CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: parking

Gaji anda 3k dan ke atas??? Tahniah!!! Tok Pa kasik correction,post #264

kalau dia guna katalah RM5000 maka malaysia akan jatuh negara miskin...

malulah umno...

bodoh bertingkat ke hape?..............3k je?

Reply  wirazam
RM3K..tu kasar..sadaqoh utuk 'Angkasa' plak bape byk? aku tgk pay slip sorang cigu...basic + allowance =RM5,000 dan sadaqoh dia kat 'Angkasa' dah RM1,300.00.....apa byk sgt 'angkasa' ambik?..potong2 jadi balance dia tinggal RM2.5K jah...
razhar Post at 18-1-2011 22:39

dia byk wat personal loan kot...

berbalik topik, smlm kat berita terdengar najib puny aucapan kat felda tenang... dia kata pendapatan penduduk felda dalam 3000 lebey, dan di kira golongan berpendapatan PERTENGAHAN.. kontra pulak ngan musatapa ni punya statement

aku dok kat selangor, kaya tak?
Acong_II Post at 19-1-2011 02:45

tak jugak..ce ko dok kat olak lempit..kaya la kot

gaji RM3K kat KV considered urban struggle dah...

Follow Us
hmmmm 3k area klang valley nih?? mmg menghungap aaaa...walaupon 2 org yg bekerja ...kos hidop tinggi wooooooooo

itu la ....diorang ni kan....bila bercakap berkaitan dengan rakyat marhaen....seolah olah langso ...
zyarunzurro Post at 18-1-2011 09:29 PM

Diorang bercakap atas dasar pengalaman dia kot?
Yer la, kebanyakkan Pak Menteri, smua bills, sewa umah besar, keta, makan minum, boleh katakan hari2 FREE,,,
Di tanggung kerajaan,,, duit gaji dpt bersih kot,,,

3k tu celah gigi je...
lain la kalau 30k... baru le high income ...ptuihhh

derang cakap senang. lagi pulak pak2 menteri ni, kalau nak ke mana2 (even pegi & balik opis), guna kreta opis. duit minyak & tol dah tak payah pikir. sampai tpt mtg, ada jamuan makan plak.
Elaun keraian, bukan nak guna utk meraikan staff atau rai tetamu opis, duit opis jugak dipakainya utk segala tu.

Kira, dlm sehari, berapa sangat lah keluar dari poket derang tuh dah semuanya ditanggung kerajaan

Reply 1# parking

dia ni kalau tak mabuk, biul atau meroyan atau giler babassss.....  kalau rm5k sekalipun kalau ada anak 5 sumer sekolah... silap haribulan hari2 makan nasik lauk ikan kembung goreng (potong 2-3) ngan sayur taugeh hai2 tau !!!... bangang punyer statement..!!!!:@

Kadang-kadang I rasa SPM holders yang gaji rata-rata 800-1000 tu punyai survival skills yang jauh la ...
CoolSurfer Post at 18-1-2011 11:38 PM

I like your statement...waka..waka...

most ministers kat mesia ni dah out of touch dgn rakyat.

3k tak logik...please arr buat kajian lagik..aduhaiiii....

gaji RM3k sorang..
tanggung isteri ( kes x keje) n anak2...
tu lom lg tanggung parent...
RM3K gaji kasar lepas tolak KWSP, SOCSO.. rasa mcm dlm RM2800 aje...
cukup ke?? kalo dok seting garden boleh laa...

dia merasai ke dpt gaji RM3k pastu duk bandar pd masa ni?

statement mcm xpakai akal
budak sekolah bole la terima statement tu

table dah open, makanan je takde............
Acong_II Post at 19-1-2011 02:46

maggi pun maggi ler...

Post Last Edit by tokeycarwash at 19-1-2011 09:40
nak kaya register borang rm3,, lobi projek dr gomen
AHMADVW Post at 18-1-2011 21:17

aku dah pernah lobi projek2 kerajaan melalui ahli2 politik UMNO. Letih siot nak layan. Kejap2 ajak jumpa kat hotel 5 bintang. Pandai lak tu, pilih berjumpa time makan tengahari. So paham2 sendiri la... maknanya nak kena tanggung dia makan buffet la tu. Yg tak tahan tu, bukan dia datang sorang2. Bawak la kawan sorang dua. Rabak beberapa ratus RM. Lepas makan, ajak lak lepak2 kat smoking area.... Order pulak rokok berkotak2.... Dgn teh tarik bercawan2.... Tau je la benda2 ni kalau dah beli kat hotel.

Takpe, layan...... pelaburannnnnnn, kata orang.

Then dorang mintak aku markup harga untuk dorang. Ok, takpe, boleh la anggap komisyen untuk keje2 ''marketing'' dorang dgn orang dalam jabatan. Memang betul dorang ada pengaruh. Sampai Pengarah Jabatan Negeri tu sendiri turun la jumpa kami dan terhangguk-hangguk terima arahan.

Tiba bab pricing, kat sini aku tak boleh terima. Ada ke gila haramjadah.... Baja Urea masa tu satu tan cost price dalam RM1700, aku kata biasa dlm industri ni boleh jual pada  harga RM1800 ke 1850. So ada la gross profit dalam RM100 ke RM150. Aku offer untuk share profit tu 50 - 50. Aku sediakan modal, dapatkan barang, hantarkan barang.... Itu pun aku masih bermurah hati nak share separuh drpd keuntungan dgn dorang. Ye la, aku harap keuntungan sebenar selepas aku dapat penetrate market kat situ.... bisness2 selepas tu.

Sekali politician2 bertaraf ADUN ni mintak berapa tau? Dorang suruh markup harga jadik RM2850 satu tan!!!! Perghhhhh!!! Gila!!!! RM1000 tu suruh tambah!!!....Yg tu dorang punya bahagian.....  Cuba kali dengan ribu2 tan... Baper untung atas angin puak2 ni?

Benda yg aku tak setuju adalah harga jadi gila babi hutan punya mahal dan tak logik.... Duit beli baja tu duit sape? Duit kerajaan... Duit rakyat... Rakyat yg terlibat adalah petani2 kecil... Kos baja yg mahal ni sebenarnya dorang la yg akan tanggung secara halus kemudian hari.

Dan benda ni kalau satu hari kena audit, sape yg susah? Aku sbg supplier susah, Pengarah jabatan tu pun susah. Yg senang, mangkuk hayun lahabau politican UMNO tu la. Payment pun mintak cash tuuu... tak mau kena trace.

Last-last, beberapa hari lepas tu, ada meeting dgn Pengarah Negeri tu di pejabat dia dan serah segala proposal & pricing (bersama dgn politician UMNO tu). Keluar je daripada pejabat dia aku call Pengarah tu bagitau, harga tu terlalu mahal, tolong tak payah bagi projek tu kat aku. Aku pun tahu Pengarah tu sangat keberatan tapi kerana tekanan politik punya pasal, dia terpaksa ikut je. So aku mintak dia buat la alasan untuk tak award projek tu.

Tu la antara beberapa pengalaman aku cuba2 nak dapatkan projek tru politician UMNO. Susah ooo nak bela. Dan kena ada hati kering la sampai sanggup menzalimi duit orang ramai.

edit:

Aku lupa nak cerita pasal sekali sekala politician UMNO ni akan call mintak duit.... katanya dia kena entertain org2 yg akan beri projek kerajaan. Bukan dua tiga puluh RM... tapi ribu2.

bersih ke kasar?
kalau bersih miskin lagi la