CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: mamaezah

BOMOH PATAH

samperit replied at 4-8-2015 01:54 PM
bomoh patah / tabib ni boleh rawat kucin x? kucin aku eksiden,kaki patah. alignment tulang punggung  ...

keh keh keh

lu tamau yang main jin..pegi hospital laaaa..
kasi simen kaki lu punya kucen..

keh keh keh

mia_25 replied at 5-8-2015 09:44 AM
hahahahha..skali jin die marah ye x..kekekeke
tapi abg aku ni just marah camtu jela...
so kitora ...

keh keh keh

nasihat wa..
apa-apa hal kasi tampar dulu...
tapi bacalah bismillah..

wa ingat diorang musti takut kena tampar...tiada pernah kena lah katakan...
mau duduk dalam alam manusia..merasalah kena tampar ke..kena langgar keta ke..
diorang ingat seronok agaknya masuk alam manusia ni....

keh keh keh

Ah_Kwan replied at 4-8-2015 12:59 PM
keh keh keh

kesimpulan wa...

btui kwann...mama pun pikiaq benda yg sama, sbb sejak amy dok solat tak tinggai ni, dia dok rasa mcam dia lumpuh...kesian diaaaa

samperit replied at 4-8-2015 01:54 PM
bomoh patah / tabib ni boleh rawat kucin x? kucin aku eksiden,kaki patah. alignment tulang punggung  ...

lor awak tak baca cerita mama betui betui ni....bomoh ni kucing dia jatuh pokok nyok patah ribs dekat 4, kaki patah...tapi esok pagi kucing dia bangun dok ataih bumbung rumah tau ka...dgn kucing kucing dia sekali dia rawat guna jin, rasanya...btui kwan kata, bawak pi hospital lah, tak yah pi bomoh semua...

mamaezah replied at 5-8-2015 11:46 AM
lor awak tak baca cerita mama betui betui ni....bomoh ni kucing dia jatuh pokok nyok patah ribs de ...

dah mama tapi byk komplikasinya..kesian dia. mmg skang ni on going treatment tapi kot lah org lain boleh suggest traditional punya mana tauu..

Ah_Kwan replied at 5-8-2015 10:14 AM
keh keh keh

lu tamau yang main jin..pegi hospital laaaa..

masih sedang berusaha tq

Follow Us
samperit replied at 5-8-2015 11:52 AM
masih sedang berusaha  tq

keh keh keh

untuk pengetahuan lu...

benda luarbiasa yang boleh beraku ini ada beberapa kategori

1. Mukjizat - dikurniakan kepada para Rasul
2. Ilhas - dikurniakan kepada para Nabi
3. Karamah - dikurniakan kepada para Wali
4. Hikmah - dikurniakan kepada orang beriman
5. Ilham - dikurniakan kepada orang biasa
6. Istihdraj - dipelajari dan boleh terjadi kepada sesiapa yang mengamalkannya (ini termasuk sihir dsb)

Kalau jumpa wali Allah atau orang beriman, minta lah doa dari mereka.
Atau doalah dan usaha secara fizikal sahaja...moga-moga kucen itu akan sembuh beransur-ansur
Carilah tukang urut biasa, maka kalau ditakdirkan akan sembuh..Insya Allah..perlahan-lahan sembuhnya

Kalau sembuh secara luarbiasa..teleklah 6 perkara diatas..dimana letaknya.
Yang ke -6 itu Allah murka dan tak terima yer..

keh keh keh
(sorry..wa bukan gelakkan lu..ini wa punya trademark..)

mamaezah replied at 5-8-2015 11:44 AM
btui kwann...mama pun pikiaq benda yg sama, sbb sejak amy dok solat tak tinggai ni, dia dok rasa m ...

keh keh keh

mama...
kalau kesian..bawak lah berubat...
nanti melekat sampai ke keturunan lebih kasihan...

keh keh keh

Ah_Kwan replied at 5-8-2015 12:56 PM
keh keh keh

untuk pengetahuan lu...

tima kasih diatas info yg dikongsi

Edited by miszaimi at 6-8-2015 11:24 AM

Ade jugak bomoh patah kat jalan kebun.ni moden sket.siap amek nombor.bilik aircond.dah macam klinik swasta.klinik die tu sebelah rumah die je.besar umah die.adik accident  motor.3 hari jugak la berulang situ.alhamdullillah ok .die tepuk2 je pakai minyak masak.

