CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: transporter

UMRAH & HAJI XIII, PENGALAMAN KE TANAH SUCI MADINAH DAN MAKKAH (HARAMAIN)

Close [Copy link]
MizzNaza posted on 9-1-2013 06:46 PM
Td saya baru dpt cakap ngan andalusia, dapat info baru lagi. Status hal visa bagi yang nak tumpang ...

MIzz...sya doakan smoga segala urusan Mizz nak tunaikan Umrah tahun ni dipermudahkan OlehNya.

mitai posted on 10-1-2013 05:13 PM
yes tadi i call diaorang....jawapan yang sama...i think diaorang nak tolong kita semua kan....

...

Kalau diorang pun tak berhenti ikhtiar dan usaha, samalah dgn kita ya? Tak apalah, kita bersedia dgn sgala kemungkinan tu. dapat ke tak dapat, what matters more seruan ke rumahNya itu sudah sampai. Only time permits, with His consent

nur82 posted on 10-1-2013 05:43 PM
MIzz...sya doakan smoga segala urusan Mizz nak tunaikan Umrah tahun ni dipermudahkan OlehNya.

Terimakasih Nur

MizzNaza posted on 9-1-2013 03:59 PM
Alhamdulillah, boleh juga jejak kaki ke sana ya? Itulah saya dah calm down, dan fikir balik. Adala ...

Alhamdulillah dapat... jangan berputus asa.. saya faham perasaan Mizz...
dulu masa tak dapat pergi tu... agak kecewa..
dlm hati nak sgt pergi.. tgk tv pasal jemputan umrah tu..
asyik nangis je...
tp semua itu ada hikmatnya.. syukur pada-Nya

Allah tak bagi saya pergi tahun tersebut..
sbb Allah nak jemput saya lama di sana...
akhirnya bulan puasa tahun lepas saya dpt berpuasa sebulan dan berhari raya di sana... 34 hari
hanya Allah saja yang tahu perasaan itu...

saya tak pernah terfikir akan stay kat sana selama itu...
sbb masa daftar 2 tahun lepas ingat nak pergi 2 minggu je seperti orang lain...
disana saya sempat jumpa beberapa forumer disini...
Ibu Rosputih dan auntie Aziefa.. dan Amaryusof..
jumpa di masjilharam, berbuka puasa sama-sama..
banyak saya belajar dr forum ini

Pr|nCeSS^M|cKeY posted on 10-1-2013 07:12 PM
Alhamdulillah dapat... jangan berputus asa.. saya faham perasaan Mizz...
dulu masa tak dapat perg ...

Masya Allah, bestnya
Saya fikir dan harap pergi umrah awal2 tahun macam ni boleh jd 1 permulaan yg positif untuk saya
tapi yalah, sebaik manapun kita merancang tapi perancangan Allah adalah yg terbaik
sejak pemergian arwah mak saya syawal lepas, alhamdulillah ia memberi kesedaran pd diri saya yg lalai selama ini
hajat saya nak laksanakan umrah badal sbg penghormatan utk arwah mak. Semoga Allah perkenankan

MizzNaza posted on 8-1-2013 05:42 PM
Salam. Saya baru saja daftar nak pergi umrah dec baru nih, nak pergi 24 Januari ni ikut andalusia. P ...

Salam.. ala  ye ke.. saya pun nak pegi seorang n tumpang mahram ikut pototravel awal feb 2013 ni. saya dah submit semua docs termasuk surat kebenaran bapa saya n dah buat bayaran penuh pun. Sedihnya kalau tak dapat pergi. Rindu sangat dah ni

Nanti update progress ya.

Follow Us
im_comey posted on 7-1-2013 01:47 PM
salam semua .. ada sesapa tau di mana nak buat injection utk umrah kat mana2 klinik kerajaan sekitar ...

salam im_comey.. suntikan bg jemaah umrah boleh amik di klinik kerajaan.
saya juga dptkn di klinik kerajaan. RM5 je. alhamdulillah.
saya ambil di klinik kesihatan kelana jaya. putrajaya pun ada. boleh call klinik kesihatan terdekat tanya sebelum pergi.
harap2 membantu.

salam semua. nak tanya mana yang better ye between MAS charter and MAS flight biasa untuk pergi umrah???

mesmerize posted on 10-1-2013 08:47 PM
Salam.. ala  ye ke.. saya pun nak pegi seorang n tumpang mahram ikut pototravel awal feb 2013 ni.  ...

