CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: tumpanglalu74

Gadis 'Ghaib' SMS Dari Kubur

sabar...sabar....

TAK DAPEK DEN NAK SABAR DOH....

KE JOLOBAK KE JOLOBU, TUAI PADI TIGO TANGKAI, KALAU DAH KONO HEMAT JOLOBU, KALAU TAK MATI BADAN MERASAI....

BANGKAI GAJAH TAKKAN DAPEK DITUTUP....

aduhh... tak dapat nak tolong.... sabar2

TAK DAPEK DEN NAK SABAR DOH....

KE JOLOBAK KE JOLOBU, TUAI PADI TIGO TANGKAI, KALAU DAH KONO HEMA ...
N_R Post at 3-11-2010 11:07 PM

N_R cayang...bila kita marah maknanya kita tidak dapat menahan diri...emosi kita tidak stabil dan fikiran kita lemah...yakni tidak dapat berfikir dan bertindak mahupun bercakap secara betul...bila terjadinya sedemikian banyak unsur boleh menyerap masuk..jadi tenang2kan hati..berfikir secara normal dan bertindak secara normal..

tapi, kalau pikirkan balik, elok aku tunjuk apa yang kau tulis ni pada adik aku, supaya bertambah be ...
N_R Post at 3-11-2010 21:36

kakak, sudah lah tu.

dalam hal ini obviously si wanita itu mempunyai masalah mental.
she needs help dari pakar sakit jiwa.

tidak perlu kita membenci orang yang kurang siuman jiwa nya nanti akan menampakkan kedangkalan akal kita.
it's just like kita bergaduh dengan budak berumur 4 tahun. it's not normal right?

kakak, sudah lah tu.

dalam hal ini obviously si wanita itu mempunyai masalah mental.
she n ...
Vokuro Post at 3-11-2010 11:19 PM

betulla tu..

Follow Us
Sampai kau suruh mak aku buatkan kenduri tahlil utk arwah mak kau sb kau dah masuk alam bunian, dan kau sebatang kara....mak aku sanggup cari duit extra buat tahlil utk arwah mak kau, kau tau tak? dua kali org tua tu buat tahlil, dia tak nak ungkit, katanya halal, tapi aku sbg anak, PANEH HATI kau budak mempermainkan perasaan mak aku. Kalau mak kau di buat org lagu tu, kau suka? OOh ye, kau tentu tak kesah kan, sb mak kau dah mati kan???

Aku ingin aje buat buku pasal kerosakkan sewel ni, biar org beli dan kali ni, aku pulak jadi kaya, setidaknya, aku tidak menipu kan untuk mendapat derma simpati..
Hah hutang mak kau tu dah bayar lom? tak cukup ko nak bayar?

ni mcm kes maya darina ke..

bersabar lah semua,
di kala begini seharusnya kita pergi ambil wudhuk dan shalat untuk menenangkan diri.

ni mcm kes maya darina ke..
zehra2 Post at 3-11-2010 23:26

haaa, betul ler kan, aku baru nk tulis, tp lupa plak nama minah 'maya' tu, huhuhu

AKU MEMANG BENGIS TAHAP DATO KERAMAT. Aku mahu dia sampaikan msg aku pada sewel tu sb aku tak dapat buat begini masa dia datang umah aku hari tu. Kalau tidak, dah habis aku ganyangkan... gayang satu malaysia. Kerosakkan yang dia buat, menyusahkan keluarga aku. Memporak porandakan keluarga aku, susahnya aku nak manage utk membaiki kerosakkan ni. LUKA DI BADAN BOLEH DI RAWATI, luka perasaan? Dan adik aku, adik kesayangan aku, harapan terakhir aku... sampai hati kau rosakkan hati dan fikiran dia.

Aku tetap benci kau, dan tak mungkin maafkan kau untuk waktu ini..

Kenkawan, maafla aku bebetul memang emosi, dan bukanlah aku nak menyalahkan JIN sehingga aura negative ini menghasut diri aku. Bukan, bukan begitu, malah aku kesal kerana korang terpaksa baca semua perkara yang aku tulis...walau agak melampau, tapi keterlampauan itu adalah milik budak yang enggan aku sebut namanya.