Edited by sranua at 6-8-2015 01:19 PM

Aku pernah terjatuh dan tulang bahu terkeluar dari bahu. Dr kt Hospital Selayang masukkan balik pakai mesin...tp tangan kena strap la kt badan. Masa bukak strap tu kt Hospital Taiping..abis tercabut bulu dada..ha..ha.
Tangan kena pakai anduh..lecehnya sebab Dr. bagi 2 bulan MC..dok umah makan tidoq....
Sekali jiran rumah kt kg tu bagitau ade bomoh tulang yg terer kt Terong.Kaedah rawatan gunakan daun nyiur lurut..mlm2 terjerit la sebab ada org urut. Yg aku percaya sebab anak jiran tu patah kaki main bola..bomoh tu urut tengah malam 3 hari je sembuh..boleh main bola balik,
Tak berlengah aku ajak (paksa) abang aku bwk kt bomoh tulang..Lepas Tanya org kg situ..kami sampai jugak kat rumah tok bomoh tu. Depan rumah tok bomoh penuh dengan kain simen org yg dah dirawat.  Sayangnya bini bomoh tu keluar kata laki dia kena demam Chikukunya....adeh..mcm sengaja je bomoh ni tak nak jumpak aku...mmg tak de rezeki.
Bila Mak Tam (ni adik mak aku) aku balik kg dr Ipoh dtg tengok aku..dia ajak aku pi umah dia sebab ada tabib cina yg mmg handal bab patah ni. Aku pun ikut je lah.
Hari pertama pegi..pagi-pagi jam 7.30 pg aku dah tercongok depan rumah tabib tu...bukan aku sorang..ada CIMB..Cina ..India...Melayu Boleh...ha..ha..Sampai giliran aku...tabib tu pegang bahu aku..aiyaa..lu punya tulang bahu ade retak'.. Aku cakap..Dr Selayang kata x-ray ok je..takde patah pun'...Tabib tu tekan bahu aku..sakit tu maknanya ada retak.
Dia tempek bahu aku dengan bahan2 mcm taik lembu, bau dr daun-daun herba..kemudian diselotape kan bahu aku....setiap 2 hari kena datang balik jumpa..cuci dan tempek balik bahan tu. Cukup 3 kali dlm minggu aku jumpa....eh tangan aku dah boleh angkat tinggi...Syarat dia kena minum air rebusan gandum..tiap-tiap hari. Sambil tu aku aku minum gak susu anlene kotak tu.
Punya la seronok...cukup 3 bulan aku dah boleh pandu kereta balik Segamat.
Alhamdulillah.....

azlinamanan replied at 20-3-2014 02:51 PM
adik ina penah patah kaki masa umur dia 6tahun... doc ckp mmg kene masuk besi.. tp ayah ina xnk bg s ...

Cik pun pernah berubat dengan kaedah sama macam ni.....

Akhir tahun 2011, lutut cik retak sebab kemalangan, cik dapat MC balik kampung kat pahang..Mak abah cik bawak cik ke Bomoh Patah di Jengka 18, umah dia kat luar simpang jengka 18...Cara pengubatan bomoh tu, dia urut kat tempat sakit dan tampal dengan batang pisang 2 keping di lutut, sampai batang pisang tu kering..5 kali jumpa dengan dia, Alhamdulillah lutut cik ok...Last skali untuk pelepas rawatan cuma bawa kain pelikat....

Bulan 1 2012 Cik ade temujanji pakar di Hospital Temerloh, doktor ckp tulang cik ok dan xde kesan retak...so xperlu g fisioterapi...

Bomoh patah ni kalau kes yang teruk2 (tulang hancur) dia akan ubatkan di rumah bini no 1 kat Jengka 22, jadikan pesakit anak angkat dia...

Bomoh patah ni boleh rawat org kena stroke tak???

