CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: eniliana

Masalah peribadi yg tak berapa bermasalah...

Reply 58# jazaa

mekasih bagi munge.. sejukkkkkkk ati perut aku tawww... terharu..
ha kannnn... tu dari awal lagi aku bgtau. masalah yg tak berapa la masalah sgt..hahahhaha... tetiba je rasa nak hantuk kepala sbb tak reti design flyers dgn rasa nak gigit calculator bila tgh kira2 camne nak buat akaun..

there r few things yg aku tak gamak nak tulis sini pasal bisnes yg aku takmo masuk campur tu. so leave it jela kot.. huhu.. boley?

dulu kan... yg sebenarnya... bling2 yg aku buat kat pasaraya tu ade la tahap ke masuk sokabar (tapi metro jela..heee)
selingan skit aku nak kongsi benda2 happy ngan ko.. muka abah aku pun ade dlm sokabar jumaat minggu lepas tajuk :xxxxxxx ikon kebanggaan xxxxxx xxxx...tapi dia masuk sokabar yg up sket dari metro la.. hahahaha
page fb aku time tu ramai gak la.. tapi aku ade la zaman gelap kejap(private family matters lah sebenarnya) sampai last2 dari aku rosakkan reputasi bling2 tu. aku announce tutup.. ni silap paling besar aku.
skrg aku kena register blog baru.. page baru.. tapi silap aku yg buat kan.. aku la yg tanggung. yg ni mmg aku mengaku lapanblasribu kali.. kesilapan paling besar dlm susur galur biz bling2 ni....

ko nak buat bisnes online gak ke? nak ajar tu tak la pandai sgt.. tapi nak bersoal jawab, bleh kot..
ko soal aku jawab..
aku soal ko jawab..
sama2 belajar.. ok tak?

Reply 61# eniliana

tetiba je rasa nak hantuk kepala sbb tak reti design flyers dgn rasa nak gigit calculator bila tgh kira2 camne nak buat akaun.

Memang patut pun kau hantuk kepala kau kat dinding....patut dari dulu lagi kau dah buat....

Aku nengok kau punya skill memang bagus....kalau sampai nak masuk suratkabor metroseks tu dah kira ampuh dah tu....
Tapi jgn harap aku nak bagi kau munge lagi sbb kau dah tenggelamkan peluang kau tu kat pelabuhan klang....

Aku nak belajor darii kau jahit manik-manik gak...buat sebijik mcm kau, pastu aku nak sewa kedai yang dekat-dekat kedai kau, boleh?.....

Kau nak motivasi yang mcmana?....Meh aku tunjuk....

Kalau kau nak bukak bisnes....jiwa ra ...
jazaa Post at 7-6-2012 13:50

TT, boleh tak aku tumpang thread ko..

aku pun mcm ko jugak. baru nak start bisnes kecik2. tapi tu lah, byk sgt kekangan, sampai kdg2 aku rasa fed up, mcm x nak buat (btw, aku blm start lagi (bajet start dgn bazar ramdahn ni), just ada la stok, then dlm proses nk tmbh stok), aku hanya dpt sokongan kata2 sahaja. aku nye planning nak bukak kedai, tapi ramai yg x caya, lagi2 mak aku. agak sedih di situ. ongkos and etc, full dari aku, so jatuh ka, tertiarap ka, memang atas bahu aku. kira skang aku korek  la suma savings yang ada. (bisnes baju kanak2 (dah ada stok) dan baju kurung (patutnya, stok dapat hari ni, tapi, org yg aku deal tu, tetiba buat hal, so aku terpaksa cancel. cakap putar2, kejap camtu, kejap camni, takpe la, maybe dia tgh byk customer kot, apa la sgt dgn duit aku kan. sedih. semangat waja, tetiba...padam, takpe ada cara lain kan.)

so kak jaza, bagi la aku sedikit motivasi ke atas aku ni.

cara nak improve bisnes yg bakal aku lalui ke..apa2 la..

TT, sorry aku tumpang thread ko ek..

Reply 63# nuhanis

jap..jap....ko pun nak motibasi dari aku?...mcm le aku ni pandai sgt...telinga kodah cukup tebal ke nak dengor aku membebel?...kalau kau tu kememeh...sikit-sikit hujan, sikit-sikit hujan, baik kau bawak diri dulu dari thread ni....

