CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Sang_Pencinta

Sayunya Umrah Nora, Tercari-Cari Kelibat Arwah Suami Di Tanah Suci

misslinkpk85 replied at 14-12-2018 08:11 AM
Ni namanya rindu x bertepi ni. Mcm xkan ada penamatnya. Hanya gambar n ingatan saja jd bekal bawak k ...

Kan. Aku pun risau. Kalau boleh bia la mati sama-sama.
Di telepon tak di angkat angkat
Di wassap tak di balas balas

Eh mcm lagu bobo plk

DARSITA replied at 13-12-2018 01:40 PM
Bukan tak kena batang hidung .. tapi ini kan ujian dari Yang Esa. Mak aii pergi Haji tak ada pun ...

baru tahun lepas suami Nora ni meninggal.. kesedihan tu tetap ada.. redha or tidak kesedihan tetap ada.. jagn bandingn kesedihan dgn org lain..penerimaam nya xsama. kesakitan nya pun x sama. dan ko pun x tahu apa dalam hati mak ko dik.. biarlah.. doakan yg baik2 jer..

bertabah la nora.. jgn mudaratkan diri sangat..yg pergi tetap pergi..yg masih hidup perlu teruskan kehidupan..

sedih pulak rasa nyer, hanya orang yang pernah mengalami situasi ni saja yang faham

Thuglife replied at 13-12-2018 05:48 PM
baru tahun lepas suami Nora ni meninggal.. kesedihan tu tetap ada.. redha or tidak kesedihan tetap ...

Mak aii sedih lah dua tiga empat bulan. Bila tanya perasaan dia .. dia ckp tak terasa sangat kehilangan sbb anggap ayah aii tu pergi ke kedai membeli barang mcm hari hari biasa. Time lunch baru ler terasa orang yang ditunggu tak balik balik. Untungnya mak aii kekawan dia semua rajin dtg bertandang sebab ramai yang dah kematian suami.

Ayah meninggal dgn anak meninggal - anak meninggal paling sedih tau. Time ayah meninggal air mata tak selebat time anak meninggal.

Lagu ada dalam tiada tu memang didedikasi untuk arwah kan.

Memang meruntun jiwa betul lagu tu.. meleleh airmata kalau hayati lirik dia

Follow Us
lazim replied at 13-12-2018 12:34 AM
freekey ni xbersalin kulit ke. macam mustahil je org yg kaki forum tiba2 mia terus

Hahhaha betul tu .. Nora ni pujaan hati dia. Satu lagi kak Ziana Zain.

DARSITA replied at 14-12-2018 10:25 AM
Mak aii sedih lah dua tiga empat bulan. Bila tanya perasaan dia .. dia ckp tak terasa sangat k ...

Peritnya hilang anak sis, tak dapat dibayangkan

sorry iya tidak gemar dengan konsep pergi mekah berkirim doa pelbagai  then duk kulu  kilir alhamdulillah sudah doakan sekian makhluk itu ini... apa makhluk yang berharap doa mereka dititip di raudhah tu OKU kah tak mampu berdoa sendiri dari atas tikar sembahyang direct kepada allah azzawajalla..

haus sangat konsep berkirim-kirim doa ini iya

Sedihnya. Semoga nora diberikan ketabahan. Kehilangan orang yang disayangi ni tak senang nak move on. Hari2 teringat. Hari2 rindu. Sedih

xoic726 replied at 13-12-2018 04:33 PM
Biasanya cenggitu, lebih2 lagi kita pompuan susah nak cari pengganti... off topic..jiran ahkak lel ...

cerita kau ingatkan aku dgn kisah kawan aku.

kisah dia..
masa mak dia dikebumikan, si bapak beria2 nangis tepi kubur
beberapa minggu lps tu... si bapak bitau nak kawin lagi..
ayat kawan aku masa bercerita "kalau aku tau, dah aku tolak bapak aku masuk kubur mak aku sekali"
for info.. ada kisah lain yg buat member aku ni cakap cenggitu.

cekgihani replied at 14-12-2018 07:40 AM
Kan ada kisah org pegi mekah terjumpa orang dh meninggal. I mean muka seiras. Me pun kalo pegi mek ...

masa aku pergi buat umrah dulu pun aku cari yg ada iras arwah mak aku.. plak tu masa tu tak sampai 1 thn lg arwah mak aku meninggal.

akuMNdia replied at 14-12-2018 12:09 PM
masa aku pergi buat umrah dulu pun aku cari yg ada iras arwah mak aku.. plak tu masa tu tak sampai ...

Jumpa tak?

cekgihani replied at 14-12-2018 08:55 AM
Kan. Aku pun risau. Kalau boleh bia la mati sama-sama.
Di telepon tak di angkat angkat
Di wassa ...

SMS ngakk direspon jugaa
Oh sayang kau ada di manaaaa

Sayang jangan gittew dong
Jaga anak2 ku dong
Biar ku pergi saja
Kita kan ketemu kelakkkkk

Waa...nak juga mati brsama tp kesian anak2 pulak. Kdg2 meols harap biarlah kami semua mati brsama2. Huhu

misslinkpk85 replied at 14-12-2018 07:07 PM
SMS ngakk direspon jugaa
Oh sayang kau ada di manaaaa

Hahaha

U ok la ada anak. Salah sorg pegi dulu atleast ada anak. Ai xde anak. Suami slalu ckp dia risau kalo dia pergi dulu xde org nk tengokkan ai. Xde org nk temankn ai. Trus ai sedey tau    So bia la mati sama2

cekgihani replied at 14-12-2018 07:13 PM
Hahaha

U ok la ada anak. Salah sorg pegi dulu atleast ada anak. Ai xde anak. Suami slalu ckp di ...

Ampun chuolsss. Meols xtau. Ampun ampun. So sweet chuols n hubby. Meols harap apa yg chuols impikan tu trcapai k

misslinkpk85 replied at 14-12-2018 07:21 PM
Ampun chuolsss. Meols xtau. Ampun ampun. So sweet chuols n hubby. Meols harap apa yg chuols impika ...

Xperlu ampun2 u. Xde apa pun. Rezeki masing2. I is redha

pakcik i x kawen2 selepas beberapa tahun makcik i arwah...bila ditanya mmg dia kata xjumpa yg mcm arwah n sgt sygkan arwah..dulu pakcik gemuk tp sejak makcik xde kurus shj...sedih kdg2 tgok...makan pun beli kat kedai sbb anak2 semua belajar u..masa cuti sem la pun anak2 ada utk masak...masa i p umrah mmg i harap sgt dpt jumpa arwah makcik kat sana..tp xdak rezeki even kelibat sekalipun...utk acik Nora sy doakan kekuatan dan ketabahan luar biasa yg Allah kurniakan utk acik Nora..hanya yg mengalami dpt merasai...

Sedih & sayu sgt. I suka sheol syg sgt husband sheol. I bet mesti dia ada jgk nyesal masuk gv dlu. Nmpk sgt arwah suami dia baik org nya. I doakn nora bertemu dgn arwah suami di syurga sana

DARSITA replied at 13-12-2018 01:40 PM
Bukan tak kena batang hidung .. tapi ini kan ujian dari Yang Esa. Mak aii pergi Haji tak ada pun ...

Jgn samakan dugaan org lain dgn kita, lgpon nmpk benar arwah johan tu baik orgnya