CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: aniskirin_nita

Dilema MPV..Citra or Honda Stream or kawasan sewaktu dengannya

Thumbs up...
kalo kat tempat u...i mmg amik ajer honda...more universal reliable...
2nd hand p ...
mrsakit Post at 23-2-2011 15:44

Kalau ada nanti Insya_Allah..kete tu setakat nak g jalan or balik kg ngan famili jea. Wat g kerja ..belasah ajarlah si Rio tu..Kalau nak berniaga..i bukannyer berniaga besar-besaran. Setakat jual selama 2 jam waktu rehat hari jumaat jer kat opis. Rio tu pun dah ok..cuma kalau stok byk..rio x boleh menampung. Sesekali ada byk stok pinggan mangkuk n baju budak2..kena hangkut pakai mpv..Kang kalau pakai kete MPV hebat2 kang customer tak beli lak..nanti kata kita dah "KAYA' walau hakikatnya belum. Biarlah sederhana..itu udah memadai

Reply 59# aniskirin_nita

rondo ni semua dlm 1...latio yg guna skrg x tread in..bg ke adik pakai..dia sambung byr...ehhehe...
tp 1 je lah masalah nanti...coz kami ni mcm dh post semalam..suka pakai kete tukar2...hehehe...mn nk tolak ini rondo nanti...hihihhi

Reply  aniskirin_nita

rondo ni semua dlm 1...latio yg guna skrg x tread in..bg ke adik pak ...
dealova04 Post at 24-2-2011 11:29

bagi kat adik pakai hati-hati gak. Kadang2 ngan adik -beradik pun boleh gaduh pasal benda2 macam nie. Kang dia mengelat byr dll..Kira 'dasyat' jugak kau nie yea..suka tukar kete..agak2..ngan CIk RONDO ni nak pakai berapa lama?

Reply 63# aniskirin_nita

heheh..xdelah dasyat..semua kete yg mampu milik jer...x tau lah rondo ni leh bertahan brp lama...
aku kalau tukar kereta baru pn..aku pastikan aku x kuar 1 sen d/payment..tp bkn bermaksud aku up kan loan..tp aku akan cari disc. yg plg tinggi...so..kalau tolak dgn NCD..mmg totally x kuar 1 sen pon...

start dr vios..aku dpt disc. 5k+ NCD...so 0 d/p...latio 6.7k + NCD = 0 d/p gak...rondo pn sama..disc. 4k + NCD=0 d/p gak..

aku pastikan kalau nk kuar kete baru...aku x kan kuar duit 1 sen pon...hehehe..

x prefer beli yg seken.....sbb nanti nak kena repair itu ini......

kalo 80k, baik carik livina.....sbb exora TT x nak sbb pikap kureng kan?

Reply  aniskirin_nita

heheh..xdelah dasyat..semua kete yg mampu milik jer...x tau lah rond ...
dealova04 Post at 24-2-2011 17:03

Wah..hebatlah engkau. Tp aku 'lom' sampai tahap tu lagilah. Tak pelah..janji selesa, drive best..kau pakai jea. Bila dah sengal-sengal sok kau tukar yang lain pulaklah. Aku nak let go rio dah aku kena top up lak..pas tu fikir kete tu laie 2 tahun..dolo2 jea dia 'demand' mcm2 ..la nie sejak aku kata nak bg kawan..dia hokey jea..kawan lagi satu si tiara kat luar tu..dah berapa hr tak panaskan enjin..dan lenyap jea. Maun ku towing bawa balik ipoh parking kat umah mertua kat sana. Menyemak dpn umah jea.

Aku pun x nak terburu-buru nak beli mpv..pakai mmg sodap..nak membayarnyer sok perit..hehehehe..walaupun si rio tu ada 2 thn laie..Yelah..anak2 dah nak membesar. Byk lagi duit nak digunakan..Cuma harus bekerja kuat moga bisnes part time aku tu kencang2 sikitlah..

Follow Us
x prefer beli yg seken.....sbb nanti nak kena repair itu ini......

kalo 80k, baik carik livina... ...
iza_yuss Post at 25-2-2011 02:43

tu haku mmg tau..kalau nak tak nak pening kepala.ambil je cap brand new..Insya-Allah x da aper2. Yang janda melotop/duda terhangat nie..nasib aakan. Tapi dari segi ketahanan sesuatu jenama, Hondo or Toyota mmg hokey kot! Kete berpuluh tahun pun masih 'mantap'..apa pun nanti den fikirkan dgn persetujuan mr. hubby. Sobab eh..en abg yg bayar!

tu haku mmg tau..kalau nak tak nak pening kepala.ambil je cap brand new..Insya-Allah x da  ...
aniskirin_nita Post at 25-2-2011 10:37

kalo org yg bayarkan, xyah la pk kan....hehe.....

rasanya nissan lagi tahan lasak kot compare toyota n honda.....cuba tanya otai2 cni.....den pon bukan tahu sgt pon....

