CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: vios880

Bertudung

Originally posted by Hana at 25-6-2007 04:48 PM

INI APE HAL TYPE BESAR2 NIE?

SUKA ATI AKU LAH AKU NAK POSTING MCM MANA.
AKU NAK EXPLAIN PASAL BULAN KE..AKU NAK TULIS PASAL BINTANG KE.. AKU NAK EXPLAIN PASAL UFO KE..
MENTANG2 AKU TULI ...

aaiikkk ada yg terasa pasal dalil tu pulak...yg kene highlight part dalil tu ajer...cuba tgok balik....

maafkanlah hamba yg hina dina ni...sekadar memberikan pendapat pada tuan rumah...hukum pasal bertudung yg belajar masa kat sekolah atap dulu... hamba tak pernah tahu pasal bintang or UFO

Originally posted by Hana at 25-6-2007 04:48 PM

INI APE HAL TYPE BESAR2 NIE?

SUKA ATI AKU LAH AKU NAK POSTING MCM MANA.
AKU NAK EXPLAIN PASAL BULAN KE..AKU NAK TULIS PASAL BINTANG KE.. AKU NAK EXPLAIN PASAL UFO KE..
MENTANG2 AKU TULI ...

kita tak tau kan ape sebenarnya niat parents dia lebih2 kan gf adik dia tu.. maybe parent dia sebenarnya cuma nak encourage dia supaya pakai tudung dengan cara tu..dengan cara bangga2 dengan gf adik dia tu depan-depan dia, biar dia akan berubah nak pakai tudung gak... orang tua, banyak lah pengalaman dia..

cuba korang pikirkan.. secara logiknya lah, takkan cume sebab tudung, parent dia sampai sanggup nak buang anak sendirik? aku tau kat sini mesti ramai yang dah matang kan.. so pikir2 lah sendirik.. takkan lah parent dia sanggup buat macam tu.. aku rase deep inside, parents dia still takde hati pun nak kondem anak dia sendirik..

Reply #60 TAMAM's post

ngehngeh kena banjer makan maaaaa

Reply #62 Hana's post

wei toksahla kecoh wei
bukan di alam realiti pun dia cakap kuat2 depan muka ko
ilek aaa

Originally posted by MelahJanda at 25-6-2007 05:48 PM
ngehngeh kena banjer makan maaaaa

jauh la kak.. raye pun tak dapat balik.. nak belanje makan camne...

Reply #68 TAMAM's post

ko sponsor je duit teket kapatobang akak ke sana
iye ye je dia nih berakak ngan aku
aku ni muda tau
:@ :@

Follow Us
sory arr.. off topic sket, sebab dah ade yang bukak dulu dalam thread ni.. sebut pasal nak jage mak bapak ni, confirm ke anak sendrik sanggup nak bela mak bapak? kalau confirm kenapa kat rumah orang tua masih ramai beb mak n bapak orang? (maksudnya mak bapak yang dihantar oleh anak lah, mintak jbatan kebajikan jagekan.. korang jangan buat loya buruk pulak cakap pekerja-pekerja kat situ pulak).. anyway... cakap pandai arr kan.. aku sendirik pun nanti ntah  tak tau camne keadaannya masa akan datang...

Reply #70 TAMAM's post

sebab derang tak mampu upah bibik aaaa

p/s: akak nak balik
sapa nak kirim beli air tebu?

ahkak stuju adik vios x btudung ngan alasan x sampai seru dan sbagainye..

ini adelah berlandaskan kpd hujah2 berikut:-

1. dulu ahkak salu tgk plakon wan noazlin bile blakon jd pmpuan yg baek, pakai tudong dan sbagainya..akan tetapi...:mll: :mll:.(nota: ahkak x tgk k vidio lucah die tu... )

2. kesah placor yg lpskan hanjeng tesepit, bg die mkn pon stil masuk syurga...

