam suam sejuk
dengan generasi sekarang yang everything online and internet n ...

mangga urtv tu kalau kat bandar hidup segan mati tak mau je... baik baca gosip online.. pree jah

ct??...urghhhh had unuf of her....aku bukan la hater pun tapi selama dia dalam industri ni aku x dapat langsung nak appreciate lagu2 dan sumbangan dia dalam industri...she n her songs is juz not my cup of tea.

BUT, analisis ni I LOIIIIKEEEE!!!

miss_perfect posted on 18-11-2013 01:07 PM
Siti ni kalau nak kekal eksklusif mohon berhenti la buat selfie/selca. Cuba contohi Maya Karin yang  ...

oh ye ke kurang selfie.. aku tgk sama je..

adessss ct..inipun nak ig....windu message je lah dgn b. xpun facetime.. buwekk

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Pelik bebenor aku org yang bencik dia selfie la tapi still follow instragram dia...apa motippp??

wan_ie posted on 18-11-2013 01:46 PM
adessss ct..inipun nak ig....windu message je lah dgn b. xpun facetime.. buwekk

ini memang la bukan untuk engkau
dia share dgn followers dia

Follow Us
CT selfie dgn peminat dia....bukan publish kat semua org...

yg anti gedik melebih2 mcm kena sula negro tu kenapa?

follower CT ker??? OMG???? cakap x serupa bikin

terima la hakikat ct masih relevan di zaman kini dan smpai bila2 buktinya ramai haters dok ngutuk dia dari dulu smpai skrg tp ct masih tetap ct sntiasa jd perhatian haters dan pnyokongnya tiap2 taun.retis lain cam yuna,shilalat, maya karin, najwa latip tu sendu jah..cam biskut kejap ada kejap takde.

rchomel posted on 18-11-2013 02:33 PM
KO NI BODO KE HAPA....rehearsal tu dh tentu2 sehari sebelum majlis BAGHALL...lantak ko la nk cay ...

eh babi...kalau setakat nak buat show merasmikan rumah2 pprt pekerja kuala selangor yg stage papan yg bakal roboh tuh tak payah lah nak rehearsal sehari seminhggu setahun sebelum pun...bukan show grand2 pun....

mentaliti kau ni serupa babi, bila kita sokong artis itu ini, dikatanya kita die hard fans...dasar otak BABI BODOH kau nih

Rate

1

KO NI B***H KE HAPA....rehearsal tu dh tentu2 sehari sebelum majlis B****L...lantak ko la nk cay ...

aikk dah edit? kenapa? sbb takut kredit dipotong?? kredit ko tu bawak gi kuburan ke?

dasar pengecut....

Rehearsal tu dh tentu2 sehari sebelum majlis ...lantak ko la nk caya ke x...aku peduli hapa, aku ...

edit kali ke 3/.....wakaka...kalakar berok sekor nih...bodoh mengalahkan babi

rchomel posted on 18-11-2013 03:00 PM
Haha ..dh bengang

kau takyah lah nak deny apa yg ko buat tuh sbb takut kena potong kredit etc...sape pun kat sini xkenal kau in person...

ingat, memfitnah org tu dosa lagi besar dari maki org ye...hahaha

Rehearsal tu dh tentu2 sehari sebelum majlis ...lantak ko la nk caya ke x...aku peduli hapa, aku ...

DIA BUKAN PEMINAT TEGAR ok

kata neutral tp bukan main mencarut lg bile org komen pasal mek iti.

karatz tegar detected

annehuda posted on 18-11-2013 03:08 PM

karatz tegar detected

baru baca thred ni ke kak? byk je aku rasa dia ckp bad about CT before
i never expected he/ she is peminat tegar.. really?

but rasanya sapepun boleh mencarut kalau bende yg dicakap tu tak masuk diakal dia.. agaknyerla

dulu...CT la artis yg paling aku sanjung

tapi hanye kerana die kahwin ngan atok K tu, dengan cara yg paling menyakiti hati perempuan lain, aku dah tak mampu nak menyukai die lagi dah
walaupun katenye, atuk K ngan mantan bini memang dah bermasalah pun sebelum kenal CT, but still aku x bleh terima

Gigih aku reg sebab nk join komen jugak ni.haha. aku mengaku memang peminat siti. Tp ada jugak yang tak berkenan dgn siti ni. Pasal analisi korang ni, pendapat aku

1. Kontroversi perkahwinan dengan Datuk K
- setuju, tp ini dah nama jodoh. Ini dr tahun dia kawin lg ckp akan jatuh. Jatuh kejap, tp naik balik lepas tu. Dah lama hal ni berlaku.

