CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: pinktriangle

Rumah seram Shah Alam-penulis asal cerita rumah RM 50 detected pg 55 #1363

hebatnyer siti ayed.....berani......jarang ada yg tahan dugaan macam tu

hm.. ni kisah sy masa duk uitm sek 17.. hostel kat sek 18.. de 3 cite..

kisah pertama masa balik  ...
siti_ayeed Post at 24-2-2011 11:53

Agak x fhm citer ko ni..

Reply 958# montoyaz

gua tk nampak apa2 pon

Post Last Edit by siti_ayeed at 24-2-2011 12:18

ni cite ke 2.. perkara ni berlaku kat aku..

pada suatu petang.. lepas habis perkad.. akupun trus menghempaskan diri kat atas tilam.. penat seh.. hu hu hu sakit habis 1 badan.. aku lupa lak aku balik latihan perkad ke, pertandingan perkad.. ape2 la.. baru nak lelap mata huda datang, "hasmah g la mandi.. nak maghrib ni.." haduh.. bebel lak minah ni.. "malas la.. jap g la.. penat ni.." hudapn blah jer.. aku?? tido ler..

tah pukul brape skang.. sayup jer aku dengar bacaan yassin.. tetiba rasa panas hati n bingit telinga.. akupun trus jerit.. "bising lah!!!" muna yang duk kat sebelah balas balik " mana aku de bising! aku cakap pelan2 jer" tersinggung dia sbb dia igt aku marah dia yg tengah ajar dina math.. diorgpn kuar dr bilik dan muna x berenti membebel.. hm..

akupun sambung tido.. tp xlama.. sbb aku rs mcm de yg xkena jer.. masa aku ngamuk td, huda, ina n ila kt ruang study diam jer.. np ek?? aku pn dengan badan yang lesupn bangun... konon nk g bilik air la.. masa sampai dpn pintu bilik, smua org tunduk jer.. mcm x nk tgk aku.. mcm nmpak hantupn yea gak.. pehal lak budak2 ni.. dan aku terpandang muka aku kt cermin.. Allah Huakbar.. merahnya mata.. menyala mcm api.. dh xnampak mata hitam.. xle jd ni.. akupun g bilik air, ambil wuduk.. pastu aku lupa aku watpe, rasanya aku solat 2 rakaat pastu baca yassin.. xpn aku trus tido pas ambil wuduk..

Dlm kul 1 pg akku bgn smula.. badan dah ok sket.. aku trus ke ruang study.. budak2 lainpn dh leh pandang aku.. akupun ty knape kt diorg..:re: hudapn cite.. "kan hasmah penah cakap masa muna kena sampuk dulu.. kalau de bau benda pelik baca yassin @ pasang tape bacaan yassin.. huda bau benda busuk.. sbb tu huda wat pe yang hasmah suruh.." yang lain pun sampuk, kitorg takut tgk ko mcm hantu td.. sbb tu smua org diam.. hm.. akupun cite pe yg aku rs dan aku mintak maaf kat muna.. aku  x marah diapn.. aku marah bacaan Al-Quran.. bising.. sakit telinga.. nasib baik xde pe yg berlaku.. aku je la yg kena sampuk,  tp masih terkawal sbb aku rawat sendiri..

Reply 961# ^pomen_GTR^

hu hu hu dulu aku xtau nape leh jadi kuat mcm tu.. skang ni sentiasa takut tgk cite hantu..  bukan.. dah lama x tgk.. hu hu hu dh jadi penakut..

Reply 962# tagas

aku cuma nak share cite makh luk halus kat shah alam.. tp benda ni berlaku kat sek 18. sebelah mydin skang.. hostel tu memang banyak gangguan.. tuk budak kolej akasia.. kalau baru lek dr cuti.. sila kebaskan tempat tido korang k.. jgn trus tido @ baring.. selawat 3 x..

Follow Us
Reply 959# idakamaruddin

he he he akupn xnampak pe..

Reply 962# tagas

ni cite lala2 kena sampuk la.. tp x histeriapn.. cuma nasib baik aku dpt trace.. kalau x, xtau la pe jd.. Allah jer yg tau..

huhu takot gak ni..seramm.kene diri sendiri lak tu..

Reply 966# siti_ayeed

husband ai pn kt kolej 18...die ckp xde mende pn...siap larik kuar g karok kt restoran yg ade karoker kt 16 lg...

mgkn die lelaki kot....

Reply 970# idakamaruddin

tahun bp dia kt sek 18? sy thn 2001-2004.. tp ni kolej siswi.. pe yg berlaku kitorg x inform wardenpn..