Post Last Edit by aniskirin_nita at 25-2-2011 10:54

rasanya nissan lagi tahan lasak kot compare ...
iza_yuss Post at 25-2-2011 10:43

maun x kena fikir. Apa-apa den kesian gak ngan hubby coz byk bendo dia kena byr. Kena bertimbang rasa gak!Mana forumer2 yg pakai Nissan ni selain Fast N Furious nie...meh share2..stori mori nie..

Tapi dari segi harga n keluasan si lavina ni mahal n kecil n cap nissan mmg hokey dan manakala si citra ni murah, besar n price drop t'amat sgt...

Reply 69# aniskirin_nita

kalo aku kia ni, susah aku nak trust......byk sgt mslhnya......
livina kecik ek? aku rase wish pon x de la besar sgt pon.......

Reply  aniskirin_nita

kalo aku kia ni, susah aku nak trust......byk sgt mslhnya......
livina ke ...
iza_yuss Post at 25-2-2011 11:03

bila kete dah 'godang' n kalau den nak beli stok barang/ambil barang pun mesti byk! Nak sumbek anak nanti ..mano nak lotak kalau guno si lavina..maun kono pakai bumbung ateh..!

'Mana forumer2 yg pakai Nissan ni selain Fast N Furious nie...meh share2..stori mori nie'

kak, marah kang si fast tu...kih kih kih....dia tu pemilik honda stream...anis yang pemilik nissan livina...hik hik hik hik

apapun...tt yang nak bayar bulan2...tt yang nak kena tanggung semuanya..pilihan terletak pada tt...kita kat sini sekadar bagi pendapat jer..

bila kete dah 'godang' n kalau den nak beli stok barang/ambil barang pun mesti byk! Nak su ...
aniskirin_nita Post at 25-2-2011 11:06

ok gak tu.....yg letak atas bumbung tu.....member abg ada pakai benda ni kat wish dia......

Reply 72# AnisSuraya

leh la pasni konvoi ngan fast plak

'Mana forumer2 yg pakai Nissan ni selain Fast N Furious nie...meh share2..stori mori nie'

kak, ma ...
AnisSuraya Post at 25-2-2011 11:07

ampun..ampun..terlupa sudah..sowilah..pd fast n furios..tersilap ..jgn mare yea..

rasanya nissan lagi tahan lasak kot compare ...
iza_yuss Post at 25-2-2011 10:43

bg aku teknologi enjin setiap brand ada keistimewaan nyer yg tersendiri..setiap company berlumba2 akan kuarkan teknologi yg plg canggih...so..honda toyota & nissan sama naik nyer...vvti la ..vtec la..ccvt la...

aku guna latio...thn ni msk 3 thn..so far mmg mantap...senyap & x gegar langsung...enjin livina & latio sama x silap aku cuma latio ada tambah ccvt ke ntah pe (kalau salah sape tau betulkan la)...

latio mmg x pernah bg problem & mmg berpuas hati dgn performancenyer...3 thn still mcm baru x berubah langsung...bkn enjin jer...lain2 brg dia semua ok..

bg aku teknologi enjin setiap brand ada keistimewaan nyer yg tersendiri..setiap company berlumba ...
dealova04 Post at 25-2-2011 12:01

aku x tgk sgt engine power ke x......as long as selesa, kecik (sbb xde anak kan....hehe), so jalan lerr.....
bukan bawak laju2 pon.....hehe.....

Cvvt dah macam kewajipan. Ada kereta yang tak tonjolkan teknologi tersebut. macam BMW guna valvetronic dan vanos. Alfa Romeo guna Twin Spark with vvt.

aku x tgk sgt engine power ke x......as long as selesa, kecik (sbb xde anak kan....hehe), so jal ...
iza_yuss Post at 25-2-2011 12:19

gambar beria gambar bb..ghupanyer anak orang...ingatkan anak kau

gambar beria gambar bb..ghupanyer anak orang...ingatkan anak kau
aniskirin_nita Post at 25-2-2011 16:36

nephew aku