Wsalam. Setakat ni macam tulah, saya mula2 tahu dr fb page syahirul.com, agensi yg mula2 terpukul ialah thts ngan andalusia. Tgk drp komen-komen sana, yg jemaah th dah diberi refund manakala andalusia still nak appeal lagi kat embassy sini. Apa2 pun status kiv until isnin ni, lepas tu baru tau macam mana. Saya ni kalo ikutkan beg pun dah berkunci lagi 2 minggu nak pergi, tinggal doa sahajalah semoga dipermudahkan. Sama-samalah kita update msg2 ya kalau ada info terkini dr TA msg2

mitai posted on 10-1-2013 05:13 PM
yes tadi i call diaorang....jawapan yang sama...i think diaorang nak tolong kita semua kan....

...

mitai pun gi ngan andalusia gak ker ? im baru call tadi .. jawapan yg sama gak ler , kena ada mahram/lelaki wpun kami gi pompuan 4 org anak beranak .. sbb im gi bulan 3, so kena tgk awal bulan 2 gak ler .. klu kena ada mahram gak, kena ler bawa adik lelaki yg skolah ni nanti ..

MizzNaza posted on 10-1-2013 11:20 PM
Wsalam. Setakat ni macam tulah, saya mula2 tahu dr fb page syahirul.com, agensi yg mula2 terpukul  ...

saya doakan semoga Allah bukakan pintu rumahnya utk kita yer .. tapi apa2 hal kita redha, sesungguhnya sabar itu ada hikmah nya

rexpin posted on 10-1-2013 09:14 PM
salam im_comey.. suntikan bg jemaah umrah boleh amik di klinik kerajaan.
saya juga dptkn di klin ...

thanks for the info .. dah ada org bgtau klinik kat kelana jaya dah habis dah suntikan tuh , dan skrg im tgh try call klinik putrajaya tp tak de sapa yg angkat call so, esok try lagi ..

im_comey posted on 10-1-2013 11:33 PM
saya doakan semoga Allah bukakan pintu rumahnya utk kita yer .. tapi apa2 hal kita redha, sesunggu ...

Alahai, saya je ke yg nak pegi ujg bulan ni? Tgk ramai je respon nak pegi bln 2? Huhu tgh kuatkan mental, tenangkan fikiran dan hati. Masa nilah nak betul-betul faham makna kebergantungan pada Allah Taala

im_comey posted on 10-1-2013 11:30 PM
mitai pun gi ngan andalusia gak ker ? im baru call tadi .. jawapan yg sama gak ler , kena ada mahr ...

yes im going with Andalusia....mahram lelaki kena 18tahun ke atasa....

I masih berdoa ketetapan yang kerajaan arab saudi keluarkan tak kekal lama

MizzNaza posted on 10-1-2013 06:14 PM
Kalau diorang pun tak berhenti ikhtiar dan usaha, samalah dgn kita ya? Tak apalah, kita bersedia d ...

exactly.....i amat bersyukur kerana pernah menjejaki 2 years ago....tapi kesian kepada kawan kawan yang tak pernah dapat ke sana....apa apa pun...kita terima je

yang penting tak putus doa....

Salam, sama kes dgn anak akak kesian VISA tak dpt nak pergi  bersama kakak dan anak2nya, sepatutnya sepupu lelaki dia jadi mahram tetapi dimaklumkan oleh ejen tak boleh yg boleh hanya abg, ayah dan bapa saudara. Penerbangan pada 4/2/2013 masih berdoa supaya dia dpt pergi juga tak sampai hati tgk dia sedih sgt...

tia1960 posted on 11-1-2013 03:01 PM
Salam, sama kes dgn anak akak kesian VISA tak dpt nak pergi  bersama kakak dan anak2nya, sepatutnya  ...

kesian dengan perempuan single dan tak de mahram...

Berdoa ye....

Ramai yang same case ni....sedih jangan nak cakap la...tapi ada hikmah mungkin

im_comey posted on 10-1-2013 11:35 PM
thanks for the info .. dah ada org bgtau klinik kat kelana jaya dah habis dah suntikan tuh , dan s ...

Akak da call ubat da abis

Rasanya peluang agak tipis untuk dapatkan visa sbb pegawai tersebut khabarnya dulu bertugas di India. Kat sana mmg dia follow strictly regulation wanita bawah 45 tahun mesti pergi dengan mahram. Saya tengah berusaha untuk dapatkan refund..

hijaupurnama posted on 11-1-2013 06:08 PM
Rasanya peluang agak tipis untuk dapatkan visa sbb pegawai tersebut khabarnya dulu bertugas di India ...

nak pegiiii ..
Last edited by mesmerize on 11-1-2013 07:44 PM