TT...hanis nak motibasi, aku nak sewa kedai kau jap, pinjam meja kau yang tengah-tengah tu...kan ada dua kerusi tu...kau duduk je kat bawah sebelah kipas tu, dengor kitaorng sembang.....

kau nak niaga apa Bedah?...actually, kalau aku jadi mak tiri kau pun aku tak sokong kau nak bukak kedai...dengan sewa lagi, api/air, salah gaya kau meniaga tu buat amal jariah je Bedah....cukup-cukup untuk tampung sewa & utilities tu semua...kalau kau nak meniaga baju kurung, make sure harga baju kau tu tak terlalu mahal compare dengan baju yang dah siap kat mydin....lagi satu tengok gak quality kain kau...kalau kain kau jenis yang elok-elok mcm kat jakel, kau nya target tak bolehlah housewife atau kakak-kakak yang kerja mengasuh anak tu.....kau kena target orang kerja office sbb harga pun mahal kan....baju budak-budak pun sama gak.....mcm tu gak...tapi aku heran apasal lah kau nak berniaga benda-benda yang orang ramai dah buat....kau cari lah benda lain...kau tengok, baju-baju tu semua dah berlambak-lambak orang jual, tapi yang orang beli kat shopping complex gak....

kalau kau degil  nak meniaga baju gak...., kau berniaga sambil kerja...kau angkut bawak gi ofis kau tu, ofiss sebelah, kiri kanan tu semua kau jual dengan diorang.  Tapi kau jgn berhenti kerja lak...tu lah pasal mak pak & adik beradik kau tak bagi kau sewa kedai....memang lah tu duit kau, kalau bungkus pun atas bahu kau, tapi kalau bisnes kau tak jalan atau dah merudum nanti, diorang gak yang kena tolong kau.....kau jgn le anggap mak kau tanak bagi motibasi....diorang tu lebih dulu makan aji-no moto dari kau lah Bedah....tak yah kau nak buruk sangka dengan diorang...nak kecik hati konnonnnnn.....

Tapi aku nak tanya kau lah...berapa cash yang kau ada untuk kau LEBURKAN kat bisnes...kau jawab dulu soalan aku, nanti aku jawab soalan kau.....

hahahahahahaha

TT, boleh tak aku tumpang thread ko..

aku pun mcm ko jugak. baru nak start bisnes ke ...
nuhanis Post at 9-6-2012 15:41

menurut aku buat survey beberapa orang yang buat bisness ini..semuanya akan alami zaman kejatuhan sebelum berjaya (bisness untung la)
oleh itu, ko kena dapatkan motivasi dari orang2 yang buat bisness jugak. baru betul. baru menaikkan semangat ko balik.

sekian,
dari orang makan gaji dari dulu hingga orang tanak ambik bekerja lagi..

Follow Us
Reply 66# Hana

Tak jugak Hana....
Berniaga ni salah satu dari takdir.....(motip aku cakap mcm stazah....mungkin sbb kat MPS ramai perli ayat aku mcm stazah)...
Kekadang Allah bagi jatuh dulu, pastu baru naik...
Ada gak yang naik dulu...pastu jatuh pulak....
Ada yang naik....& terus naik.....
Ada gak yang jatuh dulu...pastu tak naik-naik.....

So...jgn ingat kalau dah jatuh tu...dok diam sbb memang akan naik....sebenarnya terpulang pada inisiatif , daya tahan & semangat kita nak bagi naikkan semula....
Mcm sorang forummer kat sini kata....Ibadah kena jaga, lagi byk rezeki Allah bagi, lagi byk kita kena bersyukur... tengok mcm mamak....diorang bila dah kaya, diorang tak lupa solat, tak de lah nak menempek gi dangdut...sbb tu mamak jarang jatuh... (motip aku cakap mcm stazah lagi ni....)

kalo akak nk motivassi...up kan semnagat berniaga tuh..
elok sgt lah jumpe dr.azizan osman...
sign up die pnye seminar y terdekat ni...
insyaAllah berjaya...

AKU KAYA DAN BERJAYA....
AKU KAYA DAN BERJAYA....
AKU KAYA DAN BERJAYA....

pong...pong....

TT..
kekdahnya nak share cerita pasal ibu sy ni..
ibu sy pon mcm tu jugak dulu2. ibu die bukak bisnes bundle. mula mula tu ibu give up sngt sbb ibu takut persaingan dan patah semangat.Ibu main2 smbil bisnes. i mean main2 yang tak serius la. sbb da balik modal so ibu da tak kesah sangat. tp sy yang tengok ni mcm kenapa ibu mcm ni. ibu endah tak endah bisnes dia. sampai satu tahap, sy tengok ibu selalu tak bukak kedai dia, sy tanye dia, ibu ckp. ibu da malas. senang je die ckp mcm tu. tp lepas ayah bg ceramah sedas dua walau ibu ni die sensitip takbole kene sound majuk je kejenye.
ayah ckp lebih kurang cmni la.
penat2 da bukak bisnes. dah habeskan modal. kenapa lepas tangan mcm tu je. tak pikir ke untuk kembangkan lagi ke. org lain susah taw nak bisnes. kita da ada peluang kenapa tak guna sebaik mungkin dan blablablablabla lagi la.

ha dan resultnya. ibu sangat rajin skrg. die rajin ke kedai, ambil stock baru. dan sy pon mcm nak benti keje je sbb seronok tgk ibu mcm tu.

