CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ParinAmat

Kesah tak Suami Anda takde Kemahiran Bertukang / Wiring dsb?

Reply  bezita60

tgk gak.. bab supply barang tu questionable..

ritu aku tukar tayar keta (bu ...
ParinAmat Post at 25-10-2010 15:48

cina ni cakap je lebih.. konon tunggu 10 minit rupa2nya 1/2 jam. kadang2 pasang pon tak reti. ingat cina2 ni terer sgt ke? tu pasal senang2 aku pergi pusat service perodua je.., nak tukar tayar, tak yah risau2 kena tipu ke apa. dah confirm original. kalau kedai cina, tah barang kualiti camane tah diberinya kita. bukan kita tahu. aku kalau service minyak hitam aku beli minyak hitam petronas pastu hantar kedai suruh wat. kalau beli minyak diorang diorang memang questionable, hari tu kan heboh2 kat email banyak minyak hitam bercampur bahan kimia lain yg boleh buat rosak keta

antara sbb aku pilih laki skrg sbb dia ada skill DIY.....
tukar kepala paip, repair flush rosak, pc kaput, bole la nk mntk tolong dia repair....
extension cable aku yg tbakar sbb short circuit pun dia repair gak....

syok ada laki yg handy man, mmg nmpk sexy je bila tgk dia bpeluh2 hihihihi

p/s mike delfino antara sexy handyman

kisahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

Post Last Edit by faraway1 at 25-10-2010 06:42
tak reti le aku nak kasi intro, tapi cenggini la lebih kureng..

mungkin sesetengah istri tak kesa ...
ParinAmat Post at 25-10-2010 00:22

kami ada satu kawan yang hilang keja, tapi reti bertukang wiring,
jadi rezeki tuk kawan tu selalu bila kami perlukan orang
tuk wiring ke bertukang ke apa... jadi kebaikkan laki me tidak
reti bertukang berwiring merupakan rezeki tuk orang lain.

last kami pasang langsir, mil me sponsor
jadi mamat ni buat semua dr pasang langsir + rod etclah
kami cuma tau dia buat sampai siap semua.

Reply 82# cik_audi

fuyooo... a'a mmg saixi...

TT, ko kena pegang drill tu kuat2 la... jgn kasi goyang/terlepas... boleh punya... aku tgk adik aku buat, senang jer. bab takut senget tu... beli la timbang air (spirit level) tu... murah je yg sempoi2 tu... takyah la beli yg pjg semeter tu.. tu tukang punya spec.

ko beli yg mcm ni pun OK... masa nak bertukang, guna... masa nak melaram kontrol ensem pun boleh guna.... 2-in-1 gitu haa

Reply 6# ParinAmat

sekadar bergelap rumah takper. jangan kulit gelap sbb kena renjatan dah la

Follow Us
Post Last Edit by cmf_blingblings at 25-10-2010 21:41

ParinAmat Post at 25-10-2010 13:22

Mod ParinAmat oi....
Itulah yg jadi penyebab aku dgn laki bergaduh selalu, zaman-zaman dululah..
Aku tak leh terima bila laki aku tak tau macam mana nak korek lubang untuk aku nak tanam pokok
Aku lagi tak leh tahan, naik bengang bila aku ni berpeluh kotorkan tangan kat garden, dia berdiri tengok macam tandey ...sakit hati sesangat... Dah tu yg bestnya dia boleh tanya apa menda yg aku pegang (cangkul )

Nak wat cam na, kami ni ibarat langit dan bumi, dia besar di M.East, gurun pasir berbatu, mana pernah tengok segala alat-alat bergarden aku tu....

Lagi satu nak tukarkan kepala paip atau pili yg rosak, samada aku kn mintak plumber yg buat atau aku ketuk sampai rosak...geram sebenarnya sbb laki aku tak akan ambik tahu pong...washing machine pun dia tak tahu macam mana nak manage..

Yg dia tahu buat pun tukar mentol yg terbakar

Itu semua sejarahhhhhhh......aku tak boleh nak salahkan dia, kain baju dia mmg kedai dobi bapak dia yg buat semua, kereta pun dia tak payah pandu, ada drebar...lainlah aku yg serba serbi kn buat sendiri.... Di bumi Malaysia inilah dia belajar segala-galanya..belajar naik motor, bawa kereta dan dapatkan lesen, belajar susahhhh..

