CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: safriehalim

[Tempatan] Kes kematian Covid-19 tinggi, berpunca daripada program vaksinasi?

mclaren replied at 5-9-2021 12:38 PM
Saya confused nick awak dengan mawardia.

Both mawars dah ambil vaksin ikutkan posts kat forum t ...

Yg oi... mana ada saya ambil ivermectin..

mawarika replied at 5-9-2021 03:19 PM
Yg oi... mana ada saya ambil ivermectin..

Then mawardia lah kot he he

Nick dekat2. Tapi dua2 mawar dah ambil vaksin (kan?).

mrsamz replied at 5-9-2021 12:27 PM
Warg asing mmg takkan tolak vac diorang mmg berebut2 nak vac...
Aku baru baca tadi kat page kkm l ...

sesetengah yg saya kenal mmg dieorg dtg tapi ada yg patah balik sbb terlampau Penuh dgn warga asing. Warga asing ni jenis rapat2 tak faham bahasa. Takut menjadi punca covid je.. skg walk in dgn temujanji mmg sama tempat kt n9.

tupai replied at 5-9-2021 01:59 PM
Geng antivaxx mana nk dgr benda2 camni.

Argument pun banyak air dari isi kelapa. Saja nak buang beberapa minit dari hidup iols drop komen utk deyols. Terpulanglh kpd mereka nak kekal tongong atau ambik nasihat kita yg waras ni

Kes pencemaran di Jepun, sebab Jepun memang terkenal kurang disiplin dalam pengurusan.

Kes pencemaran di US, mungkin sebab US miskin, tak cukup resource untuk handle vaksin.

Malaysia yg memang terkenal seluruh alam  dengan kecekapan dan disiplin tinggi dalam pengurusan ni, mustahil dan tak mungkin ada kes  pencemaran vaksin.

Pecacai antivac yg bebaru nk jd antivac je bodoh..sedangkan antivac yg pungpang2 pungpang dah siap ambik 2 dose vaksin lakibini..sian trlalu memuja sgt last2 diorang cucuk jgk tp mcm biasela pungpang2 dkt socmed yg baksin itu ini..

Follow Us
edayildiz replied at 5-9-2021 02:19 PM
fyi the Japan gov has announced tht there is almost NO possibility of having health issue due to t ...

Kerajaan Jepun masih menangguhkan pemberian vaksin moderna, dan  pencemaran yg terdapat pada botol vaksin itu pun masih dlm siasatan, belum ada keputusan rasmi.

Kenyataan yg dibuat oleh kementerian kesihatan Jepun berdasarkan siasatan yg dibuat oleh pihak Moderna dan Takeda Pharmaceutical iaitu pembekal vaksin tersebut di Jepun.

Syarikat pengeluar vaksin mestilah akan mempertahankan produk keluaran mereka.

Namun kerajaan Jepun masih membuat siasatan lagi dan punca kematian dua penerima vaksin itu pun masih belum diketahui.

Yg pastinya kerajaan mereka tak pandang ringan.

Soal pembotolan vaksin ini kerajaan kita juga perlu memantau kilang-kilang pembungkusan vaksin yang berada di Malaysia dan di luar negara supaya dapat mengelakkan penerima vaksin daripada menerima vaksin yg tercemar.

Ambil contoh negara Jepun, mereka tak ambil mudah. Dan tak takut utk media melaporkan apabila ada kematian berkaitan vaksin.

belilies replied at 5-9-2021 03:30 PM
Argument pun banyak air dari isi kelapa. Saja nak buang beberapa minit dari hidup iols drop komen  ...

Dorang suka provoke je sbb tu air je melimpah ruah, isi kosong

Ni.. Aku jumpa ttg cert kerajaan Ottoman bagi yg vaksin.

https://www.slobodenpecat.mk/en/dokument-pokazhuva-kako-osmanliite-proveruvale-dali-nekoj-e-vakciniran/

Nanti aku cari sumber sah utk pastikan berita ni betul.

https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S2405844020323318

Salah satu ayat dlm artikel ni ada citer ttg tahun 1885 ada undang2 diperkenalkan oleh Ottoman bagi sekolah kerajaan mahupun swasta yg menerima kemasukkan kanak2 yg tak ada sijil vaksin akan dikenakan denda.

safriehalim replied at 5-9-2021 04:03 PM
Kerajaan Jepun masih menangguhkan pemberian vaksin moderna, dan  pencemaran yg terdapat pada botol ...

Jgn bimbang kt sini digi ckp angka x berubah cuma 4 sajorkkk

sarah82 replied at 5-9-2021 04:26 PM
https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S2405844020323318

Salah satu ayat dlm artikel n ...

