CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: encikWawad

[Tempatan] Kanak-kanak mati dalam kereta

kesiannye..
mak budak tu xkan la xtanye laki die dah antar anak ke belum sebab bukan rutin harian kan..

adakah cermin kereta sgt gelap, sampai x perasan anak kat dlm keta??

boleh jadi kemungkinan jugak tu... Last edited by iza_yuss on 21-8-2014 11:34 AM

sashin posted on 21-8-2014 10:08 AM
ermmm..

tak berani nak menyalahkan parents ni 100%... mana ada parents yang tak sayang anak2...

kan?

mesti sesal x sudahhh

aku pun x nak ckp byk.... sbb byk dah yg aku komen n nasihat org, tup2 kena kat btg idung sendirik....

semoga kita dijauhi drpd semua ni....

Agak mustahil x perasan anak dlm kereta. Paling tidak pun nak tinggalkan sekejap sbb nak kejar kelas pagi, then plan dtg jenguk balik / pergi hantar tadika lepas habih kelas. Alih2 terlupa terus smpai petang.  

But ai wonder dlm 8 jam terlupa tu, masa time rehat, time xde kelas, tk kan sedetik pun x ingat anak dlm kereta? Jgn terlupa sbb bz and lagho dok berforum berwhataps sudahlah . Klo betul x perasan anak dlm kereta tu mmg susah nk ckap la sbb ni anak manusia bkn anak kucing yg blh menyorok2 bawah seat, blh tk perasan.

Same case dgn yg cikgu pompuan tu dulu, mulanya kata tak perasan anak dalam kereta, tpi sebenarnya sengaja tinggalkn anak dlm kereta then terlupa. Semua ni kes kecuaian dan sikap manusia yang suka ambik mudah. Stupid people. Nauzubillahiminzalik.

pinkypinkylady posted on 21-8-2014 11:20 AM
Semoga arwah adik ni tenang di sana. Bz sgt kot bapaknya smpi x igt anak kt blkg tu. Biasanya kalau  ...

oklah tu cikgu pun habis mengajar pun tengahari. so kalau sambung keje smpi pkl 4 pun sbnrnye no hal. ape yg cikgu2 skrang ni harapkan? nak habis keje tengahari gitu? kalau mcm tu boleh tp disarankan gaji dan elaun pun potongla setengah kalau dah keje pun setengah hari. yg keje pejabat tu dah memang mandatori dah pun hari2 balik 5.30. eh skrang ni pun dah trend tau syarikat swasta ade yg tutup pkl 6.30 ptg pun ade. mandatori hari2 ye. yg keje shift pun ade. cuba sape2 buat prbandingan jam bekerja setahun seorang cikgu dan seorang pekerja pejabat, bandingkan sape yg lg byk jam bekerja.  rakyat malaysia ni takdela benci sgt kt cikgu tp cikgu2 ni mcm tak bersyukur sikit2 nk mengeluh org pun menyampah mendengarnye.

mikasa posted on 21-8-2014 10:35 AM
Memang dah ada pun alarm yg boleh detect motion dalam kereta. Tapi tgok kereta apa la.nak pasang a ...

betul2.... keta aku alhamdulillah ade sensor tu....dah pernah try, budak2 tu gerak2, terus bunyik alarm...

Follow Us
annehuda posted on 21-8-2014 11:32 AM
oklah tu cikgu pun habis mengajar pun tengahari. so kalau sambung keje smpi pkl 4 pun sbnrnye no h ...

Bkn ini isu yg aku nak highlight. Aku nk bgtau pd sape2 yg heran knp kerja cikgu bz sgt smpi bole lupa anak. Kalau aku nk amik point ko ni, comparekan masa kerja cikgu dgn masa kerja org pejabat mana lagi bnyk? Mestilah kerja cikgu. Sedangkan kita yg kerja pejabat pun bole terlupa mcm2 apa lagi kerja cikgu. Lainlah kalau yg dok mengata ni all perfect completely done everything without fail walaupun kerja dri kul 6 pagi sampai 12tgh mlm so layak la nk mengata pun. Jgn sbb si ayah ni cikgu ramai yg mempersoalkan kenapa dia lupa anak dlm keta mcm kerja cikgu ni bz sgt. Padahal kerja cikgu pun 8 jam la skrg. Aku x berpihak pd mana2. Pada aku ini da mmg takdir. Sure ke semua ni takkan jadi pd diri kita yg dok gigih sgt mengata? Cuba kalau kita ada kt tmpt cikgu tu yg mgkn tgh menyesal dan rasa bersalah sgt2. Suke ke kalau org gigih mengata kata kerja cikgu pun lupa anak sndri ke? Mcm la bz sgt? Suke ke kalau kena gitu? Padahal kerja cikgu lagi bz dri org kerja pejabat. Kalau x bole nk kesian pun sampaikan sj ucapan simpati dan sedekahkan Al-fatehah drpd gigih heran 24jam knp bole lupa. Pokok utamanya kalau kita bz semua bnd pun bole terlupa and jgn igt cikgu x bz ye

mikasa posted on 21-8-2014 10:35 AM
Memang dah ada pun alarm yg boleh detect motion dalam kereta. Tapi tgok kereta apa la.nak pasang a ...

mitol tu nama brand tu ke?

aku rasa menda ni kena diwajibkan pemasangannya... sebab banyak sangat dah kes kecuaian camni...

eyansss posted on 21-8-2014 11:49 AM

aku rasa menda ni kena diwajibkan pemasangannya... sebab banyak sang ...