2. Kurang mendapat lagu-lagu sedap, tidak lagi Juara Carta
- Setuju, lagu sekarang sangatlah sendu. Lepas Album Transkripsi tak ada lagu yang betul-betul naikan nama dia. Terbaru lagu Galau dengan Lebih Indah,walaupun lagu ni macam picisan je,tp pernah juga jadi juara carta wlpn seminggu je.Lagu ini tidak berjaya naikan balik nama Siti,sebab memang tak best pun lagu ni

3. Ratu Selfie
- Bg aku, itu hak dia,dah akaun dia, suka hati dia lah nk letak apa. Kalau mata bernanah tengok,jangan tengok.tp ada jugak yang gigih tengok hari2 Ig siti..kata tak suka,tp tetap tengok.

4. Sudah mula menyanyikan lagu-lagu penyanyi yang lebih junior
- Bg aku, kalau lagu tu best, tak salah kot dia nak nyanyi, lagu junior ke senior ke, janji best, nyanyi je lah..xde masalah kot

5. Album tidak laris, jualan digital juga tidak memberangsangkan
- Ada fakta sahih ke pasal jualan ni??? Kalau ada boleh lah kongsi skit. Setahu aku album siti selepas Transkripsi (80K unit terjual) seperti Hadiah Drp Hati (35K unit), Lentera Timur (40K unit), Tahajjud Cinta (10K unit) dan All Your Love (70K unit termasuk digital) semuanya terjual lebih dari 10K,kecuali Tahajjud CInta 10K. Semua ni sumber dari paper. Album Anuar Zain yang keluaran sama tahun dengan album English siti tu pun terjual lebih10K unit je (sumber daripada paper juga). Tp heran jugak,keluar paper jualan banyak mana,tapi tak pernah dapat platinum pun album siti lepas transkripsi ni.

6. Bergantung kepada show-show kerajaan & GLC
- Kalau ada permintaan tak salah kot dia nk muncul dekat show2 kerajaan. Tahun ni pun dia ada 2 konsert solo. Konsert di IB catat rekod jualan tertinggi,Nampak kat sini yang siti masih ada org nak pergi tengok konsert dia..

7. Terlalu banyak membuat kemunculan dalam acara anugerah
- no komen

8. Kemenangan anugerah tidak lagi begitu mengujakan
- ini betul,sebab dia dah byk awards,mmg lah dah tak kisah menang ke kalah ke.tapi sebagai peminat,memanglah nk dia sentiasa menang.

9. Gagal bergelar singer-songwriter
- Siti pernah mencipta beberapa lagu,Hati Berbisik,Intrig Cinta,Cahaya Cinta dan Batasku Asaku. Namun belum nasib siti lagi,lagu ciptaanya tidak popular. Lagu tema dia kawin ngan Datuk K tu lagu ciptaan dia sendiri..hehehe

10. Tidak digemari kerana imej
- Bagi aku cantik je skrang lps tudung penuh ni.sebelum ni yg ada jambul tu mmg merapu je imej dia.

11. Masuk campur dalam urusan politik / sukan
- no komen

12. Bisnes
- Bisnes dia bergantung pd popularity dia,kalau dia dah merudum,bisnis pn akan jatuh sama. Orang beli simplysiti sebab dia sahaja. Lagi pun produk dia tu tak menjana ekonomi rakyat tempatan sangat pn..dengarnya produk penjagaan kulit dari Korea, Kosmetik dari Thailand, perfume dari India, Betul ke?... Jadi apa produk yg asal dr Malaysia? Aku tak tahu sangat pasl produk dia, ni pun sumber dari teman2 je. Dia skrang lbh tumpu pada bisnes,selalu promote psl produk dia, sampai lupa nak promote single baru.

annehuda posted on 18-11-2013 03:08 PM

karatz tegar detected

kan...karatz inbound!!!

9. Gagal bergelar singer-songwriter
-disebabkan dewasa ini material lagu yang bagus amat sukar didapati, beliau harus mengasah bakat menjadi singer songwriter seperti penyanyi wanita yang lain.

Bukan semua 100% penyanyi wanita Msia camni kan?? Melalak je pandai, cipta lagu nan-hadoooo!!
Oya, Anuar Zain pun sama.. hiks!

That's why majority respek artis luar walaupun perangai ala2 jal*** mcm gaga, nekdonna & kak yah kari

Anyway, Hidup Aizat!! Hidup M Nasir!!!

ahlisihircute posted on 18-11-2013 01:00 PM
ct nie dia pandai sikit dari cik ta laa......
tapi jauh kurang cerdik dari maya karin atau yuna . ...

kenapa ko ckp mcm tu ? sebab yuna n maya karin a.k.a ikan karin boleh ber English bagai ? puihhhh