CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: shamsuri

Najib takut hadir ke parlimen..bangang.

axl_bach posted on 2-10-2012 04:37 PM
hahahaha, pertama kali orang tuduh aku MN...sorri laaa aku xder MN laa mangkuk...

aku just repl ...

Axl tu la aku dah kataa... tengok dia dah merajok... (macam budak-budak).. asal x ley patahkn hujah dia wat lagu tu...

Djin posted on 2-10-2012 04:40 PM
wei axl.... kau ni tanya banyak sangat... nanti dia balik ngaduu kat bos dia baru kau tau... {:3_9 ...

xder laaa...macam bodoh jer komen dia......kalo dah xnak berbahas di parlimen pasal bajet pehal yg aturkan PERBAHASAN BAJET in the first place......then kalo PM takut nak berdebat dgn KETUA PEMBANGKANG wat dehel yg wujudkan jawatan KETUA PEMBANGKANG just mansuhkan jer laaa....pastu PIYEM nak cakap sensorang sampai berbuih2 mulut n dok ulang2 lap bibir pun xder hal sbb dah xder pembangkang....

axl_bach posted on 2-10-2012 04:26 PM
ko tuh yg macam bebudak.....ko tau ke fungsi Ketua Pembangkang di parlimen....ko tau ke wujud jawa ...

takde fungsi ketua pembangkang kat parlimen... in fact jawatan tu langsOng takde dalam peraturan parlimen dan juga perlembagaan malaysia...

cipOt_cedOt posted on 2-10-2012 04:44 PM
takde fungsi ketua pembangkang kat parlimen... in fact jawatan tu langsOng takde dalam peraturan p ...

mungkin secara rasminya tiada but secara tradisinya ada.......yer dop....kalo x xkan terwujudnya dan digunakan secara meluas KETUA PEMBANGKANG......hehehehehe

axl_bach posted on 2-10-2012 04:43 PM
xder laaa...macam bodoh jer komen dia......kalo dah xnak berbahas di parlimen pasal bajet pehal yg ...

Pemikiran macam ni banyak jadi karat dalam otak kebanyakkan totok penyokong bn ni... sory to say la noh.. termasuk jugak sanak saudara aku yang terdekat... kalau tak mahu ada parti pembangkang, sila la hapuskan demokrasi yang duk canang2 seantero donia.... aku tak paham betul lah.. asal sokong pembangkang dikatakan pengkhianat.. depa ni sebenarnya tau ka apa tu demokrasi? aku yang tak cerdik ni phm la sikit2 walaupun x semua...

aku masih sakit ati baju bersih aku dibakar dan dirosakkan oleh cacai yang otak bangang cam ni... padahal aku mmg ska kumpul benda2 rare ni.. bukan nya leh dpt kat kedai2 biasa... nak wat la koleksi.. cilaka betull...

akughi posted on 2-10-2012 03:10 PM
elok la najib tak payah layan org meroyan...buang masa kat situ je dah berapa jam....org yg tak de ...

masa najib bentang bajet tu pun, rasenyer anuwar pun takde dlam dewan, alasan anwar - bajet yg dia akan bentangkan lg realistik kononyer...

Follow Us
oni313 posted on 2-10-2012 04:55 PM
masa najib bentang bajet tu pun, rasenyer anuwar pun takde dlam dewan, alasan anwar - bajet yg dia ...

Anwar: Bajet serang Pakatan awal dan akhir
  • Zulaikha Zulkifli
  • 11:45AM Sep 29 2012

Ketua Pembangkang Datuk Seri Anwar Ibrahim 'menjemput' Perdana Menteri Datuk Seri Najib Abdul Razak untuk hadir di Parlimen pada Isnin depan bagi mendengar ucapan awal darinya berhubung ulasan belanjawan.

"Saya telah menjemput Najib. Kalau tak nak debat pun tak apa. Kerana saya dengar ucapan (bajet 2013) Najib, jadi saya minta dia datang dengar ucapan ulasan belanjawan saya pada hari Isnin, jam 11.30 pagi. Selaku menteri kewangan, saya harap dia terima pelawaan saya.

"Kita tunggu sama ada dia berani datang atau tidak," kata Anwar dalam ucapan penutup pada Majlis Makan Malam Perdana Pakatan Rakyat di Stadium Melawati Shah Alam malam tadi.

Anwar berkata lagi, selain mengharapkan ahli Parlimen Pekan itu hadir, beliau turut akan memberi ruang kepada Najib untuk mengulas dan mencelah semasa beliau berucap.