3. Tuhan x terima semayang org yg menunjuk2...:geram: :geram: (gune analogi) (tp x bemakne xpe kalu x semayang... )

4. Mufti Perlis: apela *****, bnyk lagi isu2 yg mnjadi kemaslahatan ummat islam hadori, tp isu "bleh x skuad skodeng majlis agame islam g skodeng kapel beromen/berduhul sblm tangkap derang" jugak yg dok g begado...:puke: :puke:

5. mekjenap binti abdul hadi bin awang: ahkak pilipino, apekah maksud "fabiaiyi aalaaa i robbikuma tukazzibaan" yg salu ahkak kuwot tuh?...ahkak pino909: ade sbb kenape Tafsir AlQuran di jual di pasaran, time kaseh...:cak: :cak:

6. restoren sari ratu, desa pandan, 25 Jun 2007-

ahkak pino: sate bebek ada?...
wetres: bebek itu apa?
ahkak pino: ko ne endon ke siam ke mlayu?...:puke: kok bebek pon enggak tawu...:geram:
wetres:

7. i rest my kes...:mll::mll: gudbai kl....

Rate

1

Reply #71 MelahJanda's post

mlah, ahkak nk order air susu segar bleh?...:mll: :mll:

Reply #22 vios880's post

baca la paper semalam kakkkk
cerita pasal amy searchhhhh

Originally posted by TAMAM at 25-6-2007 05:23 PM

kita tak tau kan ape sebenarnya niat parents dia lebih2 kan gf adik dia tu.. maybe parent dia sebenarnya cuma nak encourage dia supaya pakai tudung dengan cara tu..dengan cara bangga2 dengan  ...

logik ke tak..aku rasa..tak patut parents malukan anak sendiri pastu gah gah kan anak org lain.
unless anak sendiri tu..mmg hampass la.. penagih dadah ke. ditangkap basah ke. kawen lari ke. mencuri duit bank ke.. ape2 lah . menjatuhkan maruah keluarga.

Originally posted by MelahJanda at 25-6-2007 05:49 PM
wei toksahla kecoh wei
bukan di alam realiti pun dia cakap kuat2 depan muka ko
ilek aaa

tak kena kt ko mmg lah toksah kecoh.
pun suka ati aku lah nak kecoh ke tak.
kecoh2 gitu ajek. bukan nye kawen lari dgn suami org pun.
itu baru lah kecoh yg hebatttt..

Originally posted by TAMAM at 25-6-2007 06:17 PM
sory arr.. off topic sket, sebab dah ade yang bukak dulu dalam thread ni.. sebut pasal nak jage mak bapak ni, confirm ke anak sendrik sanggup nak bela mak bapak? kalau confirm kenapa kat rumah or ...

ala..itu kan general statement.
bukannye ko leh kasi nama Abu ke Samad ke..Aminah ke.. lain lah..itu barulah dikatakan example.

aku rasa..org2 yg belum kawen..takder masalah lah ..mmg kena sangguplah nak bela mak bapak.
tapi, berbeza dgn org2 yg dah kawen. sbb kena dpt persetujuan dari pasangan masing2.
kalau dpt jodoh dgn pasangan yg baik..setuju..takder masalah la.

kalau dpt jodoh kurang baik..pasangan yg kureng nak menjaga parents mertua (tapi,parents sendiri ajek nak jaga) itu salah pilihan sendiri la. pastu main pass-pass kt adik beradik lain.
(ini kan selalu drama2 tv3 selalu tanya citer mcm niee)

confirm ke tak anak sendiri nk jaga..itu bergtg asuhan ibubapanye mcm mana.
kalau ibubapa nye asuh dgn baik..tentulah anak sendiri ambik tanggungjawabnye.
kalau dah diasuh dgn baik..tapi, anak nye enggar..tentulah ada pembalasan dari allah.

alerr..korang nie kalau ckp hal tudung2 bukan main terrer lagi.
kalau soal hidup akan datangkan..urusan allah..wat per nak runsing2?
yg penting..skrg nie .. jaga diri & keluarga dah ler.. kalau nak bagi dalil pun..kasi byk2 kt diri & keluarga sendiri supaya tak lupa..jgn sebok hal org lain..

