CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: hulubelang

Terkena Buatan/Sihir Orang..?/latest by eastrun

ASM.
Moga sdr. sdri yang sakit atau terganggu oleh makhluk Allah, tak kira lah dari golongan manusia atau tidak, akan sihat dan bahagia. InsyaAllah, ada jalan Allah akan beri kalau kita istiqomah dan tak putus asa. Kadang tu semua ni Allah jadikan bersebab, seperti yang aku pernah ceritalah.
Kadang dalam kesibukan urusan kita hari-hari, kita tak sempat nak beramal sangat dengan amalan yang panjang-panjang atau yang perlu masa untuk kita buat. Setengah orang ada masa, alhamdulillah. Kadang kita sibuk, susah sikit nak beramal secara khusus ni. Kalau sudi, boleh beramal dengan beberapa ayat yang mudah-mudah tetapi insyaAllah kesannya baik. 1. Fatihah 2. Ayatulkursi 3. Surah At-Thaariq 4. Al-Ikhlas, Al-Falaq & An-Naas. Kalau kita suka, boleh tambah selepas Ayatulkursi tu 6 ayat pertama surah Al-Hadiid. kita boleh baca kombinasi ini sepanjang hari. Memanglah ada kaedah lebih khusus tetapi bak kata orang melayu "sikit-sikit, lama-lama jadi bukit..."
Tak mengapa kalau kita tak hafal, boleh baca dari mushaf Al-Quran. Yang penting adalah keikhlasan dan kesenangan hati kita waktu beramal, dan perasaan sayang pada Allah SWT, pada Rasul Muhammad saw, pada diri dan semua yang kita sayang. Keberkesanan amalan bukan lah kerana kita yang beramal tetapi kerana Allah yang mahu memberi berkat. Teras paling penting ialah ikhlas dan berserah pada Nya. Jangan fikirkan soal "jadi & tak jadi" kerana itu sudah merupakan sandaran yang salah pada amalan kita. Redha & tawakal, insyaAllah. Allah itu maha pengasih dan penyayang...mustahil dia tidak kasih & sayang...
Kaedah beramal ni banyak bergantung pada kemampuan diri kita masing-masing. Kita buat sesuatu ikut kemampuan dan apa yang mudah dan senang bagi kita. Ada orang boleh berzikir beribu-ribu kali sehari, orang biasa-biasa macam aku, boleh buat 2 atau 3 kali sehari dah alhamdulillah. Kadang tu kita agak "pening" memikirkan mengapalah aku dok beramal, tapi macam tak ada kesan. Pada tahu aku yang sedikit ni, ada beberapa sebab jadi gitu 1. Kita tak mengambil amalan tu dari guru dan di "lesen" kan untuk kita pakai 2. Kita buat dalam keadaan "terpaksa" 3. Rohani amalan tu kita tak selari dengan perbuatan kita 4. Kita tak faham dengan "senjata" yang kita ada dll. lah . Aku rasa ada juga orang yang akan bersetuju kalau aku katakan perkara 1. adalah yang paling penting sekali.
Walau bagaimanapun, Al-Quran itu adalah anugerah Allah pada semua. Jadi kita usahalah ikut keadaan kita. Yakin boleh!!
Maaf kalau aku terlanjur cakap, moga ada manafaatnya.

WaAllahua'lam.

Originally posted by fawabi at 28-11-2006 09:54 AM

AMIN YA RABBAL ALAMIN :pray: :pray: :pray:

tq v much bi.....

Originally posted by sikomeng at 28-11-2006 10:05 AM
ASM.
Moga sdr. sdri yang sakit atau terganggu oleh makhluk Allah, tak kira lah dari golongan manusia atau tidak, akan sihat dan bahagia. InsyaAllah, ada jalan Allah akan beri kalau kita istiqomah  ... Kita tak mengambil amalan tu dari guru dan di "lesen" kan untuk kita pakai ...

aku tak berapa nak faham yg ni la komeng...cuba kau explain, aku takut terkonpius je...thanks.

aku rasa setakat ayat2 asas yg kita selalu baca dan yassin tu tu tak perlu lesen kot, sebab kita bukan nak jadi tukang ubat...tu la pendapat aku. eh entah la aku pun tak tau...nanti silap ulas lak bahaya...hehehe...

aku nak tanya nie..mcm mana tau..diri kena pelalau ke tak? ada tanda2 ke tak selain tanda tak kawen2 lagi ..

Originally posted by Hana at 28-11-2006 12:11 PM
aku nak tanya nie..mcm mana tau..diri kena pelalau ke tak? ada tanda2 ke tak selain tanda tak kawen2 lagi ..

