CariDotMy

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: Cari-Nurulain

"Cikgu Gelak Bawa Buku Dalam Plastik Ikan" - Kagum Baca Kisah Pensyara

Edited by aurorae at 8-1-2018 09:29 AM
jazaa100 replied at 7-1-2018 12:52 PM
Iya betul.....

Tapi sekurang kurangnya dorang ada pencen....cara dia cerita ni, mcm ayah dia ne ...

aku  bapak pengawal, gaji RM300 zaman 70an dulu pun tak cukup juga sebulan.   Agaknya pencen bapak dia kurang RM1000 tahun 90an tak cukup kot,  pastu tak kerja samada malas atau dah kurang upaya ke, atau bisnes lingkup ke, atau salah seorang family dia sakit dan banyak guna duit, kita tak tau apa masalah keluarga dia.  

Aku pun sama gak beli satu pensil dari awal tahun  sampai dah tak boleh nak pegang pensil tu dengan jari, kena sambung dengan penutup pen.   Kalau itupun dah habis, aku cari kat tong2 sampah kalau2 ada kawan buang pensil pendek diaorang.  Takut nak bagitau emak pensil dah habis, sebab nanti kena marah tak jimat.  Pemadam pun sama, beli masa awal tahun je, kalau habis, pakai gelang getah yang diikat kuat2 kat batang pensil. Darjah 4 kena pakai pen dakwat,  beberapa kali kena cubit perut sebab masih tak beli2.  Cikgu kata mak aku ada je duit beli emas, tapi tak nak beli pen.   Sedangkan satu-satunya rantai emas yang mak aku ada sentiasa ulang alik ke pajak gadai.  Mesti cikgu tu tak boleh bayangkan orang langsung takde duit sampai tak boleh beli pen.

Yang aku tak boleh lupa cikgu kelas darjah 6 yang sangat bias dan tak suka dengan aku.  Tiap2 tahun ada murid yang dapat hadiah pakaian terbersih, kat kelas aku pakai sistem undian dari kawan2 sekelas.   Sekali tu aku yang dapat!   Tapi tiap2 hari cikgu sindir seolah2 aku tak layak dapat hadiah tu. Puncanya sebab gown aku pendek dan lusuh,  warna pun dah pudar.    Kalau boleh masa hari penyampaian hadiah, dia nak aku pakai baju baru  yang sesuai dengan title hadiah tu sendiri.  Dia kata malu kalau aku naik pentas dengan baju yang aku pakai masa tu.  Otak aku macam kena pukau, dan paksa mak aku beli baju baru sedangkan masa tu dah akhir tahun.   Siannya mak aku.  Mujurla aku ada 2 adik perempuan lagi yang boleh diwariskan baju baru tu.

cmf_premierleag replied at 7-1-2018 11:16 PM
Antara cikgu yg aku tak boleh lupa ialah puan nurbaya kassim
Mulut busuk sgt sbb suka keji students ...

Skolah mana dulu?

Jorja replied at 6-1-2018 08:01 AM
Ada apa dengan jawatan senior lecturer tu? I pula tak boleh lupa dengan pensyarah kanan india muka m ...

Wahhh citer awak ni buat saya teringat masa study kat u dulu. Saya teman sorang rakan ni nak pi jumpa lecturer di bilik dia. Tapi saya tunggu kat luar bilik aje la. Rakan masuk ke bilik sorang masa jumpa lect tu. Lepas dah habis jumpa rakan saya keluar dari bilik pastu dia citer yang lect tadi tu ada pegang dia, siap usap2 dekat kepala lagi. Saya pun macam uiks biar betoi. Lect tu lelaki india.

Emm kejamban punya cikgu. At least gelak dalam hati je la ni ajak semua orang haih

Cikgu puaka perkara biasa.....
Yg aku kenal kerja cikgu pun puaka kat fb dan group whatapps.. {:nose
Tp dia pun djmh masuk umur pertengahan 40an dah.. slalu mgeluh bila mgajar

Tapi cikgu2 baru skrg byk yg meleleh tgok and baik hati... zaman dah makin baik...

alhamdulillah,sya lahir dalam keluarga serba ada ada.tetap cemerlang dalam pelajaran.sukor

Follow Us
ada je cikgu mcm tu...cikgu sekolah rendah aku pun jahat...kalau time PJ x bw baju & seluar sukan dia suruh pakai spender jer lari 1 padang...pakai uniform putih kemeja tu & spender je...
cikgu  geografi sekolah menengah pun sama...kalau kita x faham apa yg dia ajar dia marah2 & dia ckp x pyh pakai tudung...buka je la...apa kena mengena pakai tudung dgn apa yg ko ajar?

