CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: KAULAT

Tetamu tak diundang

Close [Copy link]
Reply 775# Bella_Lun@

Nama pun pelaris Bella,sah2 semua benda tak lut hehe.. Berubat la sebelum terlambat.. Lagipun AX tu dah dikira waktu uzur dah sebenarnya tu.. Lebih baik terseksa sekarang dari terseksa ketika menhadapi sakaratulmaut yang dah sememangnya menyeksakan.. Nauzubillah..

Wallahualam

Reply 776# mrsT

Sama2 kasih....

Reply 764# CikTomei

daisy pun pernah jadi macam ni. scan dengan perawat kata okay.tapi ada sorang kat ofis lama daisy ni ada ilmu2 rawatan jugak kot, dia selalu pesan kat bestfriend daisy suruh pegi berubat.tapi tak nak bagitau apa masalahnya..

Reply 775# Bella_Lun@

power AX tue yer....agak brp ramai laa yer pompuan jadi mangsanya

Reply  shiri

Tak jadi masalah shiri.. Disini kita berdiskusi.. Bukan mencari salah silap o ...
chefmizan Post at 11-11-2011 15:30

Itu yang sebaik2 nya ...........

Reply 778# Bella_Lun@

Saya pun rasa macam tu.. Anyway teruskan shiri

Follow Us
Reply  apejanpunyer

Simpan elok2 dalam album,kan lebih elok.. Bukan apa syaitan iblis ni s ...
chefmizan Post at 11-11-2011 00:33

salam chef,

nk tido kna tutup ker cermin tu?kt kalau tido mesti menghadap cermin
kekadang ngeri jugak..

Reply  CikTomei

Penjaga keturunan cik ni pada perkiraan saya SAKA.. Sebab suka klon2 ni sa ...
chefmizan Post at 11-11-2011 15:02

Ish, biar betul chef.. hmm, entah la pulak. setahu saya keturunan kami mmg takde saka.. w/pun byk kejadian pelik2 nie beraku.. masa arwah atok meninggal dulu, ok je.. xdek pulak berlaku yg pelik2 kecuali kejadian bacaan al-quran tu...

laku weh thread nih...lom sempat nk baca..baru 2 ari lepas page 19...

Post Last Edit by Bella_Lun@ at 11-11-2011 17:05
Reply  Bella_Lun@

Nama pun pelaris Bella,sah2 semua benda tak lut hehe.. Berubat la sebelu ...
chefmizan Post at 11-11-2011 15:42

Kalu kirakan umur bleh kira tahap uzur la jugak Chef, tp gayanye tidak.
Laju je berjalan ke sana ke sini... Sesekali sakit demam tu ade la AX ni duk terperap kat umah.
Kalu tak, takdenye nak lekat kat umah.
Kadang anak AX ni called nk tanya khabar, AX bgtau dia ada kat KL ngan kawan2.
Wah wah, tengok tu berjalan jauh tu...

Bella ada nk share sikit... Banyak la pulak Bella share kan. Takpe ye Chef and TT (mana TT tak masuk2 lagi nih).
Pasal ilmu2 sampingan yang AX ni pakai, ada 3 orang yang pernah terserempak (setakat yang Bella tau lah. Kalu ade yg jumpa tp tak diceritakan tu taktau lah kan).
Orang pertama ibu kepada AX (dah arwah dah), sepupu lelaki AX yang duk sebelah rumah AX dan mak Bella.
Arwah ibu AX ni cite (kira pangkat nenek la dengan Bella), satu hari dia duduk la kat tepi pintu kat beranda bilik dia. Bilik arwah nenek ni ada pintu dan beranda so biasanye petang2 hari lepas Asar dia akan duduk kat situ, tengok manusia lalu lalang kat jalan besar atau tgk ke arah umah jiran sebelah dia.
Satu hari tu nak dekat Maghrib, tetiba je depan mata dia ada lembaga yang lalu.
Lembaga pertama :: Tubuh macam orang dewasa, tapi pakai jubah gelap berserkup bagai... Muka tak nampak.
Macam orang2 pemuja mat salleh tu... Lembaga tu berlegar2 kat beranda tu tp macam terawang-awang la.
Lembaga kedua :: Budak perempuan kecik yang berpakaian seperti puteri. Cantik comel je dan tak menakutkan.

Lembaga pertama tu juga mak Bella pernah nampak kat tepi rumah famili AX ni...
Lembaga kedua tu pulak cousin lelaki AX (jiran sebelah rumah AX) pernah nampak juga di tepi rumah AX.
Kedua-dua lembaga ni cam berlegar2 je...

Wallahu'alam...

Reply  CikTomei

daisy pun pernah jadi macam ni. scan dengan perawat kata okay.tapi ada sor ...
daisy_dukes Post at 11-11-2011 15:52

hmm, agak2 ape tu ek?? risau jugak dibuatnye nih... huhuhu

Reply  Bella_Lun@

power AX tue yer....agak brp ramai laa yer pompuan jadi mangsanya
sofiera Post at 11-11-2011 16:03

Power tak power jugak la, tp bila tua kesudahannyer hidup sorang. Anak bini dah tinggalkan dia...