Mari kita bincang sikit antara tanda tanda terkena sihir macam mana nak tau.  Apa yang saya faham orang terkena sihir ni maknanya makhluk halus dan menceroboh masuk dalam tubuh dia, mungkin juga ada ancaman sihir dari bahagian luar.  Kadang kadang kita tak tau tak sedar hacker ni dah menerobosmasuk dalam sistem kita.

Pada saya cara yang paling mudah ialah kita dengarkan CD bacaan Quran.  Dengarkan beberapa surah dalam masa 1 atau 2 jam sambil pejam mata untuk tumpu perhatian pada bacaan.  Sekiranya ada penghuni lain dalam badan kita mesti akan rasa  tindak balas dari dalam tu, macamana sembunyi pun dia tak akan tertahan dengan pukulan ayat ayat Quran tu.  Kalau ada aksi mesti ada reaksi.

Antara tanda tana:

Tiba tiba mata rasa pedih dan berkedip sendiri dengan agak laju.
Tiba tiba rasa datang rasa bengal dan sakit dalam kepala
Tiba tiba jantung jadi berdebar debar laju
Tiba tiba rasa sakit dalam dada atau perut macam terhiris.
Tiba tiba sakit belakang.
Jari jari kaki atau tangan tiba tiba sakit ngilu.
Atau lain lain tanda yang datang tiba tiba yang tak ada sebelum dengar bacaan Quran.

Mimpi malam yang menakutkan dan terjaga lepas mimpi. Jumpa hantu, jumpa makhluk yang tak pernah fikir sebelum ni, jatuh dari tebing tinggi, mimpi jumpa binatang binatang, mimpi tempat kotorannjajis atau tandas.  Itu semua antara tanda tanda dihinggap sihir.

Kalau ada tanda tanda tu kemungkinan besar kita dah terkena, sihir jenis apa, pelalau  ke lain lain belum tau lagi, kena jumpa orang yang arif.

Kalau sihir pelalau penghalang jodoh tu kena llihat pengalaman sendiri yang lepas.  Bertunang 2, 3 kali puts tak tentu pasal, ada orang yang minat kita tiba tiba jadi benci dengan orang tu, orang yang suka dengan kita kita pulak tengok dia buruk hodoh, atau orang langsung tak  mau dekat dengan kita semua orang benci marah tak tentu pasal.  Benda benda pelik semua berlaku tak tentu puncanya, siasat sendiri.

Kalau ada cara cara lain yang lebih mudah untuk mengesan sihir  sila tampil kedepan bantu membantu... Wallahualam.

Rate

1

Originally posted by kupia at 28-11-2006 01:15 PM

Mari kita bincang sikit antara tanda tanda terkena sihir macam mana nak tau.  Apa yang saya faham orang terkena sihir ni maknanya makhluk halus dan menceroboh masuk dalam tubuh dia, mungkin jug ...

banyaknya tanda2 tu ada pada cc, kupia...yg pelalau tu betul la kata kupia, hana...bila ada new relationship je mesti putus..cc dulu dulu kena ngan minyak wangi..tetiba je ex bf (zaman2 baru abis belajo dulu dan baru2 kerja) offer bagi minyak wangi. cc tak mo laa...cc kata maybe dia leh beri kat gf baru dia...dia kata tak leh, nak beri gak pada cc. puas cc menolak, akhirnya dia sembur terus kat sekitar bilik pejabat cc...abis seme member2 dalam pej cc yg ada kat situ duk kata minyak wangi tu bau busuk termasuk cc..tapi ex bf cc kata wangi...yo la tu puji sendiri...start dari situ cc rasa berat tul nak lekat ngan pasangan...memula ok, nanti tetiba KO lak..ada la beberapa kali...ornag tengok muka kita tak berseri la etc..so p berubat, tu yg tau kena pelalau tu...tapi dulu masa cc berubat, perawat beri air je...maybe lain perawat, lain cara...

cc rasa satu lagi tanda2 terkena sihir ni ialah...bila kita sedar diri kita dah semacam tak macam selalu dan dalam hati ada niat nak jumpa perawat ke ustaz ke, hati begitu berat nak kontek ustaz/perawat tersebut...ada je halangan..tapi kena kuatkan hati dan semangat melawan yg jahat....

Follow Us
Originally posted by caricari at 28-11-2006 01:27 PM

banyaknya tanda2 tu ada pada cc, kupia...yg pelalau tu betul la kata kupia, hana...bila ada new relationship je mesti putus..cc dulu dulu kena ngan minyak wangi..tetiba je ex bf (zaman2 baru  ...

now i remeber,.. the first prezzie my ex kasik kat aku was perfume... hmm.. tapi tak kot,.. dia tak kasik pelalau kot?... ish... :geram::geram:

Originally posted by fawabi at 28-11-2006 01:58 PM

now i remeber,.. the first prezzie my ex kasik kat aku was perfume... hmm.. tapi tak kot,.. dia tak kasik pelalau kot?... ish... :geram::geram:

kita bersangka baik aje la bi...moga2 tak ada apa2 kan...:pray:..bi punya ex bf memang nak bagi kot prezzie tu kat bi, tak de niat buruk..

