CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: tongkatwaran75

[Tempatan] {9} `Jgn pukul laki saya, dia tak sihat' kata cikgi S.K. Meru 2!

ajinomotonosuga posted on 3-5-2014 10:30 AM
aku bujang lai tapi aku tak anti andertu macam dak ipan tuh..dia memusuhi sangat kaum andertu. ...

Aji....
Mendua iu lebih baek....

huJanBaTu posted on 3-5-2014 10:04 AM
dia bz le nih
dh tambah bini baru

Oit bio betik?
Bukti ada bukti?

alinone78 posted on 3-5-2014 10:53 AM
Aji....
Mendua iu lebih baek....

memang ler baik ..sapa kata tak baik lak..malah aku galakkan depa depa sini kawin esp dak ipan tuh..dari dok kutuk andertuuuuuuu aje..ciann andertu

si nora danish tu masih tak balas2 sms aku nih..dok rimas gak ni tunggu lama sangat

dari taun lepas aku sms..dokkk tak balas2

hamjad punya penjenayah... ptut siat kulit biar menggelupur, lempar bg anjing makan...

ajinomotonosuga posted on 3-5-2014 11:05 AM
memang ler baik ..sapa kata tak baik lak..malah aku galakkan depa depa sini kawin esp dak ipan tuh ...

Lupa kan j la dia...
Dia ada nedim...

Cer try erra...rita rudaini...liza abdullah...jasmin hamid..maria farida..
Mantop semua
(Nama2 dalam list board sebelah)

huJanBaTu posted on 3-5-2014 09:46 AM
tau tak kenapa kontrakor suke amik indon tKde permit? sbb...klu ade safety issue..terjatuh ke apa  ...

Iye ke ko? Kat precinct mana ni? Setahu aku buruh indon keje construction ni dtg dgn group..... mesti ada sorang kepala, lps tu dorg ni tinggal satu kongsi...... bkn mcm kita keje je setempat tp rumah masing2...... dlm ramai2 tu sorang mati terjatuh di tanam situ je? Yg lain2 tutup mulut diam? Putrajaya tu dulu bukan ke straight tiap sebulan dua ada polis, imigresen bagai dtg check? Meh bg aku project mana yg tanam indon dlm simen.......

Follow Us
Kalau aku pun aku akan selamatkan nyawa laki aku dulu, aku lebih rela mati biar dia yg selamat, dia ada anak, anak dia lebih memerlukan dia. Aku paham perasaan pompuan ni betapa dia nak selamatkan laki dia.

alinone78 posted on 3-5-2014 11:16 AM
Lupa kan j la dia...
Dia ada nedim...

Ya ampun ko jgn suggest rita rudaini kat abg aji nanti habisss kita selalu boleh baca kesah rmhtangga abg aji sebab bini suka cerita pongpang2 hal tak elok rmhtabgga, lagi satu habis dia burukkan abg aji satu malaya klu gaduh.

alinone78 posted on 3-5-2014 11:16 AM
Lupa kan j la dia...
Dia ada nedim...

kan apaaa.. si nora tuu kalo ko pakaikan dia baju sekolah nya unipom tuu dok tingkatan satu..oang percayaa dia budak sekolah tingkatan satu haaa

tapi kalo liza abdullah??? ya robbii ko niiiiii..ciann abe aji tauuu.. abe aji nak gak memain ngan anak patung cam nora tuu..ni ko rekemen anak king kong adushhhhhhhhh patah ati haku haaaa

liza tu kalo pakai baju sekolah oang ingat dia buang tebiat haaaa..takmoh takmoh

erra takmoh laaa..mekap tebai cam main opera cina, lagi dua oang tu abe aji tak minat, set2 joyah pprt. abe nak yang ada class, bukan kaberet cam abam ram kata, pompuan kabaret hhihihihihii

susah2 abe usha mak mah aje lah..  nikah ni sebenonya hidup berteman, jadi teman satu sama lain, itu aje..mak mah sure will be a good teman kat abe aji, sure dia banyok cite zaman jepun dulu..abe suka

Orange1 posted on 3-5-2014 12:06 PM
Ya ampun ko jgn suggest rita rudaini kat abg aji nanti habisss kita selalu boleh baca kesah rmhtan ...

iyeeee cik orennn??? molot tempayan ye?

eh btui ke cik oren gaduh ngan dia kat tepi kolam renang? ada kut lam u tube aku ternampak..tapi gambo cam bukan korang aje..cik oren bleh sah kan ke?

kalo di takdirkan dia jadi bini abe, tauuuuuuu lah abe aji nak ikat molot dia lagu mana

pasei abe ada ilmu pesikoloji pasei pompuan haa..takkannnnnnnn lah abe nak sesiakan ilmu yang ado yer dak...menyemarakkan depa lai ado lah

ajinomotonosuga posted on 3-5-2014 12:43 PM
iyeeee cik orennn??? molot tempayan ye?

eh btui ke cik oren gaduh ngan dia kat tepi kolam  ...