pencen askar zmn dlu bkn byk mane pn..

ank aku g skolah pkai pinafore..lps dkt sebln skolah dia bgtau ustazah mrh2 sbb xpkai tudung..sbb tiap2 ari ade mengaji..lps tu 2x semggu ade tasmik..so skg pinafore tu tergantung jer..aku beli uniform bj kurung plk

cikgu mulut puaka lahant mmg ade..termsk  la zmn skg..cuma zmn skg xbyk sbb rmai mak bpk dh pndai wat report..bkn semua cikgu brmasalah..begitu jgk ngan mak bpk..bkn semua baik

cikgu puaka 50%...mak bapak puaka 50%

teringat pulak iols masa sekolah rendah dulu,
kawan-kawan semua bawak kotak pensil warna baru..
ai punya pensil warna cuma diikat dengan getah..kotaknya dah hilang..
pensil warna masa tadika dulu..elok, sebab tu abah ai suruh guna..
ai ok jer..cuma ada kawan ai kecoh kat kawan-kawan sekelas..
dok mengejek pensil warna ai..cissss...benci ai budak tu sampai sekarang...

Ada satu tahun masa tu parent ai tak mampu nak beli kasut sekolah baru..
so, ai pakai je kasut sekolah lama (koyak-koyak kasut tu kat bahagian depan)..
parent suruh guna sementara dapat gaji beli kasut baru..
ai lorotkan kain sikit..supaya dapat cover depan kasut yang berlubang tu..
maluuu (ai kan ada kawan kepochi..suka canang satu kelas barang sekolah ai yang buruk-buruk)

Ada juga satu waktu masa tu beg sekolah dah koyak..
maklumler buku beratkan..
abah ai masa tu tak mampu nak beli beg baru..
jadi pagi-pagi sebelum subuh tu..ai tengok je abah ai jahit beg sekolah...
masa duk khusyuk tengok tu, abah ai laa ajar macam mana nak jahit..
macam nak guna benang...
abah dapat talent menjahit tu dari arwah uwan..

barfi replied at 5-1-2018 03:20 PM
Ada ke cikgu macam tu? Like seriously?? Hopefully not another hasanah's version

Ada sis.
Zaman I sekolah form one ada cikgu celupar hina budak miskin pakai baju lusuh.
Kebetulan budak tu ada luka kat tangan tak tau la kenapa, dikatakan budak itu pengotor.
Budak itu masa kena hina dengan cikgu tu, dia tunduk je sebab malu kot dengan kita orang satu kelas.
Tapi cikgu tu tuduh budak tu ada bela hantu sebab itu tak berani ada eye contact.

Dah berlalu puluhan tahun pun tapi peristiwa tu segar dalam ingatan aku.
Cikgu tu, nama penuh dia pun aku still ingat, rupa paras dia pun aku ingat juga.
Sejak tu aku selalu buat hal bila dalam kelas dia, hilang rasa hormat, tak suka kat dia.
Tapi subjek dia sampai form five aku cemerlang... bukan dia yang ajar tapi aku ada cikgu lain yang lebih dedikasi ajar aku sampai berjaya dalam subjek tu.

aku paling menyampah satu cekgu lelaki masa aku darjah 6 dulu..mcm siot je asik cari salah aku. masa tu cikgu kelas bercuti sbb eksiden, so cikgu lain datangla kt kelas ktorg begilir, time tu aku ngan kwn aku selsema.memasing dok la soksek soksek ngan tisu..tiba2 esok dier masuk kelas pastu dier suh aku ngan kawan aku kuar kelas sbb katenye ktorg ejek2 dier..wtf kan.

bila ktorg bgtau ktorg selsema dier mcm xleh terima.last2 dier bagi pilihan, sama ada dier atau ktorg keluar kelas..kwn aku dah nangis..yelah malu la kene marah mcm tu.tp time tu aku berani.aku terus cakap aku xnk keluar sbb aku x salah.dier ttp xnk keluar, suh jugak ktorg keluar.last2 aku cakap 'saya nk cekgu yg keluar'...hahaha merah padam muke dier.pastu dier doakan both ktorg xdpt score utk upsr..last2 result ktorg cemerlang.tediam dier

nasib aku x jd cekgu, kalau aku ngajar ank dier, harus aku balas dendam..oh reunion skolah pon aku x pegi..benci betol aku tgk dier.mmg ku dendam sampai skrg