Reply  Bella_Lun@

Saya pun rasa macam tu.. Anyway teruskan shiri
chefmizan Post at 11-11-2011 16:20

Yup, Bella pun raser kita bercakap tentang 2 ilmu yang berlainan kat sini.

Assalamualaikum sume,

Sorry bunga demam beberapa hari ni. Baru beransur pulih sikit.

Ok bunga sambung cerita tentang kakak bunga, ni pun bunga dah dapat keizinan dia, try nak recall balik, sebab benda ni jadi masa bunga kecik lagi.

Masa tu along saya terpilih untuk majlis pertandingan tahfiz peringkat negeri, berlangsung di salah sebuah university di S, negri J ni, sape2 oramg J mesti tau kot.

Majlis di adakan malam hari, tapi tau-tau sampai je kami sekeluarga nak menyokong along, tetibe khabarnya dia tarik diri sebab 'sakit'. Mak ayah risau lah, pegi jumpe ustaz n ustazah yang handle skolah die. Tanye punya tanye baru lah diorg tahu n faham. So malam tu along tak balik, die bermalam dengan ustazah-ustazah lain yang jaga dia. Bunga tak ingat ape jadi.

Dah besar ni baru lah bunga tanya, along sebenarnye, ape jadi ek dulu tu?

Along pun cite. Sebenarnya rombongan skolah sampai je terus kitorg turun dewan nak practise dulu sound check sume before pertandingan malam nanti. Diorg ni dah turun ke dewan dulu, along kemas-kemas barang n sediakan barang nak mandi nanti. Sebab sampai masa tu dah petang. Masa tengah kemas tu tetibe along macam nampak kelibat makin lama makin dekat. Lepas tu along tak tau ape jadi.

Ustazah dan ustaz yang ubati along jumpa die dah meracau menjerit-jerit. Ustazah tu pegang ibu jari kaki die dan sesi soal jawab pon bermula
Ustazah: siapa kau? Ape yang kau mahu drpd dia?
Along(suara dah lainy: aku mAhu roh dia!
Ustazah: kenapa? Siapa hantar kau?
Along: chief aku!
Ustazah: siapa chief kau!
Along: menjeritttttttttttttt nyaring. Dia kata tak boleh bagi tau!
Ustazah: ooo kau degil ye. Lepaskan die.

Dari pandangan along. Along cakap, dia mcm di sudut yg lain, boleh nampak ustazah halau makhluk itu. Dia cuba keluar. Tapi dia mcm dalam dinding kaca. Dia nampak ustazah cuba menghalau makhluk tu. Makhluk tu sebiji muka dia.

Makhluk tu merupakan roh yang tak tenteram. Ni along n ustazah dapat tau sebab ustazah berdialog dengan dia. Ustazah cakap, perempuan tu memang muka dia sebijik macam along, cuma bezanya, dia ada tahi lalat di muka di sekian-sekian tempat. Roh itu katanya bunuh diri sebab mengandung kan anak boyfriend die, boyfriend die taknak bertanggungjawab, jadi masa cuti semester tu, orang lain sume dah balik tapi dia tak balik lagi, dia kunci pintu dorm dia and dia bunuh diri, cara dia bunuh diri wallahualam. Kemudian, roh nya tak di terima allah lalu datang lah satu makhluk hitam besar berbulu mata merah. Menurut ustazah benda tu merupakan jin afrit? Saya pun tak tahu. Jin afrit tu lah chief die. Jin afrit tu cakap kalau kau jadi hamba aku, sekian2 waktu aku akan mintak tuhan ampunkan dosa kau. Haih. Percaya ke janji setan tu? Jadi roh tu menhambakan diri die kepade makhluk tu. Nak di jadikan cerita. Makhluk berbulu tu, dah usha along ni daripada dia sampai lagi. Die berkenan kat along and nak jadikan along ni isteri dia. Dia cakap kalau along kawin dengan dia along dapat jadi permaisuri kat tempat die. Hish meremang bunga, masa type ni. Lepas tu ustazah cakap. Oooohh tu chief kau eh. Cakap dekat die ingat handsome muka dia nak ke anak murid aku ni. (Masa ni ustazah tengah dialog dengan roh td yg masuk dlm badan along) pastu chief die menyahut. Ade kelakar di sini' kau ingat aku tak faham kau cakap orang putih? Aku pun tau la' ustazah cakap. "If you dare come here la" kenapa nak kena hantar roh ni pulak? Suara chief die ni ustazah je yg dengar. " Ahhhhh kalau aku datang nanti aku yang rentung dulu, sebab tu aku hantar dia dulu" ustazah" ooooo pandai eh kau. Kau tunggu"

Ustazah pun baca lah ayat2 suci. Kemudian along menjerit kemudian dia lentok. Lama sikit lepas ustazah renjis2 air sapu kat muka dia n baca ayat2 suci. Baru dia terjaga. Dia tanya. Kenapa ustazah. Ustazah tu cakap. Takde ape2. Malam ni kite ramai2 kena prepare. Dia akan serang lagi dasyat. Sebab die ckp die tanak lepaskan awak. Along dah meremang n mula takut n menangis.

