CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: koboi

Dibelasah Ketika Guru Mengajar

Reply  AnBulisia

bukan kah waktu dibelasah tu, budak tu ada kat sekolah?.. kita jadi mak pak. ...
otomantaro Post at 7-3-2011 11:26

bukan kah tanggungjawab cikgu disekolah sekarang ni MENGAJAR sahaja. Apa perlu cikgu nak pening2 kan kepala kalau budak budak bergaduh. Kalau budak tak buat kerja sekolah ke, hisap rokok ke, ponteng ke, cikgu zaman SEKARANG ni tak perlu nak ambil berat dah. Mak bapak dan peguam mereka LEBIH layak untuk mendidik anak anak mereka.

Cikgu yang pentingnya, habiskan silibus mengajar tak payah pening2 nak campur urusan budak budak nak bergaduh

aku rasa ade yg tak kena dengan laporan akhbar ni .. sebab nyer akhbar ni cuma laporkan apa yg diceritakan oleh pelajar dan bapak pelajar tu . takde pun statement dari cikgu tu. aku rs tak logik plak cikgu tak buat apa2 tindakan kalau dah bebetul budak tu kena seret di depan kelas . ntah2 budak2 gengster tu berlakon ckp elok2 nak jumpa dengan budak tu dan mitak kebenaran dari guru dulu . cikgu tu laks benarkan sebab tak tau akan hakikat yg sebenarnyer . bila dah berlaku kajadian pukul memukul , sebab nak elakkan diri dari persalahkan , letakkan kesalahan pada cikgu . budak budak boleh reka sebarang cerita je . tetambah budak sekolah menengah laks tu .   budak skang mmg tak boleh ditegur atau dimarahi dalam kelas , sebabnya mak pak mmg takkan salah kan anak diorang  , diorang akan cari kesalahan guru dulu .

ade satu kes kat sekolah aku ni . ms cikgu tgh mengajar , anak dia boleh laks gi kejar lebah yg terbang dlm kelas. so cikgu laki ni marah dan panggil budak tu ke depan . budak tu laks kurang ajar , tak dengar ckp cikgu . lepas cikgu ni marah2 dia , elok2 jer cikgu tu nak keluar dari kelas , budak ni dengan beraninya gi sepak cikgu tu dari belakang . apa lagi , marah lah cikgu ni dan disebabkan marah kerana perbuatan budak tu yg mmg tak patut , dia pun rotan la budak laki ni kat betis . sekali rotan jer . ramai budak2 lain yg jadi saksi . kemudian , cikgu laki ni call parents budak ni suh datang sekolah nak bincangkan pasal disiplin budak ni . parents tu salahkan cikgu tu pulak . dia ckp , salah cara cikgu tu sebab rotan kat betis , patutnya kalau nak rotan , kena rotan kat punggungnya . dan tak pasal2 parents tu laporkan cikgu laki ni kepada PPD .  yg salah adelah anaknya sebab main dalam kelas , dan kejar lebah tu kan ke boleh bahayakan keselamatan dia . cikgu ni rotan pun sebab dia kena tendang dari belakang , ditendang kat lutut dan punggun laks tu . alih2 parents salahkan cikgu gak . sbb tu cikgu skang ni dah macam takde kuasa nak mendidik anak murid . parents tau salahkan cikgu jer sebab anak2 diorang kalau depan diorang pijak semut pun tak mati .

Reply  BENTARA
yang kat johor bahru.. aku tahu mcm ni.. kat tempat lain aku tak pasti...kes budak gaduh mcm ni, bagus buang aje dulu...
otomantaro Post at 7-3-2011 10:14

sepatutnya mak bapak penjenayah2 ni yg kena panggil dgn kementerian & diberi kaunseling secukupnya sbb tak tahu mengajar anak jadi orang.

ooo ingatkan bila kiena  buang sekolah dah tak boleh sambung sekolah gomen lain dah....kena swas ...
alahai Post at 7-3-2011 09:56

sebaik2nya buang & hantar pi dok kat henry gurney.  sbb penjenayah2 ni akan sentiasa ganggu anak2 org lain yg nak belajar.

memang bagus pun cikgu tak masuk campur. Cikgu kerjanya mengajar jer, tindakan disiplin kena bagi la dekat pengetua/polis dan ibu bapa. Kang cikgu masuk campur, bagi rotan kang kena naik court plak, baiklah cikgu biarkan polis dan pengetua sekolah jer yg ikut campur masalah samseng2 sekolah ni dari duk berdepan dgn mak bapak samseng.

