CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: tumpanglalu74

Gadis 'Ghaib' SMS Dari Kubur

harap lepasni mak dia beli blackberry bg kt dia, bila hilang suruh dia update status kt facebook habaq dok kt mana, senang org kampong nk mencari kaedahnya.

Baru tengah hari semalam aku dengar ceramah agama Pahang FM jam 1.30 pm. Menurut Dr perubatan Islam tu beberapa nama tak digalakkan guna sebab nama tu jugak Jin suka guna utk anak derang. Contohnya Najwa, Syafiqah, BALQIS, Qistina dan beberapa nama lain. Mengikut pemerhatian Dr ni trhadap pesakit2 yg dtg ke klinik dia, nama2 ni banyaaaakkk sgt yg sakit2.

Aku rasa dalam kes ni, ada kaitan ngan nama dia... Kalau cuba tukar nama camno? Usaha kan...
Mungkin jin afrit zaman Putri Balqis dulu yg suka kat budak ni

solstice Post at 6-10-2010 12:05

name anak dara kaka balqiss gak...
okies jer..

takutnya... berserah pada ALLAH S.W.T...

Cakap pasai budak pompuan ni sedar2 ada atas pokok, aku teringat cerita betul ayah aku ceritakan, ma ...
RedDevils Post at 6-10-2010 14:55

hantu kopek ni camna? kat kedah tak pernah dgr pun nama hantu kopek ni

Reply 64# alahai

aku oghang kedah.. kat kampung aku depa sebut hantu t*T** atau hantu susu ..org tua cerita (tataulah auta atau pun benar) hantu ni biasanya dia selalu  sembunyikan  bebudak je.. dia dakap dgn dia punya tuu... sampai budak tu takleh menjerit.. wallahua'lam ini hakikat atau pun org tua2 saja je nak takutkan bebudak.   tapi point kat sini, di kedah hantu itu dikenali dgn hantu ***** sprt yg telah aku sebutkand di atas tadi.

nape manusia tak boleh kawan ngan jin? kan ada juga jin baik
alfrina Post at 6-10-2010 14:09

sbb Rasullullah kata "sebaik-baik jin adalah sejahat2 manusia"

Follow Us
Reply  alahai

aku oghang kedah.. kat kampung aku depa sebut hantu t*T** atau hantu susu ..org tu ...
cecari Post at 6-10-2010 16:58

mungkin orang tua kat tempat aku pala depa berbalut kemas kot, tak reti nak create nama hantu yg lucah-lucah...

sungguh!! dalam banyak2 cerita hantu yg tau waktu kecik dulu, hantu susu/tetek/kopek tak pernah dengar langsung..

Oleh Mohammad Ishak dan Azman Mahmood

2010/10/06

JERTIH: "Ibu cepatlah datang segera ke ...
tumpanglalu74 Post at 6-10-2010 12:00

dulu pernah baca , kisah sorang budak yg selalu ghaib ni...dia cakap ada kakak yg selalu bawa dia main2...kakak tu muka lawa tapi badan ular....wallahhuallam betul ke idak...

Reply 67# alahai

Keluarga aku jenis yg strict.. tkaleh nak mencarut atau kata2 yg huduh.. tapi menda2 gitu kita dapat apabila banyak pergaulan dgn org kampung sekeliling... aku rasa hang ni tak campur ngan org kampung atau dgn org2 lama kat kampung kot. hehe.. jangan marah..  apa kata hang try tanay org tua2 kampung atau mak hang.. depa tau tak pasal hantu yg suka sembunyikan budak2? cuba hang try tanya tengok.

Ooh rupanya manusia sedang mengalami 1 lagi evolusi kejadian manusia...aku rasa dia ni dh kategori mutant ni...Hanya Prof X saja dapat membantu...

Reply 1# tumpanglalu74

dulu ada gak kes macam ni kat kampung aku... tapi kena kat cucu dia.. malam2 je ilang.. pagi2 jumpa kat merata tempat.. maklumla, kampung tu kat felda..orang2 tua situ cakap ada benda halus berkenan kat budak ni, ada orang suggest suruh dia kawin, skg bila dah kawin, elok jer xder "orang" ambik dah..

Cakap pasai budak pompuan ni sedar2 ada atas pokok, aku teringat cerita betul ayah aku ceritakan, ma ...
RedDevils Post at 6-10-2010 14:55

teringat aku tngok cerita hantu kopek kat tv ngan anak2 aku...aku siap gelak...kata cita tu tipu sebab hantu dia kira lawa lah ...yang aku tau... hantu tak lawa cam tu (ikut cerita org tua kg aku...antu tetek hodoh)

ye, hanya prof X saja dpt membantu
-aku harap mak bapak budak ni dpt jumpa prof X utk bg didikan dan asuhan yg wajar camana utk dia kawal kuasanya
-takut2 nanti magneto tarik budak ni masuk group diorang, naya je

-aku harap mak bapak budak ni dpt jumpa prof X utk bg didikan dan asuhan yg wajar camana utk dia kawal kuasanya

kalau lah aku ada kuasa 'jumper'ni.... abis lah satu negara haram tu aku C4 kan...

mak aku dgn nenek aku pun ckp, hantu kopek ni hodoh bangat

Aku percaya benda nih semua bohong jer...aku ada kenal kira sedara aku la..malam asyik hilang bila mak dia terserempak ngan dia mlm2 buta...buat2 hilang ingatan...lepas tu cakap ada dgr suara ghaib panggil dia...ada sekali mak dia cari jumpa dia dekat mcm taman yg ada tasek konon tk sedar...

Aku suspek ni curi2 jumpa balak...lani dh tak kawan ngan budak tu ok la plak... dunia2....

rupanya cerita ni kat besut
-pasal apa benda pelik2 bnyak berlaku sini, dahla ayah pin  pun buat havoc sini
-tp pompuan besut lawa2 woo

xde forumer kat sini nak jenguk si balqis ni..pastu bagilah info lps korang tgk kat sini..