Malam tu ramai2 yang perempuan dan lelaki buat bulatan. Yang lelaki di luar perempuan di dalam bualatan. Baca yassin and ayat2 yang sepatutnya. Along bunga kat tengah2 tu. Tetibe dia cakap. Ustazahhhh diorg dah datang. Ustazah cakap biarkan. Baca lagi. Jangan berhenti. Kuat lagi. Si makhluk berbulu tu cakap kat ustazah" buat peee kau baca sume ni. Aku pun reti baca la" sejurus lepas tu along dah tunduk and kepale die angguk2 bacaan die tunggang langgang terus die ketawa n mengilai2. Ya allah. Meremang bunga. Sebab. Bunga dapat dengar version along and ustazah. Sebab masa bunga skolah agama tempat along tu. Ustazah tu ada lagi. Sempat lah bunga kepoh2 sikit tanya ustazah.

Ok sambung. Ustazah cakap, sambung baca sebab dia nak bawak along ni pergi malam ni jugak. Yang lain turut sahaja. Tapi along dah lain macam. Dia dah mengepak macam ala2 nak terbang gitu. Tak ingat lah ustazah bantai pakai tasbih rasanya. Kesian along berbilai2. Menurut cite along die memang nampak. Tapi die dalam dinding kaca tu la. Kat satu sudut. Dekat jugak dengan tempat mereka. Along cakap masa ustazah libas tasbih tu. Berapi kena kat makhluk tu. Menjerit bingit telinga sape yang dengar. Along ade jugak cuba ketuk2 mcam nak pecahkan dinding kaca tu. Tapi yang boleh kan?

Pastu ustazah cakap die mmg nak along saya mati jugak malam tu sbb dia boleh bawak roh along pergi. Lepas je aksi perang perang ni along pengsan.

Ustazah cakap ok malam ni kita tidur ramai2. Yang perempuan tidur satu bilik. Yang lelaki berjaga. Pernah tanya ustazah. Dia cakap ni adalah kes yang paling dasyat horror dia penah handle. Along cakap. Mase die tido tu die cakap lah. Kalau betol kau wujud kau menjelma lah depan muka aku. Si pandai tu pon macam dah sihat je kan. Benda tu tunjukkan muke die hitam bertamduk, berbulu. Bertaring. Menyengih. Along terus tutup muka. Dia cuma nampak jelmaan lah. Pastu mase die tido2 ayam tu dia cakap dia dengar bunyi tapak kaki ramai2 tengah naik tangga and nampak benda terhendap2. Dia cuit ustazah. Ustazah. Diorg datang lagi. Ustazah pekik " oi berani lagi eh korg datang" " tak serik ke kena libas tadi" mencecet2 diorg lar sejurus itu.

Esoknye ingat dah habis. Diorg pun packed barang balik la rumah masing2.

Rupenye tak. Bende tu ikut balik.

Dekat skolah agama. Along kena teruk. Pulak skolah agama kitorg dah le environment die horror.

Yang along ni cakap die nak p tandas. Ustazah dah rasa lain. Die follow la. Ye la bende ni kan kat skolah agame diorg mcm tak boleh nak jejak sangat. Jadi die kacau lah mase along masuk tandas. Before that. Ustazah dah perasan. Die panggil nama along sebab nampak along tengah mengelamun pandang kipas syiling. Awak buat ape tu. Tegur ustazah. Along cakap" tu ada kepala kat kipas tu" sambil tunding jari. Time tu die cakap die nak p toilet. Ustazah follow. Laju die jalan. Masuk je toilet. Die jerit bunyi menyeramkan. (Meremang lagi bunga)

Bunga post dulu yang ni. Along bunga call ajak teman die. Kejap g bunga sambung eh

laku weh thread nih...lom sempat nk baca..baru 2 ari lepas page 19...
makadek Post at 11-11-2011 16:52

Hahaha...welkom2
TT n cheff tak der....aka tolong jemput masukk....WAKILL nie sudi2 lah lbaca n kongsi cerita..hehehe

Reply 787# alinapple

Seeloknya tutup la.. Orang kata mencegah lebih baik.. Bukan apa takut bangun tengah2 malam tengok ada orang dalam cermin tu kan susah hehe

Reply  alinapple

Seeloknya tutup la.. Orang kata mencegah lebih baik.. Bukan apa takut ban ...
chefmizan Post at 11-11-2011 20:05

Erk yeaa..hehehhe dhla berdua je dgn baby..x psal je kang menjerit tgh mlm..
Time kasih insyaallah akn dibuat

fiffi fairuz fuyyoo thread ni....best

Reply 739# chefmizan

x pnh plak mcm tu.. cm gatal ngan lelaki mnja terlebih tu ade la chef... jd btl la die mnipu ek...emmmmmmmmmmmmmmmmm

Reply 799# apejanpunyer

Wallahualam.. itu je saya boleh jawab...