Tersilap taip tu.mitol tu sila abaikan.

Sorry

Padahal kerja cikgu lagi bz dri org kerja pejabat.

pinkypinkylady posted on 21-8-2014 11:20 AM
Semoga arwah adik ni tenang di sana. Bz sgt kot bapaknya smpi x igt anak kt blkg tu. Biasanya kalau  ...

start dah pembela pembunuh anak sendiri menyalahkan takdir akan kealpaan sendiri.

eyansss posted on 21-8-2014 11:49 AM

aku rasa menda ni kena diwajibkan pemasangannya... sebab banyak sang ...

Tak guna jugak diwajibkan kalau alat tu tak dimanfaatkan.sedangkan wajib pakai seat beat pun ramai mengilat apatah lagi child seat utk baby dan budak kecik.

Hanya hukuman dan penguatkuasaan terhadap sapa yg cuai diutamakan.

Kalau gi negara luar.ambik contoh singapore...kenapa rakyat mesia boleh ikut peraturan?

pinkypinkylady posted on 21-8-2014 11:43 AM
Bkn ini isu yg aku nak highlight. Aku nk bgtau pd sape2 yg heran knp kerja cikgu bz sgt smpi bole  ...

marilah kita bertanya kepada cikgu-cikgu yang claim diri sendiri 'sangat busy mengalahkan orang kerja pejabat' ni. penah tak keje pejabat? kalau tak penah ade pengalaman keje pejabat, or setakat keje kerani pejabat part time after grad sebelum join kpli, tak payahla nk membandingkan diri dengan org keje pejabat ni. kalau nk ikutkan pekerja swasta pun tak heran dengan cikgu-cikgu tp bile cikgu-cikgu ni asyik nak mengeluh je keje tension, org pun menyampah. kalau dah tension sgt smpi jd giler, then QUIT. pastu carikla keje pejabat yg katenye tak setension keje cikgu ni. the point is, orang lain pun tension jugak, frust jugak di tempat keje, but we overcome it dengan selesaikannye di jalan yg btul, bukan mengeluh update status di fesbuk, tulis surat kt paper bla bla bla, then in the end demand naik gaji dr kom. korg ade persatuan reportla kt persatuan. dah tension sgt, berenti jelah.  cikgu2 patut bersyukur dah diberikan timetable masuk kelas pukul brape rehat pukul brape, so pandai2la korang nak atur masa. lainla kalau keje pejabat ni bos kasi keje last minute siapkan hari ni jugak, or balik2 lunch hour je dah sejelepuk fail atas in tray marked urgent. oooppsss ai plak mengeluh kt u kan?

as in takdir, bkn taknak percaya pada TAKDIR, tapi kalau benda tu kemalangan, dah amek precaution dah berhati2 tp ttp terjadi tu barulah takdir. kalau handphone hilan sekejap pun boleh kelam kabut, inikan pulak anak. ataupun handphone lg penting dr anak barangkali? benda ni pun dah banyak kali dilaporkan dlm paper, dlm berita tv. takkan langsung tak terkesan kot dr kes2 sebelum ni?

supernaturalee posted on 21-8-2014 10:53 AM
ni bukan cikgu kan?

I bukan cikgu...

mikasa posted on 21-8-2014 11:55 AM
Tak guna jugak diwajibkan kalau alat tu tak dimanfaatkan.sedangkan wajib pakai seat beat pun ramai ...

aku nak amek contoh kat luar negara, tapi kang ramai meroyan suruh keluar malaysia... siap cakap tak simpati dengan kehilangan mereka...

orang malaysia ni dah terbiasa dengan takut hukuman rather than buat atas kesedaran...

imthegirl posted on 21-8-2014 11:53 AM

ayat ni memang patut ..asyik ulang ayat yg sama..
kdg2 ayat mcm ni yg buat org rasa menyampah dgn cikgu..
depa dok la claim depa palingggggg bz..
mcm la org lain tak bz...please laa..duhhh

annehuda posted on 21-8-2014 11:56 AM
marilah kita bertanya kepada cikgu-cikgu yang claim diri sendiri 'sangat busy mengalahkan orang ke ...

xpelah..diaorg cuma jwb bg pihak cekgu saje...
cekgu mana ada masa nak forum...
mgkin mlm nti ada cekgu sejati yg bole jwb

adoi....kesian nya....tp apa pun memang x wajar la kalau alasan bz sampai lupa, x kira la cikgu or menteri sekali pun kerja nya........dah soal berkaitan keselamatan dan kesihatan anak......

apa pun kena la aware keadaan semasa diri kita tu, x kisah apa keadaan sekali pun.....takziah

fifie_olin posted on 21-8-2014 09:11 AM
patotnya tidokn anak dia kt depan je...
tp kan ms kuar keta mmg x prasan ke nk kt blakang..
ke tgk ...

Kalau anak nak tidoq, pastikan di belakang.
BUkan di hadapan.

And kalau tinggai motokar...............bukan laa skit tingkap tu.
Ada 4 tingkap............tughun tingkap barang 2-3 inci.

Aku amalkan ini selalu.

Ini tambah kat sekolah.
Apa laaaaa.................SAFETY x ada lam otak.

knpa cikgu tadika x kol parents bila pelajar x dtg?