Dan pendedahan ini adalah nota untuk budak yang enggan aku sebut namanya, kerana nota ini tak dapat aku rakamkan padanya kerana masa kejadian, aku berada di bandar.
Banyak lagi ....... banyak lagi, cuma aku rasa, biarlah aku simpan lagi, sehingga aku di cuit kembali, mungkin aku akan buka lagi....

Aku mohon maaf pada kenkawan, tapi bukan pada budak dan keluarga budak yang aku enggan sebut...sekian mlm ni.. aku pergi, bukan bertapa atau masuk alam bunian, tapi aku nak mandi lagi, dan mengadu nasib pada Pencipta, moga ada kedamaian utk aku. Assalamualaikum...

saya berharap kamu menemui kedamaian

AKU MEMANG BENGIS TAHAP DATO KERAMAT. Aku mahu dia sampaikan msg aku pada sewel tu sb aku tak dapat  ...
N_R Post at 3-11-2010 11:40 PM

waalaikumsalam

Budak2 zmn skrg mcm2 otak dorg.....geliga semacam.
yg aku tak tahan, klu betullah si adik Balqis ni menipu,
sampai ke VIP pun tertipu
siap g rmh Balqis nak tgk sndiri

biarkan lah si N_R tu nak luahkan kemarahan dia...sbb dia ada kaitan dan alami semua tuh....kalo kene kat kita pon, kita pon akan jd emosi cam dia...kalo aku pon, kompem akan kua jugak maki hamun sume tuh....lama2 cool jugak nnt

jin ape pengaruh balqis suh beli 20 sim kad,
lepas tu tulis nama watak2 dayang, jin bulu leb ...
batmana Post at 3-11-2010 06:30 PM

bukan psikopat....tapi skizofrenia....kalu psikopat tu cenderung membunuh org...skizofrenia tidak...dia cuma buat gangguan untuk dapatkan perhatian...kalu level rendah tahap tekanan mental dia tu...perbuatanya seperti si balqis dan mak dia ni laa...aku rasa dia memang sesuai makan ubat respidon siang dan malam...aku penah baca info pasal skizo ni...org skizo ni dia takleh tido malam...dia selalu dgr ada org bisik2 kat telinga dia...lepas tu dia suka syak kat org yg mana ada org buat perbuatan khianat kat dia...aku ambek contoh dlm masyarakat melayu...org skizo ni cenderung menuduh (syak wasangka) org lain menyihir dia...menyantau dia...menanam barang2 khurafat kat rumah dia untuk kenakan dia....dgn bantuan ubat penenang seperti respidon (tahap rendah) sedikit sebanyak buleh membantu pesakit dari pikir bukan2 dan tido dengan cukup..untuk pulih dia perlukan kaunseling secara berkala dan sokongan keluarga...keluarga pon mental kena stabil...jika tak...ia akan mempengaruhi si pesakit...

ada jugak skizo tahap buleh mencederakan org lain...tu tahap kronik dah tu...

Jap, aku rase kesian ngan sepupunya yang konon PUTERI juga ye,. Puteri mana lak nih? Memang mentaly  ...
N_R Post at 3-11-2010 09:22 PM

banyak sgt ke harta keloga dia tu? funny...dia suka berhalusinasi.....org camni memang suka hidup dlm dunia khayalan..sebab berkhayal free maaaaaaaa realiti?nak berak kat tandas awam pon kena bayar tauuuu...

sepupu dia tu kena berpijak pada bumi nyata

bersabar lah semua,
di kala begini seharusnya kita pergi ambil wudhuk dan shalat untuk menenangkan  ...
Vokuro Post at 3-11-2010 11:32 PM

ko ni pon buat aku tergelak je

ekceli kan...sebbek si balqis ni tak cakap dia kena sorok dek bidadari...kalu tak makin takajut lagi aku dibuatnya...kalu jin berbulu lebat tu....kurang2 hokeyyy laa skit kan? ....

akhirnya...indah khabar dari rupa

jin pakai tonchet kot yg kidnap...sian si Jin....buta2 je kene gosip

Sampai kau suruh mak aku buatkan kenduri tahlil utk arwah mak kau sb kau dah masuk alam bunian, dan  ...
N_R Post at 3-11-2010 11:22 PM

memang susah nak mengajar orang yang ada masalah jiwa dan mental  ni..kalau u sms dia pun tak guna..dia tetap tak sedar2 tindak tanduk dia...lainla orang normal..last2 kita jugak yang sakit hati..