budak2 sekarang ni teruk wei...kat masjid seksyen7 ni..budak2 sekolah menengah time orang khutbah dorang dok kat belakang bising mencarut2...bahasa sorang2 kurang ajar. Kalau ya pun nak tunjuk ko dah dewasa (dengan mencarut) janganlah kat masjid, bangang:@

Follow Us
mengajar aje kan.. tu yg budak2 ni lemak berkrim pangai azab masing masing...
tapi kawan aku.. ada gak rotan student.. dengan bersaksikan cikgu lain la..

kes kejar lebah tu... parents mmg sangap lah.. lenkali biar aje dia cekop lebah tu.. hatta tebuan pun.. gasak biar bengkak mati pun..

anak kucen pun orang sayang.. lagikan anak orang.. tapi kenkadang mak pak.. over sangat.. anak kat rumah mmg la mcm malaikat... kat sekolah yg jadi jadi setan kecil..

nk tahu 1001 cite sekolah
ambik la tahu sekolah2 anak2 belajar
mcm2 cite ada
kekadang kena sembunyi kes demi nama sekolah
bila meletup baru la semua pihak pura2 terkejut dan nak pantau

Ponen la budak ni.. kena taboh pun mau bising2 report sana sini.. nangis2...
Bangkit lawan balik la dey...!

Nangis, nangis.. sebijik macam Nani semalam

Rasanya budak yang kena belasah nih memang nakal yang teramat, sebab selalu ponteng kelas dan sebagainya.. mungkin jugak selalu buat perangai cikgu2 dah tak kuasa nak melayan, bila beritahu pada ibubapa selalunya cikgu yang dipersalahkan.. lama-lama  cikgu pun dah tak kuasa nak melayan sebab buat macammanapun cikgu yang salah...

seorang teman pernah bercerita tentang pengalamannya mengajar, seorang nak muridnya memang bermasalah, suka buat kacau dalam kelas, dan dia didenda oleh guru, seminggu lepas tu ibubapa budak tu datang ke sekolah siap jumpa dengan guru besar.. bercerita sambil menangis-nangis pasal kawan saya nih... katanya mendera anaknya... banyak lagilah kes budak nih termasuk menuduh seorang cikgu lain memegang dada anak perempuannya... akhibatnya.. cikgu-cikgu membiarkan budak tu...

masalah jugak nak menjadi seorang guru nih..

Ponen la budak ni.. kena taboh pun mau bising2 report sana sini.. nangis2...
Bangkit lawan balik la dey...!

Nangis, nangis.. sebijik macam Nani semalam
JalakLenteng Post at 7-3-2011 12:29

dalam bayak2 komen... ayat nie yg terbaekkkkk...

hantar saja bom... senang cerita
tiru macam apa yg unabomber penah lakukan di USA

kalau tak kenal unabomber sila search

kalau btul laporan tu, cikgu pun tak berani nk msuk campur. giler kau. kang tak pasal2 dgn cikgu pun kena skali. budak skrg bukan boleh kira sgt. perangai kdg2 mengalahkn setan.

aku syorkan ambik guru2 dr maktab tentera....mengajor kat sekolah...tak pown jd kn guru2 tu guru displin kat sekolah....biar depa kene displin mcm tentera...dh nk jadi samseng sangat.

banyak sangat guru pompuan ini la jadinya...

dyorang yg ganas2 sgt ni knapa ek?sakit mental ke?takkan time2 remaja ada byk probs samapai stress sampai sakit jiwa:re:tyme ak sekolah menengah   dulu enjoy2 ja.baca novel,gelak2 dgn member.takde masa nk bealsah2 org. tp ak ni pompuan la

aku dulu gado gak kat sekolah..tp kat luar la lepas sekolah gi blakang rumah org bertumbuk ramai2..heheh

Reply 77# jAck666

samsin mu

kecian cikgu-cikgu.. sebelum jadi cikgu, niat hati ingin didik anak bangsa. last-last bila dah jadi cikgu, baru tahu, kerjaya cikgu ni teramat susah..

aku rasa setiap sekolah perlu ditempatkan sebuah bilik untuk 2-3 orang pegawai polis. gaduh je, suruh polis tibai.. tak pun tembak je.. yang mak bapak plak, macam la dia bagus sangat mendidik anak. kalau bagus sangat, anak tak jadi macam tu.. bila masuk IPT, semua hancus...

Reply  jAck666

samsin mu
kucingTomey Post at 7-3-2011 13:50

sebenarnye aku tumpang tendang 3-4 kali pastu aku lari la..hahah