Originally posted by caricari at 28-11-2006 02:03 PM

kita bersangka baik aje la bi...moga2 tak ada apa2 kan...:pray:..bi punya ex bf memang nak bagi kot prezzie tu kat bi, tak de niat buruk..

yelah kot? taderlah aku saja berprasangka.... insya Allah dia takkan buat benda tuh seme kat aku lah.. :pray: :pray:

Originally posted by kupia at 28-11-2006 01:15 PM

Pada saya cara yang paling mudah ialah kita dengarkan CD bacaan Quran.

contoh tu..utk org yg jarang membaca al quran kan?

katakan seseorg tu mmg ada ngaji al quran dgn sorg ustaz.. (takderlah tiap2 minggu) tapi.. sekurangnnye 2x minggu dlm sebulan tu confem..
kalau dia ada sihir ke..pelalau ke..surelah dia takleh mengaji kan?
or..ustaz tu leh nmpk sesuatu kat org tu kan?
or.. seseorg tu selalu jugak lah gi surau..dan kenal dgn iman surau tu..surelah kalau seseorg tu kena sihir..surelah iman tu boleh "nampak" kan?
am i rite or what??

Originally posted by Hana at 28-11-2006 04:01 PM

katakan seseorg tu mmg ada ngaji al quran dgn sorg ustaz.. (takderlah tiap2 minggu) tapi.. sekurangnnye 2x minggu dlm sebulan tu confem..
...

salam hana, harum rasa bukan semua orang boleh detect ketidak normalan orang lain even dia seorang imam atau ustaz sekali pun melainkan dia mempunyai ilmu tentang hal-hal macam ni..
ada baiknya kita bertanya sama ada dia dapat membantu atau tidak dengan masalah yang kita hadapi...

ini berdasarkan pengalaman harum dengan ilmu harum yang cetek, kalau salah tolong betulkan...

Originally posted by Hana at 28-11-2006 04:01 PM

...

salam hana, harum rasa bukan semua orang boleh detect ketidak normalan orang lain even dia seorang imam atau ustaz sekali pun melainkan dia mempunyai ilmu tentang hal-hal macam ni..
ada baiknya kita bertanya sama ada dia dapat membantu atau tidak dengan masalah yang kita hadapi...

ini berdasarkan pengalaman harum dengan ilmu harum yang cetek, kalau salah tolong betulkan...

hana,.. aku rasa tak semua imam dikurniakan bakat menengok orang yang bermasalah...

and tak semua orang yang kena pelalau/sihir takleh ngaji.. depends on the gangguan lah..

ko kena pelalau ke beb?

harum... lama tak nampak.. ko dah ok ke?

Betul kata fawabi dan harum tu, tak semua imam yang nampak air muka kita je dia dah tau apa yang tersembunyi.  Kalau ada pun orang yang dianugerah Allah firasat yang macam tu dia tak bagi tau kita, imam yang betul betul besar tu.  Jangan mudah percaya orang yang mengaku kasyaf dan macam macam lagi...

Contoh satu riwayat imam besar dulu dulu, Imam Malik ra  kalau tak silap, orang jumpa dia bagi tau ada orang terkena rasukan jin, Imam Malik ra cuma bagi pada orang "terompah kayu" dia aja, dia kata kamu bawak terompah ni kamu pukul pada orang yang kena rasuk tu dan perintahkan jin tu keluar.  Jin jin masa tu dengar nama Imam Malik ra je terus lintang pukang lari keluar, kalau Imam Malik ra perintahkan dia keluar dari Mesir dia akan lari keluar itu jam jugak. Lepas Imam Malik ra meninggal jin kembali maharajalela.  Kalau ada Imam yang macam ni kat Malaysia betuah lah kita semua.

Tentang baca Quran tu kalau baca sendiri tentu lebih baik dan reaksinya pun lebih cepat daripada dengar CD.  Wallahualam.

humm... sedih bila tahu imam kat sini ada jugak yang tak bleh pakai.. yang liwat anak orang,.. yang berzina dgn bini orang... sedih kan

alamak..kupia...

saya selalu mimpiberada di tempat najis, memang selalu, lepas tu  kadang2 dlm mimpi jumpa anjing hitam, mimpi jumpa orang / lembaga yang hodoh sangat muka dia...kalau mimpi orang, mesti tak cukup sifat...memang menakutkan.

tapi yang paling selalu ialah mimpi masuk dalam tandas yang berbau busuk dan hanyir .dalam seminggu mesti mimpi 2-3 kali. setiap kali lepas mimpi yg mcm ni, saya bangun dengan rasa yang benci meluat menyampah...

