CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Alion

[Tempatan] Penangan GST: Terpaksa Pakai Balik Baju Kahwin

Tahun ni baju raya 4 pasang. Semua jahit sendiri. Jimat banyak. Gigih beli mesin jahit  bodo-bodo RM250 jenama Global kat Tesco awal tahun hari tu. Belajar dengan google. Takat baju kurung untuk datang keje, semua jahit sendiri dah. Baju raya ni pun nanti akan di pakai untuk datang keje. Yang penting JIMATTTTTT..

mommymonster82 replied at 8-7-2015 12:49 AM
Nak tunjuk kat masyarakatlah..terutama sanak saudara di kampung tu. tu yg jd gtu.. pada me
xyah t ...

people will always enjoy looking down at others.

as long as we well manage our lifes, it's ok.

I am too feeling the kind of burden like you but at the end of the day I realized that I am in control of my life, not the others.

so, we just live like usual and ignore all the negativity around us.

Org2 dewasa boleh la recycle baju raya.... yang ada anak ramai kena gak beli sebab baju tak muat .... anak aku lepas 3 bulan jer dah kena beli lain... this time kena beli baju untuk 12 tahun, walaupun umurnya baru 7 tahun, lama sikit bertahan.... sabar jer la...

sabar_sabariah replied at 8-7-2015 09:13 AM
baju kawen yg nak dibuat pakai raya xde, sbb sumenya sewaan
ujung minggu ni nak korek baju2 lama -  ...

kat mane tu kakak kedai nyer????
sy beli baju anak2 dkt kenanga je..rasa kat situ dah murah...
baju budak2 kat Sogo thn ni cekik darah..mentang2 dh renovate baru..
thn lps dpt gak beli baju kemeja P.A RM17...la ni smua Rm 40 ke atas..

Last bli baju 2 thn lepas...invest sedondon dgn anak..thn lps pkai lg baju yg sama sbb beraya kmpung suami plakk..takde org tau pon tu baju lama.tahun ni my mom dh siap jahit sendiri baju cucu2nya..kain ela cotton bli kt mydin je..tak smpi 30 hinggit.asben .pakai yg lepas2 punya jgk..tinggal sy je x decide lg..huhu..bajet ade tp rasa sayang duit sbb sumenye mahal2 btoll. Yg x berubah is bajet bahan2 mentah..makan ..minum kt rumah mak  je..tetap sama..setahun skali je masak ramai2 mkn besar...takpela..tapi tang kuih raya ade cut jgk..ais siap2 buat sendiri.

kirim salam la pompuan nk pakai baju raya taun lepas, laki harus buat cm tu..pompuan sory.cm ne nk tunjuk kt sedara mara bju baru?

Follow Us
pesanan menteri pasola takyah balik kampung jimat duit

Masuk ni tiga thn dah aku tak beli baju raya. Sedih? Jauh sekali...aku akan lagi stress kalau asik aku je kena basuh pinggan masa raya...akak2 aku dok 'tersedam' dpn tv..

Aku tak kira, nak raya mewah2 jugak tahun nih.
ada org sampai billion2 lagik dibazirkan. Kita rakyat lak terpaksa ikat perut

FanTasyCreaTioN replied at 8-7-2015 04:51 AM
sepatutnya..
tanpa GST .. xde GST pun berjimat cermat
watpa ja berabisan sekadar untuk menjamu "ma ...

saya setuju ngan awak. tak pyh la berabis utk jamu mata dan hati org. awak je tau kedudukan kewangan awak camne. rakyat Malaysia mmg tak suke menyimpan.

imransulaiman replied at 8-7-2015 03:24 AM
Saya dah masuk tahun ke4 tak tempah baju raya. Alhamdulillah baju-baju lama masih ok dan masih muat  ...

