CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: hulubelang

Terkena Buatan/Sihir Orang..?/latest by eastrun

Originally posted by aturcara at 1-8-2006 01:26 PM

ha'ah la selalu rasa sedih je...pastu datang rasa nak nangis...pelik betul....hmm...

i rasa baik u gi la jumpa org yg pandai2 ubat ni...u punya semangat/keyakinan diri dah mula kurang tu..lagi lama u lengah nanti susah lak nak baik..

liez This user has been deleted
Originally posted by liez at 1-8-2006 12:02 PM
Ada tak sesapa sini tau pasal "cincin emas"? dia cam air gitu, kaler cam brown skit... kononnya oghang pompuan sapu kat area vagina dia, so that bila suami merasa time bersetubuh, gila se ...

ada sesapa tau tak pasal benda ni?? harap dpt share... tenkiu....

hmmm.. cincin emas ek.. kalo yg tau pasal benda neh, elok gak bgtau..

aturcara This user has been deleted
tak pernah dengar plak pasal cincin emas ni..hmmmm......

Originally posted by cymax at 1-8-2006 05:41 PM

i rasa baik u gi la jumpa org yg pandai2 ubat ni...u punya semangat/keyakinan diri dah mula kurang tu..lagi lama u lengah nanti susah lak nak baik..

kita dah jumpa seorang perawat ni...dia kata kita ade Saka yang tak lepas2 lagi...hmmm....

macam mane yek manusia ni leh puas hati nak buat aniaya kat orang.... tak taku ke dia orang nih ngan balasan di akhirat kelak

Follow Us
don This user has been deleted
Originally posted by aturcara at 14-7-2006 08:44 AM
kita plak bukan sesak nafas tapi sakit dada..sampai nak bangun pun mintak tolong hubby..kalau bangun tu rasa menyucuk kat dada..cam tak izinkan kita bangun...nak menunduk pun sakit...gi cek kat dr  ...

wife saya pun sakit dada macam ni juga.....sampai check pakar.....pakar cakap suspect lemah jantung.....suspect tapi tak confirm......bila ecg....jantung cantik....pakai alat jantung yang 24 jam tu.....test tu fail.....

lepas tu gi ke perubatan alternatif......buang saka....sampai sekarang elok sihat....Alhamdullillah......tq

Originally posted by don at 8-8-2006 04:17 PM

wife saya pun sakit dada macam ni juga.....sampai check pakar.....pakar cakap suspect lemah jantung.....suspect tapi tak confirm......bila ecg....jantung cantik....pakai alat jantung yang 24 ja ...

tula.sekarang ni dalam proses nak buang benda alah tu..hmmm...harap2 lepas ni kita sihat seperti biasa..hmmm...

don This user has been deleted
Originally posted by aturcara at 8-8-2006 04:40 PM

tula.sekarang ni dalam proses nak buang benda alah tu..hmmm...harap2 lepas ni kita sihat seperti biasa..hmmm...

Alhamdulillah......hendaknya sihat dan ceria selalu...tq

Seronok baca pengalaman2 u all ni.. I pun nak tanya pendapat u all tentang masalah i laki bini ni.. I selalu pening kepala dulu pas tu suami pun sama... kadang2 kami gilir2 pening kepala.. tahap migraine yg kronik tuh.. bulan 4 lepas kami p darus syifa' jumpa anak buah Harun Din... alhamdulillah ok kami laki bini sampai lah bulan lepas penyakit ni datang balik. Yg I kena sampai penglihatan pun nak kabur. Yg pelik selalunya kalau makan penadol atau ubat penahan sakit contohnya makan lepas brkfast mesti dah ok sampai esok lusa tapi hari tu sakit tu datang balik kena makan lagi 2 biji waktu tghari. Kami p lagi darus syifa bulan lepas kali ni jumpa anak buah Harun Din yg lain pula...
Kali ni cara dia berubat kat I lain skit.. tak macam dia buat kat suami... selain membaca ayat2 suci dan doa dan di urutnya ke kepala dan belakang I dan suami... kat I dia buat satu yg dia tak buat kat suami iaitu dipicitnya 3 jari2 I...sakit sgt macam jari kita tersepit kat celah pintu.. berair mata I sampai I cakap kat ustaz tu sakit. Lepas minum dan mandi air jampi tu I dah ok sampai skrg tak rasa sakit lagi tapi my hubby hari tu jer ok tapi skrg datang balik pening kepala tu kat dia..
Agak2nya kawan2... kami ni mangsa ilmu sihir ker atau ada perkara2 mistik lain yg berlaku kat kami yer??? Nak tahu juga pendapat kawan2 kat sini...

Originally posted by nayomi_992000 at 9-8-2006 12:15 PM
Seronok baca pengalaman2 u all ni.. I pun nak tanya pendapat u all tentang masalah i laki bini ni.. I selalu pening kepala dulu pas tu suami pun sama... kadang2 kami gilir2 pening kepala.. tahap mi ...

tak tanya anak buah ustaz harun Din..apa yang sebenarnya pada nayomi, suami isteri..selalunye dia akan bagitahu..takkan dia terus2 buat rawatan tanpa bagitahu apa2 kot...hmmm..mungkin ade gangguan/sihir..tapi tak dapat dipastikan la..sebab belum scan betul2 ngan perawat kan...