Tadi ada juga tertengok sijil tu lalulalang dlm wassap grup sis, mcm kurang nk percaya la pulak....

agaknya ada tak provaks yg vote No. 1

Firenzza replied at 5-9-2021 05:15 PM
Tadi ada juga tertengok sijil tu lalulalang dlm wassap grup sis, mcm kurang nk percaya la pulak... ...

Nanti iols cari kat bbrp sumber..

sarah82 replied at 5-9-2021 03:19 PM
Lagi 9 hari.. Tu la.. Aku mmg dok dlm rumah dgn opah...masa balik dari jab pun aku terus mandi.. R ...

sbnrnye mana2 tempat pun majoriti org nak vaksin, silap2 95% ke atas rakyat dewasa setuju vaksin.. yg x setuju ni berapa kerat nau je pun, cuma diorg sentiasa memekak, sbb tu nmpk mcm ramai

raxief replied at 5-9-2021 05:38 PM
sbnrnye mana2 tempat pun majoriti org nak vaksin, silap2 95% ke atas rakyat dewasa setuju vaksin.. ...

Yap.. Ramai yg nampak keberkesanan vaksin.. Cuma jenis diam2 saja pi vaksin

Buat dulu la statistik yg meninggal tu berapa byk dari golongan dan complete vaksin vs belum vaksin...baru boleh cakap vaksin menyebabkan lagi byk kematian..

Iols sebenarnya kagum dgn antivaksin dan org2 yg byk menggali pasal vaksin ni..byknya masa hangpa..no seriously bukan menganjing tp betui2 kagum..iols takde masa yach nak pikir..hidup aku penuh dan padat..

iols mmg percaya pada pakar je sbb iols tak sempat nak buat2 research bagai ni..sbb iols percaya dalam dunia ni bukan semua org pakar dalam semua benda..u tak boleh jadi pakar dgn hanya baca article google hatta 24 jam sehari mengadap sekalipun..

Iols selalu buat analogi mcm ni..kita naik kapal terbang, sekali ada emergency..pilot ni kata buat plan A untuk potensi selamat, tp tetiba ada sorg penumpang tak setuju..dia kata plan A tak boleh..buat plan B..dia belajar kt internet katanya..so dalam situasi mcm ni kita nak pilih dgr pilot yg belajar aviation dan ada pengalaman sejarah penerbangan berbatu2..atau kita nak percaya pada penumpang tu yg claim dia baca and do internet research?

Tapi entah lah..may be iols jenis simple minded kot..haha..sorry panjang pulak tulis

sarah82 replied at 5-9-2021 05:46 PM
Yap.. Ramai yg nampak keberkesanan vaksin.. Cuma jenis diam2 saja pi vaksin

dlm kehidupan sekeliling aku ni, setakat ni takde pun lagi org mati sbb kena vaksin.. mak ayah, mertua, bini aku, adik beradik, ipar 6 org, biras 2 org, keluarga2 ipar & biras tu, berpuluh org sepupu aku (johor) & bini aku (kelantan) termasuk suami/isteri, anak2 diorg, mak bapak diorg, kawan2 (beratus2 kawan dlm dari pelbagai sudut ; satu taman perumahan, sekolah, universiti, kursus itu ini, pekerjaan yg skrg dan yg dulu, etc), semua ahli keluarga kawan2 yg beratus tu, kenalan rapat kawan2 / kawan atas kawan.. orang2 tempatan di desaru, pengerang, kota tinggi.. setakat ni alhamdulillah takde dgr lg mati lepas kena vaksin.. yg mati sbb kena covid ada le & mati sbb kemalangan / sakit / sakit tua tu biasalah

kes yg aku tau "didakwa" mati sbb vaksin semua dlm media sosial.. tu pun belum pasti betul ke tidak.. bnyk yg disahkan bukan sbb vaksin pun / xpernah vaksin

raxief replied at 5-9-2021 06:00 PM
dlm kehidupan sekeliling aku ni, setakat ni takde pun lagi org mati sbb kena vaksin.. mak ayah, me ...

Betul.. Aku pun mcm tu.. X ada lagi aku dengar sbb vaksin berlaku kematian.. Tapi sebab covid mmg ramai..

Kita semua tau benda baru mesti ada side effect dia.. Jadi bagi aku simple.. Ikhtiar dan bertawakal.  

edayildiz replied at 5-9-2021 03:03 PM
dah beksin belum pakcik yg stage 4 tu?

Pak Cik Meols dah beksin masa tu..
Tapi sekarang dah ok, dah boleh balik rumah.