Amboiii semuqnya abg aji tau ye
Psl kolam renang tu biarlah abg aji benda pun dah lama berlaku malas nak kenang balik, dia aniaya pukul org konon skrip drama tgk rmhtangga dia jadi apa skrg ni, karma is bitch. Takyah le dgn dia abg aji, bukan setakat abg aji je nanti habis mak bapak n adik beradik abg aji semua kena burukkan satu malaya mcm mana dia buat kat bekas in laws dia dulu. Org mcm ni bahaya bwk masuk dlm family, jiwa dia takde kedamaian asyik nak begaduh je dgn semua org lps tu g jaja2 semua org tahu.

Orange1 posted on 3-5-2014 12:56 PM
Amboiii semuqnya abg aji tau ye
Psl kolam renang tu biarlah abg aji benda pun dah lama berla ...

donya di ujung jari jemari anda cik oren oiiiiiii... so btui laa ek..aku ingat drama melayu apa tah..abe takmo tau pun kisah apo sebeno

itu urusan cik oren dan meke2 yang sewaktu dengan cik oren, abe aji cuma nak kesahihan aje dah cik oren mengaku tuan empunya body

aha mende dah lepeh2 wat po di konang..nanti di konang merano badan haaa..cam lagu abam ram masa tidoqkan auntie mariani  hihihi

cik oren sayang laki banget ek..baguih laa dan memang itu sepatutnya

abe aji berkali2 dok kata tuhan cipta perempuan untuk lelaki, untuk di ikat pada lelaki , sebagai TEMAN, berpasangan

seme isteri patut sayang suami, naturally mana2 isteri akan sayang suami depa, fitrah sudah macam tu, suami itu depa punya

sebenonya depa senang nak berkongsi suami tapi oang lelaki ni ramai bodoh2 belaka la cik oren..depa tak tau apa pasal wanita, tu mende mudah pun jadi susah

lelaki ni cuma ada 2 musim aje..tapi pompuan ada 4 musim

lelaki dia antara sejuk dan panas..itu aje tapi pompuan dia dari sejuk nak ke panas..it took SOME TIME

makna lain dengan kaum ibu ni suami kene banyakkkkkkkkkkk sabaq dan nature perempuan ni depa MENGIKUT..depa the follower manakala suami tu the leader

kalo leader tu hampeh..sakit jiwa dak pengikut?

abe ni jenis tak caya apa yang tuhan cipta itu  buruk cik oren oiii..abe seboleh2 cari semua kebaikan yang ada dan fikirkan dari situ

itu ler style thinking abe aji antara nya haaaa

ajinomotonosuga posted on 3-5-2014 01:13 PM
donya di ujung jari jemari anda cik oren oiiiiiii... so btui laa ek..aku ingat drama melayu apa ta ...

Jadi retis ni begitulah abg aji, g kat mana2 dlm forum ni pun org suka tanya hal retis kita, klu boleh kat dlm ni nak jadi oren je, time keja baru jadi retis. Tapi skit2 tu kena layan jugaklah peminats kan klu dorg tegur2.

Sayang mmglah sayang, sapa tak sayang laki, tambah2 kalo laki baik lagilah semua isteri pun sayang. Abg aji kenapa tak ak kawin ye? maaf bertanya. Hidup lebih indah bila berdua.

Wah pemikiran abg aji ni dah mcm pemikiran ahli palsapah

Orange1 posted on 3-5-2014 01:50 PM
Jadi retis ni begitulah abg aji, g kat mana2 dlm forum ni pun org suka tanya hal retis kita, klu b ...

idup lebih indah bila berteman laa cik oren..bukan berdua

kalo kawin tu indah pasai pa kadar cerai di mesia tu bertambah tiap taun haa..muda2 laiiii dah jadi mak janda..ciann depa haaa

pasei depa tak tau macam mana hidup berteman

tuhan jadikan berpasangan manusia ni supaya hidup berteman

nabi poligami tu kecuali aishah r.a seme lain tu jauh lai tua dari nabi..mostly dah macam mak mah dah tapi pasai pa kawin depa gak? pasei nabi nak temankan depaaaa

kalo saya kawin nanti pun semata2 untuk temankan isteri saya, dia nak pi paso saya temankan, dia nak pi petik daun kari saya pi temankan, dia nak pi mandi pun saya temankan..pendekkkkkkk lah kato apa jua dia buat saya dok temankan..itu ler sebenonya kawin haaaaa..btui dak cik oren

tapi ler ni depa kawin sebab lain dari berteman, depa kawin pasei gelemer..kawin pasei cintaaaaaa, kawin pasei mak suh kawin, ntah apa apa

tu pasal baru setaun kawin dah cerai haaa..oang kawin cerai mati aje..tu baru btui kawin

kalo dapat teman yang memahami, teman yang sabar, teman yang tau menghargai, teman yang salu empathy, teman yang sensitif.. kan bagus?

ni dapat teman yang asikkkkkkkk nak keranjang aje..bisol2 pun nak romen, sakit2 pun kene buat keje rumah gak, kalo tak dapat mengamok macam oang gila ..apa punye jenis manusia cam nih? baik dok solo dari dapat teman macam tu..molek lai berteman dengan yang kekal abadi, lai tenang hati..idak gitu cik oren?

ajinomotonosuga posted on 3-5-2014 12:39 PM
kan apaaa.. si nora tuu kalo ko pakaikan dia baju sekolah nya unipom tuu dok tingkatan satu..oang  ...