Originally posted by nayomi_992000 at 9-8-2006 12:15 PM
Seronok baca pengalaman2 u all ni.. I pun nak tanya pendapat u all tentang masalah i laki bini ni.. I selalu pening kepala dulu pas tu suami pun sama... kadang2 kami gilir2 pening kepala.. tahap migraine yg kronik tuh.. bulan 4 lepas kami p darus syifa' jumpa anak buah Harun Din... alhamdulillah ok kami laki bini sampai lah bulan lepas penyakit ni datang balik. Yg I kena sampai penglihatan pun nak kabur. Yg pelik selalunya kalau makan penadol atau ubat penahan sakit contohnya makan lepas brkfast mesti dah ok sampai esok lusa tapi hari tu sakit tu datang balik kena makan lagi 2 biji waktu tghari. Kami p lagi darus syifa bulan lepas kali ni jumpa anak buah Harun Din yg lain pula...
Kali ni cara dia berubat kat I lain skit.. tak macam dia buat kat suami... selain membaca ayat2 suci dan doa dan di urutnya ke kepala dan belakang I dan suami... kat I dia buat satu yg dia tak buat kat suami iaitu dipicitnya 3 jari2 I...sakit sgt macam jari kita tersepit kat celah pintu.. berair mata I sampai I cakap kat ustaz tu sakit. Lepas minum dan mandi air jampi tu I dah ok sampai skrg tak rasa sakit lagi tapi my hubby hari tu jer ok tapi skrg datang balik pening kepala tu kat dia..
Agak2nya kawan2... kami ni mangsa ilmu sihir ker atau ada perkara2 mistik lain yg berlaku kat kami yer??? Nak tahu juga pendapat kawan2 kat sini...  ...

Berjumpa ngan perawat tu satu ikhtiar dan banyak membantu -  yang paling penting kena gangguan sihir ni ialah merawat diri sendiri - kalau memang betul kena gangguan sihir ni ambik masa yang panjang untuk pulih sepenuhnya - bila dah ada lorongnya mudah dia datang hinggap kembali.  Rawat diri sendiri dengan ibadat solat dan banyak baca Quran, kena sabar dan amalan mesti berterusan, banyakan baca ayat ayat ruqyah dan zikir lepas solat.
Kegemaran no. 1 makhluk halus ni ialah untuk memporak perandakan rumah tangga manusia supaya suami dan isteri dipisahkan. Kalau tak ada ketenteraman rumah tangga, perkara kecik boleh jadi gaduh besar, isteri benci tengok suami, suami pun benci tengok isteri - adalah salah satu tanda, cepat usahakan supaya dirawat..  
Tentang kerap sakit kepala ni mesti kena uji dulu sama ada sebab gangguan halus atau sebab fizikal yang lain.  Cara ujinya mudah - dengarkan alQuran melalui CD gunakan headphone kalau boleh Surah-surah Yasin, As-Sofatt, Ad-Dukhan dan Al-Jin berterusan satu lepas satu - pejam mata dan tumpu perhatian pada bacaan.  Sekiranya memang ada gangguan semasa mendengar Quran kita akan rasa sakit kepala akan bertambah, rasa sakit akan berpindah dari kepala ke tengkuk turun ke belakang bahu, tangan dan kaki, atau sakit mana mana bahagian lain badan yang datang tiba-tiba.  Kalau dipicit bahagian yang sakit dari luar tak akan terasa sakitnya, tapi sebenar sakit tu ada.  Kadang-kadang bila mendengar Quran tiba tiba jadi sangat mengantuk sampai tertidur, ini kena makhluk tu kesakitan dan cuba menidurkan kita, jangan dilayan. Ada masanya seluruah badan jadi lemah tak bermanya atau tiba tiba jadi menggeletar ringan atau kuat.  HATI HATI KERANA ADA JENIS JIN YANG MERASUK APABILA TAK TAHAN MENDENGAR QURAN.

Teruskan mendengar surah-surah tadi berulang-ulang sampai semua rasa sakit tadi hilang tengok kes ada masa sampai 3 atau 4 jam.
InsyaAllah kalau mau mencuba...

Reply #911 aturcara's post

Thanks aturcara... I akan pergi lagi dan kali ni tanya ustaz tu... smlm I ajak tapi my hubby macam malas jer... dia penat kerja lar kot.

Reply #912 kupia's post

Terima kasih kupia... suatu cadangan yg baik. InsyALLAH I n suami akan cuba buat seperti yg u sarankan. Memang betul kata u. Selain berjumpa perawat yg hanya membantu, kita juga harus membantu diri sendiri dgn melakukan perawatan itu dgn sndiri juga. Sekarang ni pun I selalu buat solat sunat, berzikir dan berselawat selepas solat fardhu. I kerap juga membaca surah Yasin. Nanti I akan cuba pula mendgr surah-surah yg kupia sarankan tu.