Sekarang ni kalau ada apa-apa yg rosak dlm umah, potong dan cantas pokok dan ranting kat garden semuanya dia buat....he he aku pulak jd tandey

kak lid tak kisah....tapi eloklah kaalu pandai benda2 basic macam tukar mentol lampu.......;

kalau nak pandai buat semua suruh lah dia jadi tukang paip jah, tak payah belajar tinggi2 smp U

Post Last Edit by hairanaz at 25-10-2010 23:49

saya pon tak kisah kalu somi saya tak der skil2 tu..tp alhamdulillah......somi saya ni jenis apa2 hal....kalu boleh dia nakwat sendiri...

w/p di atak reti..tp dia nak cuba gak....lama2 reti la dia.

macam hari tu paip umah kami ni bocor......tak tahu kat mana..air nampak keluar macam air terjun..tp tak tahu tang mana bocor....laki saya naik atas siling....bawak torch light satu....suluh2....tgk sana sini..bertemu la kat mana tempat yg bocor tu.

Jenuh gak dia merpair..tuka paip segala......berpeluh toksah cerita lah....bila dah siap...punya la dia bangge...berapa dah kami boleh berjimat.....sbb ada jiran suh orang mai repair pair skit je...pon dah kena 2ratus....

kadang2 dia tukar minyak enjin keta senirik...kalu tombol pintu umah rosak...pon dia betul kan jugak..setakat paip rosak tu...tader masalah la...tak perlu panggil plumber....

pasang ril langsir.....tebuk2 dinding mmg dia suka laa..suka sangat kalu pegi kedai hardware..nanti misti dia beli satu dua barang...

saya pon tak kisah kalu somi saya tak der skil2 tu..tp alhamdulillah......somi saya ni jenis apa2 ha ...
hairanaz Post at 25-10-2010 23:47

ada ucapkan terima kasih kat somi ???

tak kisah, asalkan suami jenis tak kisah nak panggilkan plumber dan yg sewaktu dengannya bila ada kerosakan. Dan tak bertangguh2 nak call depa.. Juga tak berkira bila time nak bayar diaorang nih.. I boleh accept tak semua lelaki ada kemahiran DIY, tapi kalo suami jenis pandai repair2 nih memang bonus lah

ada ucapkan terima kasih kat somi ???
Dunhill. Post at 25-10-2010 23:52

Uishh....misti lah dapat ucapan tima kasih dan juga upah.

Uishh....misti lah dapat ucapan tima kasih dan juga upah.
hairanaz Post at 25-10-2010 23:57

wah bagus lah, errrrr upahnya berapa round ???

saya bergurau aja

dulu masa bujang... memang suka pada lelaki yang pandai bab2 pertukangan ni.. walaupun sket2... sebab bagi saya... lelaki yang pandai bab petukangan ni nampak seksi... wakakakaka...

tapi lepas kawen... memang jumpa dengan lelaki yang pandai segala serbi... wiring... tukar minyak enjin kete sendiri... betulkan komputer sendiri... betulkan peralatan elektrik  n elektronik sendiri... malah agak pandai dalam serba serbi lah...

tapinyer... tak guna gak skill n menda2 tu semua kalau dah memang hakikatnyer dia PEMALAS nak buat... dengan alasan tak dak MASA... tak SEMPAT... makanya... terpaksa lah orang lain gak yang buat...

untuk TT.. kalau tak pandai sangat... belajar sket2 pun jadiklah.. belajar perkara ASAS je... anggap je itu semua ilmu yang berguna untuk kehidupan seharian...

ParinAmat Post at 25-10-2010 01:22 PM

suami akak tak ada skill merepair alatan elektronik apatah lagi bangku tercabut scru pun dia malas. tapi akak tak kisah selagi dia kisah mengupah orang lain utk baikinya.. haha alasan nya : biarlah, nanti org lain tak boleh cari makan pulak.

kadang2 akak je buat sendiri yg mana rasa boleh buat. kalau dibiarkan mau makan tahun baru dapat ganti...

frankly speaking, aku tak kisah

takde impact kepada rumahtangga pun, maybe kena keluar duit sket je kot nak bayar upah orang..

Reply  MrsJohn

yg pasti aku memang tak tau
ParinAmat Post at 25-10-2010 15:50

Manusia memang dicipta macam2 pesen.......supaya kita dapat komplimen each other.......

frankly speaking, aku tak kisah

takde impact kepada rumahtangga pun, maybe kena keluar duit sket  ...
misy Post at 26-10-2010 09:19

Kurang sini..lebih sana..lebih sana,kurang sini.......no halkan misy?

Yang penting suami tak sound nak pasang lagi satu.......

Reply 99# manakautau

long taim no see...or is it ??