Fauziah latiff takmo ke bang aji? Tak dpt fauziah latiff
fauziah ahmad daud kan ade

tak pun NORish karman

ida88 posted on 3-5-2014 09:02 PM
Fauziah latiff takmo ke bang aji? Tak dpt fauziah latiff
fauziah ahmad daud kan ade

napa ko tak sebut sama fauziah nawawi sama ..laki dia lamaa dah arwah, sebab sakit apa ntah..dia handal  teater

abe aji pung oang seni gak, oang seni nih darah manisssssss

sebenonya takdok sapo sudi kat oang tua ni pongggg

sapo laaaa kito ni haaa..harta takdok, ilmu takdok, arapkan ghuper aje

penyu menangis sapalan tau..tloq dia kene curi

ajinomotonosuga posted on 3-5-2014 10:05 PM
napa ko tak sebut sama fauziah nawawi sama ..laki dia lamaa dah arwah, sebab sakit apa ntah..dia ...

Yg tu kompem bang aji tak pandang kan
Kalau liza abdullah pakai baju skola pun kire buang tebiat
Apetah lagi yg lagi senior dr liza abdullah kan

Ada rupe la lagi ramai pempuan merembes bang aji
Apetah lagi kalau rupe persis pahrinahmad
Jgn mcm anuar zain sudahla.pipi kembung bagai disengat tebuan jadinye

Org tua tak laku ke? Wan maimunah pun dh slmt jadi bini org
Mak mah yg berumur tu pun dah nak menikah

ajinomotonosuga posted on 3-5-2014 08:01 PM
idup lebih indah bila berteman laa cik oren..bukan berdua

kalo kawin tu indah pasai pa kad ...

Bang aji org maksudkan cari teman hidup le tu bukannya org gaji. Tapi lelaki kita ni klu nak cari bini mcm nak cari org gaji klu nak cari org gaji g kat maid agency bukannya g meminang anak dara org. Dorg ni ramai yg selalu salah konsep. Bini tak reti masak pun complain, melampau lelaki mcm ni. Buatlah sendiri nak menyusahkan org pulak, klu yg tak demand blh lah kita buat bg dgn ikhlas, tak tahu msk pun akan belajar tp klu yg mmg expect itu ini mcm menyusahkan je. Baik takyah kawin klu mcm tu, sebelum kawin jaga diri sendiri je, lps kawin kena jaga baby tua lak segala makan minum nak kena uruskan melampau sungguh jantan mcm ni tak reti urus diri sendiri cari bini nak buat hamba.

ida88 posted on 3-5-2014 10:39 PM
Yg tu kompem bang aji tak pandang kan
Kalau liza abdullah pakai baju skola pun kire buang tebiat
...

abe aji pp  tak kembong, tapi perut abe aji kembong

tapi tak lah sebeso cam cik oren tgh sarat tuh

Orange1 posted on 4-5-2014 04:31 AM
Bang aji org maksudkan cari teman hidup le tu bukannya org gaji. Tapi lelaki kita ni klu nak cari  ...

booootoiiiiiiiiiii tu cik oren, botoiii sesangat

kesiann oang tine ni kan? kene keje carik makan nak bayo seme utang2 yang suami ada, yer laaa dia takmo la apa apa jadi kat somi kang..kan?

peh tu kene bunting dan lahirkan anak kene jaga budak kecik tu sambil kemas umah masak jahit layan nurkasih dan drama korea haaa...

oang lelaki cuma pandai kata mahukan isteri yang memahami..asik2 kasik ciri cam tu kalo nak bini..cam si mawas tu dulu cakap

pada saya lelaki suka cakap cam tu pada ciri soang isteri ialah sebab depa MALAS NAK SEMBANG NGAN BINI..

oang pompuan ni depa nak tau detail walo mende tu remeh camna sekali pun, depa mahu tahu dan di beritahu, so depa rasa seolah depa penting dan ada kebersamaan tapi jantan ni kebanyakan malas dan buat hal dia sendiri walo ada bini dan anak berderet..bini tanya apa pun..macam tadak molot nak cakap..btui dak cik oren?

tu yang maksud depa 'mahu isteri yang memahami'. maksud lain mahu oang  gaji or bibik or kuli yang rajin dan tak banyak tanya dan tau apa patut buat..kire mesin otomatik gitu ler.. ni yang orang tine marah2.. tapi ada lelaki or suami YANG MEMAHAMI perempuan or isteri depa? kasi penampo lagi ada lah..btuui dak cik oren?

abe aji sure btuu..abe aji kalo cakap mustiii btui