Semangat dibuat main

Salam.

Semangat aku dipermainkan orang setelah menolak perasaannya. Aku tolak cara baik sebab dia orang punya. Dik kerana marah agaknya kerana aku tolak, semangat aku dipermainkan...tah bomoh mana dia upah...solat belah malam kerap terganggu especially masa sujud...habis solat makin aku baca ayat kursi dan surah2 yg lain makin benda halus ni melawan, muka jadi panas...badan memang weak sgt masa kena..rasa malas kerja, fikiran pun kdg2 lupa, asik teringat dia, dan mcm2 lagi la. Nasib aku cepat berubat, rupanya 'kuat' juga dia membuatnya...now aku buat solat hajat tiap malam agar sembuh sepenuhnya...haaai ada juga orang yg kejam mcm ni zaman2 moden camni....moga Allah ajelah yg membalasnya...aku memang tak maafkan spesis suka aniaya orang dgn buat benda syirik2 mcm ni...

Sape ada experience kena mcm ni...share sikit apa yg korang buat utk sembuhkan atau disembuhkan.

Originally posted by caricari at 26-11-2006 03:53 PM
Salam.

Semangat aku dipermainkan orang setelah menolak perasaannya. Aku tolak cara baik sebab dia orang punya. Dik kerana marah agaknya kerana aku tolak, semangat aku dipermainkan...tah bomoh ma ...

caricari,
ko dah kompem ke semangat ko tu kena seru? ko rujuk kat sapa? um cuba lah bawak brubat pulih semangat balik. cuba pasang cd ayat ruqyah (ni kupia habaq kat aku) insya Allah, setan lari lintang pukang.. orang yang seru semangat ko tu pun bleh kena backhand balik.. try lah

konpem fawabi...dah jumpa ustaz...masa berubat tu ambik 3, 4 hari gak, sebab kuat penangannya...ni pun aku melawan gak kuatkan semangat...salah satu hari yg aku berubat tu, aku asik teringat seseorang, teringat sgt2...aku pun pelik...then masa aku jumpa ustaz utk rawatan hari akhir, dia tanya aku, ada tak aku ingat sesapa dlm tempoh berubat...aku kata ada, and kenal..so, dia sengeh je...dah terjawab dah dia kata...maybe tu cara dia 'bgtau' kita kot sape malaun tu...

aku memang la ni balik2 keja je terus pasang cd qur'an...tapi selalunya aku bukak al-baqrah..ye la sementara aku mandi etc etc...lepas solat, aku baca sendiri la yasin ulang sampai 3x, solat hajat seberapa byk yg aku mampu...

tapi masa aku kena tu, memang fikiran celaru abis, muka panas, jadi mcm pelupa, dada berdebar, semangat hilang, mcm2 la..dalam masa sama aku teringat org yg aku tolak perasaannya tu...

eh thanks ye fawabi pasal surah ruqyah tu...aku memang doa pada Allah supaya dipulangkan balik apa yg dia dah kenakan kat aku ni ke tuan yg empunya tu...biar dia sedar sikit apa yg dia buat tu syirik...

orang dah taknak sudah lah kan... ntah apa punya mentaliti la org yang mcm ni.. bukannyer u tolak hati perasaan dia dgn cara kasar or memalukan dia kan caricari..?? :geram::geram::geram: tapi walau cara mcm mana pun u tolak hati perasaan org itu.. dia tak patut buat u macam ni..

[ Last edited by  bettyboops at 27-11-2006 02:34 PM ]

ko nie lawa sangat la caricari...sbb tuh die takmo lepaskan..aku tak pernah laa tgk seru2 semangat nie..tapi aku percaye sihir tuh ade.. bagus laa ko caricari..ko tabah..mohon kepada Allah SWT kerana hanya Dia je dapat membantu kite..

Originally posted by bettyboops at 27-11-2006 02:32 PM
orang dah taknak sudah lah kan... ntah apa punya mentaliti la org yang mcm ni.. bukannyer u tolak hati perasaan dia dgn cara kasar or memalukan dia kan caricari..?? :geram::geram::geram: tapi walau ...

betul tu betty...saya tolak cara baik...saya pun selalu pk jgn sakitkan hati org...so menyedari dia tu org punya, CC tolak la..cara baik and cc kata stop sms cc...cc lecturer dia.. cc kata sms tentang pelajaran mcm students lain tak apa...lain dr pelajaran, pls don't la...tapi dia kata dia tak kira, nak juga sms...last2 cc warning dia konon2 nak report ke pihak atasan dia..kira cc acah je la...tu pun masih dlm ayat yg elok..cc cukup jaga dalam bercakap. mak cc pesan jgn cakap kasar2 kat org...tapi tak sangka, ckp elok2 pun ada yg hati busuk mcm ni...tanggung la dosa tu...tu cc sedih tu...

cc merana sangat teringat dia masa sakit tu...cc ingatkan nape la...rupanya semangat cc ditarik2...ikut kata ustaz, memang kuat juga penangannya...sampai ati...