Reply 971# siti_ayeed

thn 2001 la die masuk....x igt la brp lame die duk c2..

mgkn la die x di ganggu kot...

Reply 969# dorby

he he he masa tu xtau la mana datang kekuatan leh plak blagak mcm org pandai... tp kalau berlaku skali lg.. xtau la.. skang xseberani dulu.. hu hu hu

nasible zaman gelap gue dulu balik puchong dari ss8 kat bukit cerakah tu tak penah nampak ape2 heheh..gue selambe jek rempit naik motor kapcai yang  bile press habis tu takleh cecah 100 tu..

seram upenye shah alam ni..nasib le dulu aku tak tahu..em tapi selalu gak aku round2 semua tempat emmalam n pepagi buta..sukur gak r takde yang follow.agaknye dorang cakap aku ni geng dorang kot..tu yang tak kaco member tu.huhuhu serammm
aku pun bukan berani sanagt..ade yang berani aku berani la..kalo yang dengan aku tu penakot alamatnye cha alib bot jugak

Reply 972# idakamaruddin

mungkin la.. sbb yg kacau ni laki.. xkn dia nak kacau laki gak kot.. he he he

Reply 973# siti_ayeed

takpe r bayak ilmu didada...kalo cam aku ni lebih kurang dorang jek kot..bab membaca maunye dorang yang gelak kan aku bukan nye dorang yang lari..alih2 aku yang lari

salam kengkawan..
saya baru kat sini..
jumpe forum ni sebab saya dapat email pasal topic kat forum ni...
saya bukan nak story pasal rumah seram..
tapi pasal kejadian yg dah jadik kat saya sepanjang saya tinggal kat shah alam selama 20thn lepas...
saya start dok sini thn 1991.. kat sec 24... pindah sebab ayah keje kat kilang sec16... sblm tu dok segambut k.l..

kisah ni berlaku pd satu malam.... time tu saya tido kat hall...(sayamemang suke tido kat hall apatah lagi depan tv time bujang dulu... sgt syiok!!!)

memula ada denga suara anjing menyalak... bukan sekor @ 2ekor... tapi banyak ekor.. saya rasa ade belas² @ puluh² ekor anjing... saya pelik?? mana datang anjing² ni???? kat area umah saya ni takde orang pon bela anjing... anjing liar pon susah nak jumpe... pastu senyap...
pastu kan tetiba saya denga ada suara baby nanges.. saya ingat anak kakak sebelah umah mak yg nanges... sebab anak kakak tu slalu gak nanges malam²...
tapi, makin lama suara tu makin kuat...suara menanges tu bertukar jadi suara perempuan merintih... saya dah cuak.. tapi, saya tak boleh nak bangun.. tak bolah nak buat ape².. hanya mampu mengiring dan mendengar...
lama² suara perempuan merintih tu bertukar jadi mengilai yang sangat panjang... OMG!!!!!
sambil diikuti dengan salakan anjing yg sahut² menyeramkan tu....
SERAM SEJUK OK!! start kejadian anjing menyalak, baby menangis sampai lah mengilai berlaku lebih kurang 15 minit!!!
pulak tu saya sensorang kat hall....
lepas abes suara mengilai tu, mak sayakuar dari bilik... saya pandang die.. saya tanya kat mak
mak dengar tak?
mak dengar... ko pon dengar ke?
dengar jugak....  
terus saya & mak tak leh tido pastu.. memasing dok kat atas kerusi.. tapi, alhamdulillah la saya tak demam...

itu baru satu... ada lagi stori.. nanti saya cite ek..

mak aku cakap kalo ko dengar jauh tandanye bende tu dekat.kalo dengar dekat tandanye bende tu jauh...
tapi 2 2 dah seram takyah tunggu jauh atau dekat sebenarnye

Reply 976# dorby

ha ha ha tu kisah dulu.. 1st time kena duga macam tu.. pas 3 kejadian aku mintak ngan Allah.. kalau Allah rasa aku sesuai ngan pe yang Dia bagi aku terima.. tp ikut keadaan aku macam x kuat.. pas 3 kejadian tu.. de 2 lagi kejadian kat melaka.. pastu dah xde pe yang aku alami kecuali bln ni kat umah baru aku.. aku malas nak amek tau.. skang tgh usaha kalau leh nak makhluk tu kuar dr umah kitorg kalau betul dia duk lg kt umah...

Post Last Edit by siti_ayeed at 24-2-2011 15:36

tuk kisah ke 3 di uitm ngan 2 kisah di melaka dan 1 dirumahku bln ni.. tunggu yea..