CariDotMy

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: FOTHER-MUCKER

[Tempatan] Bantuan kewangan sebanyak RM15,000 kepada mat rempit untuk memulakan perniagaan.

spiderman80 replied at 21-4-2016 01:26 AM
Oh.....macam tu ke? Ok lah, Spidey bercadang nak jadi sorang Mat Rempit freelancer mulai esok dan ap ...

macam menggalakkan budaya berempit pulak dia nih

aechae replied at 21-4-2016 02:38 PM
Bru nk mula apa, my parents pindah blk tganu thn 2001, cuti skolah ktorg blk sna dh ada ok rempit2 ...

mat rempit zaman sekarang ni budak budak lingkungan 13-20 tahun aje
aku tgok helmet lg besar dari kepala

VioletsAre_Blue replied at 21-4-2016 08:17 AM
Bagus cadangan ni sebenarnya...lihatlah dari sudut positif

bile duit involve

orang akan cheat sistem

pakcik atuk atuk yg 50 tahun pun bole tlibat lau potensi 15k nieh

mcam tangkap tikus dpat singit sekor tuh...............ade da yg plan nk breed 200 ekor tikus,da dua ratus ingit da tuh..........bukan nk makin sikitkan tikus,makin bnyakkan

Kang dpt duit tu habis mat rempit pegi modified moto deme. Sia sia je.

mat2 rempit ni kebanyakkanya da buta hati, wat pe nak bagi duit kat depa. Baik salurkan kat mereka yg benar2 memerlukan, kt terenganu tu ramai ker yg kaya2 sampai nak bagi duit zakat kat org2 camne.

Lollipop111 replied at 21-4-2016 01:07 PM
Sy pasti yg semua awk ckp tuh betul dan faktor2x penyumbang. Dan juga telah diambil kira
dlm usah ...

kamu cakap tu seme btuiii.. tapi kalo takat  bantuan, mende cam tekun, persatuan itu ini, usahanita dan macam2 mikro kredit ada

kalo saya tanya, apa sebab jadi rempit?

takkan mula2 motor masuk malaya melayu terus rempit !!  sure ada sebab , punca haa so depa dah kaji???

ni bukan soal rempit je sebeno nya ni bab keruntuhan institusi keluarga, rumah pprt dia sempittt adik badik ramai.. tu haa cam rosham nor masa kecik tapi mak ayah dia didik bagus,  kan nabi dah pesan awal awal lagi

bahaya bila kita di gula gulakan sampai kita akan lalai pada keburukan jangka panjang

ni sama macam bungkus yang haram cantik2 untuk di perlihatkan konon halal, main label aje

sapa2 pun sekali pandang akan kata BANTUAN cam ni bagusssss

tapi kalo saya tanya, seluruh mesia kes ragut makin turun or makin naik? sapa bleh jawap?

tenguk oang cam pawi, nicole david, sidek brothers ...tenguk sapa di belakang depa

pi tanya tiap budak rempit tu...saya berani kata almost all depa dari keluarga berantakan, dysfunctional

heran ye kenapa kaum lain tak merempit, sama macam depa gak susah nak histeria..ko pikir kenapa? melayu tu agama depa islam tapi macam tuhan membelakangkan depa je... ko agak cam tu ke? tak abis abissssssss nak bantu itu ni...BILA MELAYU NAK BANTU DIRI SENDIRI??

saya masa form 1 salu tanya diri saya, pasei kawan cina saya salu score lebih dari saya, sebab masa sekolah rendah saya ngetop tapi masuk sekolah menengah campoq ramai cina , saya cuma top 5 aje so saya dok kerut dahi pikir..ni baru umoq 13 taun okk? saya dok tanya pasal pa depa tu bukan islamm, tak caya Allah swt saya ni islam pasai saya salu kalah score ngan depa hihihihihi

ko agak apa jawapan?

saya caya luaran jek nampak baik, tapi nanti akhirnya tetap jadi isu yang sama yakni MELAYU SENDIRI SABOTAJ MELAYU, melayu islam sesama saudara sendiri yang kalahkan kaum sendiri !!! awal nya depa tunjuk macam tu tapi yang tersirat tu ler cara depa nak sapu duit cepat kaya walo baru jadi adun tapi dah macam jutawan, tu haaa budak KJ kumpui rasuah cecah 100 juta rm... ko agak ada tak sikit duit tu tentu untuk bantuan sektor sukan buat budak2 belia mesia? ada tak?

so jgn cepat puji walo nampak baik...tambahan ianya keluar dari molot penzalim rakyat , kerajaan yang mengurus mesia hari ini

depa sapu duit kamu beribu juta rm...depa kasik tempias berjuta jek...takat br1m tu cecah 2 biliun jek setaun tapi gst tu cecah poloh biliun dan SST masih ada kamu sedor tak? koporat di beri untung besar dengan naik toll , naik tiket prices etc. sebab nanti nak PRU depa mintak duit dari koporat, kroni2 depa

kalo kamu nak tau yang perintah mesia hari ini ialah BINATANG yang berupa manusia !! tu yang ramai tak sedor..di lalai kan oleh Le PakNil hahahaha dan kentot kentot ramadhan nanti haaaaaaaa ok? bila majoriti manusia itu tidak berakal maka depa adalah haiwan dan haiwan akan lantik haiwan lain jadi ketua haaaaa dan manusia macam saya terpaksa sabar, bidding time and takdir tuhan

Follow Us
Edited by FOTHER-MUCKER at 22-4-2016 02:45 AM

Seawal tahun 80a 90an dulu ramai Chinese, Indian termasuk Indian Singh yang pakai turban tu pun merempit di dataran mereka depan banggunan sultan Abdul samad tu. Kebanyakan mereka guna motor Suzuki GP bogel. Saya masih ingat kadang kala ikut ayah saya pergi Royal selangor club tu. Masa tu saya baru belasan tahun.

saya tengok polis baling mereka dengan chota.  Tapi sekarang bangsa lain dah tak ada merempit?

bodohnya idea. kalu nak berbisness minta buat business propsal apalah. kalau cam tu, aku pinjam motor pi rempit mintak RM15K. pffttt

mziskandar replied at 21-4-2016 01:55 AM
bagi/bantu peniaga2 yg jual burger tepi jalan - nampak gak kesungguhan diorg berhujan/berpanas.
dui ...

yesssss. setuju. bagi pada yang betul betul dah buat startup. sian gak aku tengok.

clarizsa replied at 20-4-2016 05:31 PM
Kt ganu yg rempit yg mat pit yg parasit mmg disayang2.. yg jauh merantau cari duit x smpat balik sla ...

mat rempit kalau buat bisnes konfem kait dengan motor. especially bengkel motor. memekak satu taman press minyak kuat2

Akak rasa ok je idea ni..budak2 rempit ni bijak sebenarnya nak2 yang boleh modified moto cc kecik tapi laju macam pelesit..gunakan kelebihan diorang yang pakar bab motor buka bengkel ke..budak2 rempit ni kalangan remaja2 baru tumbuh bulu je...bila dah nak meningkat dewasa mereka akan tinggalkan benda tak berfaedah macam ni...adik akak dulu zaman KL menjerit 2002 pun rempit dengan moto yamaha 125 zr biru dia tu,tapi itu semua sejarah..mereka akan hidup sama dengan orang lain bila meningkat dewasa

gigahertz replied at 21-4-2016 10:36 PM
mat rempit kalau buat bisnes konfem kait dengan motor. especially bengkel motor. memekak satu tama ...

Kann.. bertambah laa annoying nyaa..