dulu saya tak peduli, tapi sekarang ni saya risau..sebab dah berterusan selama lebih setahun. tapi tak pernah tanya sesiapa dan tak tau pun nak buat mcm mana.

sekarang ni juga saya selalu rasa mcm ada benda bergerak2 dlm badan, ada masa dia selalu kat bahagian rahim saya, memang selau sakit2 menusuk..tapi sekejap2 je.

kalau nak berubat, biasanya nak cari ustaz yang macam mana? biasanya kalau jumpa ustaz/perawat dia boleh tau ke masalah kita? saya rasa takut nak jumpa diaorang ni, rasa ngeri,takut..saya pernah terfikir nak cari sesiapa ubatkan, tapi berat betul hati saya ni.

dah lama juga saya rasa saya ni dah lain macam sikit. rasa mcm ada yang tak kena. tapi tak tau nak buat apa.

Originally posted by batricia at 28-11-2006 09:55 PM
alamak..kupia...

saya selalu mimpiberada di tempat najis, memang selalu, lepas tu  kadang2 dlm mimpi jumpa anjing hitam, mimpi jumpa orang / lembaga yang hodoh sangat muka dia...kalau mimpi orang, mesti tak cukup sifat...memang menakutkan.

tapi yang paling selalu ialah mimpi masuk dalam tandas yang berbau busuk dan hanyir .dalam seminggu mesti mimpi 2-3 kali. setiap kali lepas mimpi yg mcm ni, saya bangun dengan rasa yang benci meluat menyampah...

dulu saya tak peduli, tapi sekarang ni saya risau..sebab dah berterusan selama lebih setahun. tapi tak pernah tanya sesiapa dan tak tau pun nak buat mcm mana.

sekarang ni juga saya selalu rasa mcm ada benda bergerak2 dlm badan, ada masa dia selalu kat bahagian rahim saya, memang selau sakit2 menusuk..tapi sekejap2 je.

kalau nak berubat, biasanya nak cari ustaz yang macam mana? biasanya kalau jumpa ustaz/perawat dia boleh tau ke masalah kita? saya rasa takut nak jumpa diaorang ni, rasa ngeri,takut..saya pernah terfikir nak cari sesiapa ubatkan, tapi berat betul hati saya ni.

dah lama juga saya rasa saya ni dah lain macam sikit. rasa mcm ada yang tak kena. tapi tak tau nak buat apa. ...

Salam bat, alamak memang macam bahaya bunyi ceritanya tu!
Cuba cubalah uji dengan mendengar Quran tu, test tengok tindak balas dari dalam ada tak.  
Kalau ikut tanda tanda mimpi tu tambah lagi ada yang gerak gerak dalam rahim dah bagi signal waspada tu.  Mimpi anjing hitam tu boleh ingat berapa ekor ada tak bat?  Dikhuatiri dia dah ada pada diri kita tapi tak kita sedar, masalah tu kalau dia dah masuk cukup susah nak keluar.
Takut takut kita tak tau menahu yang kita dianiaya orang (bukan menuduh cuma langkah berjaga jaga),  hdiaup kita akan terganggu dengan pelbagai penyakit yang tak dapat dikesan puncanya.   Ini kerja setan akan menyusahkan hidup kita.

Cuba notis kesan sampingan yang lain terutamanya waktu petang lepas 'asar,  time maghrib, time tengah malam, perasaan hati atau sakit sakit badan.   Ada selalu sakit kepala tak?  Selau marah marah tak tentu pasal, susah nak ketawa atau rasa gembira, rasa berdebar debar belah petang, susah nak tidur.  Ingatkan perkara perkara yang tak pernah berlaku pada kita sebelum ni tiba tiba sekarang dah ada.

Kalau  cari rawatan cari Ustaz ustaz yang buat rawatan al Quran, rawatan Islam sepenuhnya.  Dia akan tentukan samada ada tak benda tu pada kita dan usaha keluarkan dia.

Wallahualam..

aturcara This user has been deleted
biasalah imam pun manusia biasa jugak ..hmmm

aturcara This user has been deleted
Originally posted by kupia at 28-11-2006 10:44 PM

Salam bat, alamak memang macam bahaya bunyi ceritanya tu!
Cuba cubalah uji dengan mendengar Quran tu, test tengok tindak balas dari dalam ada tak.  
Kalau ikut tanda tanda mimpi tu tambah la ...

betul kata Kupia tu..pergila kat Darulsyifa' atau darussalam..kita yakin kat dua tempat ni je skrg ni...sebab perawat lain banyak yang guna pedamping..

rasanya tajuk ni boleh merge ngan tajuk sihir yang dah ade sebelum ni...