CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Cari-Zidni

Anak-Anak Bodoh Lahir Daripada Mak Bapak Yang Bodoh Dan Tak Reti Nak Didik Anak!

paling TAK suka mak ayah yg nak defend diri cakap, "kau tak ada anak lagi kau tak paham, nnt kau dah ada anak nanti tau la mcm mana"

HELLO. aku ni, kita ni pernah jadi budak2 tau. aku masa kecik2 dulu, kalau pegi rumah org, tgn aku merayap, mak aku tepuk tangan aku. lepas tu marah aku jgn usik2 barang org. duduk diam2 je. elok je aku dgr kata. kau orang yg tak pandai nak didik anak kau yg buas tu, lepas tu expect org nak paham perangai anak kau. ehhhh please

aku terpikir satu je kenapa mak pak biarkan anak2 dieorang nie main dalam rumah orang lain, sebab dieorang dah penat melayan karenah anak2 dieorang sendiri...so jadi mangsa ialah rumah orang lain la, kira time tu la dieorang boleh relaks, lepak ngan member. x pikir tuan rumah nak jadi apa lepas anak2 dieorang selerakkan rumah orang

aku pon ada pengalaman mcm nie, sampai aku lempang je anak orang sebab dah kurang ajar sangat. mak pak x amek port kat anak sendiri, tinggal tuan rumah plak nak bela anak dia. lepas kena lempang tau plak nak balek

saviour_09 replied at 26-6-2018 01:58 PM
bila jadi benda2 macam ni aku salah kan parents 100%
budak2 apa tau?
mak bapak la main peranan dar ...

mgkn jenis kat umah sndri pun
dah biasa buat, mak bapak x reti tegur
dorang naik satu stage lagi
buat kat umah org..
ai nie mmg garang skit
sblum anak kena cerca dik org
atau org pandang kita mcm x jaga anak
mmg ku jentik aje tangan tu kalau
gatal2 nak menyentuh

bakawali_04 replied at 27-6-2018 01:31 PM
mgkn jenis kat umah sndri pun
dah biasa buat, mak bapak x reti tegur
dorang naik satu stage lagi ...

yup same wit me
biar kita haruk anak jangan org lain yg haruk
takut nanti naik hantu lagi susah
tapi tu la
mak bapak sibuk dgn hp la nowadays
gi mana2 pun tangan melekat gam dgn hp!
sampai beraya rumah orang bawak anak2 kecik pun tak di control
dah satu hal pulak tuan rumah yg kena tengok2 anak dia!
true story yach!

tolonglah parents pantau anak anda. kang kalau kite teagur anak hangpa tau lak sentap

LipasComel replied at 27-6-2018 12:21 PM
rumah aku ni takde la mainan ala2 hot wheels yg org buat collection tu. tp ada la sebakul kecil main ...

jenis angkut mainan orang bawak balik ni, memang aku tak paham, tebalnya muka diorang macam tapak kaki

Follow Us
korg yg jd tuan rumah pun, aku rasa kene main peranan gak. agak2 tak kene kt mata korg, korg tegur la.
pilih la nak tegur style lemah lembut ke, style askar jepun ke, style komunis ke, style nazi ke, ikut la kesesuaian.
kalau aku, sedara rapat ke, sedara jauh ke, aku jerit je kt bdk2 tuh.
sbb korg pun kene faham gak, ade jugak mak pak yg jenis mulut bising marah anak, tp anak tak makan saman. tp bila org luar yg jerit kt dorg, tetibe je bleh lak bdk2 tuh baik sikit

jenis2 yg nak sentap2 terasa klau aku jerit marah anak2 dorg, naseb la. aku tak amek ati pn klau ko sentap. ko dtg rumah aku, mohon hormat brg2 kt umah aku.

tak guna weh merempan kt socmed kalau korg sendirik tak de ambik action.  lain la klau korg da warning jerit segala tp tak gak makan saman, tuh dah jd citer lain dah.

macam tak logiikkkk je sampai budak tu pegi ambik kunci dan buka kunci laci pastu ambil barang2

hasanah ke citer ni

saviour_09 replied at 27-6-2018 01:34 PM
yup same wit me
biar kita haruk anak jangan org lain yg haruk
takut nanti naik hantu lagi susah  ...

sama!

melawat rumah mak sedara belah hubby.
sepupu dia bawa anak dalam 4-5 bulan kot.
letak kat hall. mak pak sibuk melantak kat luar tak reti nak stop. borak-borak sakan.
saya yg kat hall layan bebudak main, hubby suruh jagakan baby. bila baby merengek, main dengan dia. lama la jugak, habis la satu siri kartun kat tv. so dukung bawa pi luar. mak pak dia buat tak nampak je.
saya geram, saya pass kat hubby, suruh dia jaga. anak buah dia kot!

dlm keter masa balik cakap, tu pasal saya tanak tambah anak dah. penat dan malas.

elok-elok bleh lepak tgk tv makan kuih raya, nak jaga baby plak!

AznieBunnie replied at 27-6-2018 03:52 PM
sama!

melawat rumah mak sedara belah hubby.

kan?
elok2 nak happy2 tak pasal2 jadi bibik pulak

bibik kan anak sendiri sampai rumah macam kena tsunami pun takde hal lg
ni anak org
no.thank you.

benda2 macam ni selalu sangat dah hadap
ipar duai semua jenis hp melekat kat tangan
anak biar berselerak
tunggu la esok hp tu melekat kat muka pulak!

saviour_09 replied at 27-6-2018 04:15 PM
kan?
elok2 nak happy2 tak pasal2 jadi bibik pulak

yeah!
i love your statement!!!

lately viral pasal budak-budak datang rumah org beraya, diorg gi rendam anak kucing  5 ekor sampai mati lemas. 5 ekor hokkay.  tuan rumah tau pas tetamu tu balik rumah.

pastu adalah org komen, kalau ikut kajian, serial killer ni kalau masa kecik2 ada kecenderungan membunuh binatang.  ada plak si bapak mana ntah meroyan tak setuju. dia cakap tu kajian org barat je, kajian merepek, dalam quran n hadith mana ada sebut pun.  siap ngaku dulu kecik2 die zalim gak kt kucing tp dah besar jadi ok je. pastu kate doa tu plg mustajab utk anak2 membesar jadi baik. so doa jelah.

i was like wtf la? mentaliti makbapak mcm ni, tak larang anak, tak didik anak apa yg betul apa yg salah, cuma doa je anak esok besar jadi baik. dlm islam doa tu adalah perkara terakhir selepas usaha dan tawakal. ko takat doa je hengat Allah nak makbulkan? ko nak pahala pun ko kene beramal dulu, bukan takat ada niat je haih

so no wonder la makbapak zaman skrang ni pemalas nk jaga anak. doa doa doa, tp usaha didik anak tu takde. bila ditegur, melenting.  bila anak mati sebab kecuaian sendiri, terus cop anak dah menunggu di pintu syurga. anak tu dh confirm masuk syurga, yg parents tu mane confirm lg.

bkn sis nk deny doa tu penting, ye penting, tp kene diiringi dengan kudrat usaha. lg satu, kene ingat. YANG BAIK DATANGNYA DARI ALLAH, YANG BURUK TU DARI MANUSIA. ni asal ada tragedi je, terus cop 'ketentuan Ilahi'.  sedar tak makbapak tu, ko cakap mcm tu, mcm ko dah kufur, seolah-olah Allah sengaja nk turunkan yg buruk je pada manusia, pdhal kekdg tragedi tu atas kecuaian sendiri. sbb tu ramai makbapak tak amek iktibar. yelah ape susah, pancut sperma je terus dpt baby baru.

eh teremo plak aku ptg2 ni hahaha

ada anak kwn i dtg raya lompat atas sofa baru sampai patah kaki sofa.budak lelaki 6 thn badan gemuk.taktau nk ckp apa

annehuda replied at 27-6-2018 05:14 PM
lately viral pasal budak-budak datang rumah org beraya, diorg gi rendam anak kucing  5 ekor sampai m ...

Bila baca macam, eh kalau aku dah rendam budak2 tu dalam air bagi dia rasa betapa seksa kitten tu

https://www.facebook.com/1036507177/posts/10213996009747773/

lately viral pasal budak-budak datang rumah org beraya, diorg gi rendam anak kucing  5 ekor sampai m ...

kajian barat pun tp terbukti betol trait pembunuh bersirinya dah ada di situ
bekap la anak tu selagi boleh...
esok2 time ko sedap2 tido disembelih anak sundirik baru padan muka.

ahhh serius laa.... sakit jantung dengar. kesiannya anak2 kucing ituuu

I kalau bdk jenis nakal dtg rumah I sound je hatta anak buah I pon. SIL penah mengadu dkt abg I konon dia pon tak smpai hati nak marah anak dia. Kesah plak haku. Kucing I kena pukul kena pijak, bila I sound anak org, mak bdk tu blh tanya akak I, sape pompuan tu? Mentang2 dia tetamu akak I.

Taknak org marah jaga la anak tu elok2.

masa raya baru nie aku terkena mcm nie ...geram giler ngan anak buah laki aku
anak aku tgh baring nak pakai kan baju baru setahun tak pandai berjalan lg

dtg anak buah laki aku dr arah mana tak tahu nak pijak kepala anak aku yg tgh baring tuh umur budak lelaki dlm 4 tahun geram giler aku rasa nak tampar kaki dia time tuh gak

budak tuh rosakkan kuih raya mak ayah dia blh buat bodoh jer weii ko ingat kuih raya nie free ker org beli tau .... setiap balang kuih raya anak dia masukkan air sirap

mak ayah still buat bodoh

sofiazara replied at 27-6-2018 02:53 PM
macam tak logiikkkk je sampai budak tu pegi ambik kunci dan buka kunci laci pastu ambil barang2

h ...

abis tu citer2 yg forumer lain share kat sini hasanah jugak ke uols?

iols caya je memang wujud spesis2 macam ni.

tak semua citer yg up kat media sosial tu is hasanah version.

hurm.............