sama la.. semalam saya cek bju yg nampak bru skit.. haa yg tu akan jdi baju ry tahun ni

fealefea replied at 8-7-2015 09:56 AM
saya setuju ngan awak. tak pyh la berabis utk jamu mata dan hati org. awak je tau kedudukan kewang ...
orang kalau dah jenis suka mencerca mengumpat .. kenapa nak d layan.. kan
biar la dier berbuih2 mulut nak mengumpat gelak2 sakan
daripada kita sendiri yang sengsara nak cuba memuaskan hati dier rang
nanti2 ada ja modal lain untuk d kutuk
as simple as
kalo jenis kaki kutuk .. kaki mengumpat .. memang ada ja salah kat dier rang

baju raya, kasut raya , beg raya semua beli. tapi tak beli serentak la. beli satu2 barang tiap bulan.klu bulan ni jugak semua nak beli, memang mati laaa. nak balik kg lagi.

baju raya 5psg buat sendiri. beli kain pun setakat rm20-30 je spasang. buat terus 5psg, merangkap baju keja.

kuih raya tak beli. sebab aku tak makan pun. membazir. just beli 2 kerepek shj.

actually perancangan kewangan tu penting. kalau xreti manage, gaji puluh2 ribu pun tak cukup.

BlueEagle replied at 8-7-2015 08:46 AM
sebab tu ramai yg terpaksa kuar duit melebihi kemampuan sebab tak tahan kena perli dan hinaan seba ...

Yep betul tu... Tp lgi sedih manusia gila dah  dewasa tapi ngan budak2 pon nak di psikonyer..dah mk bapak psiko dgn anak2 skali jd psiko..

Dengar kawan2 cerita pon macam2 hal jugak klu pasal balik beraya ni..tu xkira lgi bertanding saper bawa balik kuih plg byk..plg sedap dan plg mahal... psiko...

terbeli 3 pasang sebelum puasa aritu .. tapi kena ada baju raya sebab walaupun kat kampung tak beraya sakan just duduk rumah tunggu tetamu pastu duk dapur sediakan makan minum tetamu segala, nanti dah balik kl ada company event ke open house ke wedding ke kena la pakai baju2 raya tuh

recycle jer laa baju2 lama tu...apa masaalahnya...takde gst pon aku mana yg boleh recycle aku pakai jer balik..sebab aku kurang pakai baju2 kurung ni pg keje...membazir amalan setan

nazurah replied at 8-7-2015 05:42 AM
alhamdulillah walaupun ada GST I tetap beraya mcm biasa... cuma belum beli kasut raya, baju raya, ku ...

SSF cekik darah bang, beli kat ikea la murah

Anak_Nogori replied at 8-7-2015 05:52 AM
Saya sampai lani tak beli baju,kasut, songkok utk raya..bukan tahun ni je...boleh kata setiap tahun  ...

bagus tu AN...tetapi kesalahan adalah terletak kpd pemimpin melayu yg boros, yg di pangkah oleh bangsa melayu yg bebal...

bulalof replied at 8-7-2015 09:22 AM
people will always enjoy looking down at others.

as long as we well manage our lifes, it's ok.
...

Yep betul sgt2 tu u... dasyatnya psiko mental sesetengah org ni... . Tu me buat xtahu jer kena plak yg ckp2 tu sedara jauh....

Dengar cerita sesetengah kawan tu..lagi sedih bila yg buat tu adik beradik rapat..biras..mertua... mak bapa sendiri pon ada yg beza2kan anak ikut wang ringgit dan penampilan.... kesian sangat

usah kecoh pasal baju raya le pulak....bersyukur la apa yg ada, baju yg dok pakai pi opis tu tak boleh pakai ke? selalunya org gomen ni baju dasyat2 woo...pakai aje la. Bila masa pulak kena pakai baju baru masa raya? Salah ke pakai baju yg ada, janji bersih dan sesuai dipakai kemana-mana.
just sbb gst tak mampu beli baju raya dah? so agaknya selama ni takdak gst borong sakan la kot...so cliche.