"Semasa saya jadi menteri kewangan, saya tak pernah tak hadir ulasan awal ketua pembangkang. Saya fikir oleh kerana ucapan dia kita dengar, maka wajar hormati sistem demokrasi.

"Saya nak nasihat Najib untuk hadir dan saya akan bagi ruang untuk dia ulas dan sanggah sepenuhnya pada masa itu," kata Anwar lagi.

oni313 posted on 2-10-2012 04:55 PM
masa najib bentang bajet tu pun, rasenyer anuwar pun takde dlam dewan, alasan anwar - bajet yg dia ...

boleh aku gelak tk baca komen ko nih...hahahahah..

najib bentang bajet para penyokong atau pembangkang boleh mencelah tak?
jadi perlu ada ke atau tkde dlm dewan tuh...

cik axl dah kasik pencerahan kt atas tu...tk duduk dlm dewan tp dengar...ada kesalahan ke?

tapi kalo perbahasan selepas bajet tkdok dlm dewan...salah ke tidak?..

akughi posted on 2-10-2012 04:20 PM
buang masa la....bajet dah bentang...keputusan dah dibuat...baru ko terhegeh hegeh nak pertikai it ...

perbahasan bro perbahasan...ko dah bentang ko kena ada...kena bahas dan bincangkan...

yg aku tau bajet ni selepas dibentangkan akan dibahas pas tu akan diluluskan oleh dewan..tk gitu...atau sejak 2 menjak ni tk payah bahas dah..kira konpom lulus...huk ala...atleast kalo nk lulus pong bawak2 la berbahas dgn seme...sokong atau tidak..baru la rakyat rase ada pro dan kontra..

Djin posted on 2-10-2012 04:19 PM
Roti najib....

roti najib tu roti takder telor tu kan?!!!

AMDTurion posted on 2-10-2012 11:03 AM
keh keh.......adui la....lepas nie ada lah pulak moto "berani kerana benar".

aku rasalah sistem u ...

saya mengusul pilihanraya presiden diperkenalkan. hapa macam?

Najib kata ,aku letih bentang budget ,aku x mahu letih mendengar Anwar berleter pula...terang2 membangakng mesti xkan menyokong....hehehehehhe...

lengkuas8883 posted on 2-10-2012 12:46 PM
janji ditatapi..hehe

hehehe..dia tak janji nak dtg bahas budget ni kot..tu yg dia tepati....
ku yg taklah pandai mana ni masa dgr budget ni rasa betapa la budget ni tak membantu rakyat
iyala ku kurang pandai bab2 ekonomi membangunkan negara dan memajukan rakyat...

idadzira posted on 2-10-2012 10:31 AM
Pm buzy kira budget sendiri

Pemalasssssss.......haremjadehhhhh..

fakta2 dh di berikan ....hadirlah apa salahnya ...jwb segala fakta2 yg di berikan ....baru jantan .....

budjet tu bukang dio buwek...dia cuma tulong bachokan je

kimakkkkkk

Don Henley posted on 2-10-2012 05:37 PM
perbahasan bro perbahasan...ko dah bentang ko kena ada...kena bahas dan bincangkan...

yg aku ta ...

anwar ade tak mase najib bentang bajet? mase najib tgh bediri lebih sejam tu....anwar ade dlm parlimen?

puteri_malam posted on 2-10-2012 09:10 PM
hehehe..dia tak janji nak dtg bahas budget ni kot..tu yg dia tepati....
ku yg taklah pandai mana  ...

bajet ni mmg tak membantu rakyat pun....bajet tu semua dakyah umno aje....mane ade bajet untuk rakyat...

semua duit tuk kroni umno...puluh bilion tu semua masuk terus dlm akaun kroni...rakyat cume dapat dgr je jumlah kroni dapat..

setiap kroni dapat 10bilion ringgit...duit tu duit rakyat..satu sen pun rakyat tak dapat.....duit bilion tu tanpa selindung...

terus masuk akaun kroni umno.....ko kira la sorang dapat 10bilion....kalo seratus org?

akughi posted on 3-10-2012 08:21 AM
anwar ade tak mase najib bentang bajet? mase najib tgh bediri lebih sejam tu....anwar ade dlm parl ...

rasa2nya masa aku dengar budget yang dibentangkan oleh PM aritu terdengar jugak suara yang macam kukenal...begini bunyinya... " I Will Be Better From U..!!!!" (Mcm anwar jek..). Jadi anwar adela kot masa pembntangan aritu..