Rate

1

alerr korang nie mmg kelakar la..
kalau keluarga org lain..punyer la berbakul2 nasihat siap dgn dalil2.
kalau diri sendiri..rasa runsing lak.

yg penting skrg..diri sendiri & keluarga sendiri. nak sedarkan..sedarkan diri & keluarga dulu.
then..baru lah org lain.
ambil berat ttg org lain tu..termasuk fardu kifayah ajek. kiranye..sorang sedarkan pun dah cukup. takyah ramai2.

sbb tu lah aku buat posting pasal bulan..bintang..ufo..
wakakakaakkakakakakakaka

ayah aku p0n slalu gak bezakan pakaian aku gn anak2 jiran2 terdekat...tapi alhamdulillah ayah aku tegur secara lembut..aku pun kadang pakai tudung..kadang tak pakai.. kiranya tak tetap lagi la pakai tudung ni..
skrg ni umur aku da 23 tahun..
ayah aku tak de la tegas sgt dalam nak pakai tudung ke tak..tapi aku sebagai anak, aku dpt rasakan apa yang ayah aku nak dr anak2 dia..setiap ibubapa msti nak yg terbaik untuk dan dari anak diorg..kadang2 aku fikir, ayah aku slalu gi surau, masjid, dgr ceramah, semayag berjemaah sume..
kira mana dia pegi, pak lebai ke pak imam ke sume kenal ayah aku.aku fikir jugak, mesti ayah aku malu, dia yang hari2 berjemaah kat masjid, tapi anak??
mmg kalau nak ditgkkan, aku pakai tudung semata2 kerana ayah aku n nak jaga maruah ayah aku, taknak org cakap yg bukan2 pada ayah aku, tak reti jaga anak la ape la..tapi tu dulu..
skrg baru aku pk, sume tu hanya hip0krit..aku tipu diri sendiri, tipu ayah aku, tipu Allah.. dan sekarang aku dah besar n da b0leh pk..aku pakai tudung semata kerana Allah..kerana tuntutan agama..dan lebih menggembirakan aku, aku rasa aku lagi cantik dan manis bertudung..
tapi diingatkan, tak semua org bertudung ni baik dan tak semua org free hair ni jahat...benda pertama yg akan dihisab di akhirat nnti ialah SOLAT.. segala amaln kita bermula dr solat..begitu jugak dengan pemakaian tudung ni..tak el0k buat benda yg bukan dr keikhlasan hati kita..semua tu sia2..:no:

sekian...

Rate

1

bukan 'sorang'... fardhu kifayah: kalo sebahagian manusia buat... yang manusia lelain lepas tanggungjawab...

end.

aku rasa yg menjengkelkan (indon ker nih?) aku ialah tuan rumah seolah-olah benci hukum bertudung nih.... benci bila parents memuji orang lain bertudung...

sedangkan menutup aurat itu hukum Allah. sedangkan menutup aurat itu fardhu ain...

----

ikhlas boleh jadikan alasan untuk tidak menutup aurat? untuk menidakkan hukum Allah??

wow!

ps: perkara pertama yang dihisabkan memang solat... perkara kedua kita tau apa tak?

perghh.. semua kena fire beb..air air air..dapat air tebu kak melah lagi canteeekkkk. hahahah

[ Last edited by  TAMAM at 25-6-2007 10:10 PM ]

Originally posted by vios880 at 24-6-2007 09:13 PM
persekitaran i...i keje ngan company mat salleh..yang melayunya ada 10orang aja. and 3 orang perempuan..mana ada pakai tudung..and u tahula..company i selalu ada function..susah juga...

gudluck. jangan putus asa untok bertudong..

hallamek pagi ni aku tengok air tebu da basi lorrrrr
mana tokei kedai semalam aku da mara da sebab bawak topik menyanggah hukum agama
ha kan padan muka