So TT, summary dari cerita ibu ni, kuatkan semangt. jgn putus harapan. susah taw nak bukak bisnes. jgn sia siakan peluang ok.encik asben kene motivate kan TT nmpk gayanya ni. hehehe goodluck.

terima kasih..PM pun boleh..tulis sini pun boleh..
target :thn depan, 1 sebuah pro ...
Hana Post at 8-6-2012 12:01

tahukah anda bahawa sy dah tanya abam.. dia jawab, sila la target area s7. banyak apartment baru tgh naik. tapi bila di tanya secara spesifik, beliau berkata..er... ntah?? hahahha

boleh tak nak cakap, takder tempat makan yang betul2 best area sini..
kedai tomyam yan ...
Hana Post at 8-6-2012 12:02

dan tahukah anda setelah bertanya beliau. beliau bg jawapan.. jgn kata kedai tomyam.. kedai ayam pun tak berapa nak ada...

Reply  eniliana

ikot perniagaan islam pon kite tak boleh buat biz yg sama dgn bos kite..ap ...
chenta_dewi Post at 8-6-2012 21:44

takpelah chenta.. Dia tau yg mana rezeki utk kita. so far alhamdulillah.. abah n mak tenang. maybe sbb asal kami pun bukanlah kaya raya.. pernah je duduk rumah kayu kampung gak. biasalah..bila dah selesa, tiba2 kurang selesa. mmg terasa kurang selesanya tapi takdelah sadis sgt. Dia pun masih bagi rezeki utk hidup dgn tenang. takdelagi properties kena sita ke ape.. still boleh manage. itu pun dah besar rahmat bg kami

Reply  eniliana

Memang patut pun kau hantuk kepala kau kat dinding....patut dari dulu lagi k ...
jazaa Post at 9-6-2012 12:27

haha..meh sini.. tak sampai sejam je aku bleh ajar. sbb aku bukan jahit. aku tepek je..satu je aku takleh ajar.. camne nak kuar idea spontan design mengikut request customer. sbb banyak customer aku mintak aku design kan.. mende ni bukan ade skema. ikut kepala otak sendiri je...wuhuhuuuuuu

aku ni modal tak byk.. elok sgt le ko bukak dekat2 aku.. ambik stok lebih2 skit. nanti senang kalo aku takde stok..aku run kat ko je.. sepp belanja aku nak cari stok urgent.

haaaaaaaa...bila ko nak bukak? jgn lupa buat spa sekalik tau.... akakkakaka

Reply 63# nuhanis

sila la sila...selamat maju jaya.. satu jela nak pesan.. nak berenti kerja kalo. pk habis2. kalo kerja cam aku ni lain la.. tapi kalo keje bagus, try la cuti tanpa gaji je ke dulu.. huhuuuuuuuu

menurut aku buat survey beberapa orang yang buat bisness ini..semuanya akan alami zaman kejatu ...
Hana Post at 11-6-2012 15:43

tak semua... ada yg naik melantun2... pastu bleh jatuh tebabommm... tu tak tengok MLMmers lagi.. haaa.. posing sakan depan BMW gituhhhh...cari dia balik lagi setahun.. tengok dia posing depan apa plak...

aku rasa depend pada jenis perniagaan jugak kalau nak ditengok corak dia..
tapi bak kata ostajah jazaa.. berniaga ni faktornya rejeki.. kalo udah rejeki.. tak kemana,berguling kat situ gak..

kalo akak nk motivassi...up kan semnagat berniaga tuh..
elok sgt lah jumpe dr.azizan osman...
sign ...
nekcivic Post at 12-6-2012 08:18

hahaha.. walaupun bunyi mcm kelakar.. ade logik dan tak berapa logik disitu.. tenkiu2 for the cadangan....brape eh fees dia?

Post Last Edit by eniliana at 12-6-2012 23:46
TT..
kekdahnya nak share cerita pasal ibu sy ni..
ibu sy pon mcm tu jugak dulu2. ibu die bukak bis ...
kipasputeh Post at 12-6-2012 18:16

yg sebenarnya kan.. masa serabut sampai membawak keterbukaan thread tempoh hari.. antara perkara yg sy takut jadi cam ibu tt tu la.abam sy tak sound sedas dua. maybe sbb dia tau nanti sy majuk.. sy ni nampak je cam takde insurans kat sini. tapi realitynya sensitip, manja dan juga comel.. hahhahahaa

tapi beliau, mensapot sgt2.. rasanya beliau dah baca thread ni. sbb nampak la ke"caring"an yg terlebih sehari dua ni..
mmg alhamdulillah.. semangat naik berdentam dentum.. tu yg sampai kurang menepek ke porem ni..
semalam sampai tak makan lunch punya dok berdentam dentum di kedai..kikikiki

thanx kipas.. sgt hargai

Reply 72# eniliana

ok la tu..dah kaya lg boleh amek sy jadik p.a kih kih

Reply 78# chenta_dewi

jadi p.a akak susah ooo.. silap2 kena tolong dukung anak sekali... hahhaha

Reply 79# eniliana

hehe...xsy suke tgk jahitan2 manik kat baju tu....mcm baju oengantin moden tu...tp sy xminat menjahit lak....design pon minat ...tp juz minat jela....xberusaha ke arah bidang tu pon..