Mak iols baru kena stroke hari selasa lepas huwaaaaaa

miszaimi replied at 6-8-2015 11:23 AM
Ade jugak bomoh patah kat jalan kebun.ni moden sket.siap amek nombor.bilik aircond.dah macam klinik  ...

Sis nk tnye sikit...adik sis patah kt mane n pusat rawatan jalan kebun tu mcmne rawatan dia buat kat adik sis..n brape lme adik sis akn sembuh selepas rawatan tu?

putrynufa replied at 15-8-2015 12:13 AM
Sis nk tnye sikit...adik sis patah kt mane n pusat rawatan jalan kebun tu mcmne rawatan dia buat k ...

adik tu patah kat bahu. 2 hari jugak la tak boleh bukak baju. pakcik tu pakai minyak masak je die macam urut perlahan je kat tempat sakit tu.lepas 3 kali rawatan tu .alhamdullillah dah ok.alamat lupe.nasib ade kat gugle.femes jugak la tempat ni ramai orang.kene call dulu sebab ada hari2 dia yg tak bukak.

Bomoh patah tulang, urat-urat - Daud bin Sirat - 012-2393247 - Tadika Kemas, lot 3767, lorong hj said, jln kg bt 7, jln kebun, klang.

miszaimi replied at 15-8-2015 12:33 AM
adik tu patah kat bahu. 2 hari jugak la tak boleh bukak baju. pakcik tu pakai minyak masak je die  ...

smlm saya pg bawak husband accident, tulang bahu dia patah
bawak g klinik daut jalan kebun
cuma leceh la seminggu sekali dia suruh dtg utk follow up
dia juz urut2 pakai minyak masak je
tepuk2 n urut sikit2

memandangkan keadaan saya yang sedang hamil 2 bln & sering mabuk2 terpaksa gagahkan diri drive bwk husband ke situ

kalo boleh nak cr dgn org yg pandai betulkan balik tulang bahu dia tu
n x perlu asyik nak kena pg follow up byk kali
sbb xnak le kena operate bln 10

donut_1752 replied at 21-3-2014 04:40 PM
permatang pauh?permatang rambai?
area kubang semang ..bukit mertajam kn?

kg jarak,masuk simpang lahar yoi dari sungai dua,rumah dia tepi jalan,sebelum rumah dia jumpa petronas dulu.pastu baru rumah bomoh patah tu.
kena bayar rm40.tobat xp dah.bukan buat apa pun.buat air pastu belek2 tangan aku yg retak ni ja.tapi ramai yg pi kat dia.

kat mana tu mama....konsi la tmpat...orang lain pun nak sembuh jugak

Edited by chazey at 8-2-2016 05:08 PM

Bomoh patah la, apa la.

Bodoh la korang yang percaya segala menda ni.

Iya. Jumpa bomoh memang la konon2 korang sembuh dengan cepat. Tapi korang tak tau, bila minta tolong dengan jin ka segala menda lagha ni ada 'sesuatu' yang diambik dari korang. Ala2 sistem barter. Percaya lah korang akan sakit balik punya, malah jauh lebih teruk dari sakit seblom jumpa bomoh tu. Tu cara jin tu nak bagi korang bergantung pads dia (instead of Allah - walau kunun2 korang gi berubat dengan niat atas izin Allah aku akan sembuh). Atau hidup korang tak tenang, sentiasa 'panas' gitu.

Tu sebab apa? Sebab semua ni permainan syaiton.

Sori beb. Walau ada dalam Quran, aku tolak bulat2 segala benda yang berkaitan dengan jin. Korang yang rapat dengan jin ka apa ka dalam forum ni tak rasa ka hidup korang ala2 cursed saja seperti tak tenang ada saja benda tak best berlaku dalam hidup korang sebegitu walau korang mungkin blaja tinggi ka, kerjaya manta ka, etc?

Ah_Kwan replied at 4-8-2015 12:59 PM
keh keh keh

kesimpulan wa...

Itulah aku kata.

Bongok betul nak pi berubat dengan orang yang ko tak tau amalan/pegangannya gimana.

Aku tau la terdesak. Tapi cuba elak dari kompromi walau terdesak camna pun.