CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: hulubelang

Terkena Buatan/Sihir Orang..?/latest by eastrun

Salam semua.  (saya bukan Ustaz dan bukan bomoh).

Sihir pengasih melibatkan jin pengiring. Makhluk halus ni ada dalam tubuh mangsa duduk di bhg otak tu pasal selalu sakit kepala samapi pusing pusing.

Pengangkal sihir guna-guna (hafalkan - mengikut apa yang diajar oleh Sheikh Wahid Abdus Salam Bali):-

1.  Baca 7  kali Surah Yunus ayat 81-82 (teks arabnya rujuk AQ);
     {Maka setelah mereka lemparkan Musa berkata; "apa yang kamu lakukan itu, itulah yang sihir, sesungguhnya Allah akan menampakkan ketidak benarannya".  Sesungguhnya Allah tidak akan membiarkan trus berlangsungnya pekerjaan orang-orang yang membuat keroskan.  Dan Allah tidak akan mengukuhkan yang benar dengan ketetapanNya, walaupun orang-orang yang berbuat dosa tidak menyukai(nya)}

Dalam ayat ini ulang kalimah "innallah ha sayub thiluh" banyak kali kalau boleh sampai 70 kali.

2.  Baca 7 kali surah Al-A'raf ayat 117-112 (rujuk teks arab dalam AQ):
    { Dan Kami wahyukan kepada Musa; "Lemparkanlah tongkatmu!"  Maka sekonyong konyong tongkat itu menelan apa yang mereka tonjolkan.  Kerana itu nyatalah yang benar dan batallah yang selalu mereka kerjakan.  Maka mereka kalah di tempat itu dan jadilah mereka orang-orang yang hina.  Dan ahli-ahli sihir itu serta merta meniarapkan diri dengan bersujud.  Mereka berkata:  "Kami beriman kepada Tuhan semesta alam, (iaitu) Tuhan Musa dan Harun}

Dalam ayat ini ulang kalima "waul qias saharatus sajidin" banyak kali kalau boleh sampai 30 kali.

3.   Baca 7 kali surah Thoha ayat 69 (teks arabnya rujuk dalam AQ):

{Sesungguhnya apa yang mereka perbuat itu adalah tipu daya tukang sihir (belaka).  Dan tidak akan menang tukang sihir itu, dari mana saja ia datang}

Ayat ayat ini juga sebahagian dari ayat ayat ruqyah.  Bacakan ayat ayat ini pada air minuman, dekatkan pada mulut sampai nafas kena pada air ketika membaca.  Sekali pagi dan sekali petang.  Amalkan tiap tiap hari sampai keluar muntah warna merah, hitam atau kuning di rumah.  Kalau baca ruqyah untuk sihir pengasih gantikan ayat Al-Baqarah 102 dengan ayat At-Taghabun ayat 14-16.

Sihir pengasih boleh kena melalui makanan, atau cebis pakaian yang pernah dipakai atau lain lain benda yang di tanam.

Wallahualam...

Originally posted by caricari at 27-11-2006 04:39 PM
konpem ko memang pandai...kalo ko student aku sure dapat A...yg lelain tu ok2 je...malaun ni sorang je yg lain mcm dalam kelas...rupanya luo kelas bapak segala lain mcm tu...

harharhar.. otak aku dah tepu, takleh nak belaja dah..

kalau ex pun kena hati2 walo dulu cinta maut...dulu aku penah kena pelalau...dia yg dapat gf baru, then clash ngan aku...last2 dia yg bagi pelalau kat aku...memang kureng la jantan2 kabaret mcm ni...

tah le, tak kot? aku je yg tak leh trima kenyataan.. x aku laki orang la weh, lagi sikit nak kawen dah.. aku TERsedar, tanak aniaya bini ngn anak2 dia..

sebut pasal pelalau ni,.. ex hosmet aku kena dgn jiran dia.. kesian kat dia.. Alhamdulillah now dah sembuh, selamat dah kawen dgn laki dia..

eh dah.. back to ur story, pehal nak citer pasal aku plak.. huhu

Originally posted by kupia at 27-11-2006 04:58 PM

Sihir pengasih melibatkan jin pengiring. Makhluk halus ni ada dalam tubuh mangsa duduk di bhg otak tu pasal selalu sakit kepala samapi pusing pu ...

tima kasih byk2 kupia!!! i really appreciate it!!!

Originally posted by fawabi at 27-11-2006 04:58 PM

harharhar.. otak aku dah tepu, takleh nak belaja dah..

tah le, tak kot? aku je yg tak leh trima kenyataan.. x aku laki orang la weh, lagi sikit nak kawen dah.. aku TERsedar, tanak ani ...

biasa la bi, tu semua kan perjalanan hidup, kan...kat atas kepala aku ni kan ntah napa aku rasa berat mcm ada benda laa...pastu aku rasa asik ngantuk je...ntah la kenanya..time2 sakit camni sikit benda pun aku dah ter pk bukan2 skrg...sebab tak tau moden punya ke tradisional..kalau moden leh jumpa doktor...yg tradisional ni laa yg kita tak arif kan...

kupia...saya konpius...adakah :

A) 117 - 112
B) 112 - 117
C) 107 - 112

yg mana ekk betul....? tq kupia.

A) 117 - 112
B) 112 - 117
C) 107 - 112

Follow Us

Reply #27 kupia's post

yay kupia dah mai.. saya tunggu je kupia nak bagi hujah.. eh kira ok le kalau kitorang panggil ko ustaz,.. ye dok

Originally posted by caricari at 27-11-2006 05:02 PM

biasa la bi, tu semua kan perjalanan hidup, kan...kat atas kepala aku ni kan ntah napa aku rasa berat mcm ada benda laa...pastu aku rasa asik ngantuk je...ntah la kenanya..time2 sakit camni sik ...

ko rasa cam migren eh.. aku ni dah telan berapa bijik pil pun tak jalan beb.. check lah dgn doctor ustaz,.. ko brubat dgn ustaz ni ada rasa serasi kan? so brubat dgn dia sampai sembuh and at the same time ko kena usaha sendiri, dont really depends on the ustaz... sebab lagi mujarab kalau ko buat sendiri..
aku doa dari jauh :pray: :pray:

Originally posted by caricari at 27-11-2006 05:06 PM

A) 117 - 112
B) 112 - 117
C) 107 - 112

Maaf saya salah catat sebenarnya Surah Al-A'raf ayat 117 hingga ayat 122 (ada 6 ayat pendek pendek aja):

Originally posted by fawabi at 27-11-2006 05:18 PM
yay kupia dah mai.. saya tunggu je kupia nak bagi hujah.. eh kira ok le kalau kitorang panggil ko ustaz,.. ye dok

Jangan sampai macam tu fawabi! nanti orang tanya macam macam soalan feqah siapa nak jawab?
Rajin rajin baca Quran kay...
\

Originally posted by kupia at 27-11-2006 05:30 PM

Jangan sampai macam tu fawabi! nanti orang tanya macam macam soalan feqah siapa nak jawab?
Rajin rajin baca Quran kay...
\

sekurang-kurangnye ilmu yang kupia ada, kupia sudi nak share kat kami yang jahil nih... so kira kupia ustaz (cikgu) kami lah....

Originally posted by kupia at 27-11-2006 05:26 PM

Maaf saya salah catat sebenarnya Surah Al-A'raf ayat 117 hingga ayat 122 (ada 6 ayat pendek pendek aja):

thanks again kupia!!!!!!!!

Originally posted by fawabi at 27-11-2006 05:22 PM

ko rasa cam migren eh.. aku ni dah telan berapa bijik pil pun tak jalan beb.. check lah dgn doctor ustaz,.. ko brubat dgn ustaz ni ada rasa serasi kan? so brubat dgn dia sampai sembuh and at th ...

a'ahh betul tu...dulu aku memang ada migrain...tapi telan panadol blh hilang...kali ni lain mcm punya bisa daaa...
tadi aku punya atas kepala/ubun2 mcm ada batu laaa, pastu rasa ngantuk sgt2...selalu aku ni spesis susah mau tidur...
now aku nak amalkan ayat ruqyah tu...tq fawabi....

Caricari kalau kau rajin betul le...ini kena betul2 rajin kalau tak rajin memang tak boleh. Tapi Suka2 pernah cuba tapi x boleh le... Caranya ialah waktu mlm...seelok-elok tengah mlm..baca surah yasin sebanyak 40x. Ambik air  sembahyang....mengadap kiblat.  Baca terus menerus tanpa berhenti sebanyak 40x.  Pastikan kurang minum air jadi nanti masa baca tu...tak adelah nak terkucil pulak.... Lepas tu...kau minta apa saja pd. Allah insyaallah Allah kabulkan doa kau...Jadi mintalah sembuhkan penyakit angau ni...Suka2 pernah cuba tapi x boleh lepas le...baca aje...20x dah jadi mengantuk gila.... Mungkin Suka2 tak tabah kut...Suka2 nak cuba lagi nanti.....

Kalau amalkan dr. pukul 10 mlm rasanya akan habis dlm kul 5 pagi...lepas tu...boleh terus sembahyang subuh.  Seeloknya buat masa cuti...so siang boleh tidur...

Originally posted by suka-suka at 27-11-2006 09:44 PM
Caricari kalau kau rajin betul le...ini kena betul2 rajin kalau tak rajin memang tak boleh. Tapi Suka2 pernah cuba tapi x boleh le... Caranya ialah waktu mlm...seelok-elok tengah mlm..baca surah ya ...

Sukasuka..cc baru je dapat info yg sama mcm sukasuka bagi ni...ustaz kata, masa baca ayat pertama Yaaasiiin tu, pause kejap before baca ayat kedua dan dalam hati niat yg baik yg kita nak especially yang sembuhkan sakit ni ke, halau setan2 dlm badan ke, or pulangkan kembali sakit2 ni kepada pemiliknya tanpa menyebut nama siapa orang tersebut...betul la, 40x non stop...ustaz kata selalunya orang buat 1 sesi...kalau buat seorang utk diri sendiri lagi senang katanya...dia kata cukup baca 40x sekali aje..dia kata inilah penawar berkesan untuk sakit2 seperti sihir begini selain ayat2 ruqyah...CC nak cuba laaa...moga Allah kuatkan semangat CC...

Caricari kalau kau rajin betul le...ini kena betul2 rajin kalau tak rajin memang tak boleh. Tapi Suka2 pernah cuba tapi x boleh le... Caranya ialah waktu mlm...seelok-elok tengah mlm..baca surah ya ...

suka2...lupa laa..aku bukan angau...hehehe...aku terkena permainan orang ni...tu yg teringat2 tu...salah satu gangguannya la...

SS, kira ko hebat dari aku le, aku lepas 4 kali dah padam,.. time tu le mata berat nak tidur aje.. bacaan pun dah tak betul.. :geram:

Originally posted by caricari at 28-11-2006 08:18 AM

suka2...lupa laa..aku bukan angau...hehehe...aku terkena permainan orang ni...tu yg teringat2 tu...salah satu gangguannya la...

hahahhahah angau tu aku,.. cc kena buatan orang..

Originally posted by fawabi at 28-11-2006 09:22 AM

SS, kira ko hebat dari aku le, aku lepas 4 kali dah padam,.. time tu le mata berat nak tidur aje.. bacaan pun dah tak betul.. :geram:

sebab tu la kaedah ni salah satu kaedah yg power kan...dugaan nak menghabiskan 40x tu besar...nak dapat hasil yg baik tentu kena lalui dugaan dulu sikit2 kan....aku harap aku tabah...

Originally posted by caricari at 28-11-2006 09:32 AM

sebab tu la kaedah ni salah satu kaedah yg power kan...dugaan nak menghabiskan 40x tu besar...nak dapat hasil yg baik tentu kena lalui dugaan dulu sikit2 kan....aku harap aku tabah...

AMIN YA RABBAL